Re: Potęga internetu.

1
Temat rzeka.
Ale chciałem go zacząć dość smutnym, ale pięknym akcentem. Odruchem ludzkich serc.
Użytkownik Kivakid zadał pytanie społeczności Reddit. Spytał jak można dostać kolejny tom powieści, który jeszcze nie został wydany. Wytłumaczył, że jego przyjaciel jest fanem serii, ale kolejnego tomu nie dożyje. Ma raka. Reddit pomógł. I to jak!

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/tren ... z2WgKxeSvu
Internet, sieć która łączy ludzi. Z jednej strony ma zastosowania praktyczne, z drugiej umożliwia bliższy kontakt a z kolejnej deprecjonuje wartość człowieka jako jednostki.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2013, 18:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Potęga internetu.

3
z kompem czy bez, w sieci czy bez jest się porządnym człowiekiem albo głupkiem

internet ułatwia

świetna akcja z ksiązką :brawo:

pamiętacie u nas akcje z pocztówkami dla chorego chłopca?

kto chce bez przerwy coś ciekawego robi dla innych

Akcja Anny Dymnej z chłopakiem, bardzo chorym, który walczył o eutanazję i jak się 'wkęcił' w pomaganie innym
:brawo:
Ostatnio zmieniony 03 lip 2013, 0:11 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Potęga internetu.

4
z internetu :lol: dzisiejsza nowinka

Oopsy daisy...

http://www.bit-tech.net/news/bits/2013/ ... breach-2/1
Obrazek
Adobe's recent security breach has resulted in the badly-encrypted - not hashed - passwords of more than 150 million accounts leaking into the public domain.

polecam imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=4979&p=67 #667 między innymi o znaczeniu wycieku informacji o długości hasła i trochę wiedzy przydatnej
wrzuciłam ostatnio podrzucane linki w jeden post
Ostatnio zmieniony 05 lis 2013, 20:27 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Potęga internetu.

5
nie wiem czy słusznie ale próbuję jeden wątek bieżący zasilać - (mam swoja teorię na temat nadmiaru porzuconych dzieci, ale kto wie czy najlepszą :) )



"Polska na 9. miejscu najbardziej zarażonych botnetami krajów świata. Relacja z nowo otwartego centrum do walki z przestępczością cyfrową"

czy w naszym kompie ktoś pomieszkuje? ostatnio jest moda na meldowanie się bez informowania właściciela lokalu - całkiem konstytucyjne prawo! (tu o meldunkach :) # 125 ) - wiec czemu nie i w kompie sąsiada sobie gniazdko wymościć - trzeba doceniać wiedzę tylko takie podejście daje szansę i warto zawsze być pewnym, że nie ma zabezpieczeń 100% a nasze główki słabiutkie
Ostatnio zmieniony 18 lis 2013, 10:26 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Potęga internetu.

6
"Dobra offowa nielegalna impreza w plenerze" ... Ona tylko "kliknęła" i jakoś samemu tak wyszło ;)
23-letnia Anna K., która skrzyknęła na Facebooku grupę ludzi na wiosenną imprezę na krakowskim Zakrzówku, została oskarżona przez prokuraturę o naruszenie ustawy o imprezach masowych. Grozi jej za to minimum 2,4 tys. grzywny, a maksimum do 8 lat więzienia.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/ga ... ,id,t.html
Nie wiem czy to do końca świadczy o potędze internetu czy raczej o samej inteligencji "organizatorki" oraz imprezowiczów.
Oczywiście interweniowała policja, straż pożarna i jakby nie było - pogotowie.
Inicjatorka "spotkania" nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 19:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Potęga internetu.

8
Widzisz baabciu, coś tak mi się zdaje, że ludzie po prostu przenoszą swoje "internetowe" nawyki do rzeczywistości. Chociażby domniemaną anonimowość (w tłumie) oraz brak konsekwencji za popełniane czyny. Prokuratura natomiast, jak to ma w zwyczaju, bywa całkowicie odmiennego zdania.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 20:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Potęga internetu.

9
nie mogę znaleźć ciekawej dyskusji o szykowanych zmianach w 'prawie sieciowym'
zresztą kto się przygląda widzi jak w ostatnich tygodniach wiele się zmienia

to tu to tam domagają się logowania i jedziemy w sieci cały czas obserwowani
różne loginy są piknie kojarzone z automatu

a w wielu miejscach przecież mamy się logować imieniem i nazwiskiem

pewnie, ze mozna lipę odstawiać - ale w razie czego to jest ...

nie trzeba żadnego wysiłku by zidentyfikować każdego

oprócz paru speców bardzo uwaznych

polecam Millenium - jesli ktos lubi słuchać jest dostępne
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 20:55 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Potęga internetu.

13
mordotymoja pisze:Mnie też prześladuje jedna niewiasta.Z banku :( ...
Czyżby zapałała gwałtownym uczuciem od pierwszego rachunku ? ;)
Propo ... sieć umożliwiła znaczne uproszczenie życia, w tym relacji międzyludzkich. Człowiek jako istota stadna, znalazł więc uniwersalne rozwiązanie do tworzenia muti społeczności (czego poniekąd jesteśmy przecież doskonałym przykładem) lub do nawiązywania kontaktu z daną grupą.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 21:54 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Potęga internetu.

15
Ciekawy jestem ile osób pracuje już zdalnie. Jaki to jest odsetek wszystkich pracujących. Internet naprawę otworzył wielu osobom oczy na świat. Szczególnie jeśli chodzi o osoby starsze i niepełnosprawne.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2014, 17:09 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron