Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

91
Na kanale FOX Magia kłamstwa....przedstawia nową technikę rozpoznawania emocji po mimice rozmówcy....serial sensacyjny......
Drugi bardzo ciekawy z chłopcem autystycznym w roli głównej ,, Dotknięcie"tytuł jest w jezyku angielskim,,Touch" chyba? takze sensacyjny. Ciekawe sa wypowiedzi tego dziecka na temat prawdy o życiu.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 18:44 przez Marysia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

92
serial w równym stopniu zajmuje się przyczynami ukrywania prawdy i dla mnie akurat ten motyw jest najciekawszy , jak i teorią dr PAUL EKMANa -

"
Jak zwiększyć swoje umiejętności emocjonalne? W jaki sposób nauczyć się wykrywać kłamstwa? Jaka jest natura współczucia? Co wniósł Darwin do naszego rozumienia emocji? Odpowiedzi na te pytania poszukuje dr PAUL EKMAN - jeden z najbardziej znanych psychologów na świecie. Dr PAUL EKMAN jest pionierem badań nad ekspresją mimiczną emocji. Obecnie kieruje firmą Paul Ekman Group, w której kontynuuje badania i tworzy narzędzia do ćwiczenia umiejętności emocjonalnych i wykrywania kłamstwa. Po polsku ukazały się dwie jego książki: Kłamstwo i jego wykrywanie w biznesie, polityce i małżeństwie oraz Natura emocji. Podstawowe zagadnienia. Dr Ekman znajduje się na liście 100 najwybitniejszych psychologów XX wieku, a w ubiegłym roku magazyn „Time” zaliczył go do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. "

przytaczam za Charakterami Emocje wypisane na twarzy

serial Magia kłamstwa pojawia się w naszej TV - i ja nieustannie polecam :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 19:01 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

95
" Tak oto z własnej woli ,odsunąłem się niemal całkowicie od społeczeństwa,
jako że utrzymywanie kontaktów z innymi pociąga za sobą konieczność oceny
i odnoszenia się do opinii sąsiadów"

"Tam gdzie rosną poziomki" film z 1957
Ingmar Bergman
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, 10:31 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

105
"Miłość" Hanekego. Polecam wrażliwym ludziom i fanom Hanekego, bo to, wbrew pozorom, nie dla wszystkich film. Gówniarzom wychowanym na "X-manach" wyda się nudny, ale to właśnie wrażliwe małolaty powinny ten film obejrzeć, by przekonać się czym jest miłość i ugryźć się w swój małoletni język, zanim powie się komuś "kocham cię". :D
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 3:10 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

106
mordotymoja pisze:
lawenda pisze:" Atlas chmur"
nie potrafię powiedzieć dlaczego nie dostał żadnej nominacji do oscara
Jeden z lepszych filmów które ostatnio obejrzałem.
masakra, dwa podejścia dwie porazki przekombinowany, choć pomysł fajny to coś z realizacją - flaki :/

Ostatnio -Intruz kolejna porazka po 30 minutach się poddałam - szkoda życia!!
Za to polecam - Nad zycie, nie nowy, ale warto.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2013, 14:01 przez serducho, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

107
"Na skróty" Altmana. Boże, jaki doskonały film... Jak on mógł mi tak uciec? Jak mogłem to przeoczyć? To klasyka kina, plejada gwiazd, która gra koncertowo, znakomity scenariusz i kapitalna reżyseria.
Znałem Altmana, widziałem "M.A.S.H.", "Doktora T i kobiety", ale to jest perła. Trzygodzinna perła, od razu ostrzegam, bez akcji i napierdalania, ale za to z rudą kuciapką Julianne Moore, hehe...
Dowcipny, wzruszający i pokazujący nas, ludzi, bez pudru. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, 1:33 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

109
serducho pisze:
mordotymoja pisze:
lawenda pisze:" Atlas chmur"
nie potrafię powiedzieć dlaczego nie dostał żadnej nominacji do oscara
Jeden z lepszych filmów które ostatnio obejrzałem.
masakra, dwa podejścia dwie porazki przekombinowany, choć pomysł fajny to coś z realizacją - flaki :/

.
Nie lubię Cię Serducho :P ...
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 17:34 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

114
Ostatnio to buty oglądałem, bo chyba na sezon jesienno - zimowy muszę kupić ...
Z "ambitnijszych" to Wolverine'a, ale gniot, fujjj ;\ The Lone Ranger z Deepem również mnie zawiódł, jeszcze Man of Steel dawał radę ale już ostatni Iron Man położył "klasykę gatunku" :ahah:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 22:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

115
Ostatnio,będąc u rodziny za granicą obejrzałam kilka dosyć fajnych i ciekawych filmów: "Hannibal,po drugiej stronie Maski" - wiadomo horror, "Czerwony smok" - przed milczeniem - także horror, "Experyment" - thriller, "Niemożliwe"- o tsu nami.A nie tak dawno w telewizji obejrzałam dramat wojenny "Chłopiec w pasiastej piżamie" ,który wstrząsnął mną dogłębnie. Wszystkie były wart obejrzenia.Polecam.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 11:21 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

118
tornado_of_soul pisze:'Portret Doriana Graya' - genialny film na podstawie książki :)
Czytałem.Po kilku przykrych doświadczeniach nie oglądam filmów zmajstrowanych na podstawie czegoś co kiedyś przeczytałem.Traumatyczne przeżycia.Jedyny wyjątek-pożegnanie z Afryką :) .
Ostatnio zmieniony 25 lis 2013, 18:31 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

119
mordotymoja pisze:
tornado_of_soul pisze:'Portret Doriana Graya' - genialny film na podstawie książki :)
Czytałem.Po kilku przykrych doświadczeniach nie oglądam filmów zmajstrowanych na podstawie czegoś co kiedyś przeczytałem.Traumatyczne przeżycia.Jedyny wyjątek-pożegnanie z Afryką :) .
Jeszcze nie czytałam książki i trochę głupio, bo wolę najpierw przeczytać, a potem obejrzeć jej ekranizację, ale, niech stracę.

A co sądzisz o Zielonej Mili? Wiadomo, nic nie dorówna książce, ale myślę, że film jest całkiem dobry.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2013, 22:37 przez tornado_of_soul, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co ostatnio oglądałeś/aś

120
Moim zdaniem, film jest lepszy od książki, podobnie jest ze "Skazani na Shawshank". King ma to do siebie, że na podstawie jego nie najlepszych książek powstają świetne filmy i na odwrót, najlepszą powieścią Kinga jest "Dolores Claiborne", a film jest średni. Jedynym wyjątkiem jest "Lśnienie" - książka i film, znakomite.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 12:41 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Wróć do „Film”

cron