Re: Zabawa w dokończ zdanie

65
1 kostka Kasi
1 opakowanie cukru waniliowego
3-4 krople esencji migdałowej
1 szklanka cukru
4 jajka
3/4 szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
2 płaskie łyżki kakao
biały lukier do dekoracji
1. Oba rodzaje mąki wymieszaj z proszkiem do pieczenia i przesiej przez sitko. Kostkę Kasi zmiksuj z cukrem, cukrem waniliowym i aromatem. 2. Ciągle miksując dodawaj na przemian mąkę i jajka. Odłóż 1/3 masy i wymieszaj ją z kakao. Formę na babę natłuść i oprósz mąką lub tartą bułką. 3. Jasną masę wlej do formy, na nią przełóż masę z kakao, lekko wymieszaj. Piecz w temperaturze 180 stopni przez 50 minut. Wystudzoną babę oprósz cukrem pudrem lub polukruj (gotowym lukrem lub domowej roboty z cukru pudru i cytryny).Smacznego .

Moim ulubionym przysmakiem wielkanocnym jest .....
Ostatnio zmieniony 20 mar 2014, 7:25 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zabawa w dokończ zdanie

83
Niektórzy mówią ,że chwile..ale to nie prawda bo życie jest piękne gdy kochasz i jesteś kochany ,gdy
odkrywasz nowe lądy i kultury,nowe smaki i zapachy
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 20:45 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zabawa w dokończ zdanie

85
Jadą goście ,jadą ..do mnie nie przyjadą..bo ja tu nie mieszkam..
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014, 13:42 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zabawa w dokończ zdanie

87
siedział sobie krasnoludek i sie martwił...Mieszkam za 7 rzekami, za 7 górami i 7 lasami...Qurde !!! wszędzie mam daleko...
Ostatnio zmieniony 28 mar 2014, 9:20 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Wróć do „Plac zabaw”

cron