Re: okulary monitorem i komputerem w jednym.

2
Bardzo ciekawa koncepcja. Kiedyś widziałem coś odrobinę podobnego, ale w wersji militarnej. Chodziło o zmodyfikowany i zminiaturyzowany sprzęt komunikacyjny, wykorzystywany na polu walki przez oddziały specjalne. Piechota miałaby również możliwość obserwowania położenia wroga , czy to za pośrednictwem predatora, czy satelity.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2012, 13:52 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: okulary monitorem i komputerem w jednym.

6
Uzależnić to można się od CZEGOKOLWIEK. To nie ma znaczenia. To co tutaj przedstawiłeś to 'rzeczywistość rozszerzona'. Dochodzi do tego chmura, która umożliwi całkowite pozbycie się urządzeń zewnętrznych. Takie coś będzie 'sterowane' myślami.
Czyż nie widać jasno, że to wszystko prowadzi w konsekwencji do czegoś na kształt 'matrixa'? To ma znacznie szerszy kontekst w całości.
Cały świat(wszechświat) dąży do 'wolności'. Do tego aby uwolnić 'ducha' ze swej 'zewnętrzności'. Mówiąc 'wolność' mam na myśli 'nieograniczoną możliwość', 'wszechmożliwość'. My jesteśmy etapem w tym procesie 'wyzwalania'. Internet zaś kolejnym (widać to też w jego ewolucji, która sprawia że staje się coraz bardziej homogeniczny(facebook jest świetnym przykładem, to taki jakby 'internet' w internecie, lub 'internet właściwy').
Wyobraźcie sobie przestrzeń w której wszystko jest możliwe podług woli. Można być kim się chce i jak się chce. To ucieleśnienie magii.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2012, 13:11 przez Magick, łącznie zmieniany 2 razy.
''Who needs the light, with the darkness in your eyes?''

Re: okulary monitorem i komputerem w jednym.

10
Może niektórzy pamiętają pewien fragmencik 'matrixa reaktywacji', w której neo rozmawia z architektem matrixa. Architekt mówi mu że 'pierwsza wersja' matrixa miała dawać ludziom świat idealny, ale sprawiało to że wszyscy oni umierali.
Cała 'technologia' zmierza właśnie do tego 'świata'. Wtedy ludzie uzmysłowią sobie że celem życia jest śmierć. Bycie ku śmierci.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 21:29 przez Magick, łącznie zmieniany 2 razy.
''Who needs the light, with the darkness in your eyes?''

Re: okulary monitorem i komputerem w jednym.

11
Ja wiem jak może to wypłynąć na życie albo gry. Wiem ze jesteście już pewnie starzy itp ale jak ktoś ogląda anime to niech zobaczy jak swiat może wyglądać za 30 lat oglądając anime

Accel World
Sword art online

W tych anime pokazana jest przyszłość internetu gdzie takie okularki google trochę będą w innej formie. W formie oczu czyli obraz naniesiony bezpośrednio na odbiór oczu przez sterowanie mózgiem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron