Re: Gra o tron

1
Czy ktoś miał zaszczyt oglądać/ogląda "Grę o tron"?

Ja właśnie obejrzałam ostatni odcinek pierwszej serii i stwierdzam, że serial jest mega.

Ciekawa jestem waszych opinii, ulubionych postaci, itd. :)

Mam nadzieję, że znajdą się tacy, którzy będą wiedzieli o czym mowa! :)

Dla nieobeznanych wrzucam trailer:

[youtube][/youtube]

Uwaga, w rozmowie poniżej są spoilery. :P
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 2:25 przez lufestre, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Gra o tron

8
No ja też nie spodziewałam się, że te smoki będą na prawdę powołane do życia. Zastanawiam się też czy w pewnej chwili przemoc jako "sztuka dla sztuki" nie zastąpi dużej części tego serialu (tak sobie myślę po ostatnim odcinku), bo można nią narobić spore dłużyzny.
Jeśli chodzi o śmierć Nedda, to też byłam zaskoczona i myślałam, że moze w ostatniej chwili zdarzy się cud (liczyłam na Aryę). Bardzo polubiłam jego postać. Z drugiej strony jest to jakaś miła odmiana kiedy nie mamy żadnej gwarancji, że bohater będąc nawet głównym, przeżyje. Nigdy nie wiadomo co się może z kim wydarzyć, zupełnie niehollywoodzkie.

Śmierć Khala też była smutna, jakoś myślałam, że jest jednak nietykalnym wojownikiem, a tu się okazało, że jego kobita sobie wzrosła na jego popiołach (dosłownie i w przenośni). Nooo i miło było sobie na niego patrzeć. :D

No i jeszcze flaki mi się wywracają na widok Cersei i Joeffreya, szczególnie tego drugiego. Jedyną osobą, którą lubię z Lannisterów, jest Tyrion, przynajmniej jak na razie. Pewnie gdyby nie to, że życie nakopało mu przez to, że jest karłem, to byłby taki sam jak reszta, a tak to jest fajnym outsiderem.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 15:11 przez lufestre, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Gra o tron

9
Mnie tylko wkurza ten gówniarz Joffrey Baratheon.

Najśmieszniejsze jest to, że z rok temu dostałem książkę "Starcie Królów", a teraz nikt się nie kwapi do jej zwrotu.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 16:48 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

10
Świetny serial.
Książka jeszcze lepsza ;)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 16:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gra o tron

13
No ja sobie czytam pierwszy tom, który mam już od dawna w domu, ale dopiero serial zmotywował mnie do zabrania się za nią na dobre. Przeraża mnie tylko trochę ilość tomów :P Ale może stopniowo dam radę. :)

Neb, nie to żebym cię miała namawiać do złego ale Internet to miejsce, gdzie można znaleźć wszystko :P Nie włączałam HBO, a cały serial obejrzałam jakoś (magia!). :P
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 18:39 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

14
Jeżeli chodzi o literaturę fantasy - im więcej imo tym lepiej :P
Dla mnie cykl może wychodzić w nieskończoność, byleby z sensem ;)

PS
Z tego co czytałem ... będzie kontynuacja ekranizacji sagi :)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 18:51 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gra o tron

15
Tylko z tego co poprzeglądałem w sieci o tym serialu, powiem tylko, byście nie przywiązywali się za bardzo do postaci, które chwilowo grają główne role.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 1:46 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

16
Zawsze się przywiązuję do postaci. :P Ale w tym serialu/książce wszystko się może zdarzyć. Cóż,dodaje to niewątpliwie realizmu, który odbierają smoki. :P
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 4:58 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

17
Serial jest świetny, ale Pieśń Lodu i Ognia jeszcze lepsza :zozol4:

Generalnie to wilkory mi się bardzo spodobały w czasie czytania, a w serialu no cóż mieli mieli budżet to i wilkory są mizerne... takie lekko wyrośnięte husky :( Kurcze mi się nie wydaje, żeby smoki odbierały realizm serii. Dodają smaczku, a jak urosną to dopiero będzie....

Ogólnie to bardzo polecam GoT, ale najlepiej po przeczytaniu książki. Ja osobiście myślałam, że po przeczytaniu nie będę się tak ekscytować oglądaniem, ale się miło zaskoczyłam szczególnie w 9 odcinku. Świetnie dozowano w nim emocje, aż miałam nadzieję na inny obrót wydarzeń. :)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:44 przez PI, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

18
lufestre pisze:Śmierć Khala też była smutna, jakoś myślałam, że jest jednak nietykalnym wojownikiem, a tu się okazało, że jego kobita sobie wzrosła na jego popiołach (dosłownie i w przenośni). Nooo i miło było sobie na niego patrzeć. :D
.
O tak :) Bardzo miło :) Ale niestety słyszałam, ze autor nie cacka się ze swoimi postaciami, więc trzeba się do tego przyzwyczaić. A co do smoków, to dla mnie ta scena była super. Świetne zakończenie serii, a z ciekawostek, to dowiedziałam się, że jest znaczna różnica pomiędzy książką a serialem. W tej pierwszej spłonęły jej włosy :P
Ostatnio zmieniony 06 lip 2011, 16:35 przez Makarena, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

19
Makarena pisze:a z ciekawostek, to dowiedziałam się, że jest znaczna różnica pomiędzy książką a serialem. W tej pierwszej spłonęły jej włosy :P
Pewnie im to nie pasowało estetycznie do wizji Dany jako wiecznie sexy laseczki. :D

Nie przeczytałam jeszcze nawet całego pierwszego tomu niestety, ale do momentu kiedy Tyrion trafia do siedziby Lysy, ksiazka w zasadzie jest słowo w słowo kopiowana w serialu. Przy czym ta książka jest nawet tak skonstruowana, że przerobienie jej na film nie stanowi problemu. :)
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 15:44 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

20
lufestre pisze:ta książka jest nawet tak skonstruowana, że przerobienie jej na film nie stanowi problemu. :)
Pewnie nieprzypadkowo ;) zawsze dodatkowy zysk dla autora :)
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 16:35 przez Makarena, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gra o tron

22
Czas podzielić się wrażeniami. Serial genialny, cudeńko :)
Zdecydowanie moim faworytem wśród bohaterów jest Tyrion Lannister, grany przez Petera Dinklage.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 18:57 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gra o tron

23
jakoś nie kwapię się do obejrzenia dalej drugiej serii. Już za tydzień koniec, więc może jak kurz opadnie, obejrzę wszystko za jednym razem. Ale nadal mam wrażenie, że dochodzi tutaj spore przereklamowanie. Osobiście, wolę oglądać inne seriale, które może nie mają tak pieczołowicie zrobionej scenografii, ale mają w sobie pazur. GoT ma zrobić sporo kasy i robi. Książkę już wcześniej czytałam, a śmierć Starka mnie ucieszyła. Wiem, bez serca jestem :P
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 20:33 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Gra o tron

24
Książki nie czytałem (właściwie to chyba sagi). To Rob zginie ? O cholera ... :|
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 20:46 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gra o tron

25
A nawet nie wiem... W drugim tomie żył sobie. Nie wiem czy chcesz się spoilerować, ale moja znienawidzona postać niestety będzie żyć :P
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 21:07 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Gra o tron

26
BasmaW pisze:A nawet nie wiem... W drugim tomie żył sobie. Nie wiem czy chcesz się spoilerować, ale moja znienawidzona postać niestety będzie żyć :P
Pisałaś o Eddardzie Starku no i wszystko jasne, bo kilku ich tam było :P
NIE ! Nie chcę nic wiedzieć :D Oglądam drugi sezon i jestem po 9'tym odcinku ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 21:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gra o tron

27
No Starków sporo :P Spokojnie, ja tam nie lubię spoilerować. Ale za to jedna moja przyjaciółka uwielbia. Kilka razy już chciałam ją za to zabić :P
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 21:20 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Gra o tron

28
No to Jej tutaj nie zapraszaj, bo ja będę musiał to zrobić :P
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 21:26 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gra o tron

29
Ruszył czwarty sezon ! :ach:
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 23:25 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron