Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

31
Pewnie wielu to rozbawi ale dla mnie Poezją śpiewaną jest zwrotka Piotra "Magika" Łuszcza, w utworze "Film" nie istniejącego już składu Hip-Hopowego "Kaliber 44", pochodząca z płyty "W 63 minuty dookoła świata"

Tu link do owej piosenki

Magik zajawia w drugiej zwrotce.


I jeszcze jedna Piosenka, także w wykonaniu Magika, pt "Jestem Bogiem" z płyty "Kinematografia" zespołu Paktofonika.
(Magik nadaje jako I-wszy)

Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 15:26 przez SMMCMMMóri, łącznie zmieniany 1 raz.
In nomine Dei nostri Satanas excelsi!
Dokładnie.
Chwała naszej naturze, naszemu człowieczeństwu, oraz temu, co dla nas "Dobre"

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

32
Bynajmniej nie rozbawi :)

20 kwietnia 2009

1.WALL-E - Poeci do publiczności - Adam Asnyk
2.LILU - Lokomotywa - Julian Tuwim
3.donGURALesko - Mochnacki - Jan Lechoń
4.L.U.C. - Znów to szuranie - Julian Tuwim
5.L.U.C - Poza rzeczywistością / Zużyte wszystko - Stanisław Ignacy Witkiewicz
6.NUMER RAZ - Świat zepsuty - Ignacy Krasicki
7.SOKÓŁ (WWO) - Niech nikt nad grobem mi nie płacze - Stanislaw Wyspiański
8.PEJA - Pijak - Jacek Kaczmarski
9.TOMASZ ANDERSEN / ROSZJA - Ballada o trąbiącym poecie - Konstanty Ildefons Gałczyński
10.TRZECI WYMIAR - Reduta Ordona - Adam Mickiewicz
11.ŁONA - "Młodzieżowy zaciąg" - Ryszard Danecki
12.PIH - Lubię kiedy kobieta - Kazimierz Przerwa- Tetmajer
13.FOKUS - Całujcie mnie wszyscy w dupę - Julian Tuwim
14.O.S.T.R - Krótki wiersz o Jaromirze Jagrze

http://muzyka.onet.pl/0,1955388,newsy.html

oraz wywiad :)

Miejska poezja zanurzona w hip-hop'owej stylistyce - wywiad z Duże Pe, Dj Spox, IGS
http://www.hip-hop.pl/teksty/projector. ... 1097057680
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 15:36 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

33
Trochę Kaczmarskiego :)


...
Liczą kości buchalterzy
Ile w nich się wiary zmieści -
Niepisany sen twym szczątkom,
Musisz zacząć od początku
I nie będzie końca pieśni...
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 0:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

34
[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 08 gru 2010, 20:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

35
[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube] [/youtube]

[youtube] [/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

... i moje ulubione :) :

[youtube][/youtube]

[youtube] [/youtube]

[youtube] [/youtube]

[youtube] [/youtube]

[youtube][/youtube]


z najnowszego albumu ""SkąDokąd""

[youtube][/youtube]

piękny utwór,prawda :) ?

PS ;)



Ostatnio zmieniony 19 sty 2011, 1:05 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

36
"Chodzi za mną" ta piosenka Piwnicy.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2011, 1:48 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

37
Przepiękny utwór Pani Edyty Geppert, wzbraniającej się podobno przed określaniem jej muzyki jako poezji śpiewanej ... ;)

[youtube][/youtube]

Właściwie już większość utworów starszych wykonawców brzmi dla mnie jak poezja na tle przytłaczającej większości współczesnego chłamu, rozpasanego na naszym rynku fonograficznym ...

Poniższego utwór nieco starszemu pokoleniu nie muszę chyba nawet prezentować

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 17:54 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

39
No tam ... parę osób pominąłeś z rozmachu :D
Polliter - po to ten watek powstał, żeby zapoznawać z twórczością artystyczną.
W ten sposób powstało pewnego typu imladisowe archiwum ;)
Dorzucisz coś od siebie ?

PS
Zgadłbyś, dlaczego wybitnie dobrze kojarzy mi się twój nick ? :D
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:05 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

40
Abesnai pisze:No tam ... parę osób pominąłeś z rozmachu :D
Polliter - po to ten watek powstał, żeby zapoznawać z twórczością artystyczną.
W ten sposób powstało pewnego typu imladisowe archiwum ;)
Dorzucisz coś od siebie ?

PS
Zgadłbyś, dlaczego wybitnie dobrze kojarzy mi się twój nick ? :D
Kolega, który miał "dobre znajomości" wprowadził mnie kiedyś w kręgi piosenki poetyckiej (nie lubię sformułowania "poezja śpiewana", kojarzy mi się z nabzdyczeniem :dzieki:). Niejeden "polliter" pękł przy rozmowach z Turnauem, Wasikiem (Jarosław Wasik, na moment wypłynął piosenką "Nas dwoje, nastroje" - może kojarzysz), Turowską i Andrzejewskim ("Ziemniaczane obierki"). To były wspaniałe spotkania ze wspaniałymi i przede wszystkim, wesołymi ludźmi (nie ma to, jak "układy" kolegi :beer:). Niestety, pozostały tylko wspomnienia. Ja poszedłem w innym kierunku, a kolega w innym, ale ta muzyka zawsze będzie bliska mojemu sercu.

Niestety mam problemy z wrzucaniem czegokolwiek na imladisie, nawet nie potrafię ustawić sobie awatara :D (na innych forach nie mam tego problemu). Nie wiem, czy to wina mojego średniowiecznego komputera, czy neta, czy już, cholera wie, czego :pracuje:

Pozdrawiam bratnią, muzyczną duszę :bum: :pa:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 21:27 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

41
http://w218.wrzuta.pl/audio/56cLu9Jevdu/kometa

O, chyba mi się udało. To jest moje wykonanie utworu Jaromira Nohavicy, oczywiście w polskim tłumaczeniu (z czeskim nie radzę sobie najlepiej :Polska: :D). Jeśli to odtworzycie, to jestem ciekawy Waszych refleksji... :pogaduchy:

:pa:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 23:59 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

42
Refleksje o przemijaniu. Utwór natchniony nostalgią, który przywołuje wspomnienia.

Polliter, bardzo miłą niespodziankę zrobiłeś wrzucając ten link :)


PS
Po niedawnej premierze "Czarnego czwartku" odgrzebałem w wykonaniu Krystyny Jandy (wer. z "Człowiek z Żelaza" Wajdy) z akompaniamentem Kaczmarskiego i Gintrowskiego :

[youtube][/youtube]

Poniższy link do wykonania Kazika z muzyką Michała Lorenca :
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2011, 11:17 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

43
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 01 lis 2011, 19:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

45
Abesnai, jak to miło znaleźć na forum miłośnika twórczości Raz Dwa Trzy! :)
Uwielbiam ich, nawet jeśli nie śpiewają własnego repertuaru. Na myśl o Młynarskim, na przykład, mam przed oczyma basistę Raz Dwa Trzy, mówiącego poważnie - Panno Krysiu, kocham panią! :D
A "Oczy tej małej" (mam, maam tą płytę z piosenkami Osieckiej) w ich wykonaniu to jedna z tych piosenek, które mnie naprawdę wzruszają i rozkładają na łopatki.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2011, 8:27 przez ruda paskuda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

46
Ruda, wręcz trudno nie lubić dorobku Raz Dwa Trzy :)
Słucham ich muzyki od lat. Nawet jak ich nie słyszę - to zdarza się, że bezwiednie nucę.

Maleńczuk dla Ciebie Ruda :)

[youtube][/youtube]

No i z dedykacją dla Polliego, bo coś wspominał ostatnio

[youtube][/youtube]

... i dla Wszystkich :)

[youtube][/youtube]

Dorzucam również niesamowity utwór, troszkę nie powiązany tematycznie ale ... ;)

[youtube][/youtube]

Aż coś chwyta, prawda ? Jak go słucham, to aż gardło ściska.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 19:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

48
Dzięki Polli :)
Zauważyłem, że sporo umieszczonych "wklejek" coś mi z youtube wykopało :(
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 22:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

51
Abesnai -przez Ciebie odwiedzanie tego wątku staje się bardzo czasochłonne ... przynajmniej przy moim powolnym necie z neostrdy ;p

ale na pewno ocalimy od zapomnienia :)
Ja bardzo lubię takie brzmienia,
a od siebie polecam wartościowe myślę nowości:
http://www.facebook.com/Zaszafie?sk=app_178091127385

Najbardziej chyba urzekła mnie "Pan nie w porę" ;)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 14:07 przez serducho, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

53
serducho pisze:Abesnai -przez Ciebie odwiedzanie tego wątku staje się bardzo czasochłonne ... przynajmniej przy moim powolnym necie z neostrdy ;p

ale na pewno ocalimy od zapomnienia :)
Ja bardzo lubię takie brzmienia,
a od siebie polecam wartościowe myślę nowości:
http://www.facebook.com/Zaszafie?sk=app_178091127385

Najbardziej chyba urzekła mnie "Pan nie w porę" ;)
Serducho, pocieszę Cię, że ja mam neta z komórki. Wiesz ile czasu zajmuje mi obejrzenie propozycji Abe? :black2:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 19:20 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

54
Wyobrażam sobie, moja neostrada to przy tym pikuś ;)

Podpisuję się pod pochwała dla hiphopowego projekty poetyckiego. Dla mnie rewelacja!
Z wielką chęcią wybrałabym się też na Czesława jak śpiewa Miłosza, ale w warszawie już nie ma koncertów, gdzieś w Polsce jeszcze może...

Chmurko nie jestem pewna kto śpiewa te konkretnie, bo są rózni artyści, ale wydaje to Zaszafie, a komponuje A. Zarycki.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, 23:35 przez serducho, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

55
Oj zaniedbałem trochę ten wątek :)
To może troszkę na współcześnie z odrobiną liryki.

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, 23:46 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

56
Ciekawy jestem, czy uznacie to za poezję śpiewaną (w końcu tekst poety e.e.cummingsa, w tłumaczaniu innego poety S. Barańczaka). Niestety, ja śpiewam, ale nie można mieć wszystkiego naraz :D
Ostatnio zmieniony 01 sty 2012, 11:50 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

57
Tu jeszcze Wam dorzucę koleżankę, która śpiewa Mandelsztama. Ja wiem, że porównanie z Ewą Demarczyk jest na wyrost, ale jak tego slucham, to ciary mi po plecach przechodzą :D



Acha, tam gdzieś, w chórkach, jest mój głos :black2:
Ostatnio zmieniony 01 sty 2012, 12:36 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polska poezja śpiewana, piosenka literacka

58
serducho pisze:Wyobrażam sobie, moja neostrada to przy tym pikuś ;)

Podpisuję się pod pochwała dla hiphopowego projekty poetyckiego. Dla mnie rewelacja!
Z wielką chęcią wybrałabym się też na Czesława jak śpiewa Miłosza, ale w warszawie już nie ma koncertów, gdzieś w Polsce jeszcze może...

Chmurko nie jestem pewna kto śpiewa te konkretnie, bo są rózni artyści, ale wydaje to Zaszafie, a komponuje A. Zarycki.
Bardzo fajne to :) A ta plyta to wogole jest dostepna? Bo ja nie widziałam nigdzie prawdę mówiąc, a byłam ostatnio w empiku i kliku innych miejscach...
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 19:24 przez twarde.ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron