Wiecie komu kibicujemy????
Proponuje poczet medalistów polskich.....
Na ile madali możemy liczyć...i w czym...ping....itp
Zaczynamy?
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
2Pierwszy medal SREBRO hurahurahura!!!!!
[img]http://dcs-193-111-38-245.atmcdn.pl/sca ... &dsth=2000[/img]
[img]http://dcs-193-111-38-245.atmcdn.pl/sca ... &dsth=2000[/img]
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
3Anna Harkowska zdobyła w Londynie pierwszy dla Polski medal XIV paraolimpiady. 32-letnia zawodniczka klubu Warmia i Mazury Olsztyn zajęła drugie miejsce w wyścigu na 3000 m na torze kolarskim.
Urodziła się w Świnoujściu- to fakt . Jest absolwentką Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.
W młodości bieganie przynosiło mi wiele radości i satysfakcji, teraz nie mogę. Mam za to jazdę na rowerze i wyścigi, bez których nie mogę żyć .
Gratulujemy. Za rak lata Chrystusowe...hihi
Urodziła się w Świnoujściu- to fakt . Jest absolwentką Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.
W młodości bieganie przynosiło mi wiele radości i satysfakcji, teraz nie mogę. Mam za to jazdę na rowerze i wyścigi, bez których nie mogę żyć .
Gratulujemy. Za rak lata Chrystusowe...hihi
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
4Drugie srebro.... jest dobrze....ale mógł wygrać
[img]http://dcs-193-111-38-252.atmcdn.pl/sca ... &dsth=2000[/img]
[img]http://dcs-193-111-38-252.atmcdn.pl/sca ... &dsth=2000[/img]
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
5Karol Kozuń ...do zwycięstwa zabrakło 27cm...ale walka ...do końca nie było wiadomo kto wygra.
Siódmy był Krzysztof Smorszczewski.
30 latek....
Siódmy był Krzysztof Smorszczewski.
30 latek....
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
6Słotka Olivia- 16 lat nasze trzecie srebro
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... lonska.jpg[/img]
Oliwia Jabłońska wywalczyła srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w konkurencji 100m. stylem motylkowym. To trzeci medal naszych sportowców w Londynie i trzeci srebrny.
Polka płynąca na torze nr. 3 musiała uznać wyższość niesamowitej Nowozelandki Sophie Pascoe, która w finale wynikiem 1:04.43 pobiła rekord Świata. Niesamowitego wyczynu dokonała także Jabłońska. Nasza pływaczka popłynęła w czasie 1:08.55 ustanawiając nowy rekord Europy.
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... lonska.jpg[/img]
Oliwia Jabłońska wywalczyła srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w konkurencji 100m. stylem motylkowym. To trzeci medal naszych sportowców w Londynie i trzeci srebrny.
Polka płynąca na torze nr. 3 musiała uznać wyższość niesamowitej Nowozelandki Sophie Pascoe, która w finale wynikiem 1:04.43 pobiła rekord Świata. Niesamowitego wyczynu dokonała także Jabłońska. Nasza pływaczka popłynęła w czasie 1:08.55 ustanawiając nowy rekord Europy.
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
8... a w poniedziałak czekamy na złoto....
[img]http://static.goldenline.pl/user_photo/ ... 3_huge.jpg[/img]
[img]http://static.goldenline.pl/user_photo/ ... 3_huge.jpg[/img]
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
9A tymczasem mały brązik .... Paulina Woźniak
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... oźniak.jpg[/img]
Dyscyplina: Pływanie
Klasyfikacja: S9, SB8, SM9
Data urodzenia, miejsce urodzenia: 04.02.1992r, Szczecin
Trenerzy: Grzegorz Musztafaga, Waldemar Madej
Najważniejsze sukcesy:
- 2m. Igrzysk Paraolimpijskich 2008r. na 100m. st. klasycznym
- 4m. Mistrzostw Świata 2010r. na 100m. st. klasycznym i 200m. st. zmiennym
- 2m. Mistrzostw Europy 2009r. na 100m. st. klasycznym i 200m. st. zmiennym
- 3m. Mistrzostw europy 2011r. na 100m. st. klasycznym
Starty w Igrzyskach:
* Pekin 2008: srebrny medal na 100m. st. klasycznym
Londyn 2012 starty: 100m. st. motylkowym, 100m. st. klasycznym , 200m. st. zmiennym
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... oźniak.jpg[/img]
Dyscyplina: Pływanie
Klasyfikacja: S9, SB8, SM9
Data urodzenia, miejsce urodzenia: 04.02.1992r, Szczecin
Trenerzy: Grzegorz Musztafaga, Waldemar Madej
Najważniejsze sukcesy:
- 2m. Igrzysk Paraolimpijskich 2008r. na 100m. st. klasycznym
- 4m. Mistrzostw Świata 2010r. na 100m. st. klasycznym i 200m. st. zmiennym
- 2m. Mistrzostw Europy 2009r. na 100m. st. klasycznym i 200m. st. zmiennym
- 3m. Mistrzostw europy 2011r. na 100m. st. klasycznym
Starty w Igrzyskach:
* Pekin 2008: srebrny medal na 100m. st. klasycznym
Londyn 2012 starty: 100m. st. motylkowym, 100m. st. klasycznym , 200m. st. zmiennym
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
10Bravo Kasiu ...mamy pierwsze złoto i rekord Świata
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x300.jpg[/img]
W pierwszej serii poprawiła własną życiówkę – 35,41m. Nie chciała jednak na tym poprzestać. W kolejnych próbach oszczep rzucony przez Kasię lądował coraz dalej (37,36m w drugiej kolejce, 37,84 w trzeciej, 37,85m w czwartej). Po trzech rundach plasowała się na trzeciej pozycji. Nerwowo zrobiło się w czwartej serii. Wówczas Chinka – Hongmei Zhao zepchnęła naszą reprezentantkę poza podium.
W tym momencie na prowadzeniu znajdowała się Rosjanka – Nataliya Gudkova.
Reprezentantka Sbornej rzutem – 41,08m poprawiła rekord świata w tej kategorii niepełnosprawności. Przedostatnia odsłona konkursu jednak nieoczekiwanie zmieniła sytuację na czele stawki. Katarzyna zaryzykowała i rezultatem 41,15m ustanowiła rekord globu!!!!!!!!!!!!!
Jest to pierwszy złoty medal wywalczony przez polskich paraolimpijczyków w Londynie.
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x300.jpg[/img]
W pierwszej serii poprawiła własną życiówkę – 35,41m. Nie chciała jednak na tym poprzestać. W kolejnych próbach oszczep rzucony przez Kasię lądował coraz dalej (37,36m w drugiej kolejce, 37,84 w trzeciej, 37,85m w czwartej). Po trzech rundach plasowała się na trzeciej pozycji. Nerwowo zrobiło się w czwartej serii. Wówczas Chinka – Hongmei Zhao zepchnęła naszą reprezentantkę poza podium.
W tym momencie na prowadzeniu znajdowała się Rosjanka – Nataliya Gudkova.
Reprezentantka Sbornej rzutem – 41,08m poprawiła rekord świata w tej kategorii niepełnosprawności. Przedostatnia odsłona konkursu jednak nieoczekiwanie zmieniła sytuację na czele stawki. Katarzyna zaryzykowała i rezultatem 41,15m ustanowiła rekord globu!!!!!!!!!!!!!
Jest to pierwszy złoty medal wywalczony przez polskich paraolimpijczyków w Londynie.
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
11i kolejne sreberko Alicja Fiodorow na 200m. poprawiła swój rekord życiowy
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... odorow.jpg[/img]
...w tym biegu Kasia była 7.
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... odorow.jpg[/img]
...w tym biegu Kasia była 7.
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
12Nikt nie protestuje .TVP nie wykupiła praw do transmisji. Biedny kraj. Biedny naród.
Pozostaje więc tylko net.
Słucham rano TV a tu cisza, nic, a przecież mamy 6 medalii a bedą kolejne, oj będą.
Za to mecz TVN z Politykami - trąbią już od rana, jaak by to było najważniejsze wydażenie sportowe miesiąca.
Transmisja na żywo: www.paralympic.org
i inf. http://igrzyska24.pl/
http://www.london2012.com/paralympics/m ... dal-count/
POLSKIE MEDALE
Złoto (1):
Katarzyna Piekart
Srebro (4):
Anna Harkowska
Karol Kozuń
Oliwia Jabłońska
Alicja Fiodorow
Brąz (1):
Paulina Woźniak
Więc razem już 6sztuk.
Jesteśmy obecnie na 21 miejscu.
Pozostaje więc tylko net.
Słucham rano TV a tu cisza, nic, a przecież mamy 6 medalii a bedą kolejne, oj będą.
Za to mecz TVN z Politykami - trąbią już od rana, jaak by to było najważniejsze wydażenie sportowe miesiąca.
Transmisja na żywo: www.paralympic.org
i inf. http://igrzyska24.pl/
http://www.london2012.com/paralympics/m ... dal-count/
POLSKIE MEDALE
Złoto (1):
Katarzyna Piekart
Srebro (4):
Anna Harkowska
Karol Kozuń
Oliwia Jabłońska
Alicja Fiodorow
Brąz (1):
Paulina Woźniak
Więc razem już 6sztuk.
Jesteśmy obecnie na 21 miejscu.
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
1302/09/2012 Co dziś?....czy będą medale?
10:30 – Wioślarstwo – Martyna Snopek – finał B (ASW1x)
10:30 – Tenis stołowy – Krystyna Siemieniecka – mecz o 3. miejsce(class 11)
11:10 – Lekkoatletyka – Renata Chilewska – finał pchnięcia kulą (F35/36)
11:10 – Wioślarstwo – Jolanta Pawlak/Michał Gadowski – finał B (TAMix2x)
11:11 – Lekkoatletyka – Ewa Zielińska – finał skoku w dal (F42/44)
11:14 – Pływanie – Grzegorz Polkowski – eliminacje (100m stylem grzbietowym – S11)
11:23 – Lekkoatletyka – Marcin Mielczarek – runda 1 (100m – T36)
11:54 – Pływanie - Joanna Mendak – eliminacje (100m stylem motylkowym – S12)
12:00 – Tenis na wózkach – Piotr Jaroszewski - 1/16 (singiel)
12:05- Lekkoatletyka – Marta Langner – runda 1 (100m – T37)
12:45 - Łucznictwo - Milena Olszewska – 1/4 finału (recurve standing)
13:51 – Lekkoatletyka – Łukasz Witecki – 1500 m (T13)
18:00 – Tenis na wózkach - Albin Batycki/Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski/Tadeusz Kruszelnicki – 1/16 (debel)
19:14 – Pływanie – ew. Grzegorz Polkowski – finał (100m stylem grzbietowym – S11)
19:30 – Koszykówka na wózkach – Polska-Wielka Brytania – grupa B
20:14 – Pływanie – ew. Joanna Mendak – finał (100m stylem motylkowym – S12)
20:48 – Lekkoatletyka – ew. Marcin Mielczarek – finał (100m – T36)
21:15 – Tenis stołowy – Patryk Chojnowski – finał (class 10)
21:17 – Lekkoatletyka – ew. Marta Langner – finał (100 m – T37)
22:48 – Lekkoatletyka – Tomasz Hamerlak – finał (5000m – T54)
Z Londynu dla wiadomości Imladis mówił Łośiu - sceptyk
10:30 – Wioślarstwo – Martyna Snopek – finał B (ASW1x)
10:30 – Tenis stołowy – Krystyna Siemieniecka – mecz o 3. miejsce(class 11)
11:10 – Lekkoatletyka – Renata Chilewska – finał pchnięcia kulą (F35/36)
11:10 – Wioślarstwo – Jolanta Pawlak/Michał Gadowski – finał B (TAMix2x)
11:11 – Lekkoatletyka – Ewa Zielińska – finał skoku w dal (F42/44)
11:14 – Pływanie – Grzegorz Polkowski – eliminacje (100m stylem grzbietowym – S11)
11:23 – Lekkoatletyka – Marcin Mielczarek – runda 1 (100m – T36)
11:54 – Pływanie - Joanna Mendak – eliminacje (100m stylem motylkowym – S12)
12:00 – Tenis na wózkach – Piotr Jaroszewski - 1/16 (singiel)
12:05- Lekkoatletyka – Marta Langner – runda 1 (100m – T37)
12:45 - Łucznictwo - Milena Olszewska – 1/4 finału (recurve standing)
13:51 – Lekkoatletyka – Łukasz Witecki – 1500 m (T13)
18:00 – Tenis na wózkach - Albin Batycki/Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski/Tadeusz Kruszelnicki – 1/16 (debel)
19:14 – Pływanie – ew. Grzegorz Polkowski – finał (100m stylem grzbietowym – S11)
19:30 – Koszykówka na wózkach – Polska-Wielka Brytania – grupa B
20:14 – Pływanie – ew. Joanna Mendak – finał (100m stylem motylkowym – S12)
20:48 – Lekkoatletyka – ew. Marcin Mielczarek – finał (100m – T36)
21:15 – Tenis stołowy – Patryk Chojnowski – finał (class 10)
21:17 – Lekkoatletyka – ew. Marta Langner – finał (100 m – T37)
22:48 – Lekkoatletyka – Tomasz Hamerlak – finał (5000m – T54)
Z Londynu dla wiadomości Imladis mówił Łośiu - sceptyk
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
14ale wtedy to Joasia wzięła się za odrabianie strat i wspaniałym finiszem wywalczyła złoto!!!
...ot tak po nawrocie
[img]http://1.bp.blogspot.com/-8WBv7QLGT_c/U ... mendak.jpg[/img]
Joanna Mendak zdobyła złoty medal igrzysk Paraolimpijskich w konkurencji 100 m stylem motylkowym (S12)! Polka obroniła tym samym pierwsze miejsce.To chyba 3 raz z rzedu?
Dyscyplina: Pływanie
Klasyfikacja: S12, SB12, SM12
Data urodzenia: 16.02.1989r, Suwałki
Trener: Edward Dec
Najważniejsze sukcesy:
- złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 100 metrów stylem motylkowym
- 1m. Igrzysk Paraolimpijskich 2008r. na 100m. st. motylkowym
- 5-krotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich
- 6-krotna Mistrzyni Świata
- 7-krotna medalistka Mistrzostw Europy
Starty w Igrzyskach:
* Ateny 2004: złoty medal na 100m. st. motylkowym i brązowy medal na 100m. st. dowolnym
* Pekin 2008: złoty medal na 100m. st. motylkowym, srebrny medal na 200m. st. zmiennym i brązowy medal na 100m. st. dowolnym
Londyn 2012 starty: 50m st. dowolnym, 100m st. dowolnym,100m st. motylkowym, 200m st. zmiennym
...ot tak po nawrocie
[img]http://1.bp.blogspot.com/-8WBv7QLGT_c/U ... mendak.jpg[/img]
Joanna Mendak zdobyła złoty medal igrzysk Paraolimpijskich w konkurencji 100 m stylem motylkowym (S12)! Polka obroniła tym samym pierwsze miejsce.To chyba 3 raz z rzedu?
Dyscyplina: Pływanie
Klasyfikacja: S12, SB12, SM12
Data urodzenia: 16.02.1989r, Suwałki
Trener: Edward Dec
Najważniejsze sukcesy:
- złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 100 metrów stylem motylkowym
- 1m. Igrzysk Paraolimpijskich 2008r. na 100m. st. motylkowym
- 5-krotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich
- 6-krotna Mistrzyni Świata
- 7-krotna medalistka Mistrzostw Europy
Starty w Igrzyskach:
* Ateny 2004: złoty medal na 100m. st. motylkowym i brązowy medal na 100m. st. dowolnym
* Pekin 2008: złoty medal na 100m. st. motylkowym, srebrny medal na 200m. st. zmiennym i brązowy medal na 100m. st. dowolnym
Londyn 2012 starty: 50m st. dowolnym, 100m st. dowolnym,100m st. motylkowym, 200m st. zmiennym
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
15No nie , szaleństwo...znowu złoto... to już trzecie
Patryk Choinowski - Pogromca
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x215.jpg[/img]
Dyscyplina: Tenis stołowy
Klasyfikacja: kl. 10
Data urodzenia, miejsce urodzenia: 05.04.1990r, Świdnik
Trener: Elżbieta Madejska.....
Najważniejsze sukcesy:
- 1m. Mistrzostw Europy indywidualnie i w drużynie
Starty w Igrzyskach: debiut
Londyn 2012 starty: gra pojedyncza
Patryk Choinowski - Pogromca
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x215.jpg[/img]
Dyscyplina: Tenis stołowy
Klasyfikacja: kl. 10
Data urodzenia, miejsce urodzenia: 05.04.1990r, Świdnik
Trener: Elżbieta Madejska.....
Najważniejsze sukcesy:
- 1m. Mistrzostw Europy indywidualnie i w drużynie
Starty w Igrzyskach: debiut
Londyn 2012 starty: gra pojedyncza
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
16A nie mówiłem ( post nr. 8), a nie mówiłwm
[img]http://bi.gazeta.pl/im/9/5484/z5484189Q ... tyka--.jpg[/img]
Kim jest Natalii? (-a)
To ona sprała wszystkich w GAC GROUP 2012 ITTF World Tour, Harmony China Open, Suzhou, CHN
Aug 22 -Aug 26 prócz jednej czajniz- FAN Ying CHN 1:4 ( 11-3,11-3,4-11,11-6,12-10,-,- )
a była to nie byle jaka impra...
A teraz mamy ZŁOTO....HURA,HURA,HURA
Jak było wczoraj w finale- to dla tych, którzy nie widzieli...powiem tylko jedno
...strzeżcie sie jak zobaczycie ten poniżej uśmiech u swojej kobiety... ,, po.. po... prostumacie macie prze...chlapane" hihi
[img]http://znn.india.com/sports/2012/7/29/o ... lab-05.jpg[/img]
Z londynu dla imladis mówił Łosiu - stceptokrólik
[img]http://bi.gazeta.pl/im/9/5484/z5484189Q ... tyka--.jpg[/img]
Kim jest Natalii? (-a)
To ona sprała wszystkich w GAC GROUP 2012 ITTF World Tour, Harmony China Open, Suzhou, CHN
Aug 22 -Aug 26 prócz jednej czajniz- FAN Ying CHN 1:4 ( 11-3,11-3,4-11,11-6,12-10,-,- )
a była to nie byle jaka impra...
A teraz mamy ZŁOTO....HURA,HURA,HURA
Jak było wczoraj w finale- to dla tych, którzy nie widzieli...powiem tylko jedno
...strzeżcie sie jak zobaczycie ten poniżej uśmiech u swojej kobiety... ,, po.. po... prostumacie macie prze...chlapane" hihi
[img]http://znn.india.com/sports/2012/7/29/o ... lab-05.jpg[/img]
Z londynu dla imladis mówił Łosiu - stceptokrólik
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
17.... co się dzieje
Klasyfikacja końcowa skoku w dal kobiet (T20)
...i recepta na to jak przeskoczyć samą siebie ( dotychczasowy rekord życiowy 5,88)
1. Karolina Kucharczyk (Polska) – 6m
2. Krestina Zhukova (Rosja) – 5,38m
3. Mikela Ristoski (Chorwacja) – 5,28m
...i kolejne ZŁOTO
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x225.jpg[/img]
Ł-s
Klasyfikacja końcowa skoku w dal kobiet (T20)
...i recepta na to jak przeskoczyć samą siebie ( dotychczasowy rekord życiowy 5,88)
1. Karolina Kucharczyk (Polska) – 6m
2. Krestina Zhukova (Rosja) – 5,38m
3. Mikela Ristoski (Chorwacja) – 5,28m
...i kolejne ZŁOTO
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x225.jpg[/img]
Ł-s
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
18...cd...i tym razem brąz, ale....
Łukasz Mamczarzz- brązowy medal w skoku wzwyż podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie. Łukasz
skoczył tyle samo (1,74 metra ale w 3 podejściu)
co reprezentanci Fidżi Iliesa Delana (złoto)
i Indii Grisha Hosanagara Nagarajegowda.
[img]http://media.sacbee.com/smedia/2012/09/ ... .St.4.jpeg[/img]
Łosiu- sceptyk
Łukasz Mamczarzz- brązowy medal w skoku wzwyż podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie. Łukasz
skoczył tyle samo (1,74 metra ale w 3 podejściu)
co reprezentanci Fidżi Iliesa Delana (złoto)
i Indii Grisha Hosanagara Nagarajegowda.
[img]http://media.sacbee.com/smedia/2012/09/ ... .St.4.jpeg[/img]
Łosiu- sceptyk
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
194/09/2012 . 8:24 czasu Zulugula- jesteśmy skazani na sukces- na tą chwilę 10 miejce na świecie.
[img]http://www.zdrowa-linia.pl/wp-content/u ... sukces.jpg[/img]
Łosiu - sceptymista ( sceptyk + optymista)
[img]http://www.zdrowa-linia.pl/wp-content/u ... sukces.jpg[/img]
Łosiu - sceptymista ( sceptyk + optymista)
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
20Jak się słysze, że Polacy nie zwalniają, tylko kolejny medal leci do wora, to normalnie człowiek sie zastanawia, czy tym sportowcom, którzy nie mieli pecha w życiu trochę nie wstyd.
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
2104/09/2012- co dziś się będzie działo??? zobaczymy
10:00 – Strzelectwo - Jolanta Szulc – kwalifikacje (R6-50m Rifle Prone – SH1)
10:30 – Szermierka na wózkach - Marta Makowska – preeliminacje (floret, kategoria B)
10:30 – Szermierka na wózkach – Stefan Makowski, Dariusz Pender – preeliminacje (floret, kategoria A)
11:00 – Lekkoatletyka – Janusz Rokicki – finał pchnięcia kulą(F57/58)
11:38 – Pływanie - Katarzyna Pawlik – eliminacje (100m stylem grzbietowym – S10)
11:45 – Łucznictwo – Milena Olszewska – półfinał (recurve standing)
12:11 – Pływanie – Joanna Mendak – eliminacje (100m stylem dowolnym – S12)
12:15 – Łucznictwo – ew. Milena Olszewska – o 3. miejsce (recurve standing)
12:30 – Strzelectwo – ew. Jolanta Szulc – finał (R6-50m Rifle Prone – SH1)
12:39 – Lekkoatletyka – Katarzyna Piekart – runda 1 (100m – T46)
12:45 – Łucznictwo – ew. Milena Olszewska – finał (recurve standing)
13:00 – Wyciskanie leżąc – Piotr Szymeczek – grupa A (-82,5 kg)
13:00 – Szermierka na wózkach - Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – preeliminacje (floret, kategoria B)
13:00 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – 1/8 finału (floret, kategoria A)
14:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – ćwierćfinał (floret, kategoria B)
16:00 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – 1/8 finału (floret, kategoria B)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – ćwierćfinał (floret, kategoria B)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – ćwierćfinał (floret, kategoria A)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – półfinał (floret, kategoria B)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – półfinał (floret, kategoria B)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – półfinał (floret, kategoria A)
19:00 – Wyciskanie leżąc – Ryszard Rogala – grupa A (-90 kg)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – finał (floret, kategoria B)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – finał (floret, kategoria B)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – finał (floret, kategoria A)
19:48 – Pływanie – ew. Katarzyna Pawlik – finał (100m stylem grzbietowym – S10)
20:10 – Lekkoatletyka – Łukasz Wietecki – finał (1500m – T13)
20:15 – Lekkoatletyka - Jacek Kołodziej – finał skoku w dal (F20)
20:19 – Lekkoatletyka – Mateusz Michalski – finał (100m – T12)
20:40 – Lekkoatletyka – Rafał Korc, Daniel Pek – finał (1500m – T20)
20:44 – Pływanie – ew. Joanna Mendak – finał (100m stylem dowolnym – S12)
21:28 – Lekkoatletyka – Bartosz Tyszkowski – finał rzutu dyskiem (F40)
10:00 – Strzelectwo - Jolanta Szulc – kwalifikacje (R6-50m Rifle Prone – SH1)
10:30 – Szermierka na wózkach - Marta Makowska – preeliminacje (floret, kategoria B)
10:30 – Szermierka na wózkach – Stefan Makowski, Dariusz Pender – preeliminacje (floret, kategoria A)
11:00 – Lekkoatletyka – Janusz Rokicki – finał pchnięcia kulą(F57/58)
11:38 – Pływanie - Katarzyna Pawlik – eliminacje (100m stylem grzbietowym – S10)
11:45 – Łucznictwo – Milena Olszewska – półfinał (recurve standing)
12:11 – Pływanie – Joanna Mendak – eliminacje (100m stylem dowolnym – S12)
12:15 – Łucznictwo – ew. Milena Olszewska – o 3. miejsce (recurve standing)
12:30 – Strzelectwo – ew. Jolanta Szulc – finał (R6-50m Rifle Prone – SH1)
12:39 – Lekkoatletyka – Katarzyna Piekart – runda 1 (100m – T46)
12:45 – Łucznictwo – ew. Milena Olszewska – finał (recurve standing)
13:00 – Wyciskanie leżąc – Piotr Szymeczek – grupa A (-82,5 kg)
13:00 – Szermierka na wózkach - Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – preeliminacje (floret, kategoria B)
13:00 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – 1/8 finału (floret, kategoria A)
14:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – ćwierćfinał (floret, kategoria B)
16:00 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – 1/8 finału (floret, kategoria B)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – ćwierćfinał (floret, kategoria B)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – ćwierćfinał (floret, kategoria A)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – półfinał (floret, kategoria B)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – półfinał (floret, kategoria B)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – półfinał (floret, kategoria A)
19:00 – Wyciskanie leżąc – Ryszard Rogala – grupa A (-90 kg)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – finał (floret, kategoria B)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Piotr Czop, Zbigniew Wyganowski – finał (floret, kategoria B)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Stefan Makowski, Dariusz Pender – finał (floret, kategoria A)
19:48 – Pływanie – ew. Katarzyna Pawlik – finał (100m stylem grzbietowym – S10)
20:10 – Lekkoatletyka – Łukasz Wietecki – finał (1500m – T13)
20:15 – Lekkoatletyka - Jacek Kołodziej – finał skoku w dal (F20)
20:19 – Lekkoatletyka – Mateusz Michalski – finał (100m – T12)
20:40 – Lekkoatletyka – Rafał Korc, Daniel Pek – finał (1500m – T20)
20:44 – Pływanie – ew. Joanna Mendak – finał (100m stylem dowolnym – S12)
21:28 – Lekkoatletyka – Bartosz Tyszkowski – finał rzutu dyskiem (F40)
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
22[quote=caly]Jak się słysze, że Polacy nie zwalniają, tylko kolejny medal leci do wora, to normalnie człowiek sie zastanawia, czy tym sportowcom, którzy nie mieli pecha w życiu trochę nie wstyd.[/quote]
,,Cała racyja", jak mówia... Łosie
,,Cała racyja", jak mówia... Łosie
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
23Jak mówi piosenka ,,...Bo srebro i złoto...." chodi o to żeby walczyć, zwyciężać...zmieniamy słowa ,,...Bo srebro i brązik..." to nic najważniejsz jest walka... by zwyciężyć trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia i oni je maja....
[img]http://www.radiobielsko.pl/foto/2012082 ... 674541.jpg[/img][img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x200.jpg[/img]
I mamy razem już: 13 - tzw. szczęśliwa trzynastka
POLSKIE MEDALE
Złoto (5):
Katarzyna Piekart
Joanna Mendak
Patryk Chojnowski
Karolina Kucharczyk
Natalia Partyka
Srebro (5):
Anna Harkowska
Karol Kozuń
Oliwia Jabłońska
Alicja Fiodorow
Janusz Rokicki
Brąz (3):
Paulina Woźniak
Łukasz Mamczarz
Milena Olszewska
Z Londynu dla Imladis mówił Łosiu - sceptyk
[img]http://www.radiobielsko.pl/foto/2012082 ... 674541.jpg[/img][img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... 00x200.jpg[/img]
I mamy razem już: 13 - tzw. szczęśliwa trzynastka
POLSKIE MEDALE
Złoto (5):
Katarzyna Piekart
Joanna Mendak
Patryk Chojnowski
Karolina Kucharczyk
Natalia Partyka
Srebro (5):
Anna Harkowska
Karol Kozuń
Oliwia Jabłońska
Alicja Fiodorow
Janusz Rokicki
Brąz (3):
Paulina Woźniak
Łukasz Mamczarz
Milena Olszewska
Z Londynu dla Imladis mówił Łosiu - sceptyk
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
24Ten dzień zasadniczo wyglądał jak inne.
I znowu worek medaliów …hi hi
Szab ( lo) listki ( hi hi)- oczywiście sukces…wielki
Marta Makowska – brązowy krążek dla Naszaj Ojczyzny
Czyż ona nie jest piekna …. [img]http://www.zyciepw.pl/wp-content/upload ... mbnail.jpg[/img]
Superrrr rozpoczęta sesja wieczorna polskich paraolimpijczyków.
Mamy trzy krążki kolejne krążki.
1. Srebro w biegu na 100m (T12) wywalczył Mateusz Michalski.
[img]http://s.v3.tvp.pl/images/0/d/6/uid_0d6 ... _3_gs_.jpg[/img]
2. Srebro na 1500m (T20) drugie miejsce zajął Daniel Pek
3. I brąz na 1500…….. Rafał Korc.
[img]http://www.deon.pl/gfx/deon/pl/defaulta ... 492267.jpg[/img]
Ta chudzinka przed nimi …. No powiedzmy, że dali mu wygrać.
Z Londyna dla Imladis mówił Łosiu - scettolette
..bym zapomnieł ..podsumowanie dnia:
POLSKIE MEDALE razem już 17 szt. dla Ojczyzny :dzieki:
Złoto (5):
Katarzyna Piekart
Joanna Mendak
Patryk Chojnowski
Karolina Kucharczyk
Natalia Partyka
Srebro (7):
Anna Harkowska
Karol Kozuń
Oliwia Jabłońska
Alicja Fiodorow
Janusz Rokicki
Mateusz Michalski
Daniel Pek
Brąz (5):
Paulina Woźniak
Łukasz Mamczarz
Milena Olszewska
Marta Makowska
Rafał Korc
Jesteśmy na 11 msc. na Świecie.
Z perspektywy naszych ambicji to jednak mało...musimy jeszcze coś wyrwać.
I znowu worek medaliów …hi hi
Szab ( lo) listki ( hi hi)- oczywiście sukces…wielki
Marta Makowska – brązowy krążek dla Naszaj Ojczyzny
Czyż ona nie jest piekna …. [img]http://www.zyciepw.pl/wp-content/upload ... mbnail.jpg[/img]
Superrrr rozpoczęta sesja wieczorna polskich paraolimpijczyków.
Mamy trzy krążki kolejne krążki.
1. Srebro w biegu na 100m (T12) wywalczył Mateusz Michalski.
[img]http://s.v3.tvp.pl/images/0/d/6/uid_0d6 ... _3_gs_.jpg[/img]
2. Srebro na 1500m (T20) drugie miejsce zajął Daniel Pek
3. I brąz na 1500…….. Rafał Korc.
[img]http://www.deon.pl/gfx/deon/pl/defaulta ... 492267.jpg[/img]
Ta chudzinka przed nimi …. No powiedzmy, że dali mu wygrać.
Z Londyna dla Imladis mówił Łosiu - scettolette
..bym zapomnieł ..podsumowanie dnia:
POLSKIE MEDALE razem już 17 szt. dla Ojczyzny :dzieki:
Złoto (5):
Katarzyna Piekart
Joanna Mendak
Patryk Chojnowski
Karolina Kucharczyk
Natalia Partyka
Srebro (7):
Anna Harkowska
Karol Kozuń
Oliwia Jabłońska
Alicja Fiodorow
Janusz Rokicki
Mateusz Michalski
Daniel Pek
Brąz (5):
Paulina Woźniak
Łukasz Mamczarz
Milena Olszewska
Marta Makowska
Rafał Korc
Jesteśmy na 11 msc. na Świecie.
Z perspektywy naszych ambicji to jednak mało...musimy jeszcze coś wyrwać.
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
25Starty Polaków 5 września
Utworzono: czwartek, 23 Sierpień, 2012 | Mateusz Sołościuk
10:30 – Szermierka na wózkach - Marta Fidrych – preeliminacje (szpada, kategoria A)
10:30 – Szermierka na wózkach – Marta Makowska – preeliminacje (szpada, kategoria B)
10:30 – Szermierka na wózkach – Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – preeliminacje (szpada, kategoria A)
11:03 – Pływanie - Oliwia Jabłońska, Katarzyna Pawlik – eliminacje (400m stylem dowolnym – S10)
11:03 – Lekkoatletyka – Maciej Sochal – finał pchnięcia kulą (F32/33)
11:05 – Lekkoatletyka – Marcin Mielczarek, Mariusz Sobczak – finał skoku w dal (F36)
12:10 – Lekkoatletyka - Tomasz Blatkiewicz – finał pchnięcia kulą (F37/38)
12:17 – Pływanie – Jacek Czech – eliminacje (50 m stylem grzbietowym – S2)
12:30 – Tenis stołowy - Polska (Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki) – 1/8 finału turnieju drużynowego (class 6-8)
13:00 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – 1/8 finału (szpada, kategoria A)
13:00 – Szermierka na wózkach - Grzegorz Pluta – preeliminacje (szpada, kategoria B)
13:02 – Kolarstwo szosowe – Anna Harkowska – finał (C 5 jazda indywidualna na czas)
13:25 - Lekkoatletyka – Anna Duzikowska – runda 1 (100m T-13)
13:35 – Wyciskanie leżąc – Damian Kulig – grupa A (-100 kg)
14:00 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Fidrych – ćwierćfinał (szpada, kategoria A)
14:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – ćwierćfinał (szpada, kategoria B)
15:30 – Kolarstwo szosowe – Krzysztof Kosikowski – finał (B jazda indywidualna na czas)
16:00 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – 1/8 finału (szpada, kategoria B)
16:24 – Kolarstwo szosowe – Arkadiusz Skrzypiński, Rafał Wilk – finał (H 3 jazda indywidualna na czas)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – ćwierćfinał (szpada, kategoria B)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – ćwierćfinał (szpada, kategoria B)
17:10 – Kolarstwo szosowe - Monika Pudlis – finał (H 4 jazda indywidualna na czas)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Fidrych – półfinał (szpada, kategoria A)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – półfinał (szpada, kategoria B)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – półfinał (szpada, kategoria A)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – półfinał (szpada, kategoria B)
18:45 – Pływanie – ew. Oliwia Jabłońska, Katarzyna Pawlik – finał (400m stylem dowolnym – S10)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Fidrych – finał (szpada, kategoria A)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – finał (szpada, kategoria B)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – finał (szpada, kategoria A)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – finał (szpada, kategoria B)
20:30 – Lekkoatletyka – Mirosław Pych – finał rzutu oszczepem (F12/13)
20:44 – Pływanie – ew. Jacek Czech – finał (50m stylem grzbietowym – S2)
20:45 – Lekkoatletyka – Ewa Durska – finał pchnięcia kulą (F20)
21:09 – Lekkoatletyka – Arleta Meloch, Barbara Niewiedział – finał (1500m – T20)
21:35 – Lekkoatletyka – Ewa Zielińska – finał (100m – T42)
22:00 – Lekkoatletyka – Katarzyna Piekart – finał (100m – T46)
22:15 – Koszykówka na wózkach – Polska-Australia – ćwierćfinał
Utworzono: czwartek, 23 Sierpień, 2012 | Mateusz Sołościuk
10:30 – Szermierka na wózkach - Marta Fidrych – preeliminacje (szpada, kategoria A)
10:30 – Szermierka na wózkach – Marta Makowska – preeliminacje (szpada, kategoria B)
10:30 – Szermierka na wózkach – Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – preeliminacje (szpada, kategoria A)
11:03 – Pływanie - Oliwia Jabłońska, Katarzyna Pawlik – eliminacje (400m stylem dowolnym – S10)
11:03 – Lekkoatletyka – Maciej Sochal – finał pchnięcia kulą (F32/33)
11:05 – Lekkoatletyka – Marcin Mielczarek, Mariusz Sobczak – finał skoku w dal (F36)
12:10 – Lekkoatletyka - Tomasz Blatkiewicz – finał pchnięcia kulą (F37/38)
12:17 – Pływanie – Jacek Czech – eliminacje (50 m stylem grzbietowym – S2)
12:30 – Tenis stołowy - Polska (Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki) – 1/8 finału turnieju drużynowego (class 6-8)
13:00 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – 1/8 finału (szpada, kategoria A)
13:00 – Szermierka na wózkach - Grzegorz Pluta – preeliminacje (szpada, kategoria B)
13:02 – Kolarstwo szosowe – Anna Harkowska – finał (C 5 jazda indywidualna na czas)
13:25 - Lekkoatletyka – Anna Duzikowska – runda 1 (100m T-13)
13:35 – Wyciskanie leżąc – Damian Kulig – grupa A (-100 kg)
14:00 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Fidrych – ćwierćfinał (szpada, kategoria A)
14:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – ćwierćfinał (szpada, kategoria B)
15:30 – Kolarstwo szosowe – Krzysztof Kosikowski – finał (B jazda indywidualna na czas)
16:00 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – 1/8 finału (szpada, kategoria B)
16:24 – Kolarstwo szosowe – Arkadiusz Skrzypiński, Rafał Wilk – finał (H 3 jazda indywidualna na czas)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – ćwierćfinał (szpada, kategoria B)
16:45 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – ćwierćfinał (szpada, kategoria B)
17:10 – Kolarstwo szosowe - Monika Pudlis – finał (H 4 jazda indywidualna na czas)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Fidrych – półfinał (szpada, kategoria A)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – półfinał (szpada, kategoria B)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – półfinał (szpada, kategoria A)
18:45 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – półfinał (szpada, kategoria B)
18:45 – Pływanie – ew. Oliwia Jabłońska, Katarzyna Pawlik – finał (400m stylem dowolnym – S10)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Fidrych – finał (szpada, kategoria A)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Marta Makowska – finał (szpada, kategoria B)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Dariusz Pender, Radosław Stańczuk – finał (szpada, kategoria A)
19:30 – Szermierka na wózkach – ew. Grzegorz Pluta – finał (szpada, kategoria B)
20:30 – Lekkoatletyka – Mirosław Pych – finał rzutu oszczepem (F12/13)
20:44 – Pływanie – ew. Jacek Czech – finał (50m stylem grzbietowym – S2)
20:45 – Lekkoatletyka – Ewa Durska – finał pchnięcia kulą (F20)
21:09 – Lekkoatletyka – Arleta Meloch, Barbara Niewiedział – finał (1500m – T20)
21:35 – Lekkoatletyka – Ewa Zielińska – finał (100m – T42)
22:00 – Lekkoatletyka – Katarzyna Piekart – finał (100m – T46)
22:15 – Koszykówka na wózkach – Polska-Australia – ćwierćfinał
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
27Mariusz Sobczak już w pierwszej próbie poprawił swój rekord życiowy.
Wyniki konkursu finałowego skoku w dal mężczyzn (T36)
1. Roman Pavlyk (Ukraina) -5,23m
2. Mariusz Sobczak (Polska) – 5,14m
3. Vladimir Sviridov (Polska) – 5,08m
4. Marcin Mielczarek (Polska) – 5,07m
Chwała zwycięzcom.......... Marcinowi do medalu zabrakł 1 cm.
Powinien być jednak medal z 4 miesce ....np. cynowy.... lub miedziany... :pif:
Wyniki konkursu finałowego skoku w dal mężczyzn (T36)
1. Roman Pavlyk (Ukraina) -5,23m
2. Mariusz Sobczak (Polska) – 5,14m
3. Vladimir Sviridov (Polska) – 5,08m
4. Marcin Mielczarek (Polska) – 5,07m
Chwała zwycięzcom.......... Marcinowi do medalu zabrakł 1 cm.
Powinien być jednak medal z 4 miesce ....np. cynowy.... lub miedziany... :pif:
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
28Aż tu nagle... drugie sreberko Ani.... buziaczki dla zwycięsców
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... kowska.jpg[/img]
..i mamy juz 19 medalionów...
[img]http://igrzyska24.pl/wp-content/uploads ... kowska.jpg[/img]
..i mamy juz 19 medalionów...
....
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
29Niedawno w necie natknęłam sie na wypowiedź kogoś z KRRiTv dlaczego w TV nie ma transmisji z paraolimpiady. Otóż niepełnosprawni sportowcy wyglądają nieestetycznie. Ciekawa jestem, czy zdobyte przez nich medale też zasługują na takie miano?
Wiek dojrzały charakteryzuje sie tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniaja się miejscami
Re: Paraolimpiada bije rekordy popularności
30[quote=Łosiu]..i mamy juz 19 medalionów...[/quote]
Eee.. tam. 20
[img]http://s.v3.tvp.pl/images/e/8/1/uid_e81 ... _3_gs_.jpg[/img]
[quote]Rafał Wilk (Start Szczecin) zdobył w Londynie szósty dla Polski złoty medal XIV Paraolimpiady. Pochodzący z Łańcuta niespełna 38-letni zawodnik był najszybszy na trasie długości 16 km w jeździe na czas na rowerze z ręcznym napędem (handbike).
Na ósmej pozycji sklasyfikowany został jego klubowy kolega, 37-letni Arkadiusz Skrzypiński, mistrz świata z 2010 roku ze startu wspólnego i ubiegłoroczny wicemistrz.[/quote]
Eee.. tam. 20
[img]http://s.v3.tvp.pl/images/e/8/1/uid_e81 ... _3_gs_.jpg[/img]
[quote]Rafał Wilk (Start Szczecin) zdobył w Londynie szósty dla Polski złoty medal XIV Paraolimpiady. Pochodzący z Łańcuta niespełna 38-letni zawodnik był najszybszy na trasie długości 16 km w jeździe na czas na rowerze z ręcznym napędem (handbike).
Na ósmej pozycji sklasyfikowany został jego klubowy kolega, 37-letni Arkadiusz Skrzypiński, mistrz świata z 2010 roku ze startu wspólnego i ubiegłoroczny wicemistrz.[/quote]
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2012, 18:49 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.