Re: Westerny

1
Lubię klasyczne westerny.
Prosta fabuła ,malownicze krajobrazy ,muzyka -to wielkie zalety tych filmów.
Jak czasem oglądałam jakiś western w niedzielne popołudnie to naprawdę odpoczywałam i przenosiłam się świat w którym tak w bajce dobro zawsze pokonywało zło.Po za tym w przeciwieństwie do współczesnych filmów sensacyjnych krew nie lała się strumieniami ,nie było wulgarności i prostactwa.
A wy jakie macie zdanie na temat tego gatunku ?
Oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać,każdy kocha tak jak chce.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 8:03 przez Scarlett, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Westerny

2
Mój tata jest wielkim fanem westernów, ja szczerze mówiąc oglądam je rzadko, ale podoba mi się ich klimat. Robi wrażenie surowy świat, tak odmienny od naszych obecnych komfortowych realiów, walka o przetrwanie, twardzi honorowi mężczyźni. Ludzie dzielą się na złych i dobrych, dobrzy bronią słabszych, a źli przeciwnie- gnębią ich. Chyba tęsknimy do takiej moralnej prostej dychotomii: czarne vs. białe i dlatego westerny budzą w nas nostalgię i przyciągają.
Z totalnych staroci bardzo podoba mi się Red River, Rio Bravo z John'em Wayne'm, a także Wielki Mały człowiek z Dustinem Hoffmanem, Człowiek zwany koniem z Richardem Harrisem.
Poza tym uwielbiałam seriale Domek na prerii i Doktor Quinn, które też dzieją się na Dzikim Zachodzie i zawierają w sobie elementy westernowego etosu :)
Ostatnio zmieniony 07 paź 2010, 11:35 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron