Re: Wyrazy z wyrazów

1
Jeszcze nie ma takiej zabawy gdzie układamy jak najwięcej wyrazów z innych wyrazów.Bez nazw własnych

Zaczynamy

PROPOZYCJA

por-pora-pop-pozycja-poza-proca-proza-ropa-ryza-rap-opozycja-car-cap-jar-jaz-ar-

REZYGNACJA
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 10:26 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wyrazy z wyrazów

2
rarytas - remiza - rezydent - reperacja - rekolekcja- rewizja - ezoteryka - zamęt-zamieć - zawierucha - zawieja - zarobek - zamiatanie - zamyślenie - zamysł - zdarzenie - zdumienie - zdatek- zwierzę - zwierzenia - zwyrodnienie - zwymyślanie - zygota - Yanni - yg - gracja - gnostyk - narodowość - namysł - artysta, apostaxzja - anoreksja - atrybut - celnik - cela - celować - cel - c(y)janek - Jamajka -Artemida

ONOMATOPEJA
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 19:39 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Wyrazy z wyrazów

4
Też nie za bardzo wiem.
Wydaje mi się, że trzeba stworzyć wyrazy na kolejne litery w słowie.
Tylko u babki nie ma żadnego słowa na "z" i "y"..może akurat nie przyszło do głowy?
Jak odpisze to się dowiemy. Na razie spróbowałem wg swojej teorii na ten temat.
:D
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 23:07 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Wyrazy z wyrazów

7
Może źle wytłumaczyłam na czym polega ta zabawa .Otóż podałam słowo PROPOZYCJA i z liter w nim zawartych ułożyłam jak najwięcej wyrazów.
To samo trzeba zrobić z wyrazem REZYGNACJA
racja-rana-raca-raz-nacja-gar-gaz-gaj-car-jar-jaz-ren-reja-ar-ara-aga-gra-gryz-cena-cyna-ryza-
Nebogipfer podałeś słowo ONOMATOPEJA a więc zaczynamy układać z liter w nim zawartych jak najwięcej wyrazów
wyrazy
Ostatnio zmieniony 04 paź 2011, 14:40 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wyrazy z wyrazów

10
babka cukrowa pisze:GRAWITACJA

grat- gra-graca-gaj-raj-rata-racja-rata-gitara-raca-wata-war-waga-warta-wit-wic-wij-tara-taca-trawa-taj-car-gar-gracja-wat-jar-jawa-jaga-aga-ara-grat-

ABOLICJA
Myślę, że fajniejsza była by zabawa, gdyby każdy podawał jeden wyraz utworzony z wyrazu bazowego, tak, aż do wyczerpania wszystkich możliwości, dopiero potem można podać kolejny wyraz.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2011, 0:36 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac zabaw”

cron