Re: IP

1
Jestem zupełnym laikiem komputerowym..... jak to jest z naszym IP ?
Czy ten numer to numer naszego kompa czy ktoś pisząc z mojego kompa, może podszyć sie pod mój nr IP ?
Czy nr jest przypisany adresowi meilowemu
wdzięczna będę za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 07 cze 2010, 10:55 przez Milena, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: IP

3
Jest to najprościej nr przypisany do Twojego połączenia internetowego.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2010, 21:13 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: IP

4
Milena pisze:nikt mi nie powie ? :(
sorki, nie ma mozliwosci czytania forum od deski do deski :D następnym razem radze zadawać pytania w Poradach i problemach technicznych tam zostaną napewno zauwazone...
Kliknij tutaj http://www.kurshtml.boo.pl/ip/index.php i zobaczysz wszystkie swoje dane IP, host, proxy i lokalizację :D
Ostatnio zmieniony 07 cze 2010, 22:59 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: IP

5
nie można podszyć się pod czyjeś IP .. to jak z numerem telefonu,, jednak można je w łatwy sposób zmienić..


jesli masz modem to restartujesz go i z każdym nowym połączeniem zmienia Ci się IP..


możesz też korzystać z bramek Proxy, które zmieniają Twój adres IP

sa także do tego rózne programy np IP Changer
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 16:34 przez Dud3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: IP

6
Dud3k pisze:nie można podszyć się pod czyjeś IP ..
to nie jest do końca prawda, Dudeczku :D
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 22:48 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: IP

7
No mi nic o tym nie wiadomo ;D


potrafisz dowolnie ustalać swoje IP?? ;D


Och Ty lisku chytrusku!! ;**
Ostatnio zmieniony 10 cze 2010, 17:49 przez Dud3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: IP

9
IP to są nasze dane w internecie tzn. imię i nazwisko w formie cyfr.
Po tym numerze można nas zlokalizować, każdy użytkownik ma inny numer, w razie przestępstwa popełnionego w internecie policja czy inne władze mogą nas łatwiej znaleźć.
Informatyk zakładając nam internet wpisuje do pamięci ten numer.

A nam zwykłym użytkownikom, albo mnie, nic on nie daje, mogę go znać ale nie muszę, do niczego oprócz lokalizacji on nie jest mi potrzebny.
Natomiast jeżeli go znamy, to nie powinniśmy się nim dzielić z innymi użytkownikami internetu, to jest zbędne. Wykorzystać czyjeś IP chyba można, w celach przestępczych.
Do poczty internetowej nie wiem czy jest potrzebny.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 8:09 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: IP

10
Każdy komputer korzystający z internetu lub sieci lokalnej otrzymuje swój adres IP. Możliwe jest jednak, że kilka komputerów korzystających z jednej sieci domowej korzysta ze wspólnego IP. Jednak skupiając się na odpowiedzi na twoje pytania. Istnieją dwa rodzaje numerów IP. Stały i dynamiczny. W pierwszym przypadku, za każdym razem gdy będziesz korzystać z sieci, twój adres IP będzie taki sam. W drugim przypadku natomiast numer będzie zmieniał się. Kwestia tego, który rodzaj posiadasz zależy głównie od dostawcy Internetu. Pytasz czy ktoś korzystający z twojego komputera może się podszyć... to błędne pytanie wynikające z braku znajomości zagadnienia. W takim przypadku nikt nie podszywa się, ponieważ numer jest przypisany do KOMPUTERA, niezależnie od tego z jakiego profilu (np Windowsa) korzysta, czy z jakiego e-maila wysyła wiadomość.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 0:37 przez Cedzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Wystarczy tylko chcieć aby odsłonić kurtynę mojej duszy...

Re: IP

11
Można podszyć się pod IP, a raczej nie tyle pod IP, co pod kompa do którego jest to IP przypisane. Szybki i prosty przykład. Sieć lokalna, router matka jest po WI-FI, net rozdawany (adresy IP) jest po adresach MAC karty. Scanuje sieć, wyjmuje adresy MAC kart sieciowych, swój zmieniam na jakiś dostepny, czekam aż sie wyłaczy i wchodzę zamiast niego. Oczywiście można zabezpieczyć siec (np WAP2) co załatwi ten problem, tylko że są inne sposoby jak trojany itd ;)
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron