Re: wszystko o sari :)

1
sari- 6 metrowej długości kawałek materiału, który sprawia, że każda kobieta wygląda i czuje sie jak bogini.
natychmiastowy poprawiacz nastroju... ach :)

z czego sklada sie sari?
6 metrow materialu- moze to byc bawelna, jedwab, szyfon, tafta. slynne sa sari z miasta Hyderabad- polaczenie jedwabiu z bawelna.
bluzeczka-top- czoli.
czoli moze miec najrozniejszy kroj- od przypominajacego gore od bikini, do zabudowanego, z dlugim rekawem.
na ogol sari sprzedawane jest z kawalkiem materialy przeznaczonego na uczycie czoli.
na koniec- do sari potrzebna jest halka. spelnia ona kilka funkcji- jesli sari jest przezroczyste, halka zapewnia poczucie bezpieczenstwa. halka sluzy takze jako baza do upinania sari.
ponadto, dzieki halce sari uklada sie ladniej.

czesci sari
cialo- czyli glowna czesc
border- dolna krawedz sari, moze byc bogato haftowana, albo utkana z innego koloru materialu.
pallu-glowa sari- czesc zdobiona i wyeksponowana.
Obrazek


widac czoli,
cialo sari jest kremowe z delikatnym roslinnym zdobieniem,
border jest rudawy,
a pallu to czesc ktora splywa modelce z ramienia, ta kolorowa.

halki oczywiscie nie widac i zadna kobieta w Indiach halki nie pokaze... halka to bielizna, nawet rabek nie moze wystawac.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 9:21 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

2
jak zakladac sari?
to jest niesamowicie proste.
mozna znalezc na youtube rozmaite filmy, ktore ucza upinania sari na wszelkie mozliwe sposoby.
style upinania sari roznia sie miedzy rozmaitymi regionami Indii, ba, rozne kasty upinaja sari troche inaczej. tak samo rodzaj sari decyduje o sposobie upiecia, sari o wyjatkowo bogatym pallu upina sie w stylu gudźarackim, eksponujac pallu z przodu.

tu krotki przystepny film o tym jak nakladac sari
/petticoat to wlasnie halka/

Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 9:28 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

3
dla sarioholikow :)

moj ukochany blog o sari
najnowsze trendy, najlepsi projektanci, plus sari w sztuce, sari w historii, sari na ulicach Indii.
http://sareedreams.com/
no i jeszcze- modowe wpadki gwiazd, czyli jak nie nosic sari ;)

sari mozna nosic na wiele sposobow- mozna uzyskac wyglad super skromny, ale tez i super sexy. na tym blogu mozna obejrzec wszystkie mozliwe style sari.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 9:37 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

4
dodatki do sari

przede wszystkim- dobrane bransoletki- chudiyyan, churiyaan... kangna. bransoletki- bangle- maja wszelkie kolory, wystepuja w postaci z brokatem, zloceniami, bez... wystepuja w dwoch rodzajach- szklane i metalowe.

szklane wydaja przeuroczy dzwiek przy kazdym poruszeniu dloni, ale sa bardzo nietrwale, wystarczy upuscic na podloge i pekaja.
metalowe sa trwalsze, ale juz nie brzecza tak ladnie.

http://www.bombayfashions.com/bangle-sets-c-5075.html
rozne zestawy bangli
kazda kobieta w Indiach, Bangladeszu, Pakistanie czy Nepalu lub Sri Lance ma ich setki.

kiedy bylam w Indiach bylam w kilku sklepach sprzedajacych sie wylacznie sprzedaza bangli- wyobrazcie sobie pomieszczenie gdzie od podlogi po dach prezentuja sie tysiace bransoletek.

dodatkowo- do sari nosi sie zestawy- naszyjnik, kolczyli, oraz tikka- ozdoba wpinana we wlosy, opadajaca na czolo.
wyglada taki zestaw tak http://www.bombayfashions.com/polki-jewelry-c-4625.html

do sari nosi sie czasem lancuszki/pasy na biodrach, albo tez takie ozdoby http://www.bombayfashions.com/sari-keyc ... -4616.html

zreszta na ten stronie znajdziecie rozmaita indyjska bizuterie, bransoletki na stopy, pierscionki na stopy, bransoletki polaczone z pierscionkiem na dlonie... jest tego masa.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 9:54 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

5
no i teraz mozemy sobie zadac pytanie- czy normalna polska dziewczyna moze nosic sari?

a czemu nie? skoro sari na waznych premierach nosza Angelina Jolie, Jennifer Lopez, Beyonce,
Liz Hurley?
i wiele innych :) zobaczcie jaka moc ma 6 metrowy kawalek materialu!
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 10:03 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

6
Bardzo ciekawe to co piszesz, generalnie zawsze podobał mi się ten ubiór ale właśnie średnio go widzę w naszym kontekście kulturowym, chyba, że na specjalne okazje jakieś, bo na co dzień iść sobie w tym po ulicy to przynajmniej dla mnie by było uciążliwe, bo wszyscy by się patrzyli a ja nie lubię tak :P
W każdym razie, powiedz mi, da się w Polsce kupić takie prawdziwe sari? :) No i oczywiście nie zbankrutować :D
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 13:29 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wszystko o sari :)

8
ja Ci dam zaslonke :D
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 18:09 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

10
a kogo chcesz ustroic?
bo jesli siebie to musze uwzglednic kolor Twoich oczu :P
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 8:23 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

11
Chciałabym raz w życiu odziać się w 6 metrów materiału, żeby poczuć się jak bogini... :). I zobaczyć, gdzie te metry się zmieszczą! Filmików jeszcze nie oglądałam, najpierw musiałabym skombinować te 6 metrów czegoś cienkiego...

(pierwsze skojarzenie to zszyć 3 prześcieradła po 2 m każde, ale to chyba za grube i zrobiłoby ze mnie bóstwo - baleron... :ahah:)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 8:47 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: wszystko o sari :)

12
Obejrzałam filmik, jak zakłada się sari i faktycznie nabrałam ochoty na założenie, nie wydaje się to trudne. Tylko skąd wziąć taki piękny materiał???
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 8:53 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: wszystko o sari :)

13
Lidka pisze:Obejrzałam filmik, jak zakłada się sari i faktycznie nabrałam ochoty na założenie, nie wydaje się to trudne. Tylko skąd wziąć taki piękny materiał???
Ze sklepu z zasłonmi, kotarami i kurtynami do teatru :ahah: ... świat firan albo coś w podobie... :ahah:
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 9:39 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: wszystko o sari :)

14
rupali ma teraz wyprzedaz :D
http://www.rupalionline.com/Index.aspx? ... Code=01001

wybor wiekszy ale drozej- utsav sarees
tradycyjne, jedwabne w stylu kanchipuram
http://www.utsavsarees.com/store/sarees ... l%20Sarees
dla panny mlodej, te kosztowac moga nawet kilka tys $$
http://www.utsavsarees.com/store/sarees ... ype=Bridal
codzienne sari
http://www.utsavsarees.com/store/sarees ... ype=Casual

mozna sie zapopatrywac na indyjskim e-bayu, albo na brytyjskim. niemieckiego nie polecam, bo nie wiedziec czemu wszystko tam duzo drozsze

polskie sklepy z sari
radhashop http://www.radhashop.pl/oferta.php?idg=26&n=SARI
mozna kupowac na allegro

dobrym zrodelkiem sa second-handy, naprawde. idziemy w okolice przescieradel i zaslonek, albo pytamy mila pania ;) w second handzie mozna kupic fajne sari juz za ok 20zl, pod warunkiem ze mila pani mysli ze to cos w rodzaju zaslonki ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 10:55 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

15
No, nie, żeby się zobaczyć (i poczuć ;)) w sari, nie będę wydawać kilkaset zł, to bez sensu... Zasłonki też chyba się nie nadają, bo za grube i nie ułożą się na figurze jak delikatne sari... :rolleyes:

No, nic, może będę miała taką okazję? Może poznam kogoś, kto takowe ma?... O, to byłoby najlepsze wyjście! ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 11:23 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: wszystko o sari :)

16
znasz mnie :D
ja mam 5 i chce jeszcze...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 12:04 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

17
Akurat wcale Ci się nie dziwię, sari to naprawdę piękny strój! :)

Ale powiedz mi, masz ich 5, czy masz je, żeby mieć i się nimi cieszyć, czy nosisz je? Bo nie jest to strój typowy dla naszej kultury i noszenie go chyba napotykałoby problemy...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 12:34 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: wszystko o sari :)

18
nosze :)
na ogol w domu. mam jedno sari, ktore jest tak wygodne, ze zdarzylo mi sie kilka razy w nim spac- po obudzeniu okazalo sie ze ani jedna faldka sie nie wypsnela.
niedawno bylam na imprezie bollywood i tam mialam na sobie sari /malowalam henna/.
po ulicy jeszcze nie chodzilam ale mnie kusi :D
ciekawe czy sari tez wzbudzaloby takie emocje jak hijab.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 18:51 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: wszystko o sari :)

20
asmaani pisze:nosze :)
na ogol w domu. mam jedno sari, ktore jest tak wygodne, ze zdarzylo mi sie kilka razy w nim spac- po obudzeniu okazalo sie ze ani jedna faldka sie nie wypsnela.
niedawno bylam na imprezie bollywood i tam mialam na sobie sari /malowalam henna/.
po ulicy jeszcze nie chodzilam ale mnie kusi :D
ciekawe czy sari tez wzbudzaloby takie emocje jak hijab.
Myślę, że nie, ale trzeba by spróbować. Latem wzięte by zostało za "fikuśną sukienkę" i tyle. Nasza moda pokazuje chustki owinięte wokół bioder w charakterze spódnicy, a sari byłoby w tym samym stylu, tyle, że zasłaniałoby więcej.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2010, 10:29 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: wszystko o sari :)

22
robert12345 pisze:Moja narzeczona będzie ubrana do ślubu właśnie w Sari,ponieważ bierzemy ślub na Sri Lance
To moje gratulacje z okazji ślubu! I życzenia szczęścia! :roza:

A narzeczona jest Polką?
Pozdrawiam!

Lidka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moda”

cron