Re: Filmy na które czekamy

151
Nie wiem, ja jakoś w Hobbicie nie zauważyłam nic z rzeczy, o których piszesz, polliter. :)
A co do śpiewających orków - osobiście lubię musicale, a Hobbit z założenia był książką dla dzieci, film również jest dla wszystkich kategorii wiekowych chyba, więc w sumie, dlaczego nie, skoro też dzieci mają to oglądać.
Ja również jestem fanką i na pewno pójdę do kina na Pustkowie Smauga, jak szczęście dopisze to na premierę. ;)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 15:20 przez Sayenne, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

152
polliter pisze:Głupie hasełka, które niby mają być śmieszne, głupie minki jak z "American Pie". Humor na poziomie przeciętnego, amerykańskiego nastolatka. To pasowałoby w jakiejś komedyjce, a nie w takim filmie. Wygląda na to, że całe Śródziemie zamieszkują Amerykanie, w LOTR zachowano jakieś proporcje, tutaj mamy amerykański badziew. To oczywiście, tylko moje odczucia, ale poczułem się zniesmaczony.
Mówisz o pierwszej czy już drugiej części bo ta druga chyba dopiero wychodzi? Powiem szczerze, że po trailerach zapowiada się dobrze choć może masz i racje z tym wtykaniem "Ameryki" do filmu :) W filmie wydaje mi się, że będzie to niewidoczne. Trzeba zobaczyć "Pustkowie Smauga" dopiero wtedy ocenimy ;]
Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 21:24 przez Jarek87, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

153
Jarek87 pisze:
polliter pisze:Głupie hasełka, które niby mają być śmieszne, głupie minki jak z "American Pie". Humor na poziomie przeciętnego, amerykańskiego nastolatka. To pasowałoby w jakiejś komedyjce, a nie w takim filmie. Wygląda na to, że całe Śródziemie zamieszkują Amerykanie, w LOTR zachowano jakieś proporcje, tutaj mamy amerykański badziew. To oczywiście, tylko moje odczucia, ale poczułem się zniesmaczony.
Mówisz o pierwszej czy już drugiej części bo ta druga chyba dopiero wychodzi? Powiem szczerze, że po trailerach zapowiada się dobrze choć może masz i racje z tym wtykaniem "Ameryki" do filmu :) W filmie wydaje mi się, że będzie to niewidoczne. Trzeba zobaczyć "Pustkowie Smauga" dopiero wtedy ocenimy ;]
Mówiłem o pierwszej części. Po jej obejrzeniu nawet nie mam ochoty na drugą. Trailer pierwszej części też był obiecujący, już na paru trailerach się przejechałem, więc nie robiłbym sobie wielkich nadziei, ale kto wie... :co:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 23:21 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy na które czekamy

155
[youtube][/youtube]

Zapowiada się zachęcająco.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2013, 22:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy na które czekamy

156
Abesnai - u nas to chyba będzie "Kamerdyner".

Muszę pochwalić tegorocznego "Hobbita". W całych tych efektach specjalnych Jackson nie pogubił tego klimatu z książki. Oprócz efektów 3D ciągle czuć, że to trochę baśni, trochę akcji, przygody i nawet szczypta polityki, jak to lubi się interpretować Tolkiena do naszej rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 13:13 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

157
Jarek87 pisze:Hobbit? Ten rozciągnięty do granic film :D Czytałem książkę i bardzo się zdziwiłem jak na tyle części można było podzielić książkę. Pierwsza część owszem super, ciekawe jak ten nowy. Kiedy dokładnie ma wyjść?
Jestem fantem Tolkiena, wszystko przeczytałem wielokrotnie. Do Hobbita 2 Jackson, poza małymi wpadkami we Władcy spełnił moje oczekiwania i z przyjemnością oglądałem filmy. Pierwsza część Hobbita, poza saniami z wiewiórkami, była bardzo dobra...

...ale druga to masakra :( Zupełnie uleciał klimat na rzecz durnej akcji rodem z platformówek na konsoi.

CM
Ostatnio zmieniony 05 sty 2014, 21:17 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Filmy na które czekamy

158
Czekam na każdy film, jeśli tylko będzie dobry.Lubię filmy akcji,sensacyjne,kryminały - ale jak zaznaczyłam - muszą być na prawdę dobre.Musi to być film w którym coś się dzieje,który ma początek,środek i sensowne zakończenie,nie koniecznie kończące się happy endem.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2014, 10:58 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

161
Jully - Mozil, to chyba jeszcze nie grał zbyt wielu filmach, to możesz szybciej znaleźć.

Tak w ogóle, to chyba będzie jakaś ambitniejsza komedia, jak na polskie kino - bo u nas, to czasem strach się wybrać na film, ale jak ma taką reżyserkę, to ja się nie boją.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2014, 14:36 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

162
Nie grał w żadnym to jego debiut - o od razumi sie przypomniała jego płyta "debiut", pamiętacie? :) Bardzo ładna.
Wedle reklam ma być niebanalna, opinie na filmwebie po premierze już to w sumie potwierdzają ;) A dzś też polski film walczy na Berlinale nie wiem czy wiecie, bo jeszcze u nas się o nim nie mówi.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, 18:09 przez serducho, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

163
Mi się podoba zwiastun do "Faceta (...)". Wygląda na lekki i nieprzeciętny film, ale zobaczymy w kinie. :) No i muzyka świetna, przynajmniej dla mnie (ta piosenka, którą śpiewa Joasia Kulig).
serducho pisze:A dzś też polski film walczy na Berlinale nie wiem czy wiecie, bo jeszcze u nas się o nim nie mówi.
Nie wiedziałam, bo w sumie już się gubię w tym wszystkich festiwalach filmowych, tyle ich ostatnio. :) A cóż to za film?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, 18:19 przez Sayenne, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

165
Sayenne pisze:Mi się podoba zwiastun do "Faceta (...)". Wygląda na lekki i nieprzeciętny film, ale zobaczymy w kinie. :) No i muzyka świetna, przynajmniej dla mnie (ta piosenka, którą śpiewa Joasia Kulig).
serducho pisze:A dzś też polski film walczy na Berlinale nie wiem czy wiecie, bo jeszcze u nas się o nim nie mówi.
Nie wiedziałam, bo w sumie już się gubię w tym wszystkich festiwalach filmowych, tyle ich ostatnio. :) A cóż to za film?
Bardzo fajny ;) Właśnie wróciłam z kina i specjalnie weszłam podzielić się opinią.
Jeżeli kogoś interesują relacje między ludźmi i czy mamy teraz czasy singli to powinien zobaczyć ten film:D
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 16:23 przez Jully, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

166
Na faceta wybieram się jutro z przyjaciółką, muszę na własne oczy przekonać się o co tyle hałasu ;) A na Masz talent to już od światowej premiery nie mogę się doczekać :P Przepiękna historia i moja ukochana Wenecja w tle! Coś wspaniałego :)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2014, 17:50 przez Landryna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

167
Czekam na drugą "Nimfomankę", ponoć mniej zabawny i bardziej w klimacie von Triera.
Chłopaki po nim jadą, dlatego tym bardziej chcę go obejrzeć. :D

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 16 lut 2014, 22:59 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy na które czekamy

168
serducho pisze:Nie grał w żadnym to jego debiut - o od razumi sie przypomniała jego płyta "debiut", pamiętacie? :) Bardzo ładna.
Wedle reklam ma być niebanalna, opinie na filmwebie po premierze już to w sumie potwierdzają ;) A dziś też polski film walczy na Berlinale nie wiem czy wiecie, bo jeszcze u nas się o nim nie mówi.
Hej jesteś w temacie z tym festiwalem w Berlinie???, bo jestem ciekawa jak poszło "naszym"... skoro w Soczi tak dobrze idzie? Apropos filmów to ostatnio chyba sporo polskich filmów bierze udział w różnych zagranicznych festiwalach, no nie?
Ostatnio zmieniony 17 lut 2014, 13:15 przez Nemezis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

169
No i jak to się mówi "Proście a... byliśmy z mężem na "Masz talent" - obojgu nam ten film bardzo przypadł do gustu, świetny optymistyczny film, humor ang., grał , dobry film na wyjście dla dwojga aby pozytywnie naładować akumulatory ;-)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 14:27 przez Nemezis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

172
Moja znajoma byla na Kamieniach i twierdzi, ze wielkich zmian nie widzi... i nie rozmumie o co tyle szumu... Ponoc film robi ogromne wrazenie na widzach,moja znajoma ryczala jak bobr:), no i pozostawia sporo przemyslen juz po ... Jestem ciekawa tego filmu, wiec ide na pewno...
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 18:50 przez mibo, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

173
Potwierdzam, film niesamowity, świetnie zrobiony (ujęcia Edalemana jak zwykle perfekcyjnie) młodzi aktorzy genialnie zagrali, - emocji w ryzach nie utrzymasz to pewne i choć książkę czytałam bardzo dawno temu, film do mnie dotarł jak najbardziej i myślę, że młodzież odbierze go dobrze, zresztą to film wielopokoleniowy jak najbardziej, Polecam.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2014, 11:00 przez Nemezis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

174
Sayenne pisze:
serducho pisze:A dzś też polski film walczy na Berlinale nie wiem czy wiecie, bo jeszcze u nas się o nim nie mówi.
Nie wiedziałam, bo w sumie już się gubię w tym wszystkich festiwalach filmowych, tyle ich ostatnio. :) A cóż to za film?
Dawno mnie nie było, pewnie już widziałas plakaty i zawistun, bo premiera w ten piątek. To, co ciekawe to wiral jaki zrobili z młodymi aktorami poza samym zwiastunem:

http://www.youtube.com/watch?v=be7KeBYXs48

Chłopaczek, który gra tu główną rolę męską - Mateusz Więclawek w kamieniach pojawia sie jako żandarm, który zabija Zośkę.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2014, 15:58 przez serducho, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

175
serducho, faktycznie viral przykuwa uwagę. A zwiastun do Obietnicy (tak, znalazłam w końcu sama, o jaki film chodziło :D) widziałam.
Więcławka w Kamieniach nie skojarzyłam na początku z Jankiem z Obietnicy, dopiero jak napisałaś to połączyłam fakty. ;)
Jednak najbardziej jestem ciekawa Lili - wydaje się bardzo intrygującą bohaterką.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 11:03 przez Sayenne, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

176
Znowu sztucznie napędzano atmosferę kontrowersji wokół ekranizacji ... . Chętnie obejrzę "Kamienie na szaniec", oglądałem wywiady z kilkoma aktorami już chyba starszej daty. Ich wypowiedzi brzmią zachęcająco.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 19:42 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy na które czekamy

177
Obawiam się, że (jak to często bywa) ta "kontrowersja" jest chwytem marketingowym, a film może okazać się słaby. Chociaż Gliński, to nazwisko, po którym wiele można sobie obiecywać...
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 20:53 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy na które czekamy

178
Sayenne pisze:serducho, faktycznie viral przykuwa uwagę. A zwiastun do Obietnicy (tak, znalazłam w końcu sama, o jaki film chodziło :D) widziałam.
Więcławka w Kamieniach nie skojarzyłam na początku z Jankiem z Obietnicy, dopiero jak napisałaś to połączyłam fakty. ;)
Jednak najbardziej jestem ciekawa Lili - wydaje się bardzo intrygującą bohaterką.
Widzialam reklame tego filmu w tv. Wyglada bardzo ciekawie, troche chyba w stylu Sali samobojcow.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 21:34 przez mibo, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

179
W weekend wchodzi do kin "Obietnica" (reż. Anna Kazejak). Film zapowiada się naprawdę dobrze. Do filmu zostali zatrudnieni młodzi debiutujący aktorzy, a drugi plan tworzy śmietanka aktorska (Chyra, Popławska, Topa, Ogrodnik). Zwiastun jest bardzo obiecujący :)
Może ktoś już widział i się wypowie? :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2014, 11:01 przez Werka99, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

180
Werka99 pisze:Może ktoś już widział i się wypowie? :)
Już było o tym filmie tutaj, wystarczy zerknąć kilka postów wyżej. :P

Ja byłam w kinie wczoraj i faktycznie, film bardziej skupia się mam wrażenie na relacjach między młodzieżą oraz między młodzieżą i rodzicami. O tym, do czego może prowadzić zanik bliskości, brak zainteresowania. Ja tak interpretuję "Obietnicę". Ogólnie, podobało mi się, a Eliza Rycembel zagrała naprawdę dobrze swoją rolę.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 10:00 przez Sayenne, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Film”

cron