Re: Drukarka 3 D?

1
Witajcie

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem drukarki 3 D do swojej firmy, zajmujemy się upominkami okolicznościowymi - stąd moje pytanie co taka maszyna potrafi ? Czy muszę mieć jakieś konkretne szkolenie i ogromny zakres wiedzy ? W czym się projektuje to co ma zostać wydrukowane/wytworzone ?


Ceny widziałem od 3000 zł więc nie jest najgorzej

Dziękuje za wszelkie wyjaśnienia tematu :dobranoc:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 19:32 przez koksi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Drukarka 3 D?

2
Taka drukarka za 3000 nie przyniesie Ci prawdopodobnie zysków. Jakość jest bardzo kiepska i trzeba to wszystko poprawiać lub wygrzewac, co psuje detale. Taka mala drukarczka robi małe rzeczy, a więc pewnie tanie w sprzedaży. Materiał jest bardzo drogi jak na polskie ceny no i musisz mieć albo umiejętności modelarza albo kasę na kupno modelu online, którego i tak zazwyczaj trzeba przystosować. Do przygotowania modelu nie potrzebujesz wiele - większość programów do grafiki 3D ma już pluginy do tego. Potrzeba jednak do tego umiejętności, a to jak z rysowaniem czy rzeźbieniem w glinie - talentu nie trzeba, ale masakrycznie dużo czasu trzeba poświęcić, by nauczyć się kunsztu.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 21:19 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Drukarka 3 D?

3
hihi 3D...

Łosiu 3D

Ps
jaciniepomoge
bopomócniemogę
niemającdrukarki
nitrzydekopiarki


Lecz tak się zastanawiam jakiż użytek z niej we firmie, czy dla klientów ma być, by się ona zwróciła?

Wróc, cofam pytanie...pewnie to tajemnica handlowa zwiazana z niszowością tej usługi...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 10:40 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Drukarka 3 D?

4
koksi mówi o upominkach okolicznościowych. Drukarka zaś drukuje to, co wymodelowałeś na komputerze - od modelu samochodu, małą figurkę po owoc. Taka drukarka, gdyby była faktycznie dobrej jakości oszczędziłaby masę pracy i dałaby dużo więcej możliwości. Teraz jednak technologia jest na tyle świeża, że jeden model na sprzedaż wielkości małej figurki robiłby się kilka godzin, co zupełnie się nie opłaca.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 10:53 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Drukarka 3 D?

7
Kupiłem taką drukarkę i rozpadła się po tygodniu. Próbowałem składać reklamację, ale okazało się, że winą był... zły materiał używany do druku. To oczywiście bzdura, bo materiał był najwyższej jakości, a głowica działa świetnie, ale cały sprzęt zwyczajnie rozpada się w rękach. Uszkodzona została suwnica, która nie ma żadnego kontaktu z materiałem. Reklamację oczywiście odrzucono i tu dopiero zaczyna się ciekawa historia. Otóż zacząłem badać sprawę i okazuje się, że takich problemów ma mnóstwo ludzi i zostali odprawieni z kwitkiem tak jak ja. Te drukarki są bardzo niskiej jakości i wyglądają jak samoróbki, koszt produkcji na pewno nie zbliżył się nawet do ceny gotowego produktu. Pozew zbiorowy został już złożony, ale firma skutecznie wszystko utrudnia, bo to firma krzak. Nie polecam drukarek od firmy 3DPHOENIX! Oszuści, którzy reklamują się na forach, by łapać naiwniaków.

#coolstory
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 14:30 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i internet”

cron