Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

1
Nadeszła jesień a z nią dla wielu z nas problemy z kondycją włosów :/ Bywają one osłabione, matowe, wypadają. Ja przynajmniej dość niekorzystnie odczuwam zawsze jesienne początki. Choć włosy mam z natury gęste i mocne, ten czas je masakruje.

Raczę się, rzecz jasna tranem, witaminami, używam kosmetykow wzmacniających, ale chciałabym także zapytać o pielęgnację w wymiarze bardziej eko. Czy maseczki z żółtek, oliwy z oliwek, płukanki z piwa dają naprawdę wymierne efekty? A może są jeszcze jakieś inne sposoby na naturalną rewitalizację czupryny?

:co:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 12:47 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

2
To ja chyba jestem jakaś inna ale bez większego dbania na jesień właśnie mam mocne, zdrowe włosy :P
Myślę, że dieta bogata w witaminy ma tutaj najwięcej do powiedzenia. Bądź co bądź, lepiej działać od wewnątrz i od zewnątrz.
Słyszałam też, że podobno bardzo dobry jest napar z lisci nasturcji.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 13:02 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

3
Ja tam jestem przeciwniczką wydziwiania w tej materii, normalna odżywka ze sklepu, pośród wielu dostępnych :) I nie należy używać jej za często bo z kolei obciąży włosy i efekt będzie odwrotny od zamierzonego, szczególnie gdy mamy do czynienia z odzywką bez spłukiwania. I nie suszyć włosów suszarką ani nie prostować ani nie lokówkować i już będzie dobrze. :)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 13:49 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

5
a ja jestem szajbusem w temacie naturalne metody pielegnacji wlosow.
totalnym szajbusem.

im mniej chemii tym lepiej dla wlosow.
wiadomo ze metody naturalne wymagaja czasem wiecej poswiecen, ale naprawde, naprawde sa tego warte.

wiele drogeryjnych kosmetykow, szmaponow i odzywek, nie mowiac o farbach, niszczy wlosy zamiast im pomagac. winne sa przede wszystkim detergenty i tzw parabeny, mozna o tym w internecie poczytac.

ja sie zakochalam w indyjskich ziolach i marokanskich glinkach i naturalnych, syryjskich mydlach na bazie oliwy z oliwek.

myjemy wlosy proszkiem shikakai http://helfy.pl/shikakai-puder-szampon-do-wlosow
dodaje sie wody cieplej do niego i naklada papke na wlosy, masuje, to sie pieni, i zmywa sie z wlosow. super sprawa!

problemy z przetluszczajacymi sie, lub przesuszonymi wlosami? lupiez na dodatek? no to neem :)
http://helfy.pl/neem-puder-antylupiezow ... ny-tradzik
po neem wlosy sa wspaniale, lsniace, mieciutkie. kocham neem :)

wlosy sa slabe, wolno rosna? no to amla
http://helfy.pl/zestaw-amla-blyszczace-odzywione-wlosy

na dodatek henna, kasja i indygo do koloryzacji. naprawde, wszystkie moje znajome, ktore sie do tego przekonaly, nie maja zamiaru wracac do drogeryjnych kosmetykow.

naturalne, cudowne mydla
http://www.darmaroko.pl/sklep-lounge-sp ... ralne.html
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 18:32 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

7
Dzięki asmaani, widać że znasz się na rzeczy :) Naturalne mydła i ja od jakiegoś czasu preferuję, cudnie koją moje alergie skórne:)

Lufi, ja właśnie nie wydziwiam, używam szamponu, odżywki, 2x tydzień maski z jedwabiem, czasem kroplę płynnego jedwabiu dla utrwalenia fryzury, ale wszelkie prostownice, lokówki, lakiery, żele itd. dawno porzuciłam. Z suszarką czasem zgrzeszę, bo moje dość długie i gęste włosy dłuuugo schnął, a w dodatku mam problemy z zatokami, więc lepiej je wysuszyć niż przyczynić się do zapchania zatok i cierpień, jakie to implikuje :P

Chinatsa, co do nasturcji, ja robiłam kiedyś (dawno temu) płukani ze skrzypu i go też piłam, nie pamiętam tylko, czy były tego efekty... Może trzeba by ku temu powrócić.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 12:47 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

8
Sailor pisze:Z suszarką czasem zgrzeszę, bo moje dość długie i gęste włosy dłuuugo schnął, a w dodatku mam problemy z zatokami, więc lepiej je wysuszyć niż przyczynić się do zapchania zatok i cierpień, jakie to implikuje :P
No, racja, lepiej wysuszyc albo podsuszyć jednak ;)

Jeszcze mi się przypomniało, że jak się myje włosy, to na końcu przy spłukiwaniu można spłukać zimną wodą część włosów niedotykającą głowy, żeby zamknąć ich łuski i wtedy są jakby gładsze. :) Tylko trza uważać, żeby głowy nie polać, bo to nie będzie przyjemne i nie zachęci do dalszego praktykowania tego. :P
Nassanael Rhamzess pisze:A na te drugie włosy też odżywki? :P
Do dredów? xD
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 13:42 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

9
oliwka z oliwek+zoltko+cytryna, boskie efekty, bardzo wzmacnia, odzywia, daje obledny polysk. Sprawdzone na mojej kolezance, miala marne wypadajace, slabe wlosy- stosowana regularnie-dziala.
Zimna woda, czasem z odrobina soku z cytryna plukalam od dziecka, fakt- daje polysk, ale chyba nic wiecej.
Ale jesli komus wlosy leca nadmiernie, oliwa z oliwek dziala cuda, dobrze jest ja wmasowac w skore glowy i na pol godziny jakas ceratka, folia okryc glowe.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 19:59 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

10
To ja Wam polecę, raz w tygodniu(można częściej) wmasować we włosy i skórę głowy rycynę(tę na przeczyszczenie) po godzinie głowę umyć, używając na końcu do spłukania wodę z naftą(łyżeczka na litr powiedzmy, ja zawsze na oko :D )
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 22:34 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

11
Ja do włosów przygotowuję maseczki z żółtka jaja i olejku rycynowego. Oprócz tego nakładam na włosy oliwę z oliwek albo olejek rycynowy. Wcieram też wodę brzozową oraz seboradin, żeby były mocne i nie wypadały.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014, 13:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pielęgnacja włosów - naturalnie

12
Mitem jest, że wystarczy nie suszyć/prostować/lokować i używać jakiejś odżywki. Ja nie stosuję lokówek, itp. stosowałam różne odżywki, a efekt ten sam. SIANO.
Czasem jakaś odżywka, czy pianka da radę na 24h, ale potem jak chcę gdzieś wyjść i wyglądać przyzwoicie muszę na nowo moczyć włosy i układać. Są mega przesuszone.

Będę musiała przetestować olej kokosowy. Podobno działa.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 23:05 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda”

cron