Re: Pytaj odpowiem szczerze

7412
Czasami zatęsknię za tą beztroską i tymi prostymi celami w życiu, byciem takim jak wszyscy, ale to tak jak czasami przypomni się miłą sytuację w życiu. Nie uważam, by ta "świadomość" była lepsza od bycia szarym człowiekiem, za to widzę jak to komplikuje proste sprawy, by później pożywić ego tym, że faktycznie widzę i wiem więcej. Gdyby nie ta świadomość nie miałbym tego co mam teraz i nie byłbym tym kim jestem teraz, ale nie sądzę, że jestem lepszy - ot zupełnie inny i jeszcze bardziej skomplikowany. Osiągnąłem więcej, osiągnę jeszcze więcej i tyle, kompletna bzdura i sprowadzanie wszystkiego do satysfakcji - mojej wyłącznie lub mojej poprzez innych za pomocą empatii. Koniec końców wszystko się wyrównuje, dziś wolę świadomość, ale możliwe, że jutro zatęsknię za byciem, tak po prostu. Tak na prawdę z roku na rok im więcej wiem i więcej słucham ludzi mądrzejszych ode mnie tym bardziej dochodzę do wniosku, że to wszystko jest i tak bez sensu, a całe to bycie uświadomionym, widzącym więcej to tylko bzdura. Jedynie tylko to "uświadomienie" pozwala zwyczajnie zaakceptować ten bezsens, ale to i tak sprowadza się do po prostu bycia. Najpierw komplikujesz sobie sprawę swoją zajebistością by za jej pomocą ten problem rozwiązać. Życie na miętowo rozwiązuje ten problem jeszcze zanim się pojawi.

lubisz wysiłek fizyczny?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, 1:09 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7416
Tak, tylko, ze to żadne pytanie-to jakieś figury retoryczne..
Pytanie: czy wolisz otaczać się osobami inteligentnymi, czy wolisz
tumult wrzeszczących idiotów? Z pewnością nikt nie wybierze tumultu wrzeszczących idiotów.
No chyba ze uprawia politykę, lub jest zawodowym wrestlerem.
Ani jednym, ani drugim nie jestem.
Wybieram cisze.


Jesteś politykiem, czy jesteś wrestlerem?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, 14:33 przez Przybieżeli, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7417
Jestem wędrowcem idącym gdzieś tam gdzie muszę dojść.
Samotnie
W milczeniu
Nie buduję zamków na piasku i mostów przez wyschnięte rzeki
Nie interesuje mnie polityka i wielkie planowanie. Puste obietnice, gwarancje, rytuały, kłamstwa, ołtarze, świątynie, pomniki.
Chcę tylko wierzyć w prawdziwość wyszeptanych słów
- Dobrze że jesteś Bracie który idziesz ze mną.

Czy jest w kosmosie inna ziemia?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, 8:22 przez Wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7418
nikt tego nie wie , ale lepiej by nie było do niej dostepu by ludzka zaraza sie tam nie rozszerzyła
;
czy na ziemi braknie miejsca dla człowieków ?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2015, 9:32 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7421
Samotności?
Nieeee!!!! Nie brakuje mi jej bo przecież każdy z nas ma jej w nadmiarze. Wiem że jest rodzina,przyjaciele, koledzy i znajomi i Bóg wie kto jeszcze. Cały ten rozwrzeszczany wianuszek otacza nas codziennie i czasem jest bardzo dokuczliwy. Tylko co z tego??? W rzeczywistości i tak najwięcej czasu spędzamy sami ze sobą. Rozmyślamy, planujemy w myślach, wspominamy te dobre i te trochę gorsze chwile, rozczulamy się i śmiejemy. Czasem płaczemy. Każdy stworzył sobie swój świat w którym żyje i jest w nim samotnikiem chociaż tenże jest powiązany ze światami innych samotników. Inaczej jest z całkowitym wyciszeniem się którego tak często mi brak.

Potrafisz wyciszyć się wewnętrznie? Odciąć od myśli, nastrojów, zdarzeń?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2015, 15:58 przez Wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7422
Potrafię, ale robię to sporadycznie kiedy na prawdę muszę. Uważam to za swego rodzaju poddanie się w życiu.

Czy lubisz podróżować?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2015, 16:21 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7423
Tak.
Bardzo.
Ale nie tak na przykład pociągiem lub samolotem z punktu A do B. Siedem dni pobytu w jakimś pensjonacie. Trzy wycieczki w cenie. Wieczorek zapoznawczy. Pożegnalny i trzysta sześćdziesiąt dwa zdjęcia dla sąsiadów ze mną na tle jakiegoś kościoła, muzeum,morza. Tak ruszyć po prostu gdzieś tam gdzie jeszcze nas nie było i nie ważne jest czy coś tam jest czy nie. Podziwiać wierzby przykucnięte na miedzach, i radość w oczach zwykłych ludzi, pić ze źródeł i jeść z krzaczków No i co z tego że czasem kończy się to bieganką czy jakoś tak. Chłodzić sie w jeziorze i ogrzewać przy wspólnym z kimś tam ognisku. Nucić piosenki i przytulać się...i kochać, kochać kochać. Ludzi, naturę, życie. Czy jeszcze kiedyś dane mi będzie przeżyć taką podróż? Nie wiem.

Jakie były Twoje najwspanialsze wakacje?

ps
Piękny masz avatar Kaczorku.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2015, 20:36 przez Wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7424
Najlepsze wakacje, to chyba zimowy wypad do Tylicza na snowboard ;) Było niesamowicie biało, śniegu po kolana, świetna pogoda, super widoki i grzane wino. Może dlatego że to był mój pierwszy taki wypad? Nie wiem, ale wspominam to strasznie pozytywnie. Wakacji letnich miałem mało fajnych, ale może kiedyś.

Co do avatara: dzięki ;) Ale to nie aniołki tylko demony - sukkub i inkub. To taka forma autoekspresji, nic religijnego, taka swoista metafora mojego życia. Tak samo stopka, jest tu diabełek i grób boga (początkowo był tam napis GOD, ale zdecydowałem się, że byłby niepotrzebnie zbyt bezpośredni), który tak samo jak avatar jest metaforą. To nawiązanie do słów nietchego o tym, że bóg nie żyje - więc nadal nic religijnego i też bezpośrednio wskazuje na moją osobę i mój światopogląd. To wszystko w takiej postaci, bo byłem kiedyś mocno zainteresowany okultyzmem, a do tego mam wrażenie, że choć uważam się za agnostyka, to w jakiś sposób całe moje życie kręci się wokół ludzi bardzo wierzących, jakoś tak los i moje podświadome decyzje prowadzą mnie do takich ludzi, miejsc i zagadnień. Nawet mieszkam okno w okno z kościołem.

Gdzie najbardziej chciałbyś pojechać w podróż?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2015, 23:04 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7425
Przeczytałem Twoje wyjaśnienia odnośnie avatara i jestem pod wrażeniem. Jesteś bardzo mądrą osobą , ale to już wiesz. Można się z jakimiś punktami widzenia nie zgadzać ale należy uszanować dość jasne i wyraziste poglądy a co do stykania się ciągle z przejawami skrajnej wiary i takiegoż ateizmu to po prostu żyjemy w takim kraju gdzie ciągle ścierają się rożne ekstrema
Nie wiem czemu ale marzy mi się taka wyprawa życia. Chciałbym przebyć jakieś pustkowia Bliskiego Wschodu
konno lub w karawanie wielbłądów. Przybyć do jakiegoś miasta zagubionego gdzieś w piaskach. Zobaczyć to wszystko na żywo. Czasem mam wrażenie że kiedyś już coś takiego przeżyłem tak jakby w poprzednim wcieleniu. Zresztą co do mojej reinkarnacji to mam też inne doświadczenia. A może to tylko jakieś złudzenia? Nie wiem.

Czy zdarza Ci się że będac w jakimś miejscu pierwszy raz masz wrażenie że już tu byłeś/aś?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2015, 23:29 przez Wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7426
Zdarzalo mi sie miec uczucie ze dane miejsce jest z jakiegos powodu wazne, a potem pare lat pozniej tak sie skladalo ze z jakiegos powodu spedzalam tam duzo czasu (np. ze wzgledu na szkole, prace, mieszkanie, etc).

Czy miales/mialas kiedykolwiek wrazenie ze laczy Cie z kims relacja karmiczna?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, 1:52 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7427
Myślę ze różnego typu relacje łączą mnie z bardzo wieloma ludźmi. Taki bardziej mi znanymi jak i takimi z którymi spotykam się pierwszy raz. Nie dalej jak wczoraj w czasie gdy spacerowałem w tą i z powrotem po korytarzu kliniki wojskowej we Wrocławiu w oczekiwaniu na odczyt danych z płytki CD poczułem na sobie dziwny niewidzialny dotyk. W sumie często mi się to zdarza wtedy gdy ktoś mnie obserwuje. Próbowałem zlokalizować zaciekawionego. Szybko znalazłem. Okazał sie nim stojący w pobliżu pokoju pielęgniarek starszy znacznie ode mnie ubrany w niekompletny mundur ( w tym sensie że spodnie i buty na pewno były od munduru reszta na pewno nie ) mężczyzna. Patrzył na mnie z jakimś takim rozbrajającym uśmiechem na twarzy. Kroki swojego spaceru skierowałem tak by podejść do niego. Przywitaliśmy sie jak dobrzy znajomi. Zaczęliśmy rozmawiać. Potem gdy szedłem już w kierunku oddziału zastanawiałem sie czy ja go skądś znam. Nie. Raczej nie. A może? Przecież ten nasz świat jest taki mały.

Czy patrząc na zwierzęta widzisz w nich stworzenia myślące, czujące, mające w sobie mnóstwo emocji i uczuć?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, 7:20 przez Wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7429
Jak niektórzy przeliczają pierwszy rok jako 14 ludzkich następne po siedem to mój pies ma 98 lat i bardzo widać po nim starość. Czasem patrząc jak ciężko mu jest chodzić po schodach albo rano wstać z legowiska to bardzo mi jego żal. Bardzo.

Czy jeśli pies jest już bardzo chory i nieporadny to czy użycie zastrzyku usypiającego jest zasadne?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, 17:17 przez Wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7430
jest - cierpienie w oczach psa to potwierdza.

co wybierasz - odważne rozwiązanie czy męczące oczekiwanie aż samo się rozwiąże?
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 23:28 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Pytaj odpowiem szczerze

7435
Najbardziej lubię lato w lesie gdzieś nad jeziorami północnej Wielkopolski lub południowego Zachodniego Pomorza. Jestem urzeczony i zakochany w tamtych miejscach. W tym roku nie wiem czy udami się trochę tam pobyć. Bardzo minie ograniczają inne, ważniejsze sprawy.

Czy Cywilizacja = Lepsze życie?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2015, 5:44 przez Wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Plac zabaw”

cron