Re: Własny samochód, a ten z wypożyczalni?jak

1
Witam, jak w temacie - co wg Was się bardziej opłaca? Własne auto, to większa mobilność, ale również większe koszta, z wypozyczalni dostajesz gotowe opłacone auto i jedyne co może spędzać sen z powiek to cena paliwa. Ceny wynajmu jak widać po przykładzie Osek Rent a Car bardzo atrakcyjne i nawet wynajem długoterminowy nie obciąża strasznie budżetu (zobacznie sobie http://osekrent.pl/wynajem-samochodow/p ... oterminowy) Jak dla mnie na chwilowe ciężkie czasy zdecydowanie wygrywa opcja wynajmu, choćby po to, aby z zaoszczędzonych przez to pieniędzy odłożyć co nie co na własne cztery kółka.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2017, 8:24 przez Filemon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Własny samochód, a ten z wypożyczalni?jak

2
Warto może i wiedzeć, że jak by co to pod ręką jakaś fura się znajdzie..
Ale własne auto bezdyskusyjnie jest lepsze.

wg. mężczyzny- tak to się ma do siebie jak żona i kochanka
wg. kobiety- liczy się tylko kolor :)


Łosiu kolorowy

Ps . miałem zły sen, że peugot przejął fiata,
na szczęście przejął tylko opla- GM...
katastroffa czeka tę firmę w niedługości*.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 mar 2017, 2:38 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Własny samochód, a ten z wypożyczalni?jak

5
Imho zależy od zastosowania. Jeśli używamy auta jak narzędzia, to imho posiadanie go na własność nie ma zbyt wielu plusów, za to współczesne modele wynajmu długoterminowego bezpośrednio od producentów już tak. Niska rata, często ubezpieczenie w cenie, świetne promocje i wymiana samochodu na nowy. Dla mnie samochody to hobby, więc nie kupiłbym tego w ten sposób, ale gdybym miał korzystać z samochodu tylko do np. dojazdu do pracy czy zakupy, to nawet bym się nie wahał. Samochód, to kupa blahy, która traci na wartości i trzeba do niej dokładać - im starszy tym bardziej. A w przypadku wynajmu bardzo ładne, nowe samochody można mieć na prawdę niskim kosztem i za każdym razem nowy, na gwarancji. Gdyby podliczyć koszty utrzymania paroletniego samochodu, a kosztów wynajmu, to jednak wynajem jest lżejszy dla portfela i wygodniejszy. Takie coś jest bardzo popularne na zachodzie.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 15:30 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja”

cron