Re: Voice of Poland vs X Factor

1
Ruszyła nowa edycja chyba jednego z bardziej ambitnych muzycznych show, czyli Voice of Poland.
Macie już jakichś faworytów ? :D

Jakie były Wasze wrażenia z poprzednich edycji ?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 14:50 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Voice of Poland vs X Factor

2
Dzisiaj oglądałem fragment XFactora, jedyne co pozytywne to jedna jurorka była dosyć ladna i to chyba była Ewa Farna (ładna nabrała ciała). Ale wyszli jacyś trzej pseudopanki i zaczęli napierdzielać w gitary, plusem jedynym tego napierdalania było to że było rytmiczne, a tak byłpo to gorsze wycie niż słyszałem u różnych przeciętnych kapel, które grają po klubach. Był to cover albo the Who albo Rollingstonsów jużnie pamiętam, szczerze to trudno było rozpoznać, bo wokalista bełkotał po angielsku. Widać było że chłopoki dużej pracowali nad fryzurami niż na tą piosenką.
No i myślałem że im powiedzą, spoko chłopaki, żeby ich nie przybić, a jurorzy popadli w euforie, popłakali się prawie, jakby wystapił przed nimi Pink Floyd, albo jakby reaktywowany Genesis z Peterem Gabrielem. Zachwytów nie było końca. Wojewódzki też doznał objawienia, ten sam osobnik kiedyś mówił że Iron Maiden to tandeta, ciekawy jestem czy on w ogóle ma słuch.
Poziom tych programów jest ŻAŁOSNY. Zachwyty nad jakąś byle jakością. I teraz pewnie też cala Polska będzie się rajcowała tym zespołem, chociaż to totalne badziewie.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 15:30 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Voice of Poland vs X Factor

5
w tv chodzi o pajacowanie więc pajace tam pasują.
mi najbardziej pasuje pierwszy etap głosu polski, jak jest eliminacja to robi sie kaszana. Na szczęście jest jeszcze taniec z gwiazdami.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 17:09 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Voice of Poland vs X Factor

7
http://xfactor.tvn.pl/wideo,2103,v/andr ... 51948.html

Ale ten program jest daremny, przyszedł jakiś koleś i śpiewa (w sumie ładnie i czysto, i piosenka bardzo dobra), a już teatralny płacz, i robienie wody z mózgu widzom, że uczestniczą w czymś wielkim. Że obcują z wielką sztuką. A tu nie ma niczego godnego wzruszeń, że ktoś poprawnie odśpiewuje piosenkę, w dodatku nie swoją. Rozumiem że można się popłakać na koncercie Paula McCartneya słysząć Yesterday :] Ale publiczność oczekuje takich cyrków to im się tworzy. W programie musi obowiązkowo ktoś się popłakać, no i obowiązkowo też trzeba kogoś ośmieszyć i wyśmiać, trzeba bowiem dać ludziom emocje negatywne i pozytywne jak dawniej w Koloseum. Jednego zaciukali, drugiemu Cesarz darował życie i Rzymianie wrócili do domu zadowoleni. Tu jest to samo :] Trzeba według mnie unikać tej manipulacji ludzkimi emocjami.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 16:07 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Voice of Poland vs X Factor

8
Widzę Volcie, że czujesz przemożną chęć "dojechania" X Factor :D Niechaj będzie, modyfikuję nazwę wątku ;)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 18:42 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Voice of Poland vs X Factor

9
A ja lubię te programy, oba i wielka szkoda że jeden jest w tym samym czasie co drugi :). Lubię piękne głosy, lubię młodych ludzi z talentem, bo 'duszą śpiewają'. Jurorzy na ogół też to wyczuwają.

Żal mi tych, którzy muszą odpaść bo czasami to jest wybór między dokładnie taką sama wartością. No, ale wiadomo, zasady są takie, że do samego końca dotrwa tylko jedna osoba...

Moim faworytem poprzedniej edycji od samego początku był... zwycięzca, Mateusz Ziółko ;).
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 19:11 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Voice of Poland vs X Factor

10
Ja lubiłem oglądać pierwszego idola, byłem za Eweline Flinte, niestety nie okazała się wielką artystką, potem Monika Brodka wygrała i wydawało mi się że kariery ona nie zrobi, mimo że wydawała mi się bardzo ładna, a jednak okazała sie że ze wszystkich zwycięzców XFactora była najbardziej utalentowana.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 19:16 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Voice of Poland vs X Factor

12
Oglądam to właściwie wyłącznie na YT i moje wnioski są takie:
Jeśli chodzi o poziom wykonawczy, to zdecydowanie góruje "The Voice of Poland".
Pod względem rzetelności jury, obstawiam "Must be the music".
Formuła programu, to znowu "Must be the music" - każdy śpiewa takie piosenki jakie chce (jedyny program, w którym jest taka możliwość), w "X-factor" jest to dopuszczalne wyłącznie na pierwszych przesłuchaniach, a w "Voice of Poland" od początku wykonawcom narzucany jest repertuar, być może chodzi o prawa do piosenek, ale dlaczego w takim razie Polsat nie ma z tym problemów? Wykonawca sam powinien wiedzieć w jakiej piosence prezentuje się najlepiej, a producenci talent shows powinni się od jego decyzji odpieprzyć i tak jest wyłącznie w polsatowskim "Must be the music".

Podsumowując, przedstawiam swój ranking:

1. "Must be the music"
2. "The Voice of Poland"
3. "X-factor"

Dziękuję za uwagę. :) :)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 18:57 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Voice of Poland vs X Factor

13
Pffff, ja oglądam tylko The Voice i cóż, muszę przyznać, że to miłe odmóżdżenie po całym tygodniu nauki.
Jakby to ująć, świetne dwie godziny odejścia od książek i laptopa hehe. Ogólnie podoba mi się, jednak dalej sobie wyrzucam, że marnuję na to czas xD
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 19:14 przez kamyska, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron