Re: KULT, KAZIK, wspomnienia.

1
[youtube][/youtube]
Kiedy słucham Kazika coś się we mnie rwie.
Ten stan rzeczy utrzymuje się od wielu lat.

Słucham go i wiem, że jego ustami śpiewają, śpiewały, być może śpiewać będą przyszłe pokolenia Polaków.
"Kult" goryczy. "Kult" brutalnej szarej rzeczywistości,zapomnianej a przecież współczesnej.

Nie tylko naturalnie :)

Pamiętam sprzed wielu lat występy Kazika na juwenaliach organizowanych przez polibudę, uniwerek ...
Faktycznie ... to za dużo aż tak nie pamiętam z przyczyn ... "obiektywnych" :ahah: (co stanowczo potwierdza, że się dobrze bawiłem :P )

Czy muzyka Kultu "skończył się" i odeszła do historii wraz z kolejnymi dorastającymi pokoleniami Polaków ?
Czy częsta bezmyślność i płytkość utworów naszych obecnych polskich "gwiazdek" przytłoczyła muzykę Kazika ?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 16:50 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: KULT, KAZIK, wspomnienia.

2
Co do Kultu to stare piosenki lubię bardzo zwłąszcza płytę "Posłuchaj to dla ciebie"., według mnie najlepsza Polska płyta obok dzieł Grzegorza Ciechowskiego i Niemena ;), ale późniejsza jego twórczość już taka dla mnie nie jest, te solowe dokonania, jest to jak najbardziej dobra muzyka, ale nie porywa to już tak ludzi, przynajmniej mnie nie porywa, ostatnio już raczej nagrywa dla fanów tylko ale jak mówię to moje zdanie.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 0:48 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: KULT, KAZIK, wspomnienia.

3
Volt, lubię zwłaszcza jego pełne sarkazmu i ironii teksty o otaczającej rzeczywistości.

[youtube][/youtube]

Powyższy to jeden z moich ulubionych bo i mocno realny.
Trochę realia się pozmieniały ALE czy do końca ? Imo NIE.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 14:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: KULT, KAZIK, wspomnienia.

4
Abesnai pisze:Volt, lubię zwłaszcza jego pełne sarkazmu i ironii teksty o otaczającej rzeczywistości.

[youtube][/youtube]

Powyższy to jeden z moich ulubionych bo i mocno realny.
Trochę realia się pozmieniały ALE czy do końca ? Imo NIE.
W końcu Kazik ukończył socjologię... :soc:. Ja uwielbiam "Spokojnie" i "Ostateczny krach...".

Byłem kiedyś na koncercie Kazika Na Żywo z Litzą i Burzą w skladzie i było fajnie. Wolę jednak te bardziej uniwersalne teksty niż "socjologię", bo, mimo wszystko, takie teksty się dezaktualizują ("100 milionów", "Andrzej Gołota", "Łysy jedzie do Moskwy" itp.)

Pozdrawiam wielbicieli Kazika i jego twórczości!! :pa:
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron