Re: gradika 3D, animacja komputerowa

1
Co można sprezentować an święta chłopakowi o zainteresowaniach jak w temacie? Wiem, profesjonalny program, ale na taki mnie nie stać. :p Myślałam żeby kupić jakąś książkę o tym, ale nie chce kupić czegoś głupiego albo banalnego. Doradzicie coś?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, 16:02 przez Chmurka, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

3
Blender jest za darmo - co do programów do 3D. :D Co do animacji to znam darmową alternatywę Flasha. ;) Taniej od tabletu by kosztował skaner. Oczywiście zwykły CCD, gdyż do skanowania 3d jest tak drogi, że prędzej ten program lub tablet by się kupiło. A jak koniecznie chcesz kupić program to może ten? http://www.xara.com/eu/products/xara3d/buy/
Akurat można kupić za 14 $. Tylko pewnie drogą elektroniczną, czyli ściągasz i przesyłają klucz po zrobieniu przelewu.. Ewentualnie.. Pełna wersja Corel MotionStudio 3D w polskiej wersji językowej kosztuje 379 zł. Opis: http://www.dobreprogramy.pl/Nowe-narzed ... 27916.html Chociaż ludzie się wściekają, że w poprzednich wersjach nie naprawiono błędów a Corel bierze sie za 3D(że ponoć się nie znają na 3D).
Ewentualnie http://www.3dfa.com/ czyli 3D Flash Animator za 50$.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 1:29 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

4
Nebogipfel dobrze już to wytłumaczył jeśli chodzi o grafikę 3D, co do animacji to ma być to "prosta" animacja flash lub coś bardziej profesjonalnego typu animacje 3D tworzone w programie, symulacje , gry komputerowe w 3D ?
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 8:53 przez kaspian, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

5
Dziękuję Nebogipfel muszę przetrawić i przemyśleć Twoje propozycje. ;) Humanistce, która tylko zagląda przez ramię może to trochę zająć :p Co do animacji to też raczej coś bardziej skomplikowanego i w 3D. Mój chłopak na widok takich dobrych animacji w grach albo w filmach w stylu Avatar cieszy się jak dziecko i opowiada o tym godzinami, niestety nie znajdując zrozumienia, ale chcę się zrehabilitować :p Poza tym flesha potrafi zrobić.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 15:18 przez Chmurka, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

6
Ej wiecie jak się nazywał taki program do robienia prostych animacji, takie ludzie kijki jak dzieci rysują się ruszały?. Ja miałem kilak takich animacji, ale gdzieś mam na kompie zakopane, jak znajdę to wam pokaże niezła brechta.

Już znalazłem Pivot się to nazywa. Ale nie umiem tego umieścić w formie JPG czy jakoś tak. ale jak ktoś chce robić proste animacje to polecam.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 15:37 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

8
Szczerze? Jeżeli chłopak interesuje się animacją tak jak ja, to dobrze byłoby mu kupić książkę do animacji. Bo nie narzędzia są ważne w robocie a umiejętności. Najpierw to drugie, później to pierwsze.

Jeżeli zaś chodzi o książkę na temat animacji ruchu postaci i wskazówki jak się tym zajmowano (wiele rad związanych z timingiem postaci w klatkach animacji) to mogę jedynie polecić jeden tytuł - napisaną przez Richarda Williamsa "The Animators Survival Kit". Książka dostępna jest chyba tylko w wersji angielskiej, ale multum informacji w niej zawarte na temat animacji przyda się każdemu. Czy to animatorowi 2D, jak ja, czy też 3D - jak Twój chłopak. :)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 21:45 przez Pan Rysownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

9
Ja do tej pory mam książkę o 3D Max Studio i nic nie mogę bez programu zrobić a wiedza przestała być aktualna, gdyż obecnie to stara wersja ta z książki. ;) A w Blenderze jeszcze inaczej, jest za darmo i jest mnóstwo tutoriali. :D Lecz ja to ja, może on na dłużej się zagłębi w lekturze niż ja. ;)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 21:55 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

10
Książka którą podałem nie mówi o używanie jakiegokolwiek programu. Mówi ona o timingu, o klatkach, o tym jak dobrze animować. Po co komu książka o używaniu programu? Strata pieniędzy, są video tutoriale. Jednak animacji nic nie nauczy tak dobrze jak właśnie Williams. To on stał za animacją w Kto wrobił Królika Rogera. :)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 22:27 przez Pan Rysownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

11
Jeśli chodzi o animacje 3D na "wyższym" poziomie bez uwzględniania programów a języki programowania sprawdź http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/103479 ... erowa.html . W tym wypadku język używany w opisie przykładów to C. Poruszana jest tu kwestia animacja postaci, twarzy ale i animowanie gazów, cieczy. Książkę reklamuje koleś który brał udział w tworzeniu efektów do Avatara więc chyba coś w tym jest. Zerknąć nie zaszkodzi, może akurat to jest to co zainteresuje Twojego chłopaka.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 9:10 przez kaspian, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

13
Macie racje, program może sobie w sumie sam skombinować, a nowych rzeczy i tak się głównie uczy z tutoriali na youtubie. Wygolowałam Williamsa i faktycznie go w Polsce nie ma, trzeba by sprowadzać. Ale ta Animacja komputerowa wygląda ciekawie i profesjonalnie, no i w języku rodzimym zawsze się jakoś lepiej czyta. Zajrzę do księgarni w najbliższym czasie, poczułam misję, może mam w domu twórcę Avatara 2. :najl:
Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 10:52 przez Chmurka, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

14
Chmurka... to jeśli już stworzy Avatara 2 to nie zapomnij kto tą książkę polecił , liczę na jakiś % z zysków :P Nie wiem czy z tym avatarem to zbieg okoliczności że o tym tytule akurat napisałaś ale o tej książce wypowiada się akurat koleś który miał swój udział w tworzeniu części pierwszej ;) http://www.youtube.com/user/wydawnictwo ... LNRbnV-jqU
Ostatnio zmieniony 01 gru 2011, 10:11 przez kaspian, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

16
Pytanie jeszcze czy będzie miał głowę na języki programowania.. ja do tej pory walczę z podręcznikami o Delphi...i jakoś kiepsko mi idzie. To już prędzej zainteresuję się książką Pana Rysownika. :D
Ostatnio zmieniony 02 gru 2011, 11:55 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

17
Fakt, jeśli chodzi o programowanie trzeba czuć do tego małe "powołanie" ;). Ale nie jest to tak, że trzeba być w tym mistrzem. Sam parę lat temu jak próbowałem swoich sił w PHP to myślałem, że z góry jestem skazany na porażkę. Ale na początek malutkie projekty, potem trochę bardziej rozbudowane, potem zacząłem łączyć PHP z bazami danych i poszło :) Tak samo z C, chociaż moje doświadczenie z PHP trochę już pomogło na starcie. Poza tym w książce jest wszystko ładnie rozpisane i wytłumaczone. Tak więc nie bać się tylko czytać i działać. Trening czyni mistrza ;)
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 14:02 przez kaspian, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

18
ach :)))) mowa akurat o moich dwóch ukochanych książkach :) "animators survival kit" polecam na maksa pod kątem animacji szczególnie tej klasycznej poklatkowej, wydzieranej rysowanej każdej jest super do tego dołączona płytka a najlepiej byłoby mieć cały zestaw kuru wydany na płytkach z tej książki ale to już srogo kosztuje i na razie nie mam ale napewno chcę mieć..

jednak jeżeli chodzi o strikte 3D na wysokim poziomie to nie ma lepszej od "animacji komputerowej" R.Parent mnóstwo na temat technik animacji, siłach fizycznych, animowaniu ruchu postaci, zjawisk przyrodniczych a wszystko poparte dobrymi przykładami rozjaśni i porządkuje wiedzę na ten temat :)

obie książki polecone przes profesorów (dwóch różnych od dwóch różnych przedmiotów ofcourse) i na prawde dwie genialne
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 14:26 przez dress, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

19
Jak takie genialne to chyba sam sobie załatwię i może łatwiej będzie mi się przełamać do 3D. Swoją drogą narzędzie a narzędzie to różnica. W AutoCadzie ledwo zrobiłem koło po jakichś 4-5 godzinach a u konkurencji w ułamek sekundy zrobiłem kulę i to bez podręcznika.
;)
A Blendera niezbyt łapię.
:/
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 14:38 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: gradika 3D, animacja komputerowa

22
Nigdy nie słyszałem o tym 3DBOB, z ciekawości poszperałem trochę ale widzę , że program ma już swoje lata i na 64bit nie działa.
Widzę, że pan Rick Parent jest już popularny na naszych uczelniach :) To dobrze, bo książka naprawdę udana.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 10:00 przez kaspian, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron