Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

1
Siemanko : )
Oto proste działanie matematyczne które było emitowane w programie na polsacie gdzie można było wygrać 2800 zł za poprawną odpowiedz :D
Odpowiedziałem na to pytanie i kilkoro moich znajomych w tym studenci ekonomi i każdy miał taki sam wynik :D
Jestem ciekaw jaki wam wyjdzie wynik bo mnie i moich znajomych on zdumiał :D
Oto działanie :
7+(6x5)-3+(4x18)x3=?
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 2:00 przez prongmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do przeczytania moich wierszy ; )
http://imladis.p2a.pl/viewforum.php?id=101

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

2
250 ?
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 2:40 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

5
Lidka pisze:Mnie też... A ja kształcona humanistycznie, więc z matematyką nie 'za pan brat'. To naprawdę takie trudne? :)
matematyka zawsze mi sprawiała trudności ale to chyba jest tak jak z tym zadaniem ile to jest 2+2*2=? Większosc ludzi automatycznie mówi że 8 ale wynik to 6 bo najpierw wykonujemy mnożenie a dopiero potem dodawanie.
Tak samo jest w tym zadaniu.
Najpierw rozwiązujemy nawiasy, później mnożymy lub odejmujemy to za nawiasem i potem cała reszta.
Czyli:
7+(6*5)-3= 37-3=34
+
(4*18)*3= 216
34+216= 250

Przynajmniej według mnie :P
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 14:23 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

6
Kolejność działań matematycznych pamiętam jeszcze z podstawówki (tak samo jak gramatykę języka polskiego w całości). Może dziś uczy się inaczej, a może ja miałam tak dobrych nauczycieli, którzy potrafili uczniom wpoić podstawy?
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 14:26 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

7
Nie powiem jeszcze jaki jest wynik według polsatu : )
Odważni liczyć dalej ; *
Nie martwcie się mi też wyszło 250 , ale w kopercie wartej 3000 zł nie widniało 250 i to mnie baaardzo zdziwiło :D
Może ktoś umie liczyć jak polsat ^^
To chyba jakaś inna matematyka : )
Ciekawy jestem jak ludzie z plsatu doszli do takiego wyniku i liczę na to , że jest tu ktoś kto umie liczyć jak polsat :D
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 15:17 przez prongmen, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do przeczytania moich wierszy ; )
http://imladis.p2a.pl/viewforum.php?id=101

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

9
Zaskarżyłeś ich Prongmen ?
No chyba, że Panowie z Polsatu opracowali jakąś alternatywną metodę kolejności wykonywania działań.
Będę strzelał ... wyszło im -180 ? :D
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 15:46 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

11
Lidka pisze:He, he, Abesnai, ja spróbowałam inaczej i jesteśmy blisko, mnie wyszło -182.
Masz rację Liduś, policzyłem celowo błędnie w pamięci i chyba błędnie niedokładnie ;)
Już się "prawidłowo mylę" :)
7+(6x5)-3+(4x18)x3=?

7+30-3+216=?

Uwaga - salto :)

37-219 = -182
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 16:13 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

12
prongmen pisze:Nie powiem jeszcze jaki jest wynik według polsatu : )
Odważni liczyć dalej ; *
Nie martwcie się mi też wyszło 250 , ale w kopercie wartej 3000 zł nie widniało 250 i to mnie baaardzo zdziwiło :D
Może ktoś umie liczyć jak polsat ^^
To chyba jakaś inna matematyka : )
Ciekawy jestem jak ludzie z plsatu doszli do takiego wyniku i liczę na to , że jest tu ktoś kto umie liczyć jak polsat :D
Jeśli to ten program co prowadzi taka ładna blondynka z fajnymii cyckami, to tam często są kontrowersyjne pytania. Wystarczy że ta bogini dałą zadanie "Dodaj wszystkie liczby", to w takim wypadku trzeba dodać wszystkie a nie patrzeć na różne tam plusy i mnożenia. I pewnie tutaj było też takie podchwytliwe pytanie.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 16:35 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

13
Ja się jeszcze Volcie zastanawiałem nad znaczeniem tego znaku zapytania, czy to aby nie jakaś zmienna ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 16:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

14
Abesnai pisze:
Lidka pisze:He, he, Abesnai, ja spróbowałam inaczej i jesteśmy blisko, mnie wyszło -182.
Masz rację Liduś, policzyłem celowo błędnie w pamięci i chyba błędnie niedokładnie ;)
Już się "prawidłowo mylę" :)
7+(6x5)-3+(4x18)x3=?

7+30-3+216=?

Uwaga - salto :)

37-219 = -182
Abesnai, za pierwszym razem policzyliśmy dobrze obydwoje. Zadałam to zadanie synkowi, a on opukał się w głowę (na te -182). Dał mi swój komputer, włączył program MATLAB (skomplikowane obliczenia inżynierskie? coś takiego) i jak byk wyszło 250.

Więc ja nie mam pojęcia, jak to w Polsacie liczą, że im nie wychodzi tyle... :D
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 16:41 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

15
Spoko :D Pamiętam jeszcze Matlab'a z czasów akademickich, ale raczej pracowałem na nim w zakresie opracowywania sieci neuronowych ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 16:44 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

17
Czekam z niecierpliwością ;)
Zastanawiam się natomiast, jak można strzelić byka na poziomie działania z zakresu bodajże piątej klasy szkoły podstawowej ... Spróbowałem jak widzisz z Liduś, ale chyba na tym pomysły się kończą.

PS
Rozumiem prongmen, że pieniędzy raczej nie wygrałeś :D
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 17:20 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

18
Ja tam dzwoniłem kiedyśi się nie da wygrać, dostałem pytanie jakieś głupie ile koń ma ogonów i kazali mi szybko odpowiedzieć jak najszybciej, oczywiście niezałapalem się do programu, ten program jest nie od wygrywania tylko żeby ludzie dzwonili, jeszcze są tacy co to oglądają by popatrzyć na prowadzącą. ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 17:21 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

19
Trzeba było odpowiedzieć dwanaście :)
Pewnie dostałbyś się dzięki założeniu autorów pytania, że samego programu już nie wygrasz.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 17:27 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

22
Najbardziej by mnie zdziwił "- 0" , zwane pospolicie "absolutnym", od jego okazyjnych twórców :D
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 18:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

24
No tak ... ignorując nawiasy i nie zachowując kolejności wykonywania działań wychodzi przykładowo 3564.
Czyżbym odgadł ... ? ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 18:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

26
7+(6x5)-3+(4x18)x3=7+27+72x3=34+216=250
Nawiasy zbędne, bo i tak mnożenie wykonuje się najpierw.
A na Polsat gniewam się za to, że do sieci VECTRA (kablówka z której korzystam) dawał obraz w formacie 4x3 ("paski" dołu i z góry) pomimo, że we własnej "platformie" dawał 16x9. Dopiero od Nowego Roku "poprawił się".
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 18:48 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Dziwna zagadka matematyczna dla odważnych

30
Czyli algebra elementarna na poziomie Waldusia Kiepskiego ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 20:20 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac zabaw”

cron