Re: Filmy przebudzające świadomość

2
"Matrix" przebudza świadomość?
Nie wiem o jaką świadomość chodzi autorowi wątku, ale mam swoją propozycje:
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, 3:26 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy przebudzające świadomość

3
Ja też mam swoją, film ma ciekawe przesłanie i jest piękny jeśli chodzi o wykonanie. Przepełniony symboliką, więc dla spostrzegawczych jest to fajna pozycja, w której można znaleźć sporo metafor:
Tytuł: Źródło (The Fountain)
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, 12:54 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Filmy przebudzające świadomość

6
Ja to odbieram nie umysłem, tylko sercem i duszą.
I wszystko mi się układa pięknie :)

Bo przecież naszym celem tu na ziemi jest posprzątać to co nabałaganione, czyż nie?
Po to ludziom zesłani są Jezus, Budda, Neo ...

Nie zabijajcie ich, słuchajcie co do Was mówią...
I róbcie to, co Wam radzą....

:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 12:22 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Filmy przebudzające świadomość

7
k4cz0r200 pisze:Tytuł: Źródło (The Fountain)
z pewnością obejrzę, tym bardziej, że główne role grane są przez parę moich ulubionych aktorów.

poza tym z trailera przypomina fantastyczny "Atlas Chmur".
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 19:14 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Filmy przebudzające świadomość

8
Ja akurat "Atlasem chmur" się rozczarowałem. Może przez przesadną reklamę zbyt wiele sobie obiecywałem, a to był zwykły film przygodowy z jakimiś luźnymi nawiązaniami do filozofii, taki Coehlo dla ubogich.
Ale właśnie czytam książkę i jest dużo lepsza od ekranizacji, przynajmniej nie ma tych banałów, w które wpada Coehlo. Ten facet sypie takimi komunałami, że głowa mała...
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 22:05 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy przebudzające świadomość

9
aa, to kwestia nastawienia i oczekiwań właśnie. nie jestem zagorzałą fanką Coehlo, choć przyznaję, iż kilka jego pozycji przeczytałam.
sam film rzeczywiście wzbudza biegunowo różne reakcje. dla mnie jest piękny i zakrótki, dla innych nudny i pełen dłużyzn.

podczas oglądania "Atlasu Chmur" ani przez chwilę nie pomyślałam o Coehlo'u. żadnych, dosłownie zero z nim skojarzeń. według mnie sama akcja filmu wymaga odrobiny skupienia i empatycznej zdolności do kojarzenia faktów.
nie wiem czy zauważyłeś Polliter, że sednem ekranizacji nie było przedstawianie samych przygód dla przygód, a chodziło o wędrówkę 'dusz' bohaterów w czasie. nieprzypadkowo ci sami aktorzy grali różne postacie w kolejnych epokach. niedokończone w jakiś sposób historie czy niespełnienie danej jednostki w jednym 'wcieleniu', przenosiło się na kolejne gdzie znajdowało kontynuację lub możliwość zasmakowania odwrotności doznań z poprzedniego 'wcielenia'.
fajnie, że czytasz książkę pierwowzór filmu i mam nadzieję, że podczas lektury łatwiej Ci będzie powiązać ze sobą losy bohaterów, a tym samym zrozumieć sens zataczanego przez amaterialne życie koła.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 0:17 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Filmy przebudzające świadomość

10
No pewnie, że to było zauważalne w filmie, ale sposób podania, taki tabloidowy, hollywoodzki, mnie nie przekonał. W filmie Wachowskich, a bardziej "Łoczolskich", bo nie życzą sobie wymieniania ich nazwiska po polsku, jest to podane w skrócie dla idiotów, ludzie mają się rozczulać nad egzaltowanymi scenami, wzruszać tam, gdzie mają się wzruszać i myśleć tam, gdzie mają myśleć, dlatego mi ten Coehlo przyszedł na myśl, ale książkę czyta się dużo fajniej niż oglądało film.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 2:09 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy przebudzające świadomość

11
k4cz0r200 pisze:Tytuł: Źródło (The Fountain)
obejrzany :)
zbyt pochopnie szukałam w nim podobieństwa do 'Atlasu chmur'.. aczkolwiek nie żałuję czasu poświęconego na seans.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2015, 20:21 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Filmy przebudzające świadomość

13
Jeszcze żaden film nie podniósł mi tak ciśnienia jak ten ......"Czemu mnie bijesz?". "Cóżem Ci uczynił",żyłem spokojnie, nikomu nie robiąc krzywdy a ty mnie wydałeś przez swoje pragnienia....
Obrazek
Podopieczna Lucasa oskarża go o molestowanie seksualne. Mężczyzna robi wszystko, aby udowodnić swoją niewinność.
Człowiek człowiekowi wilkiem ....
Ostatnio zmieniony 08 lut 2015, 20:04 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Filmy przebudzające świadomość

14
Ja po tym filmie miałem ochotę zadusić wszystkie dzieci. :rotfl:
Po jakiejś chwili chciałem zadusić dorosłych, bo w filmie, to nie ta dziewczynka jest głupia, tylko dorośli, ona nawet chce się przyznać, ale dorośli jej na to nie pozwalają.
Bardzo dobry film, widziałem go już jakiś czas temu i wciąż wywołuje we mnie żywe emocje.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2015, 20:30 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Filmy przebudzające świadomość

16
Boże ten film był tak strasznie frustrujący :O Prawdziwy i ciekawy, ale nie mogłem go oglądać. Cały czas miałem ochotę zbić szybkę, wejść tam i im to wszystko (nie)grzecznie wytłumaczyć :O Kurcze jak nie lubię takich "ułożonych" ludzi jak te wszystkie nauczycielki, mamusie, etc. Jedna z drugą wie najlepiej, bo przeczytała w przyjaciółce i jazda ;P Miałem ten sam motyw z żoną White'a w serialu breaking bad.

Mimo wszystko polecam, film przebudza świadomość.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2015, 14:18 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Filmy przebudzające świadomość

17
"Droga" na podstawie książki Cormac'a McCarthy'ego
[youtube] [/youtube]
....'ten kto stworzył ludzkość, nie znajdzie w niej człowieczeństwa'....


"Droga do szczęścia"
[youtube] [/youtube]
....'jeśli dostajesz szansę bycia tym, kim zawsze chciałeś być,
to reakcja na nią pokazuje jakim naprawdę jesteś człowiekiem'....
Ostatnio zmieniony 28 mar 2015, 22:53 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Filmy przebudzające świadomość

18
"Droga życia" - w rolach głównych Martin Sheen
film opowiada o pielgrzymce do Santiago De Compostela, lecz nie rytuały religijne są jego tematem, a relacje najbliższych sobie mężczyzn w rodzinie. syn rozpoczyna wędrówkę, lecz nie on, a ojciec ją kończy.
nastrojowy i momentami zabawny film ku zadumie.. :)
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 15:55 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Filmy przebudzające świadomość

19
Lunadari pisze:"Droga życia" - w rolach głównych Martin Sheen
film opowiada o pielgrzymce do Santiago De Compostela, lecz nie rytuały religijne są jego tematem, a relacje najbliższych sobie mężczyzn w rodzinie. syn rozpoczyna wędrówkę, lecz nie on, a ojciec ją kończy.
nastrojowy i momentami zabawny film ku zadumie.. :)
ogladałem ten film 3 razy , jest świetny w swym przekazie :yes:
;
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 16:03 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”

cron