Re: Filmy na które czekamy

241
Małrycy pisze:O ten. :) Trochę poczytałem o tym i co prawda sam w takich zawodach, to może bym nie chciał wziąć udziału (strasznie wyczerpujące, to się wydaje), to wyczytałem, że film ma oparcie w prawdziwej historii. Możesz sobie poczytać nawet na stronie pierwowzoru tych bohaterów z filmów - team hoyt. Tylko to już po angielsku.
Dopiero się zorientowałem, że podesłałeś link i nawet go zacytowałem ale nie zauważyłem i głupio się pytam czy to ten film :P przedswiateczne roztargnienie;)
Tak czytałem o nich, ale to już kiedyś, wcześniej długo przed filmem i nawet wtedy pomyslałem ze mógłby ktoś o nich film nakrecic ;) Małrycy to nie tylko wydaje sie wyczerpujace, ale z pewnoscia jest i to wrecz morderczo. Ja w każdym razie nawet sobie tego nie wyobrazam. Ale na film na pewno się wybiorę, lubie takie kino.
A póki co czekam jeszcze też na Grę o tron oczywiscie, chociaz juz nie tak jak na poprzedni sezon bo doczytałem troche ksiazek ;)
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2015, 15:38 przez agent007, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

244
Tommass99 Emma Stone doskonale zagrała w Birdmanie i Magii w blasku księżyca. Jest moim zdaniem coraz lepszą aktorką.

Ja wyczekuję teraz filmu Taxi Teheran, Jafara Panahiego. Reżyser jeździ taksówką po Teheranie i rozmawia z ludźmi na różne tematy. Oglądając trailer miałam wrażenie jakbym się przeniosła do Iranu, bardzo autentyczne i ciekawe.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 11:54 przez lara, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

245
lara - a to jest ten film, który wygrał Berlinale. :) To tle co słyszałem, ale jeszcze wtedy nie było trailera po polsku, teraz widzę, ze jest.
Tylko z Panahim, to jest tak, ze on za to sugestywne pokazywanie Iranu już dostawał kary. Rząd go nie lubi, ale i tak kręci nadal i jakoś przemyca te swoje filmy na festiwale.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 11:56 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

246
Małrycy pisze:lara - a to jest ten film, który wygrał Berlinale. :) To tle co słyszałem, ale jeszcze wtedy nie było trailera po polsku, teraz widzę, ze jest.
Tylko z Panahim, to jest tak, ze on za to sugestywne pokazywanie Iranu już dostawał kary. Rząd go nie lubi, ale i tak kręci nadal i jakoś przemyca te swoje filmy na festiwale.
To ja sie mogę wypowiedzieć, bo widziałem już film na pokazach przedpremierowych :) włąściwie zupełnym przypadkiem, bo dostałem zaproszenie i nie za bardzo wiedziałem co to za film, ale doedukowałem sie przed seansem i dobrze, bo znając cały kontekst zupełnie inaczej odbiera się film. Chociaż i bez kontekstu jest to po prostu kawałek dobrego irańskiego kina (które wczesniej znalem tylko troche, z dwóch, trzech filmów). Ciekawe, że w ogóle nie przeszkadza to ze film jest krecony cały czas w jednym miejscu, akcja posuwa się sprawnie, jest i śmieszno i strasznie zarazem. Film warty obejrzenia, po prostu.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, 13:33 przez agent007, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

247
Zgadzam się, nawet jeśli nie znamy za bardzo sytuacji polityczne i kontekstu film jest bardzo wciągający i wszystko pokazuje bardzo autentycznie jak jest. Na mnie najbardziej zrobiło wrażenie poczucie humoru bo się go aż tyle nie spodziewałam po filmie o takiej tematyce. Mimo że akcja nie przenosi się ani na chwilę poza samochód jest ciekawie i nie nudziłam się ani przez moment.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, 12:09 przez lara, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

248
[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]

Nie wiem na który bardziej. Chociaż nikt chyba Kennetha Branaghy nie przebije.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2015, 20:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy na które czekamy

250
martalakoma53 pisze:Nowy James Bond :]
Powinno być dobrze, przynajmniej tak się zapowiada. :D

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 22 lip 2015, 12:29 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy na które czekamy

251
[youtube][/youtube]

Rotmistrzu Pilecki skąd te krwawe rany, kto złamał Twą szablę, czemu koń spętany ... .
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2015, 19:33 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy na które czekamy

253
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2015, 2:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy na które czekamy

254
haha, dotychczas królowały siódemki w tytułach (7 wspaniały, samurajów..), a tu ósemka ;)
cały Quentin, cały on! już mi się podoba zapowiedź, nie mówiąć o doskonałej obsadzie!
kiedy w kinach?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2015, 10:39 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Filmy na które czekamy

255
Zapowiadany jest na styczeń 2016 ;)
Podobnie zresztą jak "The Revenant" z DiCaprio.

Obczaj to Luna:

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2015, 15:33 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Filmy na które czekamy

256
już mi się podoba ten upiorek :D
nie wszystkie role DiCaprio przypadały mi do gustu, ale tę przewiduję na plus.
najlepsze wg. mnie to: Aviator, Wyspa tajemnic, Droga do szczęścia, Złap mnie jesli potrafisz, Ifiltracja, itp. bez cukierkowych plaży czy titaników ;)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 18:13 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Filmy na które czekamy

257
Lunadari pisze:już mi się podoba ten upiorek :D
nie wszystkie role DiCaprio przypadały mi do gustu, ale tę przewiduję na plus.
najlepsze wg. mnie to: Aviator, Wyspa tajemnic, Droga do szczęścia, Złap mnie jesli potrafisz, Ifiltracja, itp. bez cukierkowych plaży czy titaników ;)
Miał jeszcze kilka innych doskonałych ról, choćby w "Wilku z Wall Street" czy upośledzonego brata Gilberta w "Co gryzie Gilberta Grape'a?". Większość ról w filmach Scorsese zasługuje na podziw, u innych reżyserów już tak dobrze mu nie szło (poza Halstromem ze starych lat).
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, 11:39 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy na które czekamy

258
Nemezis pisze:Ja na film "Król Życia" czekałam, czekałam i się doczekałam, idę dziś do kina zwiastun bardzo mi się podobał, taki "pozytywnie zakręcony"
Fajny film. Miałem ochotę rzucić swoją pracę jak Edward podczas oglądania, ale jak mówią, szczęście zależy od różnych rzeczy. :D

Abesnai - nie lubię Leosia, nie wiem dlaczego. :) Ostatni film jaki z nim widziałem, to jak przeskakiwał pomiędzy snami, a jawą. Nie pamiętam tytułu, bo zasnąłem. :>)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, 13:43 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

263
Oj Wołyń to będzie mocne kino. Z jednej strony dawno nie miałam, aż takiej ochoty pójść na jakiś film, z drugiej.. trochę się boję, że będzie AŻ za mocny dla mnie.
Jedak będę żałować jak się nie przekonam. Pierwsze opinie po Festiwalu w Gdyni mnie przekonały. ;)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 19:18 przez Jully, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

266
"Ostatnia rodzina". Ciekawy trailer, pochlebne opinie... To może być naprawdę dobry film.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 11:19 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy na które czekamy

267
Ja też podpisuje się pod listą osób, które czekają na Wołyń, spodziewa się te to będzie mocne kino, nie oczekuję innego.
Poza tym ciekawe jak te Powidoki Wajdy, kandydat do Oscara. Polskie kino ostatnio mocne :)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 12:29 przez agent007, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

268
No to byłem na Wołyniu... Kurczę, do tej pory nie mogę się pozbierać, totalnie mnie sponiewierał ten film i uważam, że to jest najlepszy film tego roku, czegokolwiek jeszcze do końca roku nie zobaczę. Smarzowski po raz kolejny nie zawiódł, tylko żal, ze nie został dostrzeżony w Gdyni...
Ciekawe, czy premierę Powidoków przyspieszą, Pietrasik o to apelował w Polityce ze względu na śmierć reżysera, że to taki swoisty testament.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 15:27 przez agent007, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

269
Kopik pisze:Ale odkrycie ...wszystkie filmy Smarzowskiego są ostre jak brzytwa ....to może lepiej nie idź jak się boisz.
Tak się mówi, ale Smarzowski nie kręci horrorów. Za to kręci kino z sensem, które opowiada jakąś historię i nie po to, żeby tylko umilić czas widzowi. Już abstrahując od samego obrazu - po raz kolejny zwróciłem uwagę na muzykę, nie była tylko tłem - raczej bohaterem w tym dobrym sensie.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2016, 16:09 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy na które czekamy

270
Ciekawy jestem nowego Langdona. Mieli kręcić zgodnie z kolejnością, czyli "Zaginiony symbol", ale producenci zdecydowali się na "Inferno". Byłem trochę zawiedziony, bo "Zaginiony symbol" był bardzo dobrą książką, ale pocieszyli mnie, że jednak go nakręcą i premiera będzie za rok. Póki co, czekam na "Inferno", bo też było świetne i raczej nie obraża katolików jak wcześniejsze powieści Browna, jest raczej neutrealne w wymowie.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 17 paź 2016, 18:10 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Wróć do „Film”

cron