Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

185
"Jutro, kiedy zaczęła się wojna" - film powstał na podstawie książki dla młodzieży "Jutro" Johna Marsdena
[youtube] [/youtube]

w końcu nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie zostać partyzantem.. :)
http://www.cda.pl/video/17143318/Jutro- ... -Lektor-PL
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 21:04 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

187
Teraz mam chwilę więcej - Black Mirror to ambitny i trudny serial SF. Wielbiciele akcji na nim usną. Każdy odcinek to inna historia. Autorzy ekstrapolują współczesne trendy by pokazać czym grozi to w przyszłości - reality show, facebook itp. Bardzo polecam miłośnikom dojrzałej trudnej SF.

CM
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 10:52 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

188
civilmonk pisze:Black Mirror / Czarne lustro. Miażdży.
si, miażdży ;) bo żeby wpaść na napisanie scenariusza do 'hymnu narodowego', trzeba mieć nieźle narąbane w głowie :cool:

(btw: skoro to serial, to nie ten wątek)
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2015, 21:52 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

189
Skoro tytuł wątku brzmi "Co ostatnio oglądałeś/aś", to właściwie mieści się w temacie. Co prawda, gdyby ktoś napisał, przykładowo, "gołe baby", to bym usunął, ale gdyby napisał "gołe baby w filmie...", to bym zostawił. :ahah:
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2015, 1:14 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

191
polliter pisze:Skoro tytuł wątku brzmi "Co ostatnio oglądałeś/aś", to właściwie mieści się w temacie.
w sumie to masz rację :)
ostatnio oglądałam "15 milionów zasług" (z tej serii ;) )
polliter pisze:Co prawda, gdyby ktoś napisał, przykładowo, "gołe baby", to bym usunął, ale gdyby napisał "gołe baby w filmie...", to bym zostawił. :ahah:
a co powiesz o gołym facecie?
..w filmie ;)?

"WSTYD"
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2015, 18:45 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

193
a co powiesz o gołym facecie?
..w filmie img/smilies/wink?

"WSTYD"
Goły facet jak goły facet, wielkich emocji we mnie nie wywołuje, codziennie gołego faceta oglądam rano w lustrze, ale film jest znakomity. Niedawno go (film, nie faceta) widziałem i zrobił na mnie duże wrażenie. :D
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2015, 23:12 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

195
a co konkretnie zrobiło na Tobie wrażenie ;)?
sceny czy problem poruszony w filmie?
obstawiam, że to pierwsze :P
na mnie to drugie :D
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2015, 23:15 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

196
Może zmień lustro?
A co niby jest nie tak z moim lustrem? :co: :)

Luni, sceny nie zrobiły na mnie specjalnego wrażenia, chociaż są dobrze pomyślane i zrobione. Całość jest bardzo dobra, zresztą jeszcze nie spotkałem się z gniotem nakręconym przez McQueena, chociaż ten jego oscarowiec o murzynach jest najwyżej przeciętny. A "Wstyd" jest dużo lepszy od "Zniewolonego" i nieco lepszy od "Głodu".
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 1:14 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

197
Lunadari pisze:
civilmonk pisze:Black Mirror / Czarne lustro. Miażdży.
si, miażdży ;) bo żeby wpaść na napisanie scenariusza do 'hymnu narodowego', trzeba mieć nieźle narąbane w głowie :cool:

(btw: skoro to serial, to nie ten wątek)
Pierwszy jest nieźle porąbany. Drugi i trzeci to klasyczne problemowe SF.

Poza tym polecam "Last Man On Earth" - można się uśmiać do łez. A i nie głupie.

CM
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 20:09 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

199
Banalny, jednak zabawny i przyjemny w odbiorze :)

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 22 maja 2015, 0:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

200
Abesnai pisze:Banalny, jednak zabawny i przyjemny w odbiorze :)
a nawet radosny :), mimo brutalnych scen..
'mamuśka' i 'tatuś' jak na debiutantów w filmie spisali się całkiem nieźle!

czekam na część drugą 'Chappie', a i nie zaszkodziłoby dokręcenie dwójki 'Dystryktu 9' (może troszkę dłuższej i przez właściwego reżysera.. ;))
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 21:36 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

201
"AUTOMATA" - generalnie większość filmów 'prognozujących' przyszłość ludzkości, o ludzkości samej w sobie nie głosi niestety najlepszych opinii..
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 21:50 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

204
Łosiu pisze:Polecam bardzo ,, Igraszki z diabłem''.

Łosiu youtube
Jest jeszcze "Zapomniany diabeł". :satan:

Kopik, ten "Dom na końcu ulicy" jest całkiem niezły, co prawda, nie rozumiem dlaczego producenci upierają się, że to horror, skoro to typowy thriller, ale lejmy na szufladki - film dobrze się ogląda a i zagrany całkiem nieźle, co wcale nie musi być normą w takich produkcjach. :D
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 0:05 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

205
"Blask" z Geoffrey'em Rush'em w roli głównej (dostał za niego Oscara) - film opowiada prawdziwą historię genialnego pianisty David'a Helfgott'a. (oraz jego ojca despoty, który niestety żył zbyt długo ;)).
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2015, 18:40 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

206
oczekiwania co do tego filmu miałam troszkę inne - sądziłam, że ma coś wspólnego z przeczytanym kiedyś 'Metro 2033' Głuchowskiego. niestety tylko tytuł. nie jest to ekranizacja w/w książki, aczkolwiek film 'mile' mnie zaskoczył. za zdziwieniem stwierdziłam, że Rosjanie doskonale potrafią dostarczyć 2 godziny solidnie katastroficznej ;) rozrywki dla sympatyków tejże kategorii. Hollywood by się nie powstydził!
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, 23:10 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

207
polliter pisze:
Łosiu pisze:Polecam bardzo ,, Igraszki z diabłem''.

Łosiu youtube
Jest jeszcze "Zapomniany diabeł". :satan:

Kopik, ten "Dom na końcu ulicy" jest całkiem niezły, co prawda, nie rozumiem dlaczego producenci upierają się, że to horror, skoro to typowy thriller, ale lejmy na szufladki - film dobrze się ogląda a i zagrany całkiem nieźle, co wcale nie musi być normą w takich produkcjach. :D
No to polecam jeszcze jeden w ten deseń [youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, 20:27 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

209
Ja robię sobie powtórkę z wszystkich Bondów, zanim skończę, to akurat "Spectre" będzie na DVD (to ponad 20 filmów, hehe...), dlatego zostawiam go sobie na deser (jeszcze nie widziałem). Dzisiaj oglądałem "Licencję na zabijanie" i doszedłem do wniosku, że Timothy Dalton był naprawdę świetnym Bondem, lepszym od Moore'a i Brosnana.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, 23:45 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Wróć do „Film”

cron