Re: Dream Theater

1
Siema :]
Tu będę opisywał płyty Dream Theater. Postaram się wszystkie. :]


Najpierw Octaviarum, według mnie najciekawsza ich płyta, z tych które słuchałem, no może lepsza jest AWAKE. :]
Kompozycje na tej płycie są najbardziej przemyślane, nie ma za dużo popisów instrumentalnych, co jest główną cechą tego zespołu i co czasem wkurza (nie przeszkadza jak grają na żywo ;) )
Wadą tej płyty jest że brzmi czasem jak Muse, albo Muse brzmi jak Dream Theater z tej płyty.
Ale piosenki są dobre, a to na końcu 24 minutowe jest super w stylu YES. :]
Ogólnie to mam tą płyte od kilku godzin i mi się podoba. :]
Ostatnio zmieniony 14 mar 2014, 14:34 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dream Theater

2
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
To już z najnowszej płyty, nazwanej Dream Theater. W ogóle sprawia wrażenie nagranej by się ją dobrze grało na koncertach, szczególnie początek instrumentalny specjalnie nagrali by otwierać nim koncerty, szkoda że byłem na koncercie i zagrali góra trzy utwory z tego tylko. Tą płytą w ogóle chcieli podsumować chyba swoją dzoałalność jako zespołu i im to dobrze wyszło. Enemy Inside to pierwszy singiel i bardzo fajny kawałek, i jedyny tak metalowy z tej płyty, potem zaczyna się Looking Glass który brzmi jak Rush, ale jest dobre, potem idą dobre kawałki, dobrze skomponowane i fajnie zagrane ale dalej bardzie Rushowate niż progresywno metalowe co jest plusem, a na końcu jest 20 minutowy utwór o którym kiedyś pisałem że jest dobry progrockowym kawałkiem rozbudowanym z fajną orkiestrową stawką. I jest to dobra płyta w sumie, według mnie warto posłuchać by w ogóle polubić ten zespół, i potem odkryć że ten zespół wcześniej tworzył bardziej ambitne rzeczy ;)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2014, 14:36 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dream Theater

3
I co nikt nie słucha Dream Theater? ;) To jest zespół który mogę polecić, się chowają wszystkie Riversidy i inne takie,m praktycznie od roku nie słucham niczego innego. :P I koncert był super więc jadę drugi raz będą teraz w Gdyni grali :D
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 22:55 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron