Re: GRAMY! Euro 2012.

1
typujemy wyniki meczów. komentujemy dokonania polskiej reprezentacji. i inne wyniki pozostałych drużyn

zaczynam

z Grecją 2:0
z Rosją 0:0
z Czechami 2:1

wychodzimy z grupy na I miejscu przed Czechami
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 16:28 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: GRAMY! Euro 2012.

3
Taka grupa nam się trafiła, że nie wyjść z niej byłoby po prostu wstyd. Skoro byliśmy w stanie być wymagającym rywalem dla Niemców czy Portugalii, to z Rosją też jesteśmy w stanie zagrać jak równy z równym. Oczywiście mecz towarzyski to zupełnie co innego niż mecz o stawkę, ale brak meczów o coś może się też okazać naszym atutem, bo rywale nie wiedzą tak naprawdę, na co nas stać. Poza tym gramy u siebie i nie sparaliżuje to naszych piłkarzy, którzy choć młodzi, w większości grają w zagranicznych klubach w dobrych ligach. Patrząc na składy, Grecy i Czesi wcale nie mają nad nami przewagi. Czesi to nie ta sama drużyna, kiedy grali jeszcze Poborsky, Koller, Smicer. Teraz wprawdzie mają Barosa, Rosicky'ego (zobaczymy jak z jego kontuzją) i Cecha, ale porównując do poprzednich lat, są słabsi. To samo dotyczy Grecji. W Polsce też mieliśmy zmianę pokoleniową, ale według mnie obecny skład jest lepszy od tego z poprzednich mistrzostw Europy. Mamy dwóch-trzech piłkarzy światowej klasy (Lewandowski, Piszczek, ew. Błaszczykowski) i jeszcze kilku cenionych na zachodzie graczy (Szczęsny, Obraniak, Wasilewski). Murawski, Polanski, Rybus, czy Boenisch poziomu nie zaniżają. Ponadto mamy kilka wariantów gry w pomocy: Mierzejewski i Obraniak mogą grać na środku i na lewej stronie, mamy też przebojowego Grosickiego i doświadczonego Dudkę w razie czego. Tak obiecująco przed poprzednimi wielkimi turniejami chyba się nie zapowiadało. Wstrzymam się od typowania dokładnych wyników. Napiszę tylko, że jak przegramy to według mnie tylko z Rosją no i przynajmniej jeden mecz powinniśmy wygrać. Cztery punkty w przypadku zwycięstw Rosjan we wszystkich meczach powinny już dać awans, a może tych punktów będzie 5 :)

Patrząc na pozostałe grupy uważam, że zaskoczyć może Chorwacja albo Szwecja - zespoły te grają pierwsze mecze z rywalami jak najbardziej w ich zasięgu, więc mogą mieć dobrą pozycję wyjściową. Do tego Chorwaci mają w grupie Włochów, którzy mogą się rozsypać, zaś Szwedzi Anglików bez Lamparda, Barry'ego i Rooneya, który ze Skandynawami jeszcze nie będzie mógł zagrać. W sumie jeśli to Ukraina wygra ze Szwecją to też może sprawić niespodziankę.
"Trzeba uprzytomnić sobie, że
Nawet kiedy wszystko straci sens
Znajdziesz przestrzeń, gdzie
Wielka wiara tłumi lęk"

Re: GRAMY! Euro 2012.

4
Szwedzi mają "dziadków" w składzie. jeśli przeciwnicy wytrzymają to w końcowce Szwedzi moga "spuchnąć" o pozostałych meczach nie wspomnę. jakoś nie wierzę że jedynie doświadczeniem da się grać we współczesną piłkę. może bronić sie ale przecież trzeba strzelać bramki...
skład Szwedów gra ze sobą od lat. to ich siła. ale szwedzka piłka jest potwornie schematyczna. nie wierzę że zajdą daleko

Re: GRAMY! Euro 2012.

5
Słoń wytypował że wygra mecz z Grecją Polska.
Ja też spróbowałem Jasnowidzenia.
Wyszło mi że będzie tak na podium
1. Holandia.
2. Chorwacja
3. Ukraina.
No i będzie tak
A Czwarte będą Niemcy
Która Polska będzie nie chcę mi się wróżyć ;)
Ale mi wyszło że Polska wyjdzie z grupy.
Możecie więc spokojnie u bukmacherów stawiać na Holandię :play:
Ostatnio zmieniony 06 cze 2012, 18:29 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: GRAMY! Euro 2012.

6
Szwedzi maja dziadkow :) Zaleta dziadkow jest przygotowanie kondycyjne.Wiec w ich przypadku o koncowe minuty bylbym spokojny.
Volciu,wez jeszcze raz sprobuj z tym jasnowidztwem,Chorwacja i Ukraina w 4ce ?.Chyba nie robiles
tego na trzezwo :)
Ja tam postawie na Hiszpanow choc kurs slaby.Angole placa 1:80 w przypadku viktorii Polski.
Co do naszej ekipy-duzo zalezec bedzie od pierwszego meczu.Obstawiam 1:0
Pozdrawiam kibicow :)

Re: GRAMY! Euro 2012.

7
Chorwacja jest w rankingu Fifa na 8 miejscu z tego co pamietam, więc dosyć wysoko, Ukraina daleko ale wyżej niż Polska więc z gospodarzy tej imprezy może prędzej zaskoczyć. ;) Ale to moja taka pisanina, bo na piłce się znam średnio, a Holandii zawsze kibicowałęm i gralem nią w grach komputerowych ;) więc jestem za nimi no i za Polską oczywiście ;)

Re: GRAMY! Euro 2012.

10
kibicujmy naszej reprezentacji. wygrają to Polska będzie na ustach w całym świecie. to pozytywna reklama dla całego kraju. ściągająca turystów, powodująca zainteresowanie mediów i biznesu.
Polska nie musi być kojarzona tylko z kombinatorstwem i pijaństwem. jeśli nasi wygrają będzie kojarzona z dobrym poziomem sportu, profesjonalizmem.
wszyscy powinniśmy, wręcz mamy obowiązek kibicować naszym. nigdy nie przestaniemy być Polakami nawet jak zmienimy kraj zamieszkania i język

Re: GRAMY! Euro 2012.

11
Dalszego wróżenia się nie podejmuję, może po obejrzeniu meczu Rosja-Czechy będzie ciut przejrzyściej.
Natomiast z Grecją wygrywamy 2:1.....oczywiście liczę na parę Obraniak - Lewandowski.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: GRAMY! Euro 2012.

13
Tak sobie myślę że na tych mistrzostwach gra nowe pokolenie piłkarzy, nie ma Smolarka, Krzynówka czyli tych którzy wcześniej zawiedli ;) Więc może być dobrze i się okazać że w Polsce są nowe gwiazdy i będzie jak za PRL, Polska jedną z lepszych drużyn świata. Nie będę zapeszał dalej, według mnie też wygramy, przynajmniej mam taką nadzieje. ;)

Re: GRAMY! Euro 2012.

15
dziś Radio Kristianstad od rana nadaje audycję o Euro 2012 i organizatorach. przedstawiają drużyny, osiągnięcia i stadiony. ale co najważniejsze również ekonomię, miasta, naukę, sport, infrastrukturę itd organizatorów. dawno nie słyszałem tylu dobrych słów o Polsce. darmowa reklama warta setki tysięcy euro. Radio Kristianstad słyszalne jest w promieniu 200km. we wszystkich największych miastach południa Szwecji

Re: GRAMY! Euro 2012.

25
właśnie. grając z przewagą tracimy gola. Grecy nic nie pokazali poza dwoma kontrami. nie wygrać z takim zespołem to później zapowiada problemy.wszyscy powinni podziękować Tytoniowi bo byłaby przegrana. zobaczymy co pokażą Rosjanie i Czesi

Re: GRAMY! Euro 2012.

26
To pierwszy i ostatni mecz na tym turnieju jaki obejrzałem, nie warto się denerwować, jestem wściekły, mam zepsuty chumor do końca dnia a spać szybko nie pujdę.[quote=teddybear]właśnie. grając z przewagą tracimy gola. Grecy nic nie pokazali poza dwoma kontrami. nie wygrać z takim zespołem to później zapowiada problemy.wszyscy powinni podziękować Tytoniowi bo byłaby przegrana. zobaczymy co pokażą Rosjanie i Czesi[/quote]
Kurde rzeczywiście był remis, nawet niewiem jak to się stało, jak stracili drugą bramkę to tak się wnerwiłem ze nie zaówarzyłem ze to chyba uniewaznili :P
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 20:14 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: GRAMY! Euro 2012.

28
zadnego meczu nie wygramy , nie ma co sie ludzic - jest kilku dobrych zawodnikow w zespole i to wszystko !

tego szczesnego to chyba tatus na sile wpakowal do bramki - pierwszego gola zawalil a drugiego to w sumie jak by nie sfaulowal bylo by , 1 do 2 ! na 100% a tak koolega tyton obronil i zostal bohaterem spotkania razem z lewandowskim !
:len:

Re: GRAMY! Euro 2012.

30
[quote=baabcia]już się tak nie denerwujcie
narobił Wam Lewandowski apetytu

i przez to wścik flaszki

pomyślcie jakbyście polegli gdyby nie było tej pięknej naszej bramki

to by dopiero był mecz ;/[/quote]
No to było fajne, wogule pierwsza połowa była dobra, a w drógiej to tylko obrona karnego, zresztą czy ten spalony po drugiej bramce dla Greków był przynajmiej uczciwy?

Wróć do „Sport”

cron