Re: A R Rahman, indyjski geniusz

1
na poczatek projekt Rahmana pod nazwa vande mataram, poswiecony Indiom.
w ramach projektu Rahman zaprosil wszystkich najwiekszych indyjskich artystow do nagrania hymnu Indii- jana gana mana.
pierwsza czesc jest instrumentalna- mozecie obejrzez i posluchac dzwieku oryginalnych, tradycyjnych indyjskich instrumentow muzycznych, na ktorych graja najwieksi wspolczesni wirtuozi.
czesc druga jest wokalna, i spiewaja najwieksi mistrzowie i mistrzynie. Rahman to ten sympatyczny pan z dluzszymi wlosami :)

zbior najwiekszych skarbow narodowych Indii

z filmu dil se
piosenka pociagowa, chayya chayya

kto kroczy w cieniu milosci, bedzie miec raj pod stopami :) a muzyka odzwierciedla stukot kol pociagu, jedna z moich ulubionych piosenek EVER

z mojego ulubionego filmu, rang de basanti
khalbali
roobaroo

ze swades


z jodha akbar
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 11:28 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: A R Rahman, indyjski geniusz

3
[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/yutube]

[youtube][/youtube]

[youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron