Re: Pro Patriae Gloria

1
Zaznaczam, że nie czytałam tej książki... zastanawiające pytania, tylko nie wiadomo jakie są odpowiedzi. Wydaje mi się, że jest to spojrzenie zza oceanu, a więc z zewnatrz a nie od środka na nasz kraj, na wydarzenia w których braliśmy udział.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2011, 22:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pro Patriae Gloria

2
Victorio ale ta książka jest napisana przez takiego trochę hmmm nierealistę delikatnie mówiąc. Pytania które postawiono w tej prezentacji uwypuklają jej "poduszkowy" styl. Choćby pytanie o ten potencjał XVII wieczny, żeby zanalizować ten problem potrzeba dobrych 300 stron. Nie wspomne już o odwiecznym dogmacie marszałka który gdyby żył kilka lat dłużej to losy wojny zostałyby odwrócone- to bajka.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2011, 22:55 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pro Patriae Gloria

3
książkę przeczytam, ale dla lektury, a nie dla wynoszenia z niej jakichkolwiek wiadomości, bo od tego są "poważniejsi" autorzy. @Michall zgadzam się to będzie miła bajka przed snem ;)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 19:36 przez Libra1610, łącznie zmieniany 1 raz.
"Aequat omnes cinis; impares nascimur, pares morimur"

Re: Pro Patriae Gloria

5
jestem patriotką, ale czytanie non stop jaka to Polska jest idealna i wszystkie jej niepowodzenia wynikają z zewnątrz a nie z jej wewnętrzych problemów mnie śmieszy. Patriotyzm to też realizm, a teraz nie potrzebujemy czytac "ku pokrzepieniu serc", więc obiektywizm byłby wskazany zamiast takiej lektury :d
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 22:29 przez Libra1610, łącznie zmieniany 1 raz.
"Aequat omnes cinis; impares nascimur, pares morimur"

Re: Pro Patriae Gloria

6
Książka jest naprawdę wciągająca, nie wiem skąd takie wnioski, że jest ona polukrowana i oderwana od rzeczywistości. Faktem jest, ze autor ma pewne inklinacje w kierunku prozy propagandowej,ale wszystko oparte jest na faktach (np. wypowiedzi polskich i rosyjskich geopolityków czy żródłowa prasa niemiecka z lat 30-tych) i dobrze się to czyta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Polski”

cron