Re: Plagiaty

1
Tak mnie onet zainspirował....

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 22:29 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Plagiaty

2
Plagiat jest trudny do udowodnienia. Powstało tyle muzyki, że podobne kombinacje dźwięków mogą wpaść niezeleżnie do kilku łepetyn na raz.
Można powiedzieć, że blues jest jednym wielkim plagiatem, ponieważ operuje tymi samymi akordami, tylko w róznych konfiguracjach, a tych wcale nie jest tak wiele (konfiguracji). Dużo łatwiej dostrzec plagiat w tekście, bo tu mamy czarno na białym.

Taka ciekawostka, którą sam odkryłem. Zwróćcie uwagę na linię wokalną zwrotek:

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 13 sty 2013, 11:41 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Plagiaty

3
Niech mnie ktos poprawi ale nie pamietam nic oryginalnego wyspiewanego przez Natasze.Jednak nie przeszkadza to jej tworzyc nowe aranzacje starych przebojow.Moze dlatego ja lubie bo wystapila z Zabczynskim ? :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2013, 12:25 przez mont_kaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Plagiaty

4
mont_kaw pisze:Niech mnie ktos poprawi ale nie pamietam nic oryginalnego wyspiewanego przez Natasze.Jednak nie przeszkadza to jej tworzyc nowe aranzacje starych przebojow.Moze dlatego ja lubie bo wystapila z Zabczynskim ? :)
To chyba dobrze, że nie śpiewa swoich piosenek, skoro nie potrafi ich pisać...

Wiele jej koleżanek i kolegów nie ma takich skrupułów. :ahah:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2013, 23:37 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Plagiaty

5
Jeśli chodzi o pierwszy post to nie widzę plagiatów, raczej podobieństwo, które może pbyć przypadkowe, pomijam Nataszę
urbańską dfo tego się nie wypowiadam,, bo nie chce mi się wsłuchiwać w te piosenke, bo jest żenująca.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, 23:16 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Plagiaty

7
to nie plagiat, to normalne w współczesnej muzyce wzięcie motywu muzycznego z starej piosenki, całkowicie legalnie, z tego zasłynęło np. Daft Punk, wiele raperów to robi kalecząć np. piosenkę Niemena o Warszawie.
;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron