Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

4
http://www.avira.com/en/for-home
a oto avira chyba nie udostępnia skanowania bez integracji z systemem więc zainstalowałem go na dożywocie za darmo bo taka jest opcja udostępniona.
I wykrył coś co panda przeoczyła - widocznie trzeba korzystać z wielu antywirusów jak na razie avast mnie zawiódł więc zostaje przy avira, chyba że znajde coś lepszego
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2012, 20:28 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

6
Ja?! pisze:http://www.pandasecurity.com/activescan/index/
oto panda - panda jak panda ale wykrył mi 3 spyware i malware czego nie wykrył avast
skanowanie szybkie dosyć i nie trzeba instalować antywirusa na kompie.
czy wystraszyła Cię na tyle, zeby kupić pełne zabezpieczenie? :D
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2012, 21:14 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

9
Dorzuce swoje propozycję dla użytkowników domowych: Panda Cloud, Avira Free.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 19:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

16
Andy72 pisze:Dla mnie Avast:
- jest darmowy
- nie zamula komputera, kiedyś spróbowałem inny i zamulał
- ma dosyć szczelne filtry, kiedyś jakiś inny nie znalazł wirusa a Avast znalazł
Popieram :) Obserwowałam jego pracę na 4 kompach z dostępem do netu, na które sporo rzeczy się często ściągało i nie było problemów.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 22:27 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

17
Niestety o Avaście mam niezbyt pochlebne zdanie. Pamięciożerny, zwłaszcza podczas skanowania, generuje ponadto całkiem pokaźną liczbę procesów. Heurystyka to również jego pięta achillesowa.
Może doradzę bardziej kompleksowo - Comodo Internet Security w wersji darmowej oraz Outpost Security Suite Free .
Dodam, że wszystko co polecam testuję uprzednio na "własnej skórze" ;)
Jeżeli chodzi natomiast o samo zabezpieczenie transferu, niezastąpiony jest imo Online Armor Security.

Odgrzebałem w końcu przydatne informacje ;)
http://www.techsupportalert.com/pc/security-tools.html
http://www.matousec.com/projects/proact ... esults.php
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 22:41 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

18
tak się składa że avast był dobry może pare lat temu ale co roku się to zmienia.

a sam antywirus niewiele morze, skanuje teraz kompa programem antyspywer superantyspyware i znalazł mi:

16 adware. Tracking Cookie w moich dokumentach
9 Trojan.Agent/Gen w rejestrze
razem 25 śmieci a to jest jeszcze nie koniec skanu.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 23:06 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

19
Z avasta korzystałem dość długo w połączeniu z Kerio Sunbelt Personal Firewall. Było to ... z 8 lat temu ? Coś takiego, bodajże. Rynek freeware rozwinął się od tamtego czasu do całkiem pokaźnych rozmiarów.
Przeskanuj jeszcze http://www.malwarebytes.org/ Zakładam, że coś znajdzie, groźnego bądź nie ;) Zresztą, kto szuka nie błądzi :P
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 23:15 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

22
Ja?! pisze:podobno część programów antyspyware sztucznie tworzy problemy w kompie by się pochwalić że coś wykrył i takie coś sugeruje gościu w komentarzu do malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html
Sztucznie to może i nie ;) Ale wykrywa tzw. potencjalnie groźne oprogramowanie. Czyli nie znane a mogące korzystać a algorytmów pisanych na rzecz infekcji :) Na tym polega m.in. heurystyka. Stąd generowane komunikaty- ostrzeżenia z rodziny "false positive", często przy ochronie dostępowej i pro aktywnej.
Komputer świat ? Ekhmmm ... Ja?!, delikatnie sugeruję nie zdawać się na ich "obiektywizm" oceny ;)
Zajrzałeś może w linki które podałem w poprzednim poście #17 ?
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 23:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: skanujemy kompa antywirusem, który dobry ?

24
Skojarzyłem SUPERAntiSpyware. Kiedyś mi wymacał jakiegoś keyloggera, którego właśnie pominął ku mojemu zdziwieniu Malwerbytes.
Właśnie znowu przesiadłem się na Outpost w wersji darmowej. Ma jeden "mankament", dotyczący tworzenia własnych reguł w trybie rzeczywistym na firewall. Opcja dostępna dopiero w wersji płatnej, natomiast mamy ciągle dostęp do tzw.: Aplication Rules w opcjach programu, gdzie na "sztywno" możemy nadać im chociażby zasady łączenia z netm bądź nie. Trochę to upierdliwe w przeciwieństwie do ustawień w Online Armor, gdzie wszystko jest na tacy, łącznie z możliwością podejrzenia transferu generowanego przez aktywne aplikacje, wzbogaconego o graficzny wykres.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2012, 14:20 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron