Re: TV 3D

1
kupiłem led 3d 42 cale. właśnie testuję. wszystko ok ale był problem z odtwarzaniem blueray 3d. jak na razie obsługuje to Cyber Link Pover DVD 11. konfiguracja sprzętu trochę czasu zajmuje, efekt wart kasy. aha to najnowszy system. nie trzeba aktywnych okularów. tv samo steruje obrazem ustawiając jak należy efekty 3d. okularki są jak zwykłe przeciwsłoneczne. film 3d - Sanctum. film słaby, wziąłem dla testów. wypożyczenie 13zł
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 0:26 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: TV 3D

3
Nie wiem, w życiu ze 2 razy miałem przyjemność byc w kinie na 3D. Raz w wieku 11-15 lat, a kolejny raz w wieku 30 lat. Nie porwało mnie to ani jako nastolatka, ani ostatnio. Ot gadżet, bez którego można się obejść, ba mając go w domu, nie wiem czy bym z niego korzystał. Mam w domu standardowego siamsiunga ponad 30" (nawet nie wiem ile ponad) i na filmy styka. Chyba jestem jakiś zacofany :]
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 9:41 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: TV 3D

4
to nie gadżet tylko oglądanie przestrzenne. zupełnie inne niż dotychczas z nowym wymiarem. nie wiem na jakim sprzecie oglądałeś. mnie fascynują efekty kiedy z kosza sypią kwiaty a one spadają za moje ramiona, płatki lecą na głowe itd. pozwala to jakby wsiąknąć w atmosferę tego wydarzenia. to samo z rozbryzgującą się woda której krople wirują dookoła nas...itd. efekty są znakomite. wadą jest niewielka liczba filmów w wypożyczalni. z neta nie ściągam niczego i nie wiem czy byłby ten sam efekt. szkoda mi ciągnąć film, nagrywać na płytę blueray za 10zł po to tylko żeby się okazało że ktoś ten niby efekt 3d zgrał z płyty dvd [nie da się uzyskać 3d bez technologii blueray]
tv posiada konwerter 2d - 3d ale głębia obrazu nie jest tak duża, to zaledwie namiastka przy oryginalnych filmach
kolejnym plusem jest jakość hd na tych nośnikach [BD] nie do porównania z 720p dvd
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 10:09 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: TV 3D

5
Teddy, ściągałem już raz film zgrywany z Blueray. :D Więc żaden problem w sumie. Przynajmniej teoretycznie. To, że jakość lepsza to czytałem. Na razie muszę opłacić obecne zobowiązania i może kiedyś załatwię sobie BlueRaya. Ponoć od dawna jest technologia co do płyt kompaktowych, które miałyby nawet 1TB. Niestety strasznie się cykają z jej wprowadzeniem i nie wiem czemu.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 11:39 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: TV 3D

6
Nie wiem, ja lubie po prostu oglądać film i tylko oglądać, a nie przez oszukiwanie zmysłów w nim uczestniczyć - dlatego nie ma w moim przypadku zupełnie znaczenia to co oglądam i czy sprzęt jest wywalony w kosmos, czy kiepski 3D podobny zamiennik ;)

Pewnie też dlatego dla mnie jest to gadżet i tym pozostanie.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 12:07 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: TV 3D

7
Nebogipfel pisze:Teddy, ściągałem już raz film zgrywany z Blueray. :D Więc żaden problem w sumie. Przynajmniej teoretycznie. To, że jakość lepsza to czytałem. Na razie muszę opłacić obecne zobowiązania i może kiedyś załatwię sobie BlueRaya. Ponoć od dawna jest technologia co do płyt kompaktowych, które miałyby nawet 1TB. Niestety strasznie się cykają z jej wprowadzeniem i nie wiem czemu.
nie chodzi mi że się nie da. ryzyko straty płyty + czas ściągania jest współmierny do kosztów wypożyczenia. więc mi nie zależy na kopiach. filmoteki nie tworzę. wystarczy mi płyt z fotkami :)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 16:54 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: TV 3D

8
caly pisze:Nie wiem, ja lubie po prostu oglądać film i tylko oglądać, a nie przez oszukiwanie zmysłów w nim uczestniczyć - dlatego nie ma w moim przypadku zupełnie znaczenia to co oglądam i czy sprzęt jest wywalony w kosmos, czy kiepski 3D podobny zamiennik ;)

Pewnie też dlatego dla mnie jest to gadżet i tym pozostanie.
na tym polega CAŁY urok różnorodności zachowań i gustów :)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 16:55 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: TV 3D

9
caly pisze:Nie wiem, ja lubie po prostu oglądać film i tylko oglądać, a nie przez oszukiwanie zmysłów w nim uczestniczyć - dlatego nie ma w moim przypadku zupełnie znaczenia to co oglądam i czy sprzęt jest wywalony w kosmos, czy kiepski 3D podobny zamiennik ;)

Pewnie też dlatego dla mnie jest to gadżet i tym pozostanie.
Każźdy film to oszukanie zmysłów ;)
Ja widziałem fajny telewizor 3D za jakieś 3 tysiaki, ale z okularami, no nie wiem, ale efekty był super
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 18:51 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: TV 3D

10
Z tego co swojego czasu czytałem gdzieś to parę firm (w tym bodajże LG) zajęła się standaryzacją okularów ;)
W końcu będzie można oglądać w 3D, bez kupowania dedykowanych danej firmy produkującej telewizory.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 18:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: TV 3D

11
Tia... ja i tak prawie nie widzę na jedno oko więc 3D w moim przypadku efektu nie daje ale do naprawdę dobrego efektu potrzeba czegoś więcej niż 40 cali... chyba że ktoś lubi krasnali oglądać. Efekt 3D ma swojego "pałera" na DUŻYM formacie a tak.... widokówka. Bajer i gadżet, ciekawy ale drogi i zbędny gadźet.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 22:31 przez Kukri, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Re: TV 3D

12
Nom. Wkładając głowę w jakąś szeroką rurę ściekową też możemy oglądać w 3D - kanalizację :P
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 22:35 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: TV 3D

13
voltaren pisze:
caly pisze:Nie wiem, ja lubie po prostu oglądać film i tylko oglądać, a nie przez oszukiwanie zmysłów w nim uczestniczyć - dlatego nie ma w moim przypadku zupełnie znaczenia to co oglądam i czy sprzęt jest wywalony w kosmos, czy kiepski 3D podobny zamiennik ;)

Pewnie też dlatego dla mnie jest to gadżet i tym pozostanie.
Każźdy film to oszukanie zmysłów ;)
Ja widziałem fajny telewizor 3D za jakieś 3 tysiaki, ale z okularami, no nie wiem, ale efekty był super
trzeba tylko pamiętać o dobrym doborze sprzętu
ja tam lubię nowości. komputer Sinclair kosztował roczną wypłatę [chyba w roku 90] a jednak go kupiłem :) lubię nowinki elektroniczne...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron