Re: Powiew przeszlości

1
Wiecie co, może to takie moje subiektywne intensywne odczucie, może jestem jakaś przesadnie nastrojowa dzisiaj, ale zawsze oglądanie filmów z dość dalekiej przeszłości robiło na mnie wrażenie.

Trafiłam na filmik z Warszawy przedwojennej- taki spacer, można rozejrzeć się oczami przechodnia po ulicach.

Oglądamy ludzi, którzy już przeżyli swoje życie, zakończyli swoją podróż, a których kamera uwieczniła zwykłego dnia ponad 70 lat temu. Czasem tak ciężko uwierzyć nam w przemijanie, choć o nim wiemy, w to, że wszystko przeobraża się i zmienia, że "kiedyś" istniało na prawdę, a nie tylko w opowieściach i podręcznikach... Niby to zwykły filmik dokumentalny jakich wiele, ale gdyby się wczuć to robi się wyjątkowy. :)

To takie oczywiste wnioski, ale tak wyjątkowo mi się tego doświadcza oglądając taki film. I to niesamowite przeciągłe spojrzenie kierującego ruchem, na "nas", jakiś ułamek sekundy odciśnięty na taśmie tak jakby ktoś spojrzał na nas z przeszłości mając tego świadomość... ;)

Zapraszam na krótką wycieczkę i do ewentualnego dzielenia się podobnymi znaleziskami. :)

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2011, 1:49 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Powiew przeszlości

2
To jest arcydzieło, ale nie dla wszyskich :D

Jeśli masz słabe flaki, to sobie odpuść. Dla mnie Bunuel - to geniusz kina, chiociaż nie wszyscy go trawią. Film z 1929 r.


Uważaj, bo "Piła", to pikuś, przy tym, co polecam
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2011, 2:19 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron