Re: Polećcie film ! ;)

32
Polecam film ,,Hero" czasem nosi tytuł ,,Bohater"chińska produkcja.Film wielowarstwowy,ukazuje rolę jednostki w historii, W aspektach duchowych co to jest świadomośc chwili , olśnienie, walka umysłów,Film kręcony w przepięknych plenerach, w barwach obrazu/rewelacja/ i jest w konwencji kryminału historycznego....Wszystkiego co niesie nie uchwycimy za pierwszym razem oglądania.... To magiczny film ..za każdym razem.coś ciągle możemy dla siebie znależć.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2014, 15:57 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Re: Polećcie film ! ;)

34
999Krysia pisze:Polecam film ,,Hero" czasem nosi tytuł ,,Bohater"chińska produkcja.Film wielowarstwowy,ukazuje rolę jednostki w historii, W aspektach duchowych co to jest świadomośc chwili , olśnienie, walka umysłów,Film kręcony w przepięknych plenerach, w barwach obrazu/rewelacja/ i jest w konwencji kryminału historycznego....Wszystkiego co niesie nie uchwycimy za pierwszym razem oglądania.... To magiczny film ..za każdym razem.coś ciągle możemy dla siebie znależć.
Ale zachwalasz :) .Leży i mnie na półce płyta,obok trzech królestw i czeka.Jak będzie padało to się doczeka :) .
Ostatnio zmieniony 20 cze 2014, 18:23 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polećcie film ! ;)

36
"Medicus" oglądałem, naprawdę niezły :)

Przyczepię może tutaj "Droga do zapomnienia":

[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 21:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polećcie film ! ;)

37
Naprawdę podobał Wam się "Medicus"? Przecież to słabe kino z dobrymi aktorami. Europejska superprodukcja, która aspiruje do amerykańskiego gówna. Efektowne i nic nie warte. Może gimbusy się dowiedzą jak kiedyś wyglądała medycyna i to cały pożytek z tego filmu.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 2:50 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polećcie film ! ;)

38
Rany Polli, przecież to jest kino familijne, przynajmniej tak klasyfikuję. I jak najbardziej spełnia swoje zadanie. Przecież nie będę ciągał dzieciaka na filmy Pedro Almadovara. Polli, kino rozrywkowe też ma swoje zalety.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 10:21 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polećcie film ! ;)

39
Aaaa... nie wspominałeś, że patrzysz na ten film w takim kontekście. W tej sytuacji, muszę Ci przyznać rację, to dobre kino familijne. :)
Jednak do zachwytów nad tym filmem mi daleko, hehe... :) :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 12:05 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polećcie film ! ;)

41
Polecam morela22 (była jolaniebieska od reklam led) całość, ale z dedykacją zwłaszcza ten fragment:

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 21:24 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polećcie film ! ;)

42
poruszający. bardzo bardzo.
można powiedzieć - z przesłaniem dla kierowców.. ;)

Siedem dusz / Seven pounds z Willem Smith
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 23:45 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

43
polliter pisze:Naprawdę podobał Wam się "Medicus"? Przecież to słabe kino z dobrymi aktorami. Europejska superprodukcja, która aspiruje do amerykańskiego gówna. Efektowne i nic nie warte. Może gimbusy się dowiedzą jak kiedyś wyglądała medycyna i to cały pożytek z tego filmu.
o to to! myślę, że temat aktualny w związku z deklaracją wiary lekarzy.. :ahah:
gdzie byśmy byli, gdyby jakiś 'Rob Cole' ją podpisał?

film obejrzałam wczoraj z przyjemnością, mimo że rzeczywiście zrobiony jest z troską o wrażliwość nieletnich widzów.

Polliter - może żałujesz, że kamera nie zrobiła zbliżenia obrzezania na pustyni? :clown:
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 23:59 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

44
"Twardziele"
zabawnie wzruszający nostalgią film o dojrzałych chłopcach dla dojrzałych chłopców - super polecam
http://www.cda.pl/video/92170b8/Twardzi ... ktor-PL-HD

na deser (bez związku z filmem) Christopfer Walken dance - nie znałam go takiego ;)
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 02 sie 2014, 22:52 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

45
Polliter - może żałujesz, że kamera nie zrobiła zbliżenia obrzezania na pustyni?
To nie miał być film dla dorosłych z samego założenia, więc czego tu żałować? :ahah:

Ostatnio czytałem książkę Harlana Cobena "Nie mów nikomu". Dowiedziałem się, że została sfilmowana przez Francuzów i byłem mile zaskoczony. Całkiem udana ekranizacja. Polecam, zwłaszcza imladisowym babeczkom, bo romantyczna opowieść o miłości i zgrabnie nakręcona.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 02 sie 2014, 23:20 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polećcie film ! ;)

46
polliter pisze:"Nie mów nikomu". Dowiedziałem się, że została sfilmowana przez Francuzów
zgrabnie nakręcona opowieść nęci i kusi, acz nie mogę znaleźć tego filmu w sieci.

polecam za to "The Fisher King" - komediodramat z 91 roku z Jeff'em Bridges'em i Robin'em Williams'em. Robin w filmie grał człowieka cierpiącego na katatonię. wczoraj zasnął nieodwracalnie na stałe w wieku 63 lat :( lubiłam go :(
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 17:38 przez Lunadari, łącznie zmieniany 2 razy.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

47
"Zawieście czerwone latarnie". Polecam - Męczyłem się setnie oglądając film, a jednocześnie nie mogłem się oderwać. Moim zdaniem arcydzieło sztuki filmowej. Głęboki i wielowymiarowy dramat. Mistrzowsko przeprowadzona chirurgia duszy za pomocą obrazu i dźwięku.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 23:38 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polećcie film ! ;)

49
'Dla niej wszystko' z Russell'em Crowe'em.
hmm, dla ufnie kochającego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych.
moim zdaniem film wart poświęcenia dwóch godzin z życia na obejrzenie.
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 22:31 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

51
widzieliście film "300"? niesamowita inscenizacja walki o niepodległość króla Leonidasa pod Termopilami.
btw. odwaga, męstwo, honor, patriotyzm. czy młodzi mężczyźni rzucający dzisiaj petardy na ulicach Warszawy mają jakiekolwiek pojęcie co te słowa znaczą?
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 22:12 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

52
'John Carter', to sympatyczne kino familijne. przywodzi na myśl skojarzenia z 'Avatarem', choć to zupełnie inna historia. nie ma nudy i fajnie się ogląda, choćby ze względu na wyraźną sympatię scenarzysty do psiej wierności ;). kto lubi twórczość Edgar'a Rice'a Burroughs'a (ten od Tarzana) i czytał być może "Księżniczkę z Marsa', ten będzie wiedział o czym jest ten film.
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 19:01 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

53
"Miasto ślepców" (raczej nie dla dzieci)
co prawda z przekonania nie oglądam horrorów czy thrillerów, choć czasem zdarza mi się zrobić wyjątek z uwagi na grających tam aktorów. tym razem do obejrzenia filmu przekonał mnie udział w nim Julliane Moore.
człowiek człowiekowi -> czym jest??
nie mam cienia wątpliwości, że scenarzysta słyszał to i owo o eksperymencie profesora Zimbardo..
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 03 sty 2015, 20:37 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

54
"Gwiazd naszych wina"
Obrazek
Hazel (Shailene Woodley) i Gus (Ansel Elgort) to para nastolatków, których połączyła błyskotliwość, niechęć do tego, co przeciętne i wielka miłość. Ich związek jest wyjątkowy - poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Hazel ma 17 lat i nadopiekuńczych rodziców, których bardzo kocha, mimo że czasem ją irytują. Z Gusem łączą ją nie tylko podobne doświadczenia związane z chorobą, ale także miłość do książek.
Wyciskacz łez ,ale ja takie lubię.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 9:39 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polećcie film ! ;)

55
[youtube][/youtube]

Miłość i fizyka, historia prawdziwa o triumfie ducha nad ciałem, właściwie ... geniuszu :)
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 0:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polećcie film ! ;)

56
obejrzany kiedyś: 'Zmiana pasa' z Samuelem L. Jacksonem & Benem Affleckiem
[youtube][/youtube]

obejrzany niedawno: 'Sezon na zabijanie' (zawiera dość drastyczne sceny!) z Robertem De Niro & Johnem Travolta
[youtube] [/youtube]

w każdym z filmów mamy do czynienia z dwoma bezkompromisowymi przeciwnikami, ich 'konfrontacjami' uczciwości i człowieczeństwa. moim zdaniem - wiele łączy te filmy.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 19:47 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

57
Obrazek
Film rewelacyjny opowiadający historię socjopaty... jak to po trupach można dojść do celu,co w dzisiejszych czasach zdaje się być normą.Świetna rola Jake'a Gyllenhaal'a,jak nie najlepsza w dotychczasowej jego karierze.Polecam.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2015, 10:00 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polećcie film ! ;)

58
a propos wątku http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=8902 - propozycje dla zastanawiających się jak nie umrzeć (?) może prościej jest przeszczepić 'zawartość' głowy :P?
"Klucz do wieczności"
[youtube] [/youtube]

"Transcendencja" (już gdzieś był chyba)
[youtube] [/youtube]

"Kod nieśmiertelności"
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 04 sty 2016, 18:25 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polećcie film ! ;)

59
Tia....szczególnie bohater "Klucza do wieczności" zrelaksował się w pełni i nacieszył nowym życiem.

On nie,ale ja się zrelaksowałam oglądając wszystkie 3 pozycje ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2016, 11:12 przez Kopik, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Polećcie film ! ;)

60
Kopik pisze:Tia....szczególnie bohater "Klucza do wieczności" zrelaksował się w pełni i nacieszył nowym życiem. (..)
jakby nie było.. w końcu po pół wieku przypomniał sobie parę miłych rzeczy ;)

*

ciąg dalszy propozycji o dowolnych szkicach ewentualności ;)

"Mr. Nobody"
[youtube] [/youtube]
o nieśmiertelnych, co musieli pilnować swoich świnek z komórkami macierzystymi :ahah:

ALBO idąc pod prąd ewolucji i nie bardzo w temacie, to skądinąd film wart uwagi:


"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
[youtube] [/youtube]
może warto rozważyć urodzenie się 'od tyłu'
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 sty 2016, 20:32 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron