Re: Najdziwniejsze utwory w historii muzyki :)

1
Obrazek
Brian Eno - Thrusday Afternoon. Prekursos ambientu nagrał tądziwaczną płytę gdy zaczęły być w użyciu płyty CD, pozwoliło mu to umieścić na jednej płycie caały utwór trwający 61 minut. Jednak jest to czysty ambient a więc 61 minut ciągłęgo plumkania, i przez godzinę praktycznie nic w tej muzyce się nie dzieje, ale jako tło do czytania książki sprawdza się nieźle ;)


[youtube][/youtube]
To dziwadło umieściło Black Sabbath na płycie Volume Four, składa się na to przetworzone chyba pozbawione logiki uderzenia w struny. Sam zespół twierdził, że gitarzysta uderzał w gitarę krucyfiksem, nago i na haju. Na szczęście trwa to tylko półtorej minuty ;) Bezsensu... :play:
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 19:43 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Najdziwniejsze utwory w historii muzyki :)

3
Nie będę ściemniał, ja bardzo lubię "Ummagummę", to dla mnie jedna z ciekawszych płyt Floydów, a ten kawałek Masona wcale nie jest taki dziwaczny, jest nawet całkiem interesujący i ciekawie wykorzystał swoje 15 min (każdy z członków grupy miał swoje 15 minut do zagospodarowania na płycie). Dziwię się, że nie podałeś jako przykład dziwactwa w muzyce tego kawałka Watersa:

[youtube][/youtube]

"FX" Sabbathów, to jak sama nazwa wskazuje, efekty specjalne, więc niby wszystko gra, hehe... Ten kawałek jest typowym zapychaczem płyty, zostały im niecałe dwie minuty i trzeba było czymś je wypełnić. :) :)

Za to płyta Eno jest zdecydowanie przemyślana i taka miała być, ale rzeczywiście brzmi dziwacznie, hehe...


Volti, to były dopiero świry z szalonym Blixą Bargeldem

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2014, 0:48 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Najdziwniejsze utwory w historii muzyki :)

5
O, tak. Warto pamiętać, że "Ummagumma" jest dwupłytowym albumem, pierwsza płyta jest koncertowa, a druga studyjna. Floydzi lubili się bawić dźwiękiem i eksperymentować (przynajmniej w pierwszych latach działalności), więc dziwacznych dźwięków można u nich znaleźć masę, chociażby przezabawne "Psychodeliczne śniadanie Alana":

[youtube][/youtube]
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”

cron