Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

123
Wszystkim, którzy lubią postmodernistyczne kino w stylu Tarantina i Guya Ritchiego, polecam "7 psychopatów". Dwutorowa akcja, przemoc, kupa czarnego humoru i rewelacyjne dialogi, polecam.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2013, 12:32 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

129
"127 godzin" całkiem fajny, "survivalowy" film twórcy "Slumdoga". Opowieść oparta na faktach o gościu uwięzionym w górach (wielki kamień unieruchomił mu rękę). Praktycznie cały film to rozmyślania bohatera nad swoją głupotą (nikogo nie powiadomił dokąd idzie) oraz powolne żegnanie się z tym światem (ma ze sobą kamerę wideo). Typowy survival (picie własnego moczu i tym podobne sprawy), ale znakomicie zrealizowany.
Udało mu się uwolnić. Jak? Ma przy sobie tępy, chiński scyzoryk...
Skoro już domyślacie się końcówki, to wiecie również, że to film nie dla wszystkich, co wrażliwsi mogą być zniesmaczeni, ale film warty obejrzenia dla świetnej kreacji Jamesa Franco. Pikanterii dodaje świadomość, że to wydarzyło się naprawdę.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 23:20 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

130
"The Guard"

Rekord Świata. Film pasywnie porywający. Pokazuje normalnego policjanta w już dawno nienormalnym świecie.
Perełka dla koneserów języka angielskiego z tytułu akcentów. Ostre i inteligentne poczucie humoru, bez a nawet wbrew politycznej poprawności ale wciąż smaczne. Polecam.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 19:10 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

136
Doskonały, holenderski film "Borgman".
Świetny thriller, który bezwzględnie obnaża nasze drobnomieszczaństwo. Polecam.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 07 mar 2014, 11:35 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

138
"Labirynt", doskonały film, cholernie długi (2,5 godziny), rozkręcający się powoli, ale warto obejrzeć, zdecydowanie polecam. Najlepszy thriller ostatnich lat.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 16:24 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

139
Ostatnio -film polski "Pod mocnym aniołem" na który przyszli młodociani alkoholicy wczuwając się komentując i popijając piwsko cały seans -zaj***e realne wszystko było, nawet widownia próbowała wczuć się w rolę .
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 23:05 przez Kopik, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

141
Gra Endera to powieść dla młodzieży, można by zrobić z tego fajny film dla młodzieży jak Harry Potter, ale zauważyłem że sf w kinie teraz raczej w kinie słabo się sprzedaje pomijając Gwiezdne Wojny, albo Star Treka.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 1:21 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

142
Chyba nie wiesz co to jest powieść dla młodzieży :) Gra Endera jest powieścią wielowymiarową. Dla mnie to powieść mistyczna. Możliwe iż nastolatki widzą w niej powieść dla nastolatków i film jest filmem dla nastolatków. Dlatego film uważam za nie udany.

CM
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 1:34 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

143
Kopik pisze:Ostatnio -film polski "Pod mocnym aniołem" na który przyszli młodociani alkoholicy wczuwając się komentując i popijając piwsko cały seans -zaj***e realne wszystko było, nawet widownia próbowała wczuć się w rolę .
Tylko świnie siedzą w kinie ;) .
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 15:28 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

145
Grawitacja.... w końcu zajebisty film. Długo czekałem na porządne SF - nie jakieś amerykańskie pierdolety o walce za ludzkość, wolność czy inną demokrację. Film SF o człowieku. Jednym. Super.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2014, 0:18 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

149
[youtube][/youtube]

"Snowpiercer" polecam :)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 1:11 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron