Re: Polski Rap

2
Kompletnie mnie to nie rajcuje, choć jak w każdym rodzaju muzyki, można natrafić na perełki. Zdecydowanie podoba mi się to, co robił Kaliber 44, ale równie zdecydowanie, cała reszta działa na mnie, jak płachta na byka. :gun:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 11:24 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polski Rap

3
ja bym zakazał takiej muzyki, ma zły wpływ na wychowanie młodzieży - potem sie ludzie dziwią że młodzi gonią po ulicach z siekierami, pistoletami.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 11:49 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

4
Mnie się nie podoba. W tym rapie praktycznie każdy ma coś do udowodnienia, za dużo złych emocji. Po co się tym faszerować...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 11:55 przez kosa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Trzeba uprzytomnić sobie, że
Nawet kiedy wszystko straci sens
Znajdziesz przestrzeń, gdzie
Wielka wiara tłumi lęk"

Re: Polski Rap

5
Mi się właśnie podobają takie narcystyczne popisy raperów, w stylu-jestem najlepszy, najsilniejszy najmądrzejszy i wszystkie panienki lecą właśnie na mnie- :P To tylko taka konwencja, byłem za gówniarza na paru koncertach i to przewarznie równi goście.
...
[youtube] [/youtube]
Ja?! pisze:ja bym zakazał takiej muzyki, ma zły wpływ na wychowanie młodzieży - potem sie ludzie dziwią że młodzi gonią po ulicach z siekierami, pistoletami.
Przypominasz mi Greckiego filozofa Platona :D
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 13:48 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

6
Ja?! pisze:ja bym zakazał takiej muzyki, ma zły wpływ na wychowanie młodzieży - potem sie ludzie dziwią że młodzi gonią po ulicach z siekierami, pistoletami.
Nie przesadzaj, to samo mówiono o punkach, metalu (słuchacze dewastują groby), rocku (ukryte przekazy). Zwykły konflikt pokoleń, to wszystko.
Co nie zmienia faktu, że nie jestem fanem tej muzyki, chociaż można znaleźć perełki, które mi się podobają.
Zeppy, Sabbaci, Purple i inni też się kreowali na dupcyngierów, wlewających w siebie hektolitry alkoholu i ładujących w żyłę wszystkie możliwe narkotyki świata. To też był nie najlepszy przykład dla młodzieży. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 14:13 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polski Rap

7
Platon miał w większości racje, kontrolowałbym też filmy, oglądałem lot http://film.onet.pl/filmy/katalog/lot,649853,film.html to film w którym otwarcie reklamuje sie piwo budweiser wódke z czerwonym dużym napisem. Film uczy że kokaina w kilka minut stawia na nogi alkoholika i może prowadzić nawet samolot i będzie w tym najlepszy.

Czarne energie w filmie i muzyce sieją spustoszenie w ludzkiej psychice - zapomniano że sztuka jest głównie pięknem, a to co widze w muzyce jest antysztuką, antypięknem.

Ludzie jak małpy naśladują to co słyszą i widzą w muzyce, oraz to co widzą w filmach.
Kasa rządzi więc firmy wykorzystują muzyków i filmowców jako idealną reklame dla swoich produktów.

Dlatego muzyka i film stają sie główną siłą destrukcyjną społeczeństwa głównie od strony wizualnej.
Jeden papieros pokazany w klipie wpływa mocniej niż 100 papierosów widzianych na ulicy.
To samo z narkotykami, alkoholem, przemocą, gniewem, buntem.

Zła muzyka nie stworzy nic dobrego
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 14:42 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

8
Ja?! pisze:Platon miał w większości racje, kontrolowałbym też filmy, oglądałem lot http://film.onet.pl/filmy/katalog/lot,649853,film.html to film w którym otwarcie reklamuje sie piwo budweiser wódke z czerwonym dużym napisem. Film uczy że kokaina w kilka minut stawia na nogi alkoholika i może prowadzić nawet samolot i będzie w tym najlepszy.

Czarne energie w filmie i muzyce sieją spustoszenie w ludzkiej psychice - zapomniano że sztuka jest głównie pięknem, a to co widze w muzyce jest antysztuką, antypięknem.

Ludzie jak małpy naśladują to co słyszą i widzą w muzyce, oraz to co widzą w filmach.
Kasa rządzi więc firmy wykorzystują muzyków i filmowców jako idealną reklame dla swoich produktów.

Dlatego muzyka i film stają sie główną siłą destrukcyjną społeczeństwa głównie od strony wizualnej.
Jeden papieros pokazany w klipie wpływa mocniej niż 100 papierosów widzianych na ulicy.
To samo z narkotykami, alkoholem, przemocą, gniewem, buntem.

Zła muzyka nie stworzy nic dobrego
Taka pierwsza wojna światowa(moim zdaniem najgłupsza wojna w histori) wybuchła kiedy jeszcze telewizji nie było ;) Co do sztuki to się zgadzam ale to nie takie proste, jak kogoś się zbombarduje pięknem to moze zacząć tym zygać :/ Chodzi o to aby ludzie sami wybrali to co piękne i wspaniałe.
...
[youtube] [/youtube] Zeby nie było ze tylko przeklinanie :P
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 14:59 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

9
Dlatego muzyka i film stają sie główną siłą destrukcyjną społeczeństwa głównie od strony wizualnej.
Zgadza się, ale nie zwalczysz tego zakazami, a edukacją.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 15:19 przez Reiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

10
myślałem że jak sie kogoś zbombarduje pięknem to ma orghazm ;)
pierwsza wojna ? czemu sięgasz w prehistorie
ten teledysk całkiem dobry :)

Reiv - wystarczyłoby zlikwidować pieniądz, edukacja tu nie pomoże,
przy obecnym systemie monetarnym tylko cenzura jest w stanie sobie z tym poradzić
Już jest cenzura bo nie wolno wszystkiego pokazywać ale ciągle za mało.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 15:35 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Polski Rap

11
Sztuki się nie cenzuruje!!!
Inteligentny odbiorca bez problemu zauważy co jest szczerym przekazem, a co prowokacją. No i co jest sztuką, a co nie... :D

Poza tym zakazany owoc smakuje najlepiej. Najlepszą reklamą dla dzieła jest jego zakazanie.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 16:43 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polski Rap

14
Ja?! pisze:myślałem że jak sie kogoś zbombarduje pięknem to ma orghazm ;)
pierwsza wojna ? czemu sięgasz w prehistorie
ten teledysk całkiem dobry :)
Chodziło o sztukę a nie piękno chodzące na dwóch nogach ;) Polliter ma racje, zakazany owoc kusi najbardziej, a ze bardzo często niesłusznie to juz inna sprawa, jakiemuś gówniarzowi trudno będzie to wyjaśnić. Co do tej sztuki pięknej to obrazą dla niej było by jej sankcjonowanie jako jedynej słusznej, wkońcu piękno jest pięknem a nie ze ktoś przybije stempel i powie-"oto piękno"- :D Mamy pewne klasyczne kanony piękna jak kobieta czy galopujący rumak, a w muzyce piosenki o miłości, klasyka jest klasyką i tego jej nikt nie odbierze, ale to nie znaczy ze nie mozna dostrzec piękna poza klasyką, zresztą nie zawsze tez chodzi o piękno jako takie a naprzykład o wzbudzenie jakiś emocji :/ To tyle jeśli chodzi o sztukę :)
...
[youtube] [/youtube] Posłuchajcie sobie jesze czegoś dla waszych mrocznych dusz :D
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 22:35 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

15
Miałem na myśli to, że sztuki nie powinno się cenzurować. "Kurwami", "dupami" itp. emanowali już Tuwim i Gałczyński, o Bursie nie wspomnę.
Wiesz co to był "socrealizm"? To, co Ty proponujesz.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 23:51 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Polski Rap

16
[youtube] [/youtube] To jest chyba najstarszy Polski teledysk hip-hopowy :) Mam sentyment do tego kawałka bo to była pierwsza kaseta rapowa jaką miałem, kasety juz dawno niemam bo magnetofon mi wciągnoł ale wciąz znam ten kawałek na pamięć chodż juz takiego starego rapu nie słucham, zresztą inne kawałki z tej kasety tez znam na pamięć nawet teraz, tak mi się w głowe wbiło :D Podoba mi się ten tekst "na ulicach miast stoją twardziele i kobiety mające nadzieje spędzić noc z bogatych fagasem a w bramach zule męczą się z kwasem", nieżle to oddaje realia tamtego okresu czyli lat dziewiećdziesiątych ;)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 21:30 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

17
rapu , techo i disko polo mogę słuchać nie dłużej jak 10 minut , mają jakąś w sobie wspólna ceche => napieprzanie jak młot pneumatyczny w jednym rytmie , to jak słuchanie wciąż tych samych kazań ksiedza proboszcza
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 21:35 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Polski Rap

18
Crows pisze:rapu , techo i disko polo mogę słuchać nie dłużej jak 10 minut , mają jakąś w sobie wspólna ceche => napieprzanie jak młot pneumatyczny w jednym rytmie , to jak słuchanie wciąż tych samych kazań ksiedza proboszcza
W rapie cały nacisk się kładzie na wymyślanie rymowanego tekstu pod dany bit, to jednak inny rodzaj sztuki, zauwaz ze jest w takich kawałkach więcej tekstu niz w jakim kolwiek innym rodzaju muzyki ;)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 21:48 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

19
bo to nie muzyka, to poezja murzyńskich slamsów, opowiadali sobie w ten sposób historie o sobie i o rzeczywistości jaką widzą. Muzyka w tym jest ino dodatkiem wcale nie koniecznym.

Polacy zmaupowali i to ze stanów jak chyba wszystko i pewnie texty też niektórzy zdzierają.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 22:35 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

20
Ja?! pisze:bo to nie muzyka, to poezja murzyńskich slamsów, opowiadali sobie w ten sposób historie o sobie i o rzeczywistości jaką widzą. Muzyka w tym jest ino dodatkiem wcale nie koniecznym.

Polacy zmaupowali i to ze stanów jak chyba wszystko i pewnie texty też niektórzy zdzierają.
To chyba kazdy wie ze rap jest wymyślony przez murzynów ;) Polacy to przyjeli i przerobili na swoją modłę bo nie nawijają o murzyńskich slamsach, tylko o tym co ich otacza, wiele rzeczy nie jest konieczne ale tak jest fajniej, zresztą do tego nie nalezy podchodzić w sposób jakiś ortodoksyjny, gatunki muzyczne się mieszają i mozna to wykorzystać tez w muzyce innego rodzaju, np u takich Limb Bizkit widać pewne wpływy hip-hopu ;) Zresztą murzyni od białych tez sporo przejeli i nikt im tego nie wypomina, bierze się coś co ktoś wymyślił i robi to po swojemu.
...
[youtube] [/youtube] Niewiem jak innym ale mi się taka muza podoba bo lubię ostre gitary, to tak przy okazji :)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 22:47 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

22
Ja?! pisze:kurde texty dobre ale energia dołująca
Bo widzisz sporo Polskich raperów ma tą samą fazę co Ty, znaczy się tez fajnie i ciekawie piszesz, tylko ze trochę dołująco :P Ja znam oczywiście większość tych kawałków, ale ich nie wrzócałem bo uznałem ze dla kogoś kto nie słucha rapu wyda się to nudziarskie, chciałem pokazać tą bardziej efekciarską stronę Polskiego rapu aby przyciągnąć trochę uwagi, a dopiero potem pokazać to z tej drógiej strony ;) To jest w większości pozytywna muzyka z pozytywnym przekazem, ale zbuntowanych młodzików trzeba czymś przyciągnąć, a smętne bajki o wydżwięku moralnym czy filozoficznym ich nie przyciągną, ja to dopiero pużniej zauwazyłem, bo za gówniarza to tez mnie kręciła przedewszystkim mentalna rozpierducha :D Moja fascynacja tą muzyką nie jest juz oczywiście taka jak kiedyś, dostrzegam jej wady których jest sporo, no ale sentyment zostaje.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 23:47 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polski Rap

23
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron