Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

1
Kącik komercji ale też i kina ambitnego zakładam :).

Zacznę od kina komercyjnego:
Polecam 2 filmy (zwłaszcza dla fanów gry "Fallout") o tematyce postapokaliptycznej :

Księga ocalenia
(The Book of Eli)

Rok 2044. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli – samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej księgi, w której znajduje się „klucz” i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza – tyrana Carnegie. Despota, chcąc przejąć totalną władzę nad ludźmi za wszelką cenę próbuje wejść w posiadanie księgi.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=38637

Moja opinia:
Wiara przenosi góry.Wiara uskrzydla.Wiara w końcu też broni.
Tak zwany film drogi.Niezachwiana wiara i niezłomność bohatera wobec zła i okrucieństw, które go otaczają, stanowi motorykę całego filmu.Realizacja celu - ponad wszystko i naprzeciw wszystkiemu.Przetrwać,spełnić misję - pozostają tutaj esencją fabuły.

'The Book of Eli' Trailer HD
[youtube][/youtube]

Droga
(The Road)

Film na motywach powieści o tym samym tytule.
Akcja opowieści rozgrywa się w postapokaliptycznej, wymarłej scenerii, a jej głównym bohaterem jest mężczyzna, który w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia dla swojego syna, wyrusza z nim w koszmarną i niebezpieczną podróż przez cały kraj. Po drodze mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z umierającymi z głodu hordami włóczęgów i bezwzględnymi grupami kanibali.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=33262

Moja opinia:
Dla mnie to film o niezmierzonej miłości rodzica do dziecka,film o poświęceniu i sile,jaką odnajdujemy w sobie,żeby zapewnić przetrwanie najbliższym.Szokujące sceny przeplatają się ze wzruszającymi relacjami pomiędzy chłopcem a jego ojcem.Film nie jest dla ludzi o słabych nerwach ;)


The Road - Official Trailer [HD]
[youtube][/youtube]

Cóż - dobra komercja nie jest zła ;)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 17:34 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

4
Jasne Grzegorz - ograniczyłem wątek żeby nie stworzyć jakiegoś "molocha",także róbcie logiczne wyjątki.

Krystek :)

The Hurt Locker
kino (USA): 26 czerwca 2009, Summit
DVD (Polska, rental): 8 lutego 2010, Kino Świat
DVD (Polska, sprzedaż): 15 lutego 2010, Kino Świat

The Blind Side
kino (USA): 20 listopada 2009, Warner, kopii: 3110
DVD (Polska, sprzedaż): 11 czerwca 2010, Galapago

Jeżeli coś macie dawajcie z linkami do trailerów,home page,portali filmowych gdzie jest opis i oczywiście od siebie : dlaczego chcę go obejrzeć ; co w nim mi się podobało szczególnie i dlaczego warto go obejrzeć ; co w nim jest wyjątkowego itd ...
Co tam uważacie za słuszne - byleby to było od Was a nie suche portalowe informacje.
Liczą się przede wszystkim wasze opinie z podawanymi tytułami filmów :)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 19:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

5
Abesnai pisze:Co tam uważacie za słuszne - byleby to było od Was a nie suche portalowe informacje
Tak jak Twój opis "The road" ?- weź się nie wygłupiaj z tym namawianiem do samodzielnych wypowiedzi innych i zacznij od siebie.
Podać kilka linków prowadzących do tego "twojego" opisu? Przepraszam ,że tak publicznie i ostro Cię krytykuje ,ale jak ktoś sam apeluje o samodzielność........ :2:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 20:20 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

6
Dwa ciekawe dramaty historyczno - przygodowe z kina europejskiego

Templariusze. Miłość i krew
(Arn - Tempelriddaren) - z końca ubiegłego roku


O filmie
Bohaterem opowieści jest dzielny Arn Magnusson, szwedzki rycerz, który jako członek zakonu Templariuszy zostaje wysłany do Ziemi Świętej, pokonuje w turnieju rycerza Ivanhoe, ocala sułtana Saladyna oraz toczy walkę o swoją ukochaną Cecilię, która siłą została oddana do klasztoru.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=32837

Moja opinia.
Walka o władzę,słuszny gniew,poszukiwanie sprawiedliwości i nieszczęśliwa miłość - wszystko w bardzo ładnej scenograficznej oprawie, okraszonej iście nordycką średniowieczną stylistyką. Bohater pełen cnót i miłości "do tej jedynej", stawia czoła podłym intrygom wrogów swego rodu ponosząc klęskę (pośrednio). Wygnany z ojczyzny,już jako tytułowy templariusz macha z werwą mieczem w imię Boże przeciwko wojskom Saladyna, z którym będzie miał nawet okazję zamienić słowo na osobności ;) .


ARN: Tempelriddaren - Official Trailer
[youtube][/youtube]


Agora
z bieżącego roku ;)

O filmie
Davus to niewolnik zakochany w swej pięknej pani – wybitnej filozofce i astronomce Hypatii. Podczas gdy Hypatia ze wszystkich sił stara się uratować od zapomnienia wiedzę i mądrość starożytnego świata przed narastającym fundamentalizmem religijnym, Davus jest rozdarty pomiędzy miłością a nową religią, która obiecuje wolność. W dodatku, o względy Hypatii ubiega się należący do elity miasta Orestes.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=37163

Moja opinia.
Powiem szerze film jednak zaskakuje widza,przygotowanego na drugą adaptację "Quo Vadis".Zaskakuje swoim mocnym odniesieniem do rzeczywistości,brutalności walk na tle religijnym w tamtych czasach. Oś filmu nie kręci się tylko wokół losów dwojga głównych bohaterów - tutaj mamy niemalże bohatera zbiorowego.Wcześni chrześcijanie mordujący w krwawym odwecie "pogan" i żydów, to raczej mało popularna tematyka,tutaj jednak poruszona.Dochodzi do walki o władzę pomiędzy przedstawicielami ówczesnych władz - kościelnych (biskup Cyryl) a władzami Rzymu (namiestnik Orestes).Dochodzą do tego dwie niespełnione miłości do jednej kobiety - naukowca,obdarzonego wyjątkowym intelektem i umysłem.
Film naprawdę gorąco polecam obejrzeć każdemu. Jest to naprawdę piękna historia ze świetną muzyką,która nam towarzyszy przez cały seans filmowy.


Official Agora Trailer English HD
[youtube][/youtube]

Grzegorz - teraz Ty się nie wygłupiaj tylko działaj - jeśli oczywiście taka Twoja wola :).
Jestem kinomaniakiem i to takim,który lubi sporo gadać na temat filmów i dzielić się swoimi wrażeniami z nich :D
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 22:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

7
Abesnai pisze:Grzegorz - priv ;) Pod opisami były i są linki - nie trzeba ich szukać. Ale wypowiedzi z kolejnymi rzeczywiście troszkę poszerzę i pogrubię żeby były czytelne :D
Przepraszam - ale jestem wyczulony - mój błąd.
Nie usuwam swojej nietrafionej wypowiedzi - niech zostanie i będzie dla mnie przestrogą :thx:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 22:24 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

8
Grzegorz pisze:Ja jeszcze w 2009 jestem (poważnie mówię).
Na dzisiaj mam w planach "Mniejsze zło" -polski -zapowiada się ciekawie-podzielę się doznaniami jutro.

Jeśli autor wątku sie zgodzi rozszerzmy propozycje na 2009 r.
Widziałem - polecam - bez uniesień ,ale warto jeszcze jeden dowód na pielkość Gajosa , Żurek wg mnie nie taki zły jak piszą. http://www.filmweb.pl/f473779/Mniejsze+zło,2009
Pomysł na fabułę - stary jak świat ,ale nie o to chodzi .

Ogólnie wg mnie 7/10 - jako całość .
Gajos 11/10 !
Ostatnio zmieniony 09 maja 2010, 17:06 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

9
Może trochę horrorów i sensacji ;)

2 Horrory POLECAM !

Daybreakers.
Świt

O filmie
Jest rok 2016. Mija 10 lat od chwili kiedy tajemnicza choroba zmienia ludzi w wampiry. Istoty ludzkie są chwytane i hodowane jak zwierzęta, które mają dostarczać życiodajnego pokarmu. Życie nowych istot uzależnione jest od dostępu do krwi zdrowych ludzi, których na świecie pozostaje coraz mniej...
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=24566

Moja opinia
It doesn't hurt me. ... Bo na pewno obejrzenie tego filmu fana horrorów o wampirach by nie zraniło ;). Nie machają kołkami
,mieczykami jak to często miało miejsce w różnych produkcjach typu Blade,BloodRayne,Underworld,romantyzmu też tam jak na lekarstwo w odróżnieniu od Zmierzchu (akurat z tego jestem zadowolony).Film jest dobry przede wszystkim dzięki grze aktorskiej Ethana Hawka,Sama Neila oraz Willema Dafoe.Futurystyczna wizja przyszłości, wypełnionej krwiopijcami nakreślona jest w całkiem przyjemnym klimacie - społeczeństwo wampirów (przypomina to trochę Jestem Legendą,ale niewyalienowaną ;)),laboratoria pracujące nad odpowiednikiem krwi,ludzkość łowiona jak zwierzyna, albo konsumowana na miejscu, albo ładowana do tychże laboratoriów.No i dochodzą wampirki którym się trochę w genach pomieszało i nie chcą być bynajmniej cywilizowane,nie gardzą też krwią innych wampirów.To co mnie ujęło w tym filmie, to przede wszystkim postawa głównego bohatera,który bez większych dylematów wampirzo-moralnych wie czego chce, do czego zdąża i ostatecznie ryzykując własnym bytem doprowadza do ... No ale tutaj to film musicie obejrzeć ;)


[youtube][/youtube]


Opętani
(The Crazies)


O filmie
Po tym jak w okolicy rozbija się samolot przewożący nową broń biologiczną i dochodzi do skażenia wody, mieszkańcy małego amerykańskiego miasteczka zaczynają się zachowywać coraz bardziej agresywnie i nieprzewidywalnie.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=42242

Moja opinia
Krótko i na temat.Jak oglądaliście Epidemię z Dustinem Hoffmanem + Noc żywych trupów - otrzymacie wzór tego filmu.Przypomina trochę klimatem "28 Days Later",w przeciwieństwie natomiast do tamtego nakręcono wszystko w Opętanych z iście amerykańskim rozmachem.Przewija się wątek teoria spiskowej,jakoby armia USA zacierała ślady dotyczące ich wpadek,ale jako że wszystko wymykać się lubi spod kontroli, reżyser posunął się postraszenia widmem rażenia "atomówką".Główni bohaterowie przejrzyści (jak to amerykanie),prą od połowy długość filmu do opuszczenia rejonu objętego kwarantanną i ocalenia własnej skóry.Jest sporo całkiem "soczystych" scen i nawet zwrot akcji się znajdzie. Jak dla mnie film bez jakiegoś mocnego szału,ale dobry i miło się go ogląda.Polecam,gdyż doszedłem do wniosku że nie straciłem czasu na jego obejrzenie ;)


[youtube][/youtube]

2 Horrory ODRADZAM !

Odbicie zła
(The Broken)


O filmie
Bohaterką historii jest kobieta, która traci kontrolę nad swoim życiem po tym jak przypadkowo na ulicy spotyka swojego sobowtóra. Usiłując rozwikłać tajemnicę przekonuje się, że w całą sprawę mogą być zamieszani jej przyjaciele i rodzina.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=36649


Moja opinia
Jak się próbuje zrobić czasem na siłę "ynteligentny" horror (nie twierdzę że takich nie ma bo mam parę ulubionych :)), to właśnie wychodzi taki przeintelektualizowany gniot - ni to horror,ni to thriller.Ludzie ! Tak dawno i tak intensywnie nie ziewałem na żadnym filmie od początku tego roku. Film jest diabelnie niespójny, totalny brak logiki w postępowaniu bohaterów przebija przez większość scen - chodzi mi tutaj o efekt niezamierzony przez reżysera,ten zamierzony jest jeszcze gorszy. Film nie trzyma w napięciu,niczym nie potrafi chociażby przez zafrapować uwagę oglądającego.Aż do znudzenia powtarzająca się sekwencja wypadku samochodowego spowodowała u mnie paranoiczną chęć opuszczenia sali kinowej.Tak jak na "stopklatce" napisał recenzent o bohaterce ... ja straciłem panowanie nad sobą i nie przemęczyłem tego filmu opuszczając przed czasem salę kinową.O filmie całe szczęście zapomina się w momencie wyjścia z kina i dla bardziej wyczulonych kinomaniaków,butelczynie dobrego piwka ;)


ODRADZAM
[youtube][/youtube]


Legion

O filmie
Po przerażającej biblijnej apokalipsie, grupa obcych sobie ludzi, odciętych od świata w przydrożnym barze, nieświadomie staje się ostatnią deską ratunku dla ludzkości, kiedy okazuje się, że młoda kelnerka jest w ciąży z mesjaszem.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=39107

Moja opinia
Film mógłby pokonkurować z Armią ciemności hahaha :D z niezaprzeczalną przewagą dla Armii,która jest już przecież klasykiem kina.Pamiętacie Armię Boga z Chritopherem Walkenem ? No to macie nieudane naśladownictwo w postaci Legionu.Tego filmu nic nie uratuje.Jest po prostu tak bzdetny że aż sie można (zwłaszcza na samym końcu) poryczeć ze śmiechu.Nawet im tam się udało kawałek Terminatora wrzucić ,hahaha,z teleportacją do naszego realnego świata.Noo uszłoby parę scen walki,zwłaszcza tej pomiędzy Michaelem a Gabrielem.Cała reszta jest po prostu nieznośnie przytłaczająca swoją marionetkowością i po prostu szmirą.A zapowiedź nawet nie była taka zła :( ...


ODRADZAM
[youtube][/youtube]

Sensacja ODRADZAM !
Furia
(Edge of Darkness)


O filmie
Detektyw Thomas Craven prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa swojej córki, Emmy. Nie mogąc liczyć na sprawiedliwość w obliczu prawa, wypowiada prywatną wojnę tym, którzy są odpowiedzialni za jej śmierć. Aby wydobyć na światło dzienne prawdę, jest gotów zniszczyć wszystkich, którzy staną mu na drodze. Rozpoczęte przez niego dochodzenie prowadzi przez labirynt korporacyjnych oszustw i rządowych kłamstw. Czy rzeczywiście Emma była tylko niewinną ofiarą? Wkrótce sam staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=35318

Moja opinia
Jak poczytałem recenzje osób jak to ten film jest przepełniony akcją,jak to z wielkim hukiem powrócił Mel Gibson, to aż mi się Gibsona żal zrobiło :|.Bez owijania w bawełnę - film jest po prostu cholernie nudny ! Tona łzawych scenek pod jego koniec wyprowadziła mnie lekko z równowagi i musiałem sam siebie przytrzymać żeby obejrzeć go całego do smutnego końca...Jak dla mnie strata czasu. Co bym o nim nie powiedział - wystarczą mi słowa - oklepane,mało że oklepane to jeszcze kichowato zrealizowane.Poziom gry Gibsona naciągając - baaardzo średni.Jeden z najsłabszych jego filmów.Poza tym, jak sobie przypomnę mściwego twardziela Gibsona z Paybeck i lecący w tle utwór It's a mans world Jamesa Browna to mi się chce płakać na Furią.Zawiedziony jestem ... a i to mało powiedziane ...


ODRADZAM TEN FILM !
[youtube][/youtube]
na trailerze filmowym są naprawdę jedyne urywki akcji z całego filmu i .... to wszystko


Sensacja POLECAM !


Harry Brown

O filmie
Harry Brown to były żołnierz i wdowiec wiodący samotne życie na podmiejskim osiedlu. Gdy jego najbliższy przyjaciel Leonard zostaje brutalnie zamordowany, Brown postanawia samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość zabójcom, którzy bezkarnie dopuszczają się kolejnych przestępstw. Decyzja doświadczonego w walce mściciela sprawia jednak, że wchodzi on w konflikt z inspektorami policji prowadzącymi śledztwo w sprawie morderstwa Leonarda.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=41500

Moja opinia.
No to powiem że film wywarł na mnie duże wrażenie.Ostatnio po 2 filmach powiedziałem - o ja pier...niczę !!! Ostatni przed tym to był Law Abiding Citizen aka Prawo zemsty (rewelacyjny,polecam).Film ma "jaja".Michael Caine,leciwy już przecież wymiata.Postać,którą kreuje ... ma się wrażenie że jest po prostu nią.Czy można lepiej napisać o aktorze ? Film nie ma słabych stron.Jest życiowy,okrutny i niebanalny.Ze scen przebija szara smutna rzeczywistość na której tle znajduje się samotny człowiek w podeszłym wieku,któremu życie i ludzie postanowiło odebrać wszystko i wszystkich.I tenże starzec, jak grom z jasnego nieba postanawia uderzyć i wywrzeć swą sprawiedliwą zemstę ! Wchodzi mi tutaj tekst na usta Julesa z księgi Ezekiela 25:17 z Pulp Fiction - ten tekst wydaje się odpowiedni do Harrego Browna.Film rewelacyjny!


[youtube][/youtube]

THRILLER POLECAM
Wyspa tajemnic
(Shutter Island)


O filmie
Akcja opowieści rozgrywa się w 1954 roku na małej wysepce, gdzie znajduje się więzienie dla szczególnie niebezpiecznych i obłąkanych przestępców. Do zakładu wysłanych zostaje dwóch detektywów, którzy mają tu przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia pacjenta tej placówki. W czasie dochodzenia policjanci natykają się na pajęczynę kłamstw, a niebezpieczny huragan i bunt więźniów sprawiają, że zostają unieruchomieni na wyspie.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=32305

Moje opinie.
Odkąd DiCaprio rozpoczął współpracę ze Scorsese zbiera u mnie same plusiki :). Infiltracja należy do jednego z moich ulubieńszych filmów.Jest też na tej liście Krwawy Diament,ale tam reżyserował Edward Zwick.Wracając do filmu. No to mamy drobny umysłowy "hardcore",który mi przypomniał dosłownie Piękny Umysł z Russelem Crowe. Otóż w pewnym momencie filmu uzmysławiamy sobie, że co przez pierwszą połowę oglądaliśmy już nie jest takie pewne...Film zaskakuje,DiCaprio gra świetnie (to chyba szczyt jego aktorstwa).Mroczny klaustrofobiczny klimat wyspy wariatów,więziennego szpitala dla obłąkanych morderców naprawdę nadaje filmowi wyjątkowości.Film niebagatelny,obok którego ciężko byłoby mi przejść obojętnie. No zobaczymy czy będzie Oscar,bo podejrzewam że tak ;)


[youtube][/youtube]


PRZYGODOWY POLECAM
Sherlock Holmes


O filmie
Tym razem detektyw, wykorzystując umiejętności walki wręcz, stanowiące równie śmiercionośną broń, jak jego legendarny intelekt, stanie do walki niepodobnej do innych, podczas której zdemaskuje śmiertelny spisek mogący zniszczyć kraj i ukarze jego twórców.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=37200

Moje opinie
Najlepsza "adaptacja" filmowa Sherlocka jaką obejrzałem - za dużo z książką to to nie ma ale ... :). Pamiętam jeszcze Sherlocka z Christopherem Lee sprzed lat ... Ale tutaj to parę dobrych minut czystej i niczym nieskrępowanej rozrywki. Akcja rozwija się bardzo dynamicznie,rewelacyjny humor po prostu kładzie widza na łopatki.Ach te wynalazki Sherlocka ...
Jednym słowem - rozmach,uderzenie,odskok :).Nie będę nic pisał nie; nie; nie; :D Musicie ten film obejrzeć skoro jeszcze go nie oglądaliście !



[youtube][/youtube]

DRAMAT POLECAM
Nostalgia anioła
(The Lovely Bones)


Główną bohaterką filmu jest brutalnie zgwałcona i zamordowana 14-letnia Susie Salmon, która obserwuje z nieba efekty swojej śmierci, rodziców próbujących pogodzić się z bolesną stratą, detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie jej śmierci i w końcu swojego mordercę.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=30797

Moja opinia
Na ironię losu rozmawiamy w jednym z wątków o gwałcicielach i pedofilach ... Film podczas którego oglądania autentycznie stanęły mi łzy w oczach.Gwałt na drugiej osobie jest potwornością.Jak nazwać gwałt i morderstwo na młodej dziewczynie,jeszcze dziecku ? W człowieku coś się szarpie jak ten film ogląda.Należy go obejrzeć przede wszystkim przez wzgląd na jego przesłanie,które mimo wszystko wspomina coś o przebaczaniu a jeżeli już nie to przynajmniej o zapomnieniu, o wierze w "sprawiedliwość świata".Mark Wahlberg po roli w Maxie Payne urósł teraz mi do roli porządnego aktora. Musicie go po prostu zobaczyć w akcji. Miłość ojca, którego odgrywa, do córki i jego rozpacz po jej utracie.Jego gniew i wolę zemsty! Nie obejrzycie filmu - sami tracicie ;).


[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, 14:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

10
Nie widziałam filmu, ale polecam książkę Nostalgia anioła/ The Lovely Bones autorstwa Alice Sebold. Jestem przekonana, że film do końca nie oddaje zawartych w pierwowzorze emocji i refleksji. Powieść ukazuje z perspektywy skrzywdzonego dziecka, a także wszystkich członków rodziny z osobna- na naszych oczach, każdy z bohaterów na swój sposób przeżywa tę tragedię, dlatego jest to tak autentyczne i wstrząsające. Ta rodzina już nigdy nie jest taka jak przedtem, właściwie nie ma już rodziny, a kilka zagubionych osób. Sama autorka, jako nastolatka została zgwałcona i jest to rodzaj jej rozliczenia się z przeszłością i przybliżenia innym uczuć, konsekwencji, które przynosi taki dramat.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, 19:02 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

11
POLECAM FILMY AKCJI

Gam yee wai
(AKA 14 Blades / Jin yi wei)


O filmie
Głównymi bohaterami filmu, którego akcja rozgrywa się w czasie panowania chińskiej dynastii Ming, są członkowie elitarnego oddziału cesarskich zabójców, który do swojego zawodu trenowali byli już od dzieciństwa i wszystkie zlecone im zadania wykonują z zabójczą precyzją.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=43785


Moja opinia.
Pierwsza klasa film :). Jest w nim wszystko co może być najlepsze w filmach "kopanych" w stylu "Hero".Wyśmienite sceny walki,porywająca muzyka,świetne efekty specjalne.Co dalej pisać ... Film obejrzałem dwa razy.
POLECAM !!!


[youtube][/youtube]


Ninja zabójca
Ninja Assassin


O filmie
Raizo jako dziecko zabrany został z ulicy przez Klan Ozu, tajemniczą organizację specjalizującą się w trenowaniu niebezpiecznych zabójców. Przez lata Raizo był oddany klanowi, w istnienie którego nikt tak naprawdę nie wierzy i wszyscy traktują go jako legendę. Kiedy jednak jego najlepszy przyjaciel zostaje bezlitośnie zamordowany przez Klan, Raizo decyduje się na ucieczkę. Znika i w ukryciu zaczyna przygotowywać zemstę...
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=34735


Moja opinia.
Gdyby Neo był Japończykiem ... Akcja w filmie urywa głowę :) Diabelnie brutalny - cóż ja takie akurat kino akcji lubię.Jung Jihoon jako tytułowy Raizo jest chyba gościem z gumy. Facet wykonuje takie akrobacje że w połączeniu z efektami jak się ogląda, ąż szczęka opada z wrażenia.Każdy fan kick filmów powinien być co najmniej usatysfakcjonowany.Ja byłem i polecam :)


[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 22:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

12
Abesnai- wypozyczyłam sobie dzisiaj Sherlocka Holmesa :) :)
Film naprawde fajny ,przyjemny w oglądaniu . Akcja ciekawa ,szybka ,nie nudzi ,to jest najważniejsze ...
Ale dla mnie tez wazna jest gra aktorów .Robert Downey Jr. doskonały w tej roli :)Jude Law tez fajny ..Nawet dla nich 2 warto ogladnąc :)
Polecam :)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 22:07 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

13

!!! POLECAM !!!
Obrazek


"Unthinkable" to thriller psychologiczny skupiający się wokół zagrożenia jakie niosą dla Stanów Zjednoczonych bomby jądrowe podłożone przez jednego terrorystę (Michael Sheen) w trzech miejscach na terenie USA. Mając tylko dwa dni nim zostaną zdetonowane, niezależny, stosujący brutalne metody przesłuchań tajniak "H" (Samuel L. Jackson) oraz agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) muszą zdecydować jak daleko się posuną by je odnaleźć
http://www.filmweb.pl/film/Unthinkable-2010-460941

Moja opinia
... obejrzyjcie, film dla ludzi z silnymi nerwami (sceny przemocy,przesłuchania)
jak daleko możemy się posunąć aby uratować większość bez przebierania w środkach,bo w tym filmie - to cel uświęca środki i nie ma miejsca na litość kosztem 10mln ludzi ... pamiętam tylko jeden film po którym miałem aż tak mieszane uczucia a był to Transfer (Rendition) z 2007r.. Ten film go przebił.Wszystkim ...

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 1:08 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

14
Abesnai ,a ja polecam Tobie i innym takze
doskonały thiller !!!!

''Millenium :Męzczyźni ,którzy nienawidzą kobiet ''
Obrazek
Historia sięga lat 60-tych, kiedy 16-letnia Harriet Vanger, pochodząca z zamożnej rodziny, znika bez śladu. Czterdzieści lat później dziennikarz gazety "Millennium" - Mikael Blomqvist otrzymuje nietypowe zlecenie - wpływowy przedsiębiorca Henrik Vanger zwraca się do niego z prośbą o spisanie rodzinnej historii. W trakcie wyszukiwania potrzebnych do kroniki familijnej informacji wychodzi na jaw prawdziwy powód zlecenia – odnalezienie zaginionej siostrzenicy Vangera – Harriet. Zagłębiając się w przeszłość, Mikael wraz z pomagającą mu młodą dziewczyną Lisbeth powoli odkrywa przerażającą i krwawą historię rodziny…

Moje zdanie :fantastyczny .Od dawna nie oglądałam z zapartym tchem tak fajnego filmu ...Trzyma w napieciu od samego poczatku do końca .Akoniec jest fajnym zaskoczeniem :)
Tylko nie polecam ogladac go przy dzieciach .Film momentami jest brutalny ...Ale fantastyczny ,naprawde ...
Doskonałe role głównych bohaterów !!!!!!!!!!!
Ich wzajemna fascynacja sobą ,szczególny rodzaj miłosci pomiedzy dojrzałym mężczyzna ,a młoda kobietą ,doswiadczoną przez los .Podobało mi sie ,bo nie było ckliwych momentów ,ale taki fajny ,''zdrowy seks'' ,a może miłosc??? ...Cięzko ocenic ..
Ale polecam :) :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, 15:35 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

15
A śmiejecie sie czasem? Wyszły w tym roku jakieś komedie? Chętnie bym obejrzał coś lekkiego bez przesłań i podtekstów... prostą nawet głupkowatą komedie. Nie wiem tylko jakiego tytułu szukać...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, 19:00 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

16
tak ... czasem tak :D

"Funny People" z 2009r. w roli głównej Adam Sandler ... to mój "łamerykański" ulubiony obecnie aktor komediowy :D
http://www.filmweb.pl/film/Funny+People-2009-483174
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, 21:26 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

17
DRAMAT POLECAM
Nostalgia anioła
(The Lovely Bones)


Główną bohaterką filmu jest brutalnie zgwałcona i zamordowana 14-letnia Susie Salmon, która obserwuje z nieba efekty swojej śmierci, rodziców próbujących pogodzić się z bolesną stratą, detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie jej śmierci i w końcu swojego mordercę.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=30797

Moja opinia
Na ironię losu rozmawiamy w jednym z wątków o gwałcicielach i pedofilach ... Film podczas którego oglądania autentycznie stanęły mi łzy w oczach.Gwałt na drugiej osobie jest potwornością.Jak nazwać gwałt i morderstwo na młodej dziewczynie,jeszcze dziecku ? W człowieku coś się szarpie jak ten film ogląda.Należy go obejrzeć przede wszystkim przez wzgląd na jego przesłanie,które mimo wszystko wspomina coś o przebaczaniu a jeżeli już nie to przynajmniej o zapomnieniu, o wierze w "sprawiedliwość świata".Mark Wahlberg po roli w Maxie Payne urósł teraz mi do roli porządnego aktora. Musicie go po prostu zobaczyć w akcji. Miłość ojca, którego odgrywa, do córki i jego rozpacz po jej utracie.Jego gniew i wolę zemsty! Nie obejrzycie filmu - sami tracicie img/smilies/wink.
Również czytałam ksiązkę i była genialna, zaś o filmie to czytałam w necie, że brutalne sceny miały być łagodniejsze, jednak puszczając film w tej łagodniejszej wersji w przedpremierze dla jakiejś tam wybranej widowni- ludzie Ci stwierdzili,ze jest zbyt subtelny.... DLa Ciekawych odsyłam do artykułu o przemocy na ekranie:
http://www.filmweb.pl/article/Czytelnia ... inie-58623


Co do Sherlocka Holmes- był świetny. Mam zamiar oglądnąć wyspę tajemnic- książka o tym samym tytule Dennis'a Lehane'a była wprost genialna, do ostatniej chwili trzyamała w napięciu.
Moje opinie.
Odkąd DiCaprio rozpoczął współpracę ze Scorsese zbiera u mnie same plusiki img/smilies/smile. Infiltracja należy do jednego z moich ulubieńszych filmów.Jest też na tej liście Krwawy Diament,ale tam reżyserował Edward Zwick.Wracając do filmu. No to mamy drobny umysłowy "hardcore",który mi przypomniał dosłownie Piękny Umysł z Russelem Crowe. Otóż w pewnym momencie filmu uzmysławiamy sobie, że co przez pierwszą połowę oglądaliśmy już nie jest takie pewne...Film zaskakuje,DiCaprio gra świetnie (to chyba szczyt jego aktorstwa).Mroczny klaustrofobiczny klimat wyspy wariatów,więziennego szpitala dla obłąkanych morderców naprawdę nadaje filmowi wyjątkowości.Film niebagatelny,obok którego ciężko byłoby mi przejść obojętnie. No zobaczymy czy będzie Oscar,bo podejrzewam że tak img/smilies/wink
Podpisuję się pod tym- Leo im starszy tym lepiej gra, dlatego nie mogę juz się doczekać wyspy...., a przegapiłam jak leciało w kinie... :crez:
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 14:12 przez motylek, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo motylki lubią truskawki

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

18
NIE OGLĄDAŁEM ALE POLECAM :tak:

"Incepcja"
to film opowiadający o możliwościach ingerowania w ludzki umysł dzięki zaawansowanej technologii. Głównym bohaterem filmu jest Cobb (Leonardo DiCaprio), który jest szefem zespołu specjalizującego się w dokonywaniu podróży do umysłów innych osób. Dzięki tej możliwości może zarówno pozyskiwać informacje, jak i wprowadzać nowe dane.
http://www.filmweb.pl/Incepcja


http://www.stopklatka.pl/film/film.asp? ... k=minimenu
Obrazek
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 0:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

19
DLA FANÓW MOCNEGO KINA AKCJI POLECAM :tak:

Predators
Najemnicy, gangsterzy jakuzy, skazańcy, żołnierze szwadronów śmierci. Oto najniebezpieczniejsi zabójcy na naszej planecie. Ale to nie jest nasza planeta… …to planeta, gdzie muszą stawić czoła bezlitosnej rasie wojowników, którzy urządzają na nich prawdziwe polowanie. Robert Rodriguez, twórca filmów "Grindhouse: Planet Terror", "Sin City - Miasto grzechu" i "Od zmierzchu do świtu" przedstawia "Predators" – nowy rozdział legendarnej sagi o niesamowitym przedstawicielu obcej cywilizacji, który wyreżyserował Nimrod Antal ("Kontrolerzy", "Motel"). W rolach głównych wystąpili: nagrodzony Oscarem za "Pianistę" Adrien Brody, Laurence Fishburne ("Matrix"), Topher Grace ("Spider-Man 3") i Alice Braga ("Jestem legendą").
http://www.filmweb.pl/film/Predators-2010-509652

Gra Laurence Fishburne i Adrien Brody - nie oglądałem jeszcze filmu - ale dla nich to zrobię :P

Obrazek

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=40022

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 0:37 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

20
Laurence Fishburne nie za dużo sobie pograł w tym filmie. znaczy się krótki był jego żywot. co do samego obrazu to obawiałem się że będzie gorzej, że film okaże się totalnym gniotem ale nie okazał się. przynajmniej dla mnie ale ja łykam bez popity "wszystko" co z predatorami i obcymi w rolach głównych nakręcono.
scena finałowa zwiastuje ciąg dalszy.......oby nie za 15 lat.

moja ocena tak na gorąco : 6/10.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2010, 7:49 przez jack, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

21
ODRADZAM ! Kick-Ass

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=36268
http://www.filmweb.pl/film/Kick-Ass-201 ... ..,1437253

Szkoda mojego czasu żeby pisać o czym jest ten film ...
Na ekran przeniesiono w dosyć sugestywny sposób "jak kopać tyłki tym złym" ... i wszystko byłoby nawet ok,hyh, - gdyby owymi kopiącymi nie były dzieciaki wypruwające czasem dosłownie "kichy" wrogom przy akompaniamencie fruwającej juchy ... żenada.
Film jest po prostu przysłowiowo "zryty",aktorstwo na mocno średnim poziomie,montaż i efekty ujdą ...
Na tym koniec.


"KICK-ASS - polski zwiastun z Hit Girl - zobacz jak TO robią małe dziewczynki (trailer)"

PS
Nie wiem jakim cudem mój pierwszy negatywny komentarz na stopklatce zniknął ...
Pośród ogólnego ryku - kwiku zachwytu na tym gniotem filmowym postanowiłem podejść do niego dość krytycznie.
Oczywiście nie omieszkałem umieścić następnego :)
Ten film stanowi przedni materiał do analizy dla psychologa dziecięcego.
Rozumiem "wierne przenoszenie" na ekrany adaptacji filmowych z komiksów itp ... ale to już zakrawa na czystą paranoję.
Zastanawia mnie też hipokryzja serwisu stopklatka - moja negatywna opinia była wystawiona na serwisie w trakcie polskiej premiery i nie zawierała niecenzuralnych określeń.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2010, 20:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

22
No i w końcu dzieło polskiego reżysera które mogę ze śmiało polecić :)
Nawet na topie w związku z tą aferą :
Amerykański agent przesłuchiwał więźnia w polskim tajnym więzieniu CIA. Z użyciem wiertarki (dodam - bez wiertła ;) )
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/a ... tarki.html
Obrazek
[youtube][/youtube]

[Wenecja 2010] Film bardzo polityczny

Gdy przed sześcioma laty Quentin Tarantino przewodził jury w Cannes, nagrodę przyznał wymierzonemu w amerykański rząd dokumentowi Michaela Moore'a "Fahrenheit 9.11". A "Essential Killing" to kino, przynajmniej w ogólnym zarysie, z tej samej półki. Różnicę wyznaczają dopiero autorskie intencje: Skolimowski naciska Wielkiemu Bratu na odcisk bez ślepej premedytacji, skupiając się na sprawach mniej oczywistych, za to bardziej złożonych.

Zarośnięty i lepiący się od krwi Vincent Gallo przypomina w niektórych ujęciach prowadzonego na Golgotę Jezusa. W innych jest Johnem Rambo, prześladowanym przez władze weteranem z kart "Pierwszej krwi" Davida Morrella. Oto jego droga krzyżowa, podróż przez kolejne wypełnione męką stacje, lub - jak kto woli - brutalna lekcja przetrwania. Grany przez Gallo talib Mohammed zostaje w otwierającej film scenie przyparty do muru - w jednym z pustynnych kanionów los styka go z trójką amerykańskich marines, których w konsekwencji zabija z przeciwpancernego granatnika. Wokół zostają tylko strzępki ubrań i kończyn. Czy zadana przez niego brutalna śmierć jest usprawiedliwiona, wynika z obrony własnej? Wcześniejszych jego win nie znamy, w momencie poznania Mohammed jest dla nas arkuszem czystego papieru.

Skolimowski sukcesywnie zapełnia go kolejnymi grzechami - zabójstwami. Pojmany przez marines, przewieziony i torturowany w Guantanamo, a następnie przetransportowany do jednej z tajnych baz w Europie Wschodniej, Mohammed zbiega z konwoju, by znaleźć się w samym sercu nieprzyjaznego, z jego perspektywy egzotycznego świata - piaszczysta topografia Bliskiego Wschodu ulega bezkresowi pokrytych grubą warstwą śniegu lasów. To czysty survival, a dla Araba, który białego puchu nigdy nie widział - piekło, koszmar apokalipsy. Wszelkie racje i powody sprowadzone zostają tu do pierwotnych instynktów. Liczy się już tylko wola przeżycia, której oczywistą konsekwencją w tak ekstremalnych warunkach wydaje się zadawanie nieustannej śmierci. Albo Ty, albo oni.

W momencie, gdy człowiek staje się łowną zwierzyną, górę biorą najbardziej podstawowe odruchy. Ukazując nam ten arcyciekawy rewers każdego niemal konfliktu zbrojnego, Skolimowski wchodzi w otwartą polemikę z banalnym pacyfizmem spopularyzowanym zwłaszcza przez amerykańskie kino wojenne. U niego nie ma winnych i niewinnych, nie ma cierpienia zasłużonego i niezasłużonego - wszystko to wartości ambiwalentne. Czy przyparty do muru talib jest bardziej obarczony balastem sumienia niż wataha ślepo polujących na niego żołnierzy? W "Essential Killing" ludzie to puste skorupy, kukły porozstawiane w odpowiednich miejscach. Dialogów nie ma tu prawie w ogóle. Gallo nie wypowiada przez cały film ani słowa, pojawiająca się na 10 ostatnich minut Emmanuelle Seigner gra niemą wdowę, a z offu płyną głównie drapieżne obelgi pod adresem zbiega i wypełnione militarnym żargonem dyrektywy. Zabić go, tego skurwysyna, zwierzę, brudasa. Zabić i usunąć wspomnienie o nim tak, jak rozdeptuje się uporczywe pluskwy.

Gdzieś obok, a może w konsekwencji, tej przygnębiającej lekcji przetrwania, "Essential Killing" okazuje się filmem bardzo politycznym - wymierzonym w legendę o moralnie niezachwianej potędze Wielkiego Brata manifestem, sprzeciwem wobec jawnego przekraczania kompetencji i łamania przez amerykańską armię praw człowieka, w końcu głosem w sprawie legalności tajnych więzień, które CIA rozsiało ponoć po całej Europie. Czy także u nas? Polski rząd zaprzecza, ale Skolimowski zdaje się nie mieć większych złudzeń - uczestnicy obławy posługują się jednym niemal językiem, polskim. Świadomość, że cała ta mroźna, porażająco piękna, a jednocześnie nieprzyjemnie brutalna kraina upadku ludzkiej kondycji okazuje się naszą ojczyzną, działa jak kubeł zimnej wody. Witajcie w piekle.


Przy okazji ;)
Obrazek
[youtube][/youtube]

Opis
Dziewiętnastoletni Malik zostaje skazany na sześć lat więzienia. Nie potrafi czytać ani pisać. Jest zupełnie sam. Chłopak od razu przykuwa uwagę bossa korsykańskiego gangu. Dostaje od niego kolejne misje, dzięki którym zyskuje szacunek wśród innych więźniów. Coraz bardziej świadomy swojej siły Malik nie zawaha się, by sięgnąć po władzę...

Nagrody i nomincaje

2010 Cezar – Najlepszy Film
2010 Cezar – Najlepszy Reżyser
2010 Cezar – Najlepszy Scenariusz Oryginalny
2010 Cezar – Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy – Tahar Rahim
2010 Cezar – Najlepszy Nowy Aktor – Tahar Rahim
2010 Cezar – Najlepszy Aktor Drugoplanowy – Niels Arestrup
2010 Cezar – Najlepsze Zdjęcia
2010 Cezar – Najlepsza Scenografia
2010 Cezar – Najlepszy Montaż
2010 Cezar – Najlepszy Dźwięk
2010 Oscar – Najlepszy Film Obcojęzyczny (nominacja)
2010 BAFTA – Najlepszy Film Obcojęzyczny
2010 Złote Globy – Najlepszy Film Obcojęzyczny (nominacja)
2010 Londyńskie Koło Krytyki Filmowej – Aktor roku – Tahar Rahim (nominacja)
2010 Londyńskie Koło Krytyki Filmowej – Reżyser roku (nominacja)
2010 Londyńskie Koło Krytyki Filmowej – Film roku (nominacja)
2010 Londyńskie Koło Krytyki Filmowej – Scenarzysta roku(nominacja)
2009 Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej – Najlepszy Aktor – Tahar Rahim
2009 Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej – Prix d'Excellence
2009 Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej – Najlepsze Zdjęcia (nominacja)
2009 Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej – Najlepszy Reżyser (nominacja)
2009 Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej – Najlepszy Film (nominacja)
2009 Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej – Najlepszy Scenariusz (nominacja)
2009 Festiwal Filmowy w Londynie – Najlepszy Film
2009 Nagroda National Board of Review
2009 Festiwal Filmowy w Cannes – Grand Prix

Mocny, absorbujący i złożony obraz niezwykłej edukacji młodego przestępcy, odbywającego wyrok

Justin Chang, Variety

Już od samego początku zachwyca wybitny i uderzająco surowy hiperrealizm potęgowany przez znakomitą grę debiutującego Tahara Rahima

Peter Brunette, Hollywood Reporter

Pełen fascynujących postaci, trzymający w napięciu od początku do końca

Michael Guillen, Twitch

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp? ... k=minimenu
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 20:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

23
No i żebym nie zapomniał :P
Trochę komerchy ;)
Pominięty niestety.Przeszedł niewidoczny prawie przez ekrany kin a jest naprawdę całkiem dobry.
Obrazek
Wilkołak
(The Wolfman)

[youtube][/youtube]

Obiecująco i zachęcająco :
Benicio Del Toro jako Lawrence Talbot
Anthony Hopkins jako Sir John Talbot
Nie byłem zawiedziony - film bez fajerwerków ale przyjemnie się go ogląda.
Po prostu dobry film :)

„Nawet człowiek o czystym sercu, który modli się wieczorem, może stać się wilkiem, kiedy wstąpi w niego wilcza krew przy jesiennej pełni księżyca…”

- cygańska legenda

W latach 30 i 40-tych, Universal Pictures wprowadził na ekrany kin serię horrorów, które zapoczątkowały istnienie nowego gatunku filmowego: tzw. monster movie. Wcielając się w takie ikony ekranu jak Dracula, potwór Frankensteina, Mumia czy Niewidzialny Człowiek, legendarni już aktorzy - Bela Lugosi, Boris Karloff czy Claude Rains – utrwalili na taśmie celuloidowej wizerunek bohaterów dostępny dotychczas tylko w wyobraźni widzów.

Jedną z najbardziej pamiętnych kreacji stworzył w 1941 roku Lon Chaney, Jr. Samotny człowiek zmuszony do uwolnienia swoich pierwotnych instynktów przerażał widzów, którzy bez tchu obserwowali jego przemianę. Gniew powstały w najmroczniejszych zakamarkach jego psychiki znajdował ujście przy pełni księżyca. Na wpół człowiek, na wpół demon... rzucona na niego klątwa była wieczna.

Zainspirowany klasycznym filmem Universalu, Wilkołak zabiera nas do legendarnych początków mitu, którego treścią są zmagania człowieka z odwieczną klątwą. Laureat Oskara® BENICIO DEL TORO (Che, Traffic) wciela się w postać Lawrence'a Talbota, szlachcica, który zostaje skłoniony do powrotu do rodzinnej posiadłości po tym, jak znika jego brat. Po spotkaniu z ojcem (nagrodzony Oskarem® ANTHONY HOPKINS, Milczenie owiec, Hannibal), Talbot wyrusza na poszukiwanie brata... i odkrywa ciążące na rodzinie fatum.

Dzieciństwo Lawrence Talbota skończyło się tej nocy, kiedy zmarła jego matka. Po wyjeździe z sennej wiktoriańskiej wioski Blackmoor, Talbot spędził dziesiątki lat dochodząc do siebie i próbując zapomnieć. Kiedy jednak narzeczona jego brata, Gwen Conliffe (EMILY BLUNT, The Young Victoria, Diabeł ubiera się u Prady) prosi go, aby pomógł odnaleźć jej ukochanego, Talbot wraca do domu. Dowiaduje się, że istota obdarzona zwierzęcą siłą i nienasyconym pragnieniem krwi morduje mieszkańców, a śledztwo w tej sprawie prowadzi podejrzliwy inspektor Scotland Yardu Aberline (HUGO WEAVING, Władca pierścieni, Matrix).

Próbując ułożyć krwawe puzzle, Talbot wpada na ślad klątwy zamieniającej w wilkołaki tych, na których została rzucona. Jeśli ma zakończyć rzeź i ochronić kobietę, którą pokochał, Talbot musi pokonać okrutną istotę grasującą w lasach otaczających Blackmoor. Kiedy jednak zostaje ugryziony przez bestię, ten prosty człowiek udręczony przeszłością odkryje swoją pierwotną naturę... tę, o której nie miał pojęcia, że istnieje.

Reżyserią Wilkołaka zajął się JOE JOHNSTON (Jurassic Park III, Hidalgo), a wyprodukowali go SCOTT STUBER (Raj dla par), BENICIO DEL TORO, RICK YORN (Aviator, Gangi Nowego Jorku) i SEAN DANIEL (Mumia). Scenariusz oparty na oryginale autorstwa CURTA SIODMAKA (1941) napisali ANDREW KEVIN WALKER (Jeździec bez głowy, Siedem) i DAVID SELF (Droga do zatracenia).

Do reżysera i producentów dołączyli utalentowani realizatorzy, a wśród nich autor zdjęć SHELLY JOHNSON (Jurassic Park III, Hidalgo); nagrodzony Oskarem® scenograf RICK HEINRICHS (Jeździec bez głowy, Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka); montażyści - DENNIS VIRKLER (Ścigany, Polowanie na Czerwony Październik) i trzykrotny laureat Oskara® WALTER MURCH (Angielski pacjent, Wzgórze nadziei); trzykrotnie nagrodzona Oskarem® autorka kostiumów MILENA CANONERO (Marie Antoinette, Rydwany ognia); i kompozytor DANNY ELFMAN (Wanted, Alicja w krainie czarów).

Twórcą nowatorskich efektów wizualnych jest sześciokrotny zdobywca nagrody Akademii® RICK BAKER (Amerykański wilkołak w Paryżu, Faceci w czerni, Gruby i chudszy), a producentami wykonawczymi są BILL CARRARO (Złoty kompas), JONATHAN MONE (Your Highness) i RYAN KAVANAUGH (Zombieland).


http://www.stopklatka.pl/film/film.asp? ... k=minimenu
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 20:24 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

24
!!! BOMBA POSZŁA W GÓRĘ !!!
P - O - L - E - C - A - M

Czekałem na taki film przez lata ... aż w końcu :brawo: Sylvek wraca w wielkim stylu !
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=37231

Obrazek




Na początek ...
OBSADA :) :

Jason Statham
Lee Christmas

Sylvester Stallone
Barney "Schizo" Ross

Jet Li
Yin Yang

Dolph Lundgren
Gunnar Jensen

Eric Roberts
James Monroe

Steve Austin
Dan Paine

Randy Couture
Toll Road

Mickey Rourke
Tool

Bruce Willis
Pan Church

Arnold Schwarzenegger
Trench

Terry Crews
Hale Caesar

David Zayas
Genarał Garza

Gary Daniels
Brytyjczyk


http://www.filmweb.pl/film/Niezniszczal ... ole-actors

Obrazek


Ludzie ... padniecie jak usłyszycie teksty pomiędzy Sylvkiem , Arnim i Willisem :ahah:
Lub dialog jak wychodzi Arni z miejsca spotkania - Willis do Sylvka:
- A ten co, kuxxxx, ma za problem ?
- On chce zostać prezydentem :D



Obrazek

Dowiecie się czemu bohater odgrywany przez Jeta Li chce podwyżki :ahah:

Ogólnie dialogi są tak genialne w swej prostocie,tak brutalnie płytkie że piękne :D

Krótko i na temat jeżeli chodzi o samą historią :)
Są ci ŹLI i ci DOBRZY i jeden taki co ćpa,świruje i się odnaleźć nie może :P
Ci źli to dyktator z plantacjami koki oraz skorumpowany były agent CIA.
Dobrych przedstawiać nie muszę ;)
Zabawa polega na tym żeby skopać tyłki tym złym,wywalić przy akompaniamencie wielkiego jebuut w kosmos siedzibę dyktatora,rozpierdziaszyć jego gwardię oraz nagrzmotać byłemu agentowi i jego ochronie :P
YEZZZZZZ :przybij:
No ale sprawy się komplikują bo miejscowy dyktator ma śliczną córkę w której zadużył się nasz Sylvek.
Krewka córeczka dyktatora swego ojczulka zanadto nie kocha i ... właśnie tutaj musicie już film obejrzeć :okey:

KOCHAM TEN FILM !!!


Obrazek










:dzieki:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 22:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy fabularne 2010r. - przegląd,co polecić,co odradzić i dlaczego ;)

25
POLECAM :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czwarty stopień
(The Fourth Kind)
fantastycznonaukowy/horror/thriller



W roku 1972 wprowadzono skalę oceny spotkań z istotami pozaziemskimi. Zauważenie UFO określane jest jako spotkanie pierwszego stopnia. Zebranie dowodów znane jest jako spotkanie drugiego stopnia. Nawiązanie kontaktu z obcymi to spotkanie trzeciego stopnia. Czwarty stopień - uprowadzenie, był najtrudniejszy do udokumentowania... aż do teraz. W Nome na Alasce, psycholog dr Abigail Tyler zaczęła rejestrować na wideo sesje z pacjentami, cierpiącymi na traumę i przypadkowo odkryła niezwykle poruszające dowody, potwierdzające porwania ludzi przez istoty pozaziemskie.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=37372

Ode mnie - cały wątek poświeciłem wydarzeniom w Nome :P - koniecznie zajrzyjcie do działu Lizawiety :
4 stopień w Nome na Alasce - porwania przez kosmitów ?
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1917

==================================================================================

Drużyna A
(The A-Team)
akcja/komedia/przygodowy



Grupa weteranów wojny w Iraku zostaje wrobiona w zabójstwo i postanawia za wszelka cenę odzyskać dobre imię.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=33946

Napiszę tak ... Pamiętacie serial ??? No to kochani nie zawiedziecie się na pełnometrażowym remake.
Ludzie miauczała że ten to taki powinien grać ... tamten owaki ... że to nie serial ...
Z tym że z serialowych odcinków nuda wiało a w tej produkcji macie pełne 120 min. zabawy,akcji pełnej dobrego humoru :)

==================================================================================

Frozen
dramat/thriller




Grupa przyjaciół i miłośników białego szaleństwa zostaje uwięziona w kolejce linowej wysoko w górach. Chcąc przeżyć muszą wydostać się ze śmiertelnej pułapki i uniknąć ekstremalnego wyziębienia...
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=44023
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron