Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

211
k4cz0r200 pisze:Ja to samo robię ze star warsami ;)
Ty masz prościej, bo to tylko 6 filmów. :D

Ja też próbowałem, ale poległem, bo nie mogę oglądać trzech pierwszych części z dubbingiem, a nigdzie nie ma innych wersji (mój angielski nie jest na tak wysokim poziomie, by oglądać ze zrozumieniem w oryginale). A może masz jakieś wejścia, gdzie można je obejrzeć z napisami albo z lektorem?
Ostatnio zmieniony 27 lis 2015, 13:26 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

212
Wysłałem info na PW ;)

Na razie mam mieszane uczucia co do tego oglądania. Trochę archaiczny scenariusz i wykonanie, trudno było mi przebrnąć przez pierwszą część. No ale później ponoć ma być dużo lepiej. Sam tego nigdy nie oglądałem, może parę razy widziałem w TV jakieś sceny. Tak chciałem dać szansę, bo to ogólnie legenda sci-fi.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2015, 20:56 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

213
To masz problem, bo "Star Wars", to nie tylko film, ale też jakaś doza sentymentu. Jeśli nigdy tego nie widziałeś i oglądasz to jako stary chłop, to jest duże prawdopodobieństwo, że Ci się nie spodoba.

Oprócz Twoich linków znalazłem na iptaku wersje z napisami i przynajmniej dało się to oglądać. Za dubbing powinno się mordować, topić w we wrzącym oleju, odcinać po kawałku każdą część ciała i posypywać solą. :wrrrr:
Ostatnio zmieniony 08 gru 2015, 12:26 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

214
Skończyłem starą trylogię i zrobiłem sobie przerwę przy oglądaniu Mrocznego widma. Wrócę do tego za jakiś czas, szczerze mówiąc trochę nie wszedłem w ten klimat. Myślę, że jest tak jak mówisz. Z diuną też miałem ten sam problem, zresztą chyba polecałeś mi te ksiażkę? Sam nie pamiętam. Star wars i Diuna są spoko, po prostu, ale myślę, że trzeba być z innego pokolenia żeby odczuć, że są nie tylko spoko, ale też legendarne. Teraz to wszystko wygląda inaczej, dla mnie lepiej. To chyba kwestia gustu. Nigdy nie przepadałem za książkami/filmami, w których bohater jest zbawcą świata i do tego skrajnie dobrym i choć ledwo, to zawsze mu się udaje. Słyszałem, że w star wars niby nie każdy jest skrajnie dobry czy zły, ale jakoś nie odczułem tego w tej trylogii. Ja tam lubię bardziej psychologiczne filmy, dramaty i seriale czy książki o ludziach, którym nie zawsze się udaje i nie zawsze są dobrzy. Jakaś większa doza realizmu według mnie.

Co do dubbingu, to całkowicie Cię rozumiem. Są dubbingi, w niektórych grach czy animacjach, które dają radę, ale jest tego niewiele. Napisy są o wiele, wiele lepsze, bo nie zmieniają niczego co zaplanował reżyser. Taka mała dygresja - w grze STALKER zrezygnowano z dubbingu na rzecz... lektora. Nienawidze lektora, ale w tej grze zrobił taką magię i stworzył tak niesamowity klimat, że uważam to za najdziwniejsze, ale najlepsze posunięcie w spolszczaniu gier.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2015, 14:22 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

215
Ostatnio oglądałem serial Louie.
Obrazek
Jak dla mnie TOP3 jeśli chodzi o seriale. Niesamowity klimat, świetna jazzowa muzyka i niesamowita historia. Jest to serial jedyny w swoim rodzaju i do niczego nie potrafię go porównać. Świetny bohater, któremu nic się nie udaje. Nigdy. Jego problemy czasami są na prawdę bolesne, ale nigdy nie wychodzi z nich cało. Jest to dosyć oryginalne, ale tworzy niesamowity efekt. Nadal jest to zabawny serial, o komiku, który zabija śmiechem. Poza smutymi rzeczami jest mnóstwo zabawy, niesamowitej prawdy życiowe i na prawdę, próżno pisać. Trzeba to obejrzeć, bo to podchodzi pod sztukę.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2015, 14:26 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

217
"Zupełnie Nowy Testament". Córka Boga (siostra Jezusa) buntuje się przeciw Ojcu, jak wcześniej jego syn. Rozsyła wszystkim ludziom daty ich śmierci i ucieka do świata ludzi, by zebrać apostołów i dokończyć dzieło swojego brata. Tak, to komedia, ale myliłby się ten, kto myśli, że to nabijanie się z religii. To nie Monty Python, wprost przeciwnie, to bardzo ciepły film, porównałbym go z niezrównaną "Amelią". Reżyser nie przegina, nikogo nie obraża i snuje opowieść o nas ludziach, jakoś dziwnie skrępowanych przed robieniem tego, co chcemy. Dlaczego marnujemy nasze życie, a dopiero, gdy znamy datę swojej śmierci, zaczynamy robić to, na co zawsze mieliśmy ochotę? Podczas projekcji przypomniał mi się taki cytat (nie pamiętam autora tych słów): "Wszyscy chcemy żyć dłużej, a potrafimy trwonić godziny, dni, lata jakbyśmy żyli wiecznie".
Bardzo fajny film. Do tego Benoit Poulvoorde (znany z "Człowiek pogryzł psa") i kapitalna Catherine Deneuve zdradzająca męża z gorylem. :D Polecam!

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 03 mar 2016, 1:00 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

219
"The Siege of Jadotville".

Ciekawostką jest również, że przeciwko siłom ONZ w okresie konfliktu w Katandze walczył były dowódca dywizjonu 303, podówczas najemnik. Ciekawy materiał: "Dowódca Dywizjonu 303 i kanibale."
Ostatnio zmieniony 15 paź 2016, 20:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

220
Może to nie film, ale jak najbardziej się nadaje do tego działu. Westworld, super serial, w konwencji filmowej właśnie, trochę jak film w częściach, na prawdę dobrze zrealizowany. Sztuczna inteligencja, przyszłość, ale to nie serial tylko dla fanów sci-fi, warto zobaczyć.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 20:25 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

222
k4cz0r200 pisze:Może to nie film, ale jak najbardziej się nadaje do tego działu. Westworld, super serial, w konwencji filmowej właśnie, trochę jak film w częściach, na prawdę dobrze zrealizowany. Sztuczna inteligencja, przyszłość, ale to nie serial tylko dla fanów sci-fi, warto zobaczyć.
Jest wątek o serialach ;)

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=514&p=6

Westworld oglądam, wystarczyło tyko nazwisko Hopkinsa i mnie kupili. Świetny serial (remake).
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016, 20:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

223
Byłem na Dr.Strange w IMax. O ile IMax jak zawsze OK to film mnie rozczarował. Trywializacja i skompresowanie wszystkiego w krótkim czasie. O ile pierwsze 30 minut mi się podobało to potem nic tylko wizualne fajerwerki. Serial Sherlock ciekawszy :)
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016, 20:16 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

224
Ja Titanica :)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 11:53 przez Bloomi_126, łącznie zmieniany 1 raz.
Sonrisa :)
Zendegi ba to kheyli khobe
Para se të gjykosh dikë pas tyre të parë të vënë veten në vendin e tij dhe të përpiqet për të kuptuar atë
Rappelez-vous que, après chaque tempête le soleil sort toujours
La hajat li kl yawm liakun ealaa dhullika, wa'ana la taleab hadhih alllueba
Lo non me lo dica quanto ti manca, perché non ci sono parole
They quietly killing me, dominate my thoughts

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

227
Pewnie mnie zlinczujecie, ale Moja Pani zamówiła bilety na "Fifty Shades Darker " (w Polsce to ma chyba tytuł "Ciemniejsza strona Graya") na Walentynki, ale ponieważ te wypadają we wtorek, a wtedy nie mamy jak (mam drugie zmiany), więc poszliśmy dzisiaj.
Oczywiście, wiadomo było czego oczekiwać, więc się nie rozczarowałem. Słaby film, fatalnie zagrany i widać, że pocięty tylko po to, by mieć widza 16+. Sceny seksu są nijakie i mało przekonujące, ale muszę przyznać, że lepszy ten Gray na Walentynki niż jakieś jeszcze głupsze komedyjki romantyczne. Dzikości w tym filmie tyle, co u osiemdziesięcioletniego emeryta, ale mamy jakąś intrygę, no i... miłość romantyczną, więc właściwie wszystko jest o.k. :)

Jeśli chcecie zabrać dziewczynę/chłopaka na romantyczny seans walentynkowy, to może być, ale tylko w takiej sytuacji, bo arcydzieło to zdecydowanie nie jest.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, 22:46 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

228
Może to nie film lecz w sumie filmy z tego wyrosły ;)
My Walentynkowo byliśmy wczoraj na 6 piętrze na "Bóg mordu" ;-)
Usypiałem przez większość bo sztuka o znanych mi meandrach ludzkich emocji czy uczuć.
Świetnie zagrana. Dereszowska byłą genialna i to ona mnie obudziła gdzieś w okolicach 3/4 jak zaczęła pokazywać energie. To było świetne. Dla takich chwil lubię teatr.
No i prawdziwa o miłości dla tych nie znających meandrów ludzkich emocji czy uczuć :-)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 7:16 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

231
[youtube][/youtube]

Grupa studentów medycyny prowadzi niebezpieczne eksperymenty ze śmiercią kliniczną. Nie wiedzą, że ich działania będą miały o wiele większe konsekwencje, zagrażające ich życiu.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, 12:16 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

234
30 lat po Łowcach androidów, obejrzałam Blade Runner 2049... Wrażenia? Lekkie rozczarowanie, film zamiast 3 godzin, mógł trwać 1.5, tempo akcji mnie powaliło :D
Ostatnio zmieniony 15 paź 2017, 0:20 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

235
[youtube][/youtube]

Dwoje obcych sobie ludzi, którzy uchodzą z życiem z katastrofy małego samolotu, uwięzionych zostaje w niedostępnych, skutych lodem górach. Kiedy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie, zmuszeni są wyruszyć w kilkusetkilometrową podróż przez dziką okolicę. Po drodze muszą stawić czoło nie tylko niewyobrażalnym przeciwnościom losu, lecz także nieoczekiwanej namiętności. Reżyseria: Hany Abu-Asad, w rolach głównych: nagrodzona Oscarem Kate Winslet i nagrodzony Złotym Globem Idris Elba.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 14:30 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

240
Po raz kolejny odświeżyłem "Kto się boi Virginii Wolf". Stary film, a nie przepadam za takimi. Ten jest dla mnie genialny. Widziałem co najmniej kilkanaście razy i raz na jakiś czas do niego wracam. Jeden z nielicznych, moim zdaniem, przypadków, gdy film jest lepszy od sztuki teatralnej.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2019, 19:48 przez benek, łącznie zmieniany 1 raz.
redukcja cellulitu prostsza niż ci się wydaje.

Wróć do „Film”

cron