Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

34
Fajnie, że wątek wrócił, marzenia i zabawa to świetna rzecz ;).

Przeczytałam całość i dalej podtrzymuje moje zdanie... Cofać czas, wchodzić w innych ludzi, zmieniać historię - też fajne :)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 10:10 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

35
Bardzo podoba mi się to co napisałą Szarim.
:D

Chicałbym mieć moc zaprowadzania pokoju i bycia wiecznym - strasznie mnie ciekawi co ludzkość ponawyprawia w przyszłości.
;)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 13:23 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

42
baabcia pisze:
Ja?! pisze:mieć moc wywalania z ziemi złych ludzi z blokadą inkarnacji w przyszłości
kto będzie etykietował? :zemdlala:
Oto dylemat miła koleżanko :clown:
Jest jakiś porządek na świecie tym, jest
Na każdy wiersz dobry jest zły wiersz
Na każdych trzech mądrych i głupich jest trzech
I dobrze to i sprawiedliwie

Lecz taka zasada jest - głupim nie w smak
Ci inni wyszydzać ich lubią
I mówią głupiemu - durak ty, durak
A głupim jest przykro i głupio

Więc by się czerwienić nie musiał kto kiep
By mógł rozpoznawać swój swego
Każdemu mądremu stempelek na łeb
Przybiło się razu pewnego

Od lat te stempelki w użyciu są i
Ten system i później się przyda
Bo mądrym dziś mówią - ech, durni żesz wy
A głupich, jak zwykle, nie widać
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 29 lis 2012, 20:09 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

45
Jak to miło przypomniec sobie te wspaniale ballady. Co do "nadprzyrodzonych sił". Ten utwór, chociaż był gorzką satyrą na modlących się, szczególnie na ich "intencje", przez niektórych został potraktowany jako prawdziwa modlitwa. A może tak naprawdę modlącym się chodzi właśnie o te rzeczy?
Specjalnie daję "wersję polską"
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012, 17:23 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

48
biedactwa sami nie umią wymyśleć czegoś ciekawego :-) a to nie wątek o tym :-(

Egoista myśli o sobie, pomyślcie o przyszłych pokoleniach. Już jest ciężko a będzie ciężej, ten system społeczny jest nastawiony na niszczenie i samozagłade. Ludzie go tworzą więc ludzie są za to odpowiedzialni.
Sądy karzą swoich winowajców, ludzkość też musi zapłacić za swoje winy. Inaczej by była ponad prawem.
Żeby wasze wnuki i prawnuki cieszyły sie życiem... na czas obecny ludzkość szykuje im piekło.

Moim zdaniem lepiej jest wytłuc stado wilków zanim porzre owce i będą udawać baranki bo potem nie będzie czego ratować. Proste ?

Ps. mam gdzieś te texty z piosenek :-D
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012, 23:33 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

49
o jaki foch ładny
a co Ty tak nie doceniasz, sam odpuszczając

możemy się pospierać czy mądrym nazwać można złego - bo o tym wyżej było - i jak? sądzisz? bo ja bym obstawał przy tym, że mądrym źle czyniący być nie może

akurat kilka ostatnich postów było o ludziach, którzy wykorzystywali swoje moce nadzwyczajne w dobrym celu

ostatnio brakuje mi coraz częściej takiej mocy, którą pomagała by ludziom odnajdywać siły, by prostować swoje ścieżki - chcą a strasznie trudno;
tak się na tym świecie robi, że zbyt wielu ludzi ma zbyt trudno na starcie
wcale nie potrzebuję być pośrednikiem w tej sprawie ale dowolną żabę bym pocałował gdyby można było taką moc uwolnić
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012, 23:46 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

50
był taki jeden 2 tys lat wstecz co dał ludziom miłość i moc przebaczania, dał ludziom szanse i mieli na to 20 wieków.
Teraz pomoc ludziom nie ma sensu, teraz trzeba im odebrać to co im szkodzi, to co ich niszczy fizycznie i duchowo.
Miłość i chojność niewiele sie zdała, spójrz na świat ile cierpienia.
Litością dobra nie zbudujesz.

Co zrobisz gdy choroba zaatakuje ci dziecko ? wezwiesz lekarza by chorobe przegnał czy puścisz mu piosenke z youtube ?
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012, 23:58 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

51
Ja?! pisze:był taki jeden 2 tys lat wstecz co dał ludziom miłość i moc przebaczania, dał ludziom szanse i mieli na to 20 wieków.
Teraz pomoc ludziom nie ma sensu, teraz trzeba im odebrać to co im szkodzi, to co ich niszczy fizycznie i duchowo.
Miłość i chojność niewiele sie zdała, spójrz na świat ile cierpienia.
Litością dobra nie zbudujesz.

Co zrobisz gdy choroba zaatakuje ci dziecko ? wezwiesz lekarza by chorobe przegnał czy puścisz mu piosenke z youtube ?
jesli był tzn jest i dał to wiedział co robi i wie co zrobić ...

skąd u Ciebie poczucie prawa do korekty?

czemu o litości mówisz - to uczucie źle się kojarzy i dającemu i obdarowanemu - uwagą czy czymkolwiek innym

coś taki rozgoryczony?

mnie też się wiele nie podoba na świecie i zastanawiam się gdzie błąd tkwi - ale, żebym miała przekreślić wszystko - no nie widzę powodów, bym sobie taką władzę chciała dać;

moja wiedza o chorowaniu, w sumie nie wyklucza dobrej muzyki i wielu starań, zanim już tylko lekarz może pomóc

nie ma prostych odpowiedzi - dziwię się że tak skomentowałeś temat

uważasz, że choroby powinny zniknąć? niby tak - ale co wtedy powstrzymywało by ludzi o pewnych zachowań?

no chyba nie ma prostych pytań ani prostych odpowiedzi;

pozostanę przy swoim zamówieniu na moc dla tych, którym trudno się podnosić z zakręceń, którym nie są winni - zwłaszcza tym; ale i pozostałym też

jeśli ktoś bardzo chce i stara się - niech mu się udaje - mnie to sprawi przyjemność, kiedy zobaczę cudzy sukces
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 0:25 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

52
był taki jeden 2 tys lat wstecz co dał ludziom miłość i moc przebaczania, dał ludziom szanse i mieli na to 20 wieków.
Sześć wieków później całkiem niedaleko (bo na półwyspie arabskim) narodzil sie drugi taki, który podbił kawał świata. Jego następcy zagrażali i do dziś zagrażają naszej cywilizacji. Zatrzymywano ich pod Poitiers, pod Wiedniem, ciekawe czy i teraz uda się ich powstrzymać?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 12:14 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

53
nie mówie o przekreśleniu wszystkiego. Tylko by system monetarny zniknął, i każdy jeden chory system a z nimi ludzie ktorzy te systemy lubią i podtrzymują. Bo to jest głównym zasileniem zła na ziemi.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 12:18 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

55
Ja?! pisze:nie mówie o przekreśleniu wszystkiego. Tylko by system monetarny zniknął, i każdy jeden chory system a z nimi ludzie ktorzy te systemy lubią i podtrzymują. Bo to jest głównym zasileniem zła na ziemi.
I chciałbyś wrócić do handlu wymiennego. Ja ci kapotę, a Ty mi kamasze...:rotfl1:
P.S. Jedna krowa za pięć kóz?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 13:37 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

57
Ja?! pisze:z nowym społeczeństwem będzie można stworzyć utopijny system, z obecnym jest to niemożliwe gdyż egoizm zabija to co dobre dla wszystkich.
Z samej definicji utopii http://pl.wikipedia.org/wiki/Utopia
Potocznie utopia to mrzonka, coś niemożliwego do zrealizowania.
wynika, że jest to rzecz niemożliwa do zrealizowania. A więc "nie zawracaj Wisły kijem" :black3:
P.S. Kiedyś już rzucono hasło:
"OD KAŻDEGO W/G JEGO MOŻLIWOŚCI, KAŻDEMU W/G JEGO POTRZEB"
Nazywało się toto KOMUNIZM :soc:
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 15:38 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

58
no mówiłem że z obecnym społeczeństwem egoistycznym to nie możliwe :-)
utopijne społeczeństwo powie że to łatwe i możliwe.

Jest tu jeszcze jakiś przedstawiciel egoistycznego społeczeństwa co sie nie wypowiedział ?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 18:09 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zabawa w "nadprzyrodzone moce" ;D

59
Utopia jest strasznie wymagająca - Ja?! zgodził by się oddać wiele swojej odrębności reszcie "szczurków" - obietnica zmiany w społeczeństwo dobrych ludzi trwać będzie i może się nie powieść jak to bywało - zaryzykujesz

a swoją drogą może warto być szczurem w następnym wcieleniu - te to maja socjal na wysokim szczeblu wykształcony
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 18:19 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac zabaw”

cron