Re: Kryształy Swarovskiego

1
Jestem ostatnio pod urokiem biżuterii z nich powstałej, a ściślej- wisiorków :D
Mam np. taki, co zwie się Heliotrope:
http://img01.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1159854033
lub też Bermuda Blue:
http://www.handmade-kolczyki.pl/images/ser.jpg

Bardzo ładnie komponują się z eleganckimi, ciemnymi rzeczami, jak również z kwiecistymi sukienkami. Są śliczne, leciutkie, nie potrzeba wg mnie innej biżuterii, kiedy się je zakłada, bo robią wystarczająco silne wrażenie, mieniąc się i dyndając w okolicach dekoltu ;)

Lubicie, posiadacie ten rodzaj błyskotek? :)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 18:37 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Kryształy Swarovskiego

2
Piękne są. Ja ostatnio sprawiłam sobie kolczyki właśnie z takich kryształów. Ale uwaga, panie w sklepie jubilerskim przestrzegły mnie, żeby ich broń Boże nie perfumować bo zrobia sie na nich nieodwracalne plamy
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 20:30 przez slodka idiotka, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiek dojrzały charakteryzuje sie tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniaja się miejscami

Re: Kryształy Swarovskiego

3
Piękna nazwa ale pewien jubiler powiedział że to są cyrkonie. Że się pospolicie nazywały to zmieniono nazwe by zwiększyć sprzedaż. Nie ma to jak porządna nazwa i odpowiednia promocja. A ja myślałem że to kryształ górski :-)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 20:44 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kryształy Swarovskiego

4
Żadne cyrkonie, to jest kryształ, czyli szkło o duzej gęstości, które mozna pięknie szlifować. A p. Swarovski czech, albo słowak, mozesz wygooglać, opracował takie szlify dla kryształu by prezentował się jak diament. I własnie w szlifie tkwi cała tajemnica piękna tych kryształów.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 21:07 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kryształy Swarovskiego

5
slodka idiotka pisze:Piękne są. Ja ostatnio sprawiłam sobie kolczyki właśnie z takich kryształów. Ale uwaga, panie w sklepie jubilerskim przestrzegły mnie, żeby ich broń Boże nie perfumować bo zrobia sie na nich nieodwracalne plamy
Ooo, to ciekawostka, będę pamiętać :) I tak się trzeba pilnować, aby ich nie upuścić przypadkiem i nie rozbić w drobny mak.

Piękna nazwa ale pewien jubiler powiedział że to są cyrkonie. Że się pospolicie nazywały to zmieniono nazwe by zwiększyć sprzedaż. Nie ma to jak porządna nazwa i odpowiednia promocja. A ja myślałem że to kryształ górski :-)
To szkło kryształowe prezentuje się bardziej efektownie niż górskie minerały- lepiej rozszczepia światło i można mu nadać dowolne barwy, kształty. Ja uwielbiam ciemne kamienie- fiolety, granaty, już poluję na jakąś nefrytową zieleń ;), pięknie prezentują się też czerwienie np. Hiacynt Red- bordowy albo Magma Red z pomarańczowym płomiennym akcentem. Co do kształtu- mam serduszka i wieloboki. Wrażenie robią też łezki, krople, gruszki, ale są masywniejsze, a ja niezbyt dobrze bym się chyba w nich czuła, nie wspominając o cenie.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 22:00 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Kryształy Swarovskiego

6
Sailor pisze:Lubicie, posiadacie ten rodzaj błyskotek? :)
Posiadam (zostałam uszczęśliwiona kompletem na Gwiazdkę), ale nie lubię i nie noszę. Poza tym najzwyczajniej nie pasują do mojego stylu.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 23:15 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Kryształy Swarovskiego

11
Nebo, te na które stać 90% społeczeństwa są sztucznie hodowane ;)
coralgol pisze:Ale orginaly sa naprawde piekne !
Wg mnie ich uroda zależy też od szlifu, kształtu, barwy. Ostatnio noszę na szyi wisior z półprzezroczystą czarną kroplą i prezentuje się naprawdę szykownie :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 11:31 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Kryształy Swarovskiego

12
Wątpię by u nas 90% społeczeństwa było stać na wydatek blisko 9 tys. zł..moż ena raty albo kredyt..i myślę, że chyba woleliby wyjazd na wakację np. do Turcji.
;)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 18:41 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kryształy Swarovskiego

13
Przecież pisałam, że dla tych ok. 90% są kryształy sztuczne tzn. wyhodowane. Nawet mnie na nie stać :P Bo te naturalne rzeczywiście osiągają horrendalne ceny, ale fajnie mieć takie cacko wysadzane nimi jak aparat powyżej, tudzież jakąś szałową kiecuszkę z takimiż aplikacjami ;)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 23:00 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Kryształy Swarovskiego

17
krysztalki sa naprawde tanie o ile sie je kupuje nie w formie gotowego produktu, tylko np w sklepie dla tworcow bizuterii.
takie malutkie, srednica ok 2-3mm- najlepsze do inkrustowania roznych przedmiotow, mozna kupic 144 sztuki za 5zl nawet.
jest wersja bez kleju /ale jaki problem kupic klej kropelka i ponalepiac sobie na cokolwiek/ i wersja pokryta klejem hotfix od spodu. nalepia sie na tkanine, odwraca na druga strone, przeletuje zelazkiem i finito.

zawsze mnie troche bawi kiedy przedmiot wyklejony kilkoma krysztalkami od razu zyskuje na splendorze i cena jego sie podwaja lol.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 9:06 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Kryształy Swarovskiego

18
moje swiece z krysztalkami
/henna, brokat, krysztalki/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 9:12 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Kryształy Swarovskiego

19
fajny efekt kryształki dają jeśli pod spodem umieści się małą diode świecącą (dowolny kolor) samo wtopienie w coś nie daje fajnego rezultatu - chyba że w tylnej części pokryje się kryształ sreberkiem by światło się odbijało i waliło po oczach. Bez tych zabiegów to lipa.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 12:15 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kryształy Swarovskiego

20
i tak ladnie sie odbija :)
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moda”

cron