Re: Listha dziwności

1
Tak, literówka w temacie jest zamierzona.:)
Temat zakładam żeby mieć miejsce coby się moimi różnymi dziwnymi przemyśleniami podzielić.
Jeśli ktoś ma ochotę dorzucić swoje dziwne przemyślenia, zapraszam.:)

Na początek:
biszkopt- arab, koptyjczyk, z miasta Bisz
helikopter- facet Heli mieszkający z koptyjczykami.:D
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 13:47 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Listha dziwności

4
Mnie się cząstka "kop" nieodmiennie kojarzy z kopulacją, więc mogę jedynie podziwiać prezentowaną niewinność skojarzeń :P
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 17:28 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Listha dziwności

6
Risthalion pisze:Sailor, czy tobie na teście na płec mózgu nie wyszło przypadkiem, ze powinnaś być facetem?:P
Muszę Cię rozczarować, gdyż mieszczę się jeszcze w kategorii "kobieta", co najwyżej jestem lekko androgeniczna umysłowo. Poza tym wątpię w rzetelność podobnych testów, opierających się na stereotypach i schematach :rolleyes:


areszt Buki, czyli Bukareszt---> http://statichg.demotywatory.pl/uploads ... gh_500.jpg

:D
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 20:35 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Listha dziwności

7
Uzupełniałem ostatnio mój notatnik z mądrościami i znalazłem dział ze swoimi przemyśleniami. Postanowiłem zapisać tutaj niektóre...

1. Stwierdzenie, że nie ważne, czy się umiera, tylko jak się to robi, nabiera całkiem nowego znaczenia, gdy zdajemy sobie sprawę, że ludzie umierają od chwili narodzin.

2. Nagle zaczynam odkrywać, że w odpowiednich warunkach wszystkie prawa radośnie idą się jebać... Tylko jaki z tego wniosek?

3. Kiedyś bycie inteligentnym, czy naukowcem, było jak choroba psychiczna. Nikt cię nie rozumiał, nikomu nie mogłeś przekazać swoich myśli... A teraz?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 12:26 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Listha dziwności

8
Risthalion pisze:Uzupełniałem ostatnio mój notatnik z mądrościami i znalazłem dział ze swoimi przemyśleniami. Postanowiłem zapisać tutaj niektóre...

1. Stwierdzenie, że nie ważne, czy się umiera, tylko jak się to robi, nabiera całkiem nowego znaczenia, gdy zdajemy sobie sprawę, że ludzie umierają od chwili narodzin.

2. Nagle zaczynam odkrywać, że w odpowiednich warunkach wszystkie prawa radośnie idą się jebać... Tylko jaki z tego wniosek?

3. Kiedyś bycie inteligentnym, czy naukowcem, było jak choroba psychiczna. Nikt cię nie rozumiał, nikomu nie mogłeś przekazać swoich myśli... A teraz?
Ciekawe te Twoje przemyślenia. Mogę powiedzieć, jakie myśli mnie przychodzą do głowy po ich przeczytaniu? :)

1. Każda zmiana perspektywy widzenia problemu rodzi punkt widzenia.

2. Że to wszystko iluzja?...

3. Teraz tak samo, niestety... (aczkolwiek tolerancja większa :)). Najlepsze porozumienie jest między ludźmi na tym samym poziomie. Z niższego na wyższy da się przejść (jak się chce), odwrotnie nie, niestety...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 12:47 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Listha dziwności

9
Lidka pisze:Mogę powiedzieć, jakie myśli mnie przychodzą do głowy
Wiesz, napisałem, że w temacie jest literówka. Tak na prawdę, w zależności od tego jakie słowo chcemy stworzyć są dwie różne. Pisz co chcesz. Tylko pamiętaj że tutaj jesteśmy na placu zabaw, nie w poważnych tematach. Nie ma sensu rozkręcać poważnej dyskusji filozoficznej.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 12:53 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Listha dziwności

10
Risthalion pisze:
Lidka pisze:Mogę powiedzieć, jakie myśli mnie przychodzą do głowy
Wiesz, napisałem, że w temacie jest literówka. Tak na prawdę, w zależności od tego jakie słowo chcemy stworzyć są dwie różne. Pisz co chcesz. Tylko pamiętaj że tutaj jesteśmy na placu zabaw, nie w poważnych tematach. Nie ma sensu rozkręcać poważnej dyskusji filozoficznej.
OK ;)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 13:03 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Listha dziwności

11
Risthalion pisze:Uzupełniałem ostatnio mój notatnik z mądrościami i znalazłem dział ze swoimi przemyśleniami. Postanowiłem zapisać tutaj niektóre...

1. Stwierdzenie, że nie ważne, czy się umiera, tylko jak się to robi, nabiera całkiem nowego znaczenia, gdy zdajemy sobie sprawę, że ludzie umierają od chwili narodzin.

2. Nagle zaczynam odkrywać, że w odpowiednich warunkach wszystkie prawa radośnie idą się jebać... Tylko jaki z tego wniosek?

3. Kiedyś bycie inteligentnym, czy naukowcem, było jak choroba psychiczna. Nikt cię nie rozumiał, nikomu nie mogłeś przekazać swoich myśli... A teraz?
1. Czlowiek moglby praktycznie od razu trumne budowac - problem jest- jaki rozmiar???
2. Ze bedziemy miec mase nowych, malych i glupiutkich prawek?
3.Nadal to samo - ale kazdy bedzie udawal, ze cie doskonale rozumie i obwola cie geniuszem! Majac nadzieje, ze ukryje wlasna glupote...:P
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 15:14 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Listha dziwności

13
Risthalion pisze:Pisz co chcesz. Tylko pamiętaj że tutaj jesteśmy na placu zabaw, nie w poważnych tematach.
Wiec najpierw chcesz bysmy pamietali, ze to "lekki i rozrywkowy" rozdzial....
A potem nie chcesz by ktos sobie zartowal??????
Risthalion pisze:Krystek, jeśli nie masz nic do powiedzenia, to nie ma obowiązku się wypowiadać.
Wiec co to ma byc?
Miejsce, gdzie ty zapiszesz swe przemyslenia a my mamy w milczeniu sie nimi zachwycac?

Nastepny "padnijcie na twarz przed ma madroscia i dowcipem" temat z cyklu "uwielbiajmy Risthaliona"?
:no:
Ostatnio zmieniony 22 maja 2010, 15:21 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Listha dziwności

14
Krystek pisze:Nadal to samo - ale kazdy bedzie udawal, ze cie doskonale rozumie i obwola cie geniuszem! Majac nadzieje, ze ukryje wlasna glupote...:P
pamiętasz temat o żartach i religii? Tam napisałem, że ja osobiście uważam, że żarty się kończą tam, gdzie jedna strona przestaje się dobrze bawić... To mnie nie bawi. To mnie uraża. Mam prawo zaprotestować.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 1:58 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Listha dziwności

15
Risthalion,
czy ty na pewno mnie zrozumiales?

Napisales:
"3. Kiedyś bycie inteligentnym, czy naukowcem, było jak choroba psychiczna. Nikt cię nie rozumiał, nikomu nie mogłeś przekazać swoich myśli... A teraz?"

I ja odpowiedzialam:
"Nadal to samo - ale kazdy bedzie udawal, ze cie doskonale rozumie i obwola cie geniuszem! Majac nadzieje, ze ukryje wlasna glupote..."

Przez co ja chcialam powiedziec, ze obecnie ludzie moze nie tak latwo nazywaja kogos chorym psychicznie ale jednoczesnie nie lubia pokazac, ze tej osoby nie rozumieja. A wiec -skoro ta osoba ma idee , ktore sa poza ich zasiegiem- nazywaja ta osobe geniuszem. Ale to w nadziei, ze taki gest pozwoli im ukryc swa wlasna glupote.

Zadne z tych zdan nie dotyczylo bezposrednio ciebie.
Wiec o co sie obrazasz?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 2:10 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Listha dziwności

17
No tak :D Risthalion, geniuszem nie będziesz, bo nikt się do głupoty nie przyzna... ;) ale na przykład taka KOPYSTKA, kopiąca w pysk faceta grając przy tym na mandolinie :ahah:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 2:17 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Listha dziwności

18
Risthalion pisze:A jednak odczułem to jako dotyczące mnie... Zabolało...
Gwarantuje ci - ani o tobie ani-tym bardziej- cos, co by cie mialo zabolec.

Popatrz na reszte tego tekstu. Ty napisales, ze od urodzenia umieramy - ja zazartowalam, ze w sumie mozna by bylo zamowic trumne - ale kto wie kiedy sie naprawde umrze , wiec jaki rozmiar zamowic.

Ty napisales. ze "wszystkie prawa ida sie j....c" - wiec ja wywnioskowalam, ze wynikiem tychze stosunkow beda male prawdunie...

Ja nie mam powodu by probowac ranic twe uczucia.
Sam widziales poprzednio - jesli cos mnie wkurzy, to ja ci prosto z mostu powiem!

:moj:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 2:19 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Listha dziwności

19
Hmm... Nie chodzi o to, że próbujesz ranić moje uczucia. Mówię, że to przemyślenie pojawiło się u mnie już dawno temu na potrzeby moich studiów nad psychologią i na podstawie moich własnych obserwacji. Niemniej w takich dawnych czasach, sam byłbym zakwalifikowany za chorego psychicznie, czy opętanego. Stąd traktuję siebie jako część grupy z której zażartowałaś.
Nie gniewam się.
Po prostu boli.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 2:23 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Listha dziwności

20
Risthalion pisze:. Stąd traktuję siebie jako część grupy z której zażartowałaś.
Nie gniewam się.
Po prostu boli.
Teraz ja nie rozumiem...
Z jakiej ja grupy zarartowalam?
Wedlug mnie z ludzi, ktorzy beda udawac, ze rozumieja kazda inna osobe - byleby tylko nie pokazac, ze moze nie potrafia opanowac pewnych idei ...
Czyli - ja sie smialam z ludzkiego zaklamania.

Czyzbys sadzil, ze ja bym kiedykolwiek, w jakiejkolwiek sytuacji robila zarty z kogos chorego psychicznie??????????
Ani teraz, ani jutro, ani za milion lat.
I jak chcesz sie upewnic to zobacz me wypowiedzi na temat chorob psychicznych.

Tym razem ja sie czuje zraniona, ze ty moglbys przez sekunde pomyslec, ze ja bym sie smiala z takiej osoby...
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 2:56 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Listha dziwności

22
Dajcie spokój z tym "gniewanie się" czy "boleniem"... :). Obydwoje wiecie doskonale, że taki odbiór czyichś słów, jaki chcemy, żeby był, tylko od odbiorcy to zależy...
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 12:10 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Listha dziwności

24
Nass ma taki fajny cytat w podpisie
"Jakich brakuje nam zmysłów, że nie widzimy i nie słyszymy innego świata, który nas otacza?"
F. Herbert "Diuna"
Wiem, że z kimś kto zasadniczo nie ma możliwości mi odpowiedzieć nie da się dyskutować, ale ja się raczej zastanawiam, dlaczego nigdy nie potrzebowaliśmy widzieć, ani słyszeć tego innego świata?
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 15:24 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Listha dziwności

25
niektórzy widzą i słyszą inny świat. Ale czy to czyni ich życie łatwiejszym ? Większość ludzi woli się koncentrować na tym na czym muszą. Im mniej wiedzą tym są bardziej szczęśliwi.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 21:28 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Listha dziwności

26
Risthalion pisze:Wiem, że z kimś kto zasadniczo nie ma możliwości mi odpowiedzieć nie da się dyskutować, ale ja się raczej zastanawiam, dlaczego nigdy nie potrzebowaliśmy widzieć, ani słyszeć tego innego świata?
Gdybyśmy go widzieli i słyszeli, kształtowanie naszej rzeczywistości byłoby zaburzone, a to ona ma mieć dla nas wartość tu i teraz. Poza tym, mielibyśmy stały dostęp do naszych doświadczeń, a wiedząc dokładnie, po co wszystko jest, nie tworzylibyśmy spontanicznie i na bazie naszych wniosków i wyborów, a odtwarzalibyśmy i manipulowalibyśmy... Niestety, naszym celem jest tworzyć NOWE, nie odtwarzać...
Ja?! pisze:niektórzy widzą i słyszą inny świat. Ale czy to czyni ich życie łatwiejszym ? Większość ludzi woli się koncentrować na tym na czym muszą. Im mniej wiedzą tym są bardziej szczęśliwi.
Nie, nie czyni to ich życia łatwiejszym, wprost przeciwnie, niektórzy potrafią się z tym pogubić. Ale ta możliwość ma im pomagać, nie przeszkadzać, więc muszą włożyć trochę pracy, aby te 2 światy połączyć ze sobą i móc żyć normalnie.

W zasadzie jestem zdania, że taka możliwość jest do wykorzystania tylko przez dusze na pewnym poziomie świadomości. Te, które go jeszcze nie osiągnęły, nie zbliżą się do takiego stanu, bo muszą najpierw "zapracować" na niego. Czyli przeżyć wiele przy całkowitym oddaleniu od "drugiej strony". Takie "ćwiczenie", dopiero, jak będzie zaliczone i świadomość na jego podstawie wzrośnie, otworzą się nowe możliwości.

(tu nie ma oceny, że coś jest "lepsze", czy "gorsze", uwaga!)

Trzeba nauczyć się akceptować fakt, że do niektórych osób nic nie dotrze, nawet jeśli inteligencją przekraczają zdrowo tzw. średnią. Taka ich droga, tu i teraz jeszcze nie może dotrzeć.

A co do tematu tej rubryki, to, kurczę, mam tych dziwności mnóstwo, ale "na końcu języka"... Nie mogę ich wydobyć z siebie, ależ to męczące! Jak mnie w końcu "olśni", wrócę tu ;)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2010, 8:45 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Listha dziwności

27
Rhist, mógłbyś przestawić temat na własciwe tory?

Muskuł, wykuty musem albo wykuty w musie... dziwna sprawa jesli ktos jadł mus :D

Peleryna tu mozna się przyczepic do Pelego :D

Rajstopy, czyli raj dla stóp zupełnie tego nie rozumiem :D

Tarantula jak nazwa wskazuje powinna tulać jakis taran :ahah:
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 15:52 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Listha dziwności

29
Spójrz na temat... a sam zrobiłes offtop, ze trudno sie przez niego przebić :ahah: ale jesteśmy wytrwali, moze sie uda :D
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 18:37 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac zabaw”

cron