Re: Pazurki

1
Była mowa o ustach, oczach, czas na ten obiekt estetyczno- pielęgnacyjnego zainteresowania :)

Jakie kolory najczęściej wybieracie do wykonania manicure'u? Stosujecie specjalne preparaty ochronne, wzmacniające? Nosicie dłuższe, średnie czy zupełnie krótkie paznokcie? Lubicie tipsy, wzorki, naklejki? :)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 22:17 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

2
Ja chodząca natura powleczona cielistym lakierem :D Póki się szponki nie połamią, dosyć długie, rzadko przy samej skórze przypiłowane, bo takich nie lubię, ale czasem się tak uszkodzą, że innej opcji nie ma. Nigdy nie miałam żadnych tipsów i chyba mi nie grozi. Na odżywki i inne takie czasu mi brak, ale dosyć regularnie stosuję krem do okołopaznokciowych okolic ;)
Obrazek
I czasem jak mnie najdzie natchnienie, to sobie na kolorowo coś zrobię - ciepłe, rdzawe brązy, krwista czerwień, a kiedyś nawet czarne bywały :)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 22:26 przez kszynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: Pazurki

3
Och, rozpoczęłaś mój ulubiony temat :D
Kiedyś preferowałam dłuższe paznokcie i w grę wchodził jedynie french. Od pewnego czasu wolę zdecydowanie krótsze i akceptuję na nich niemal wszystkie kolory i tym sposobem ożywiam moje z reguły ciemne stroje. Czasem ciapnę je jakąś odżywką i dbam o to aby zmywacz był dobrej jakości, koniecznie bez acetonu. Tipsom mówię stanowcze nie, a jeśli chodzi o naklejki to jeszcze nie spotkałam takich, które uznałabym za warte zakupienia (tak, jestem kapryśna i wymagająca w tej kwestii :P) Mam natomiast obsesję na punkcie Minxów, które u nas niestety nie są jeszcze dostępne -> http://www.minxnails.com/cylantscart/in ... _str=&pg=8 Niektóre naklejki we wzory i odcienie metaliczne są boskie
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 22:35 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pazurki

4
Ja ostatnio lubuję się w beżu, czy właściwie w czymś wpadającym już w cappuccino, Bell Fashion Colour nr 36, świetnie komponuje się z opaloną skórą. Zimowo- jesienną porą jak jestem bledsza ładnie wyglądają czerwienie- a lubię je wszystkie od krwistoczerwonej, przez malinowe, karmionowe odcienie, po bordo :D
Czarny czasem się zdarza, tak samo jak fioletowy, zielony, niebieski, nawet halogenowy róż i pomarańcz mi się przytrafiły ;)
Czasem, z braku siły, czasu lub weny, nakładam tylko bezbarwną odżywkę. Nie toleruję tipsów i jak Kszynka, nigdy ich nie miałam. Do wzorków jakoś nie mam zapału i cierpliwości. Mam średnio długie paznokietki i w takich się najlepiej czuję :)
Och, rozpoczęłaś mój ulubiony temat
U mnie ostatnio monotematycznie z działaniem na polu pt. manicure, więc postanowiłam się zmotywować i natchnąć tutejszymi wpisami :P
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 22:51 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

5
Nie rozumiem przywiązania do jednego lakieru, szczególnie takiego, którego w ogóle nie widać :P W lecie eksperymentuję z jaskrawymi i soczystymi kolorami, zdarza mi się też malować każdego paznokcia w innym kolorze. W zimie królują czerwienie, fiolety i generalnie ciemniejsze barwy. Boleję, że nie mam zdolności manualnych i moje wzorki nie wyglądają dobrze.
U mnie ostatnio monotematycznie z działaniem na polu pt. manicure, więc postanowiłam się zmotywować i natchnąć tutejszymi wpisami
Myślę, że powinnaś znaleźć to natchnienie ;)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 23:05 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pazurki

6
aka pisze:Nie rozumiem przywiązania do jednego lakieru, szczególnie takiego, którego w ogóle nie widać :P
Trochę widać :P A tak naprawdę, też się sobie dziwię, bo generalnie też preferuję coś bardziej widocznego, a ten lakier to miał być taki mały skok w bok, a został moim ulubieńcem.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 23:22 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

7
Nacodzien staram sie nie uzywac lakierow tylko bezbarwnych odzywek, bo moje pazurki niestety maja sklonnosc do lamania sie i pekania, ale jak juz gdzies wychodze albo sytuacja tego wymaga, to zawsze wybieram francuski manicure, dla mnie ta klasysyka sama w sobie i zawsze wyglada elegancko
Ostatnio zmieniony 06 sie 2010, 19:53 przez Pinia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pazurki

8
mi bardzo podoba się french ale niestety nie mam cierpliwości żeby zrobic tak paznokcie więc czasami idę do salonu futuro w wawie gdzie Pani kosmetyczka robi piekny french wygląda super.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 9:48 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pazurki

9
Słuchaj kika, cała Polska i pół świata które tu bywa :D wie, ze Twój salon futuro pada i musisz tak żenująco go reklamować, bardzo Ci współczujemy, ale mamy dość tych prymitywnych chwytów reklamowych, więc bądź łaskawa przyjąć to do wiadomosci. Pozdrawiamy Cię serdecznie :hello:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 18:37 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pazurki

10
Dało by coś się z tym zrobić ???
Pani z futro ogarnie ?
Obrazek
:D
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 19:48 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Pazurki

12
... a ja myślałem że widły albo grabie ...
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 20:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Pazurki

13
Abesnai pisze:... a ja myślałem że widły albo grabie ...
Prędzej widły! :ahah:

Ja widziałam całą serię tego typu "paznokci" (podobno naturalne, nie tipsy!), dla mnie obrzydlistwo, ale cóż, nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba.

Ja tu się zastanawiam nad czymś innym: jak ta pani (czy te ze zdjęć, które ja widziałam), za przeproszeniem, podciera sobie tyłek??? :ahah:

Bo można być ubieranym, malowanym, czesanym, karmionym, bogatych ludzi na takie dziwactwo byłoby stać. Ale, do licha, nawet jak ma się służbę, to człowiek do kibelka chodzi jednak sam!
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 20:39 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Pazurki

15
victoria pisze:Jest jeszcze cos takiego jak bidet, silny strumień i po bólu :rotfl:
OK, bidet obsługiwany... stopami? A jak ta pani się rozbierze, żeby ten silny strumień nie zamoczył za dużo, a potem jak wytrze i ubierze?..


(oj, ale ja jestem "praktyczna"...:ahaha:)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 21:01 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Pazurki

16
Straszna jesteś :ahah: nie będziemy chyba patrzeć jak to robi :P a poza tym są fotokomórki, roboty, mężowie.... :D
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 21:32 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pazurki

17
Widzę, iż topic odżył :P
Ostatnio mojej znajomej pani manicurzystka polecała takie szpony:
Obrazek
to ponoć ostatni krzyk mody...
Urocze, subtelne i niezwykle kobiece, nieprawdaż? ;)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 22:00 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

18
Sailor pisze:Urocze, subtelne i niezwykle kobiece, nieprawdaż? ;)
Oczywiście. I do tego bardzo praktyczne i estetyczne. OMG, znów mnie mdli
Kiedyś tam wspominałam o tym lakierze -> http://www.eveline.pl/product/id/1487.m ... shine.html W końcu go zdobyłam i jestem niezwykle rozczarowana. Cały ten efekt hologramu to po prostu bardzo duża ilość brokatu. Ktoś, kto opisywał tę serię miał doprawdy ułańską fantazję.
Natomiast dziś nawiedziłam świątynię szczęśliwości (czyli Rossmana :P) i sobie to odbiłam- nabyłam złoty, metaliczny lakier oraz taki w kolorze ceglanym, również nieco metaliczny. Teraz aż nie wiem, który pierwszy wypróbować ;)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 23:09 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pazurki

19
Ja bym najpierw wypróbowała ten ceglany, fajne są takie odcienie :D Złota też mi się podobają, szczególnie takie ciemniejsze, zbrązowiałe, jakby stare. Pamiętam była kiedyś taka seria z Essence (chyba wtedy Akuś jeszcze się z tą firmą nie zaznajomiłaś ;P) Arabskie noce czy coś w ten deseń, był tam taki brąz z drobinkami złota, który dech zapierał. Kiedy mi się skończył (i zasoby tej edycji też), niestety nigdzie już nie mogłam zdobyć podobnego :(
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 21:24 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

20
No ładnie to wygląda ... a powiedzcie mi kochane czy da się nimi otworzyć np. konserwę ??? ;)

Tak na serio nigdy się nie interesowałem jakoś - bo nie mam takowej potrzeby - ale kto wie kto wie :D
Z tego co kiedyś podłapałem to ogólnie moda na długie paznokcie przywędrowała z Chin - tak ?
(coś na jakimś filmie wspominano,bodajże ... i nie był to bynajmniej,khmm...,Wolverine :D)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 21:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Pazurki

21
Sailor pisze:Ja bym najpierw wypróbowała ten ceglany, fajne są takie odcienie :D
Mój wewnętrzny głos podpowiedział mi co innego i pomalowałam tym złotym ;D Muszę jeszcze przyjrzeć mu się w świetle dziennym, ale z tego co teraz widzę to bardzo mi się podoba :)
Pamiętam była kiedyś taka seria z Essence (chyba wtedy Akuś jeszcze się z tą firmą nie zaznajomiłaś ;P) Arabskie noce czy coś w ten deseń, był tam taki brąz z drobinkami złota, który dech zapierał.
Zdecydowanie za późno odkryłam tę markę.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 22:01 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pazurki

22
Taki oto odkrywczy tekst znalazłam w 13- stce (wprawdzie poziom tego czasopisma mnie zatrważa, ale akurat na tematy mody i wizażu można zerknąć, bo czasem proponują naprawdę ciekawe rozwiązania):

Dobierz lakier do ciucha...

Czerń---> lakiery w mocnych, zdecydowanych barwach: czerwony, czarny, pomarańczowy;

Czerwień, fuksje, pomarańcze---> lakiery w subtelnych różach, perłowe, bezbarwne, frencz;

Fiolet, róż, niebieski---> lakiery lilaróż i niebieskie;

Szary, pudrowy, biały---> lakiery w jaskrawych kolorach np. seledyny, soczyste zielenie.

To podobno najmodniejszy kolor tego sezonu:
Obrazek
wypatrzyłam go już na Edzi, Candy Girl, Annie Musze, Mandarynie, Edycie Herbuś, Natalii Lesz... :P, ale mnie osobiście wcale się nie podoba, a nawet powiedziałabym, że jest łokropny ;)
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2010, 17:34 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

23
Sailor pisze:wypatrzyłam go już na Edzi, Candy Girl, Annie Musze, Mandarynie, Edycie Herbuś, Natalii Lesz... :P
I właśnie dlatego w niego nie zainwestuję :P Jeżeli chodzi o takie pastele to uwielbiam miętowe zielenie i delikatne, rozmyte fiolety.
Z tym ubiorem i doborem lakierów to ciekawe, zawsze miałam wrażenie, że do czerni pasuje każdy lakier i ciapię paznokcie czym popadnie ;P
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2010, 23:09 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pazurki

24
Ja też do czerni nie przebieram zbytnio w barwach, najbardziej lubię właśnie krwistą czerwień (pomaziałam się nią właśnie, po dość sporej przerwie) albo fiolet. A czarny lakier do czarnego ubrania to wg mnie przesada, choć uskuteczniałam taki stajl w zamierzchłych czasach.
Miętowa zieleń to jeden z moich ulubionych odcieni, nie tylko na paznokciach i kupuję też takie ubrania, chociaż średnio w nich wyglądam (bardziej pasuje do mnie butelkowa zieleń, soczysta), ale nie mogę się oprzeć.
I właśnie dlatego w niego nie zainwestuję :P
Taaak, to dobry powód, bo w końcu jesteśmy oryginalne, finezyjne i innowacyjne, same dla siebie ikonami stylu ;)
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2010, 23:25 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

25
Sailor pisze:(pomaziałam się nią właśnie, po dość sporej przerwie)
W końcu się nawróciłaś ;P
A czarny lakier do czarnego ubrania to wg mnie przesada, choć uskuteczniałam taki stajl w zamierzchłych czasach.
Ja coś takiego uskuteczniałam jeszcze zeszłej jesieni. Aż pewien Ktoś (wiadomo kto ;)) mówił do mnie "pani w czerni". Dobrze, że nie używał sformułowania czarna wdowa ;P
Miętowa zieleń to jeden z moich ulubionych odcieni, nie tylko na paznokciach i kupuję też takie ubrania, chociaż średnio w nich wyglądam (bardziej pasuje do mnie butelkowa zieleń, soczysta), ale nie mogę się oprzeć.
Mam jedną koszulkę w tym kolorze- robię postępy w ożywianiu mojej garderoby.
jesteśmy oryginalne, finezyjne i innowacyjne, same dla siebie ikonami stylu ;)
To jest oczywista oczywistość i nie mam co do tego żadnych wątpliwości :P
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 22:49 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pazurki

26
Lubię mieć dłuższe paznokcie, ładnie wyszczuplają mi palce i wygląda to tak filigranowo :P
Oczywiście najczęstszym kolorem jest czerwony i jasne odcienie różu aż do fioletu. Raz miałam tipsy, mimo że wszystko nimi robiłam trzymały się trzy tygodnie ale ja wolę mieć "własne" :P
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 13:17 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Pazurki

27
Spodobała mi się ostatnio nowa kolekcja lakierów Sensique- Sensula Colours:
Obrazek
kolory są wyraziste, soczyste, w sam raz na szaro- bure dni ;)
Sama mam ciemnoczerwony i granatowy, ten ostatni ma jeszcze metaliczny połysk :D
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 11:10 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

28
Sailor pisze:Sama mam ciemnoczerwony i granatowy, ten ostatni ma jeszcze metaliczny połysk :D
Jak tylko słyszę coś na temat metalicznych lakierów to od razu się ekscytuję ;D Ten zielony jeszcze jest fajny- muszę podjechać do Natury i wybadać temat.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 13:21 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Pazurki

29
Lansuję się od wczoraj z tym granatem, ma naprawdę wysoki połysk :) a ciemnoczerwony przypomina zastygłą krew- idealna czerwień, nie jaskrawa i nie buraczkowa, ale głęboka i intensywna :D
Przeżywam, jak widać, lakierowy renesans ;)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, 8:31 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pazurki

30
Dziwnie mi cokolwiek zrobic jak nie mam pomalowanych paznokci, po prostu czuje sie tak pusto. Lubie eksperymentowac, a już najbardziej uwielbiam każdy pazur inny kolor, albo co drugi inny. Mój pan od zajęc praktycznych zawsze śmieje sie że ciekawi go, w jakim kolorze tym razem przyjde.
ale takie fantazje pozostawiam na lato, kiedy ogólnie lubie sie kolorowo ubrac i mi to pasuje.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 12:21 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda”

cron