Re: Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

1
Info o tym tu: Niemiecki Trybunał: http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,N ... caid=1f474

U nas póki co chyba odeszli od tego pomysłu. Ale w tym artykule pisza o tym, że w dojczlandzie, po reformie medialnej od 2013r abonament będzie pobierany od kazdego gospodarstwa domowego i zakładu pracy.

Tak sie zastanawiam, kiedy i kto u nas wpadnie na ten cudowny pomysł. Ogladasz, nie ogladasz, słuchasz, nie słuchasz programów publicznych, płacić i tak będziesz bo czemu mial bys nie płacić :)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 12:33 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

2
Jeśli PO chce sobie dalej grabić u wyborców to śmiało, niech wprowadza. Dla mnie publiczna telewizja powinna być zredukowana do minimum, albo powinna przejść gruntowne zmiany, żebym za to, za co płacę - był zadowolony. ^^

Przykładowo zlikwidować TVP 2, na TVP 1 dawać non stop filmy (+ wyjątek na godzinę czasu antenowego na wiadomości) a dodać kanał popularnonaukowy (w stylu discovery), dziecięcy (gdzie stare bajki leciałyby non stop), poszerzyć ofertę kanału TVP Sport (obecnie nie mają nic interesującego)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 13:52 przez Reiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

3
Pracując w TVP 2 byłbyś Reiv zapewne innego zdania ;) Był kiedyś taki pomysł, tak samo jak bodajże z regionalnymi, obecnie przekształconymi w TVP Info.
Projekt dot. abonamentu dla właścicieli sprzętu komputerowego nie przeszedł, ponieważ byłby strzałem w kolano ze strony naszego rządu.

PS
Ja bym w Niemczech nałożył podatek od spożycia piwa :D
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 16:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

5
kontrowersyjnie pewnie dla wielu

nasza telewizja kiedyś była jedną z najlepszych na świecie

pomińmy indoktrynację - dziś nie wiem czy nie jest jej zdecydowanie więcej i bywa obleśniejsza niż przemówienia Gomółki

były spektakle i to kilka premier w tygodniu - niebywałe, niemożliwe i niesamowite a jednak

była rozrywka na żywo kabarety, koncerty z orkiestrą ; festiwale z orkiestrą ; programy przyrodnicze, popularno naukowe ; polskie dobranocki

szkoda gadać
programy dla szkół
i to jakie!!!!


i taka telewizja i radio publiczne powinny być i opłacone z naszych podatków - nie wazne czy ktoś słucha czy nie - stać go na płatne - świetnie ale zapewnia coś tym których nie stać
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 19:58 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

6
caly pisze:A to w niemczech kupujesz piwo bez podatku?
Czy źle troszke zrozumiałem idee tego chmielowego podatku ;)
No nie, bez podatku to tylko "czeską wódkę" :ahah:
Od aktu spożyciu Caly :) Pijesz piwo, więc sikasz częściej :D Nazwał bym ją - "opłatą sanitarną" :P
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 20:07 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

9
No nie, nie Caly, nic bardziej błędnego. Nawet mnie nie podejrzewaj o takie zapędy :D
Chyba nie do końca toja http://www.tvp.pl/strony/przegapiles-w- ... internecie Nie jest to co prawda streaming na żywo, jednak retransmisja może "podpadać" ;)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2012, 19:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron