Re: Seriale zagranicznie.

61
American Horror Story. Ten serial ma niesamowity klimat. Jak na razie wyszła tylko jedna seria, ale z tego co się orientuję, jakoś w październiku ma być kolejna. Coś niesamowitego, polecam.
I jak już ktoś tu pisał Mała Brytania jest miażdżąca :D Ta standardowa jak i USA rozśmieszają do łez.
Lubię też bardzo serial Bez Śladu.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2012, 18:17 przez sleepy_owl, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Seriale zagranicznie.

62
No to tak ...
Spartacus - w momencie kiedy Liam McIntyre się rozkręcił, postać odeszła w zaświaty.
Gra o tron - trzeci sezon za mną, trzymał poziom.
Demony da Vinci - ciekawy, pierwszy obejrzany, czekam na kolejny.

Co mamy w zanadrzu ? Wikingów ! Czyli serial "Vikings".
http://www.serialowa.pl/50701/vikings-1 ... lszy-ciag/

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 23 cze 2013, 21:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Seriale zagranicznie.

63
Moje odkrycie ostatnich miesięcy to serial Hannibal .
Obrazek
Wkręciłam się w niego szybko i na maksa. Jest mroczny, pokręcony, pełen tajemnic i intryg - czegóż chcieć więcej? ;)
Na szczęście nie jest nieudolną kopią filmów z Hopkinsem, ma własną filozofię, motywy i postacie, których próżno szukać zarówno w prozie Harrisa, jak i jej ekranizacjach. Elegancki dr Lecter jest jednocześnie hipnotyzujący i odpychający. Agent specjalny Graham tropi seryjnych morderców a sam ma poważne zaburzenia osobowości. W serialu psycho- i socjopaci (wybitni lekarze, artyści, politycy) manipulują innymi, wykorzystują ich do własnych celów, w ostateczności zabijają. Myślą przewodnią serialu jest to, że wariaci zamykani w szpitalach są tak naprawdę nieszkodliwi w porównaniu z, umiejącymi się bezbłędnie kamuflować, psychopatami. A tych spotykamy na swojej drodze częściej niż przypuszczamy...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 21:01 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Seriale zagranicznie.

64
Ja oglądam na bieżąco najnowsze odcinki: How I Met Your Mother, Modern Family, Big Bang Theory i American Horror Story.
Oprócz tego, mam za sobą (i w niektórych przypadkach czekam na kolejne sezony): Gra o Tron, Hannibal, Dexter, Czysta Krew, Gotowe na Wszystko.
Pewnie jeszcze by się coś znalazło prócz tego. ;)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 15:15 przez Sayenne, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Seriale zagranicznie.

65
True blood, VD. Walking Dead, - wszystko co o umarlakach. Jeszcze czasem Supernaturala. :)

Z innego klimatu, to Gra o tron, ale tam do bram zbliża się nieumarła armia, więc to chyba tylko pozorna zmiana klimatu. :D
13 posterunek. Wiem, że głupie, ale w tygodniu zawsze coś włączę. :D Mój ulubiony, to odcinek z Brzytwiarzem i chyba mi nigdy nie znudzi.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2013, 13:21 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Seriale zagranicznie.

68
mordotymoja - co nie. :D Akurat pod tym względem, to ktoś tam miał pomyły. Będę kiedys nadrabiał Hałsika, bo już będzie chyba lecieć z trzeci rok przerwy. :P

Pokazał się zwiastun "Gry o tron" ostatnio i chyba wolałbym go nie widzieć. :D I tak będę oglądać dalej, ale jakoś tak, bez podniety po nim.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2014, 14:50 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Seriale zagranicznie.

73
Oglądacie ? :)

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 1:36 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Seriale zagranicznie.

75
Sayenne, serial jest świetnie zrealizowany i od razu uprzedzam, że ma dość mało wspólnego (poza tematyką) z "Piratami z Karaibów". Główny wątek fabularny jest dobrze pociągnięty i ciekawie, bohaterowie są wyraziści a nie mdli, realia epoki są przedstawione bardziej niż poprawne. Reżyser poszedł w bardzo dobrym kierunku ukazując również zależności ekonomiczne pomiędzy przejętą przez piratów kolonią brytyjską a "cywilizowanym" światem. No i dochodzą (rzadkie bo rzadkie) niezłe sceny batalistyczne :) Natomiast erotyka nie wylewa się natarczywie z ekranu (czym do znużenia zapełniali w innych serialach) jak i jakaś nadmierna, bezsensowna brutalność.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 1:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Seriale zagranicznie.

80
Bolaren pisze:Magia Kłamstw - rewelacja.
House of Cards. Warto - ciekawy political "fiction".
W magii kłamstw jest rewelacyjna recepta na wykrywanie tychże/ ot mowa ciała/ podana w lekki przyjemny i strawny spsób.

Polecam.

Łosiu polecacz
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, 16:07 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Seriale zagranicznie.

81
Niestety serial został "zdjęty" po 20-stu paru odcinkach... Może za dużo pokazywał dla chcących się uczyć?
Fabularne sieczki bez wyraźnego przekazu i wartości stricte merytorycznej mają się dobrze...

Tim Roth - jeden z wysoko przeze mnie cenionych aktorów dał tam popis gry aktorskiej! Taki trochę Colombo z tym wyrafinowanym szlifem naszych czasów. Mógłbym piać peany... :)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, 18:47 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Seriale zagranicznie.

82
Małrycy pisze:Gra o tron znowu leci - i już mnie rozczarowała. Chyba, ze się odbiją po ostatnim odcinku. Ktoś przeżywa tutaj "ukatrupienie" jednej postaci z ostatniego epizodu? :)
Mnie nie rozczarowała ;)
Gdybym natomiast miał przedłożyć moje oczekiwania względem realizacji, nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że na tle innych wypada całkiem nieźle. Dobrze, że zmienili aktora odgrywającego Daario Naharisa. Jego poprzednik przywodził na myśl Fabio :/
Zresztą po obejrzeniu ostatniego (epickiego !) odcinka drugiego sezonu serialu Vikings, który to wskoczył na no.1 mojej listy od czasów "Rzymu", nie mam zbyt wygórowanych wymagań.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014, 15:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Seriale zagranicznie.

84
[youtube][/youtube]

Jestem pod wrażeniem :)

Skończył się pierwszy sezon "Penny Dreadful" ze świetną Ewą Green w głównej roli.
Ktoś może oglądał ?

"Crossbones" z Malkovichem (rola Czarnobrodego to jakieś nieporozumienie) natomiast jest totalnym rozczarowaniem i może przysłowiowo buty czyścić "Black Sails". Jest miałki i bez polotu.

Ciągle czekam na reaktywację "Ripper Street" oraz kolejny sezon (rewelacyjnego) "Peaky Bljnders".
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 21:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Seriale zagranicznie.

87
"John Adams", świetna kreacja Paula Giamatti.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, 20:26 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Seriale zagranicznie.

89
"Marco Polo", serial przygodowy z rozbudowanym tłem historycznym. Dobre odwzorowanie tamtejszych realiów, porządna gra aktorska, ogólnie same plusy :)
Jak ktoś polubił Vikingów, powinien również się spodobać.

[youtube][/youtube]

"Outlander" nieco romantyczny jednak nie mdły. Wątek miłosny nie przysłania fabuły zbudowanej na bazie wydarzeń historycznych - drugiej rebelii zainicjowanej przez Karola Edwarda Stuarta.

[youtube][/youtube]

"Galavant" musical, lekka komedia którą z przyjemnością się ogląda dla odprężenia. Czegoś takiego brakowało na małym ekranie, polecam !

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, 19:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron