Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

1
Jeśli jesteś Panią Zimą:

Twoja skóra:
Cera Pani Zimy jest jasna, niemal jak u porcelanowej lalki. Sprawia wrażenie czystej i gładkiej, rzadko pojawia się na niej rumieniec, słabo się opala. Pod wpływem słońca przybiera odcień delikatnego oliwkowego brązu. Niektóre Panie Zimy reprezentują tzw. typ południowy. Wówczas ich skóra ma chłodny odcień oliwki, łatwo się opala, przyjmując intensywną oliwkową barwę. Niektórzy porównują Panią Zimę do disnejowskiej Królewny Śnieżki, ale bliżej jej chyba do Królowej Śniegu.

Oczy:
Najczęściej wyróżniają się czystą, zdecydowaną barwą. Są ciemnobrązowe, ciemnoniebieskie, zielone, błękitne lub orzechowe. Ich oprawa jest ciemna.

Włosy:
Nawet jeśli w dzieciństwie byłaś blondynką, twoje włosy ściemniały z czasem i teraz masz brązowe, czarnobrązowe lub kruczoczarne, o charakterystycznym granatowym lub popielatym połysku.

http://www.inspirander.pl/files/zdrowie/pani_zima_0.jpg

Jeśli jesteś Panią Wiosną:

Twoja skóra:
Chociaż wiosenna skóra jest dość blada, wręcz przeźroczysta, równocześnie odznacza się charakterystycznym, brzoskwiniowym, zdrowym połyskiem. Może być również lekko zaróżowiona. Jeśli jesteś piegowata, plamki na skórze mają złociste zabarwienie. Opalasz się na ciepły, ciemny brąz.

Oczy:
Zwykle ich oprawa jest nieco ciemniejsza od koloru włosów. Kolor tęczówki jest niebieski lub zielony, w dowolnym odcieniu. Czasem zdarzają się wiosny z oczami złotobrązowymi. Oczy mogą mieć dowolny odcień koloru niebieskiego lub zielonego, bardzo rzadko złotego brązu.

Włosy:

Podobnie jak Pani Lato w dzieciństwie byłaś blondynką, a z czasem włosy stały się ciemniejsze. U letnich pań jednak robią się popielate. Wiosenkę łatwo rozpoznać po odcieniach: żółtym, miodowym lub platynowym. Jeśli Wiosna na włosy brązowe, to o rudawym połysku.

http://www.inspirander.pl/files/imageca ... wiosna.jpg

Jeśli jesteś Panią Lato:

Twoja skóra:

Letnia cera zazwyczaj jest blada i jasna, czasem w zimnym oliwkowym kolorze, ewentualnie dobrze ukrwiona o chłodnym, różowym odcieniu. Nieraz można zaobserwować "przebijające" naczynka krwionośne. Jeśli Pani Lato jest piegowata, plamki na jej buzi są szare lub szarobrunatne. Poza przypadkami skrajnie jasnej cery, zazwyczaj opala się na chłodny kolor oliwki.

Oczy:
Zazwyczaj są niebieskie lub szare, ewentualnie brązowe, ale z łagodną domieszką zieleni. Charakterystyczne jest ich popielata oprawa.

Włosy:

Letnie dzieci są blondynkami, ale z czasem ich włosy ciemnieją. Te, które natura obdarzyła odcieniem słomianym, z czasem mają włosy lekko popielate. Jeśli popiel to kolor wyjściowy, z wiekiem zmienia się w brąz, ale popielaty połysk pozostaje.

http://www.inspirander.pl/files/imageca ... i_lato.jpg


Jeśli jesteś Panią Jesienią:

Twoja skóra:
Chociaż masz cerę jasną, na pewno nie jesteś "niezdrowo" blada. Twoja skóra przyjmuje najczęściej ciepły odcień kości słoniowej, mocnego złocistego beżu, albo brzoskwini. Sporo na niej piegów, możesz też mieć rudawe lub brunatne (ale o ciepłym odcieniu) znamiona. Źle znosisz opalanie. Słońce często wywołuje u ciebie zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Oczy:
Topaz, zieleń i brąz, również złocisty, to typowe kolory oczu Jesieni. Czasem zdarzają się też błękitne, albo w zimnym odcieniu niebieskiego, ale zarazem tęczówki mają też nierównomierne, złociste, ciepłe plamki.

Włosy:
Wśród jesiennych pań dominują rudzielce. Możliwe naturalne kolory włosów od blondu, poprzez kasztan i odcień marchewki, aż po brąz, ale zawsze z ciepłym, złotawym połyskiem.

http://www.inspirander.pl/files/imageca ... jesien.jpg

Źródło: www.inspirander.pl

Ja jestem Zimą :D
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 19:49 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

2
Hhihihihihihihihi-a skąd Ty bierzesz takie ''śmiechotki ''Sailor :D
Ja jestem Jesienią ;)
Chociaz te oczy ,ale sama nie wiem jakie mam .Mnie się zmieniają ,czasem szare ,czasem niebieskie ,zalezy ,ale te złociste plamki mam . I wcale mi się to nie podoba :P
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 20:06 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

3
Dorcik pisze:Hhihihihihihihihi-a skąd Ty bierzesz takie ''śmiechotki ''Sailor :D
Ależ kochana, to nadzwyczaj poważna sprawa ;) , bo z taką wiedzą trudniej o stylizacyjne i makijażowe wpadki, są specjalne propozycje kolorów ubrań i odcieni kosmetyków, które właśnie współgrają z tymi typami, jak znajdę jakiś sensowny, to wrzucę. Najogólniej chodzi o to, że Panie Zimy i Wiosny to chłodna uroda, a Lata i Jesienie przeciwnie- ciepła :)
Chociaz te oczy ,ale sama nie wiem jakie mam .Mnie się zmieniają ,czasem szare ,czasem niebieskie ,zalezy ,ale te złociste plamki mam . I wcale mi się to nie podoba :P
Ja mam nieokreślone oczy, niby zielono- niebieskie, ale pojawiają się też głosy, że szare :rolleyes: Taki misz- masz i też zanadto nie jestem z tego powodu zadowolona, bo chciałabym mieć po prostu zielone i jedynie zielone, bez żadnych wariacji.
Poza tym na kolor oczu ma wpływ też makijaż, np. brązowe cienie wydobywają niebieską barwę oczu, fioletowe zieloną itd., więc jak ktoś ma pomieszane tęczówki, w różnych kolorach będzie miał tak jakby inny kolor oczu :D
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:22 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

6
Sailor pisze:Ależ kochana, to nadzwyczaj poważna sprawa ;) , bo z taką wiedzą trudniej o stylizacyjne i makijażowe wpadki, są specjalne propozycje kolorów ubrań i odcieni kosmetyków, które właśnie współgrają z tymi typami, jak znajdę jakiś sensowny, to wrzucę. Najogólniej chodzi o to, że Panie Zimy i Wiosny to chłodna uroda, a Lata i Jesienie przeciwnie- ciepła :)
No baaa ,nadzwyczaj powazna :) :) To szukaj stronek z rzeczami dla Pani Jesieni :0 O kurcze ,to ja jestem ciepła Pani Jesień -hihihih
Sailor pisze:Ja mam nieokreślone oczy, niby zielono- niebieskie, ale pojawiają się też głosy, że szare :rolleyes: Taki misz- masz i też zanadto nie jestem z tego powodu zadowolona, bo chciałabym mieć po prostu zielone i jedynie zielone, bez żadnych wariacji.
Poza tym na kolor oczu ma wpływ też makijaż, np. brązowe cienie wydobywają niebieską barwę oczu, fioletowe zieloną itd., więc jak ktoś ma pomieszane tęczówki, w różnych kolorach będzie miał tak jakby inny kolor oczu :D
Czyli mamy Sailor misz -masze w oczodołach :ahah:
Zielone oczy piekne ,bo rzadko spotykane :)
A to ja wiem ,że ma wpływ na kolor oczu makijaż .Ja mam dzisiaj niebieskie cienie z domieszka szarego i jak na razie mam kolor szary oczu ,ale niestety z małą domieszka tych zółtych punkcików -wrrr :(
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 15:23 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

9
Dorcik pisze:Zielone oczy piekne ,bo rzadko spotykane :)
Yhym :cool:
Masakra, a ja nie pasuję do żadnego typu :ech:
Poproszę o nowy zestaw Pań :D
Tak, tak- wiemy, że jesteś nietypowa ;P Wiadomo, że rzadko kiedy znajdzie się osoba, do której opis pasuje w stu procentach. Chodzi o to żeby wybrać ten, z którego mamy najwięcej.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 22:13 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

10
Masakra, a ja nie pasuję do żadnego typu
Poproszę o nowy zestaw Pań
Hmmm... może trzeba dorzucić np. Panią Przedwiośnie i Panią Babie Lato? :crez:
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 22:16 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

11
U mnie tak samo nic nie pasuje. Oczy zielono szare (mam naturalnie czarne rzęsy i brwi), cera oliwkowa, włosy brąz z rudym połyskiem, nie mam piegów, mam jedynie dużo pieprzyków, opalam się na brązowo- żółto, w młodości blondynką, karnacja ogólnie jasna.

tak więc nie pasuje do niczego i zawsze miałam z tym problem.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2010, 11:15 przez maratonczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
55.

Nieznajomy wróg jakiś miesza ludzkie rzeczy.

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

13
ale się świńsko wetnę :D
Jestem Panem ZIMA :P
hyhyhy :ahah:
(nie ma to jak pisać posty w nowych tematach hahaha)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 18:12 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

21
Pozwolę sobie dodać taki opis:

Analiza kolorystyczna służy rozpoznaniu twojego indywidualnego typu urody. Klasyczna teoria dzieli nas na cztery typy, wywodzące się od kolorystyki i nazw pór roku. Każdy z tych typów: wiosna, lato, jesień i zima mają swoją charakterystyczną gamę kolorów.

Zima i lato to typy o chłodnej tonacji, ciepłe z kolei są wiosna i jesień. Każda kobieta może więc korzystać z palety barw najlepiej podkreślających jej indywidualną urodę.
LATO - typ chłodny.

JAK GO ROZPOZNAĆ:

CERA:
*chłodny odcień skóry: Może być bardzo jasna, z różowymi lub bladymi policzkami; beżowa w chłodnym, lekko szarym odcieniu.
* Dobrze ukrwiona skóra, naczynka mogą delikatnie przebłyskiwać
* Szarobrązowe znamiona, piegi.

WŁOSY/BRWI:
* Popielate brwi, włosy: brak złotych przebłysków. Od jasnego, platynowego czy popielatego blondu po średni brąz a nawet ciemny brąz w popielatym odcieniu.

OCZY:
* niebieskie, zielone, szaro-niebieskie, szaro-zielone, niebiesko-zielone (kolor zależy np. od koloru ubrania…), brązowe wpadające w szarość z niebieskimi lub zielonymi plamkami, szare.

OPALANIE:
* pierwsza opalenizna czerwona, potem przyjmuje brązowy odcień - oliwkowa – chłodna.
Wyjątek – lato o bardzo jasnej skórze – ma trudności w opalaniu, zazwyczaj tylko zaczerwienienia.

- Istnieje tzw. „mocne lato” – może być mylone z wiosną ze względu na podobieństwo cery. W odróżnieniu pomaga skóra (u lata występują czerwone, a nie brzoskwiniowe rumieńce), włosy (chłodny odcień), oczy (szare lub szaroniebieskie) oraz mocniejsza niż wiosny oprawa twarzy.
- Lato można też pomylić z wiosną przez podobieństwo koloru włosów, głównie blondu.

KOLORY DLA LATA:
* chłodne, przytłumione pastele, delikatne (różę, jasna mięta, błękity, szarość, złamana biel, pastelowy fiolet).
NIEWSKAZANE: krzykliwe kolory, bardzo ciemne kolory, szczególnie przy twarzy.

MAKIJAŻ:
lekki, delikatny.

Twarz – podkład i puder koniecznie w chłodnym odcieniu – róż lub chłodny beż. Niewskazane kompakty, ciężkie pudry, ciemne odcienie.
Oczy – cienie - kolory podkreślające barwę tęczówki- szarości, błękity, a także róże i fiolety. Niewskazane kontrastowe zestawienia cienia i tęczówki oka.
Usta - różowe błyszczyki, perłowe i lodowe odcienie pomadek.

Inne:

Kredka do oczu/kajal:
*odpowiednie kredki w kolorze szarym (jasny i ciemny)
*niebieskim, zielonym i turkusowym

Brwi i rzęsy:
* rzęsy powinny być w kolorze szarym lub czarnym
* brwi w kolorze brązowym

Róż:
* najładniej wygląda przytłumiony róż


Włosy (farbowanie) - chłodne odcienie popielate. Najlepsze będą kolory: popielaty blond, popielato-brązowy, perłowo-biały, od jasno do ciemnobrązowego.



ZIMA - typ chłodny
Wyróżniamy dwa typy Zimy – "Typ Królewny Śnieżki" oraz "Typ Południowy".

JAK GO ROZPOZNAĆ:

CERA:
* Typ Królewny Śnieżki – skóra bardzo jasna, niemal transparentna, chłodny, różowawy odcień. Rzadko się rumieni. Trudno się opala.
* Typ Południowy (meksykański) – skóra ciemna, oliwkowa w chłodnym odcieniu. (uwaga – bywa mylony z jesienią, ale w przeciwieństwie do jesieni – zima południowa łatwo się opala)

- Możliwe piegi, znamiona – szarobrązowe.

WŁOSY/BRWI:
* Brwi, oprawa twarzy – bardzo intensywna, ciemna.
* Włosy – ciemne w chłodnym odcieniu, ciemny brąz lub czerń.

USTA:
* są mocno zabarwione, czerwone.

OCZY:
* błękit lodowy, turkusowy, niebieski, orzechowy oraz czarno-brązowy. Ze względu na kontrast między bielą gałki ocznej i tęczówki, błyszczą intensywnym blaskiem. Ciemna oprawa.


KOLORY DLA ZIMY:
* mocne, żywe, soczyste barwy. Kontrastujące ze sobą. Głęboka czerń i śnieżna biel. Połączenia szarości, srebra, czerni, granatu. czerwień, błękitna zieleń, błękitny turkus, niebieski, indigo, fioletowy, magenta, różowy, jasno-niebieski, liliowy, cytrynowa żółć. Delikatne wzory, np. drobne paseczki.
NIEWSKAZANE: przytłumione barwy, przydymione. Kolory ciepłe – brązy, pomarańcze, złoto. Niewskazane są też drobne wzory, kratki, kwiatuszki itp.


MAKIJAŻ:

Twarz: półpłynny podkład – ma podkreślać naturalną gładkość skóry zimy. Odcienie jasnego różu lub beżu, a także kolory oliwkowego beżu. Niewskazane – ciepłe, brzoskwiniowe, wpadające w żółty odcień.
Oczy: cienie - stalowy, fioletowy, turkusowy oraz szmaragdowa zieleń. Niewskazane – brązy, rudości.
Usta: odcienie głębokiej czerwieni, maliny, czy fioletu.

Inne:

Kredka do oczu/kajal:
*czarna kredka

Brwi i rzęsy:
* typ zimowy posiada ciemne z natury brwi których nie trzeba malować

Róż:
*nakładamy w bardzo niewielkich ilościach
* delikatny kolor różu

Włosy (farbowanie): odcienie, takie jak: niebiesko- czarny, srebrno-siwy, ciemny brąz, biały, niebiesko- czerwony, czarno- czerwony, czy czarny. Niewskazane – rudawe, rude odcienie.


WIOSNA - typ ciepły

JAK GO ROZPOZNAĆ:

CERA:
* skóra ma często odcień brzoskwiniowy lub złotawy, ewentualnie bliski kości słoniowej.
- mogą pojawić się piegi o złotym zabarwieniu.

WŁOSY/BRWI:
* włosy koloru jasny lub ciemny blond, przetykane złocistymi pasemkami, ciepły odcień, kojarzący się z barwą kłosów pszenicy. Może być też rudawy lub złamany ciepłym brązem.

OCZY:
* niebieskie, turkusowo-niebieskie, lub zielone, zielono-szare, rzadko piwne (złocisto-brązowe), bywa, że zielony jest urozmaicony brązowymi plamkami, często wyraźna obwódka w kolorze złotym lub złotobrązowym.

OPALANIE:
* wiosna, mimo jasnej cery, zazwyczaj dobrze się opala.


KOLORY DLA WIOSNY:
* ciepłe, żywe, jasne kolory; tonacja pastelowa, kolor świeżych kwiatów, niebieski ( o ile nie wpada w szary odcień), niebiesko-fioletowy, soczysta zieleń, liliowy, łososiowy, żółć, koral, pomarańcz.
NIEWSKAZANE: kontrasty czerni i bieli, kolory ciemne, butelkowa zieleń.

MAKIJAŻ:
Twarz: płynny, transparenty podkład o ciepłym odcieniu kości słoniowej lub złocistego beżu.
Oczy: cienie; odcienie brązu, brzoskwini, zieleń, turkus, barwy pastelowe. Intensywny makijaż oczu niewskazany.
Usta: szminka; brzoskwiniowa, morelowa, łososiowa lub koralowa.

Inne:
Kredka do oczu/kajal:
*odpowiednie kredki w kolorach szarości i brązu
* ładnie harmonizują z urodą wiosenną kredki w kolorze niebieskim i zielonym

Brwi i rzęsy:
*brwi pociągamy kolorem brązowym
*tusz w kolorze niebieskim i szarym przy żadnym innym typie urody nie wygląda tak efektownie

Róż:
*w tonacji łososiowej
*latem można zastosować odcienie brązu

Włosy (farbowanie): ciepła paleta; ciepłe brązy.


JESIEŃ - typ ciepły

JAK GO ROZPOZNAĆ:

CERA:
* skóra jasna, prawie alabastrowa cera o złocistym odcieniu, lub odcieniu brzoskwiniowym albo złocisto-beżowym.
-piegi, znamiona w kolorze rudym lub złocisto-brunatnym.

WŁOSY/BRWI:
* włosy w kolorze rudym, jeżeli kolor nie jest zdecydowanie rudy może to być blond lub brąz ze złotym, ciepłym połyskiem.

OCZY:
* szare, niebieskie, zielone, piwne, zielono-piwne, zielono-brązowe oraz brązowe i ciemnobrązowe.

OPALANIE:
* źle się opalasz - słońce często powoduje zaczerwienienia skóry.


KOLORY DLA JESIENI:
* ciepłych, nasyconych kolory, wszelkie odcienie żółci, wszelkie możliwe pomarańcze, wszelkie ciepłe czerwienie, wszelkie możliwe brązy od czerwono-ceglastych, przez ziemiste, po gorzką czekoladę. Dla jesieni wymyślono pistację i wszelkie kolory przybrudzone, zgaszone brązem. Np. tzw. wojskowa zieleń.
NIEWSKAZANE: biel i czerń.


MAKIJAŻ:
Twarz: podkład; transparentny w ciepłych odcieniach beżu. Jesienie-bladawce mogą postawić na kość słoniową.
Oczy: cienie; odpowiednie są wszystkie ciemne, ciepłe kolory: rdzawy, pomarańczowy, pomarańczowo-żółty, ciepły niebieski oraz odcienie zieleni nie wpadające w błękit i turkus
Usta: szminka; ciepła czerwień, ceglasty, brązowy, pomarańczowy, łososiowy, brzoskwiniowy.

Inne:
Kredka do oczu/kajal:
* odpowiednie kredki w kolorach brązu , ciepłej nasyconej zieleni
* niebieski, fioletowy

Brwi i rzęsy:
* brwi pociągamy kolorem brązowym

Róż:
* nie powinna być malowana różem o niebieskawym odcieniu
* ładnie wygląda nałożony na policzki puder w odcieniu gliny

Włosy (farbowanie): ciepła tonacja; rudości, czerwienie i kasztany.






Tak czy siak, sama jestem panią jesień. ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda”

cron