Re: Kukliński czy Jaruzelski?

121
Według mnie jak ktoś sam obraża, to nie może mieć pretensji potem, jak ktoś mu odpowie, podobnie jak wchodzi do polityki, to że będzie przedmiotem krytyki. Pamiętam dobrze jak Lecha Kaczyńskiego obrażano, jak był urzędującym prezydentem i nic z tego nie robiono sobie, a teraz wielkie larum, bo nazwała Bartoszewskiego pastuchem. ;) To mi wygląda jak by byli lepsi i gorsi, ci co obrażać można, albo ci co nie można. Samego Bartoszewskiego szanuje jako starszego pana, który wiele przeszedł w życiu, ale jako polityka go nie znoszę, i tak bym go pastuchem nigdy nie nazwał, ciekawi mnie że gdyby popierał PIS a nie PO, to czy by go tak bronili ;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 11:12 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

122
Wiesz co...tak mi chodzi po glowie, ze pastucha w czlowieku to widza ewentualnie krowy; nie wiem czy ta pani to uwzglednila.
Wiele rozni konstruktywna krytyke od destrukcyjnego krytykanctwa - ns destrukcji traca wszyscy, nikt nie zyskuje.
W sumie masz racje - wyglaszajac jakies poglady czy opinie, zawsze trzeba liczyc sie z tym, ze te poglady nie wszystkim przypadna do gustu, tym niemniej jesli poglady dotycza terazniejszosci - zbijanie ich za pomoca przeszlosci wydaje sie troche dziwne, prawda? Troche to tak, jakbym powiedziala Ci teraz ze pleciesz od rzeczy, bo mi w przedszkolu sypales piach do kaszki manny.:-)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 11:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

123
Nijak...Z tym iz jakoś Polacy nie uczestniczą w zjazdach Wermahtu...I jakoś Polacy nie wzywali do oddania dzieci i starców, oprawcą z Auschwitz-Birkenau by ratować włsne du..y
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 15:51 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

124
Ayalen pisze:Wiesz co...tak mi chodzi po glowie, ze pastucha w czlowieku to widza ewentualnie krowy; nie wiem czy ta pani to uwzglednila.
Wiele rozni konstruktywna krytyke od destrukcyjnego krytykanctwa - ns destrukcji traca wszyscy, nikt nie zyskuje.
W sumie masz racje - wyglaszajac jakies poglady czy opinie, zawsze trzeba liczyc sie z tym, ze te poglady nie wszystkim przypadna do gustu, tym niemniej jesli poglady dotycza terazniejszosci - zbijanie ich za pomoca przeszlosci wydaje sie troche dziwne, prawda? Troche to tak, jakbym powiedziala Ci teraz ze pleciesz od rzeczy, bo mi w przedszkolu sypales piach do kaszki manny.:-)
Naród, który nie zna swej przeszłości i wstydliwie ja ukrywa nie ma szans na napisanie nowej historii.
Jan paweł II
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 15:55 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

125
A kto mowi o nieznajomosci lub ukrywaniu?
Z tym "nijak" mozna by dyskutować, jak i postawach ludzkich w sytuacjach ekstremalnych - i to niezaleznie od przynaleznosci narodowej.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 17:37 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

126
Jasne !! Na pewno można zgodzić się z tą teza TYlko iz istnieje pewne ale...Bardzo często przedstawia się Polaków jako naród wspomagający hitlerowców w dokonaniu holocaustu przemilczając całkowicie rolę Judenratów osławionej 13 ,policji żydowskiej itd
To zupełnie tak jak z Rudolfem F.F Höß komendantem Auschwitz wielbicielem Wagnera i poezji Heinego,czułym ojcem i mężem..a jednoczesnie zwyrodniałą bestią...Mozną przedstawiać tylko jedną stronę skrzętnie uchylając się od pokazania tej drugiej bestialskiej
I tak jest zarówno w tej sprawie jak i historii Bartoszewskiego oraz Kuklińskiego.Pokazuje sie tylko to co pasuje do pięknego obrazu propagandowego...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, 17:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

127
Smutne gdy przedwcześnie podaje się do wiadomości informację, która po niedługim czasie okazuje się prawdziwa...

Dzisiaj zmarł gen. Wojciech Jaruzelski ...
Lech Wałęsa o śmierci gen. Jaruzelskiego: wielki człowiek z pokolenia zdrady...
Śmierć gen. Wojciech Jaruzelskiego komentuje dla Onetu Władysław Frasyniuk, były działacz opozycji demokratycznej i uczestnik okrągłego stołu.
Dla mnie to po prostu śmierć człowieka- mówi Frasyniuk. - Będziemy go zapewnie różnie pamiętać, ale w związku z tym, że zmarł dzisiaj, zgodnie z polską tradycją, będę mówił albo dobrze albo wcale - przyznaje podczas rozmowy z Onetem.

Ja chcę go dzisiaj pamiętać jako człowieka, który otworzył się na Okrągły Stół i zgodził się na wybory 4 czerwca. Pogodził się wtedy, że mamy do czynienia z końcem komunizmu i budujemy nowe demokratyczne państwo. On temu na pewno nie przeszkadzał - podkreśla Frasyniuk, który podczas PRL-u siedział w więzieniu w związku ze swoją działalnością opozycyjną.

Jak przyznaje Frasyniuk, to wydarzenie nie będzie dla Polaków żadną cezurą czasową. - Ja mam wrażenie, że my ciągle budujemy jakieś misje i nadajemy niepotrzebnie wielkie znaczenia różnym osobom - przyznaje Frasyniuk. - Odchodzi starszy pan. Starszy pan, który był symbolem poprzedniej epoki, epoki totalitarnej. Teraz pytanie jak go zapamiętamy - dodaje Frasyniuk.
trudno się z tymi słowami nie zgodzić...
Leszek Miller podziękował w wieczornym wystąpieniu obywatelom, którzy wzięli udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Swoje przemówienie zaczął jednak od wspomnienia zmarłego dziś gen. Wojciecha Jaruzelskiego. - Gdyby nie on, nie bylibyśmy w UE - stwierdził. Dodał, że jutro zaapeluje do Bronisława Komorowskiego o ogłoszenie żałoby narodowej.
ale umiar i granice to powinniśmy jednak znać....
Ostatnio zmieniony 25 maja 2014, 21:42 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

128
ta żałoba, ludzie co zginęli z ręki SB to się pewnie w grobach poprzewracają.
Ale zasada że zasada po śmierci nie pisze się źle o kimś jest według mnie mądra. Więc nic nie napiszę. I dostrzegam w Jaruzelskim pewne zalety charakteru, był kulturalny, miał powagę, w porównaniu z Chavezem, Fidelem Castro, Łukaszenką, albo z Putinem co lata z Czaplami to potrafił się zachować odpowiednio do sytuacji.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2014, 21:59 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

130
victoria pisze:Smutne gdy przedwcześnie podaje się do wiadomości informację, która po niedługim czasie okazuje się prawdziwa...

Dzisiaj zmarł gen. Wojciech Jaruzelski ...
Lech Wałęsa o śmierci gen. Jaruzelskiego: wielki człowiek z pokolenia zdrady...
.........

Bardzo przypadł mi do gustu Lechowy rachunek.

Łosiu a-polityczny

Ps
Natrumienne muchy plujki ruszyły do boju....
Ostatnio zmieniony 27 maja 2014, 6:46 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

131
Łosiu pisze:
victoria pisze:Smutne gdy przedwcześnie podaje się do wiadomości informację, która po niedługim czasie okazuje się prawdziwa...

Dzisiaj zmarł gen. Wojciech Jaruzelski ...
Lech Wałęsa o śmierci gen. Jaruzelskiego: wielki człowiek z pokolenia zdrady...
.........

Bardzo przypadł mi do gustu Lechowy rachunek.

Łosiu a-polityczny

Ps
Natrumienne muchy plujki ruszyły do boju....
Masz racje Łosiu..To stwierdzenie Wałęsu oddaje jednym zdaniem cały sens..
Twoje zas o muchach plujkach jest bardzo celne !!chapeau bas !!
Ostatnio zmieniony 27 maja 2014, 16:17 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

134
Umarl czlowiek. Kimkolwiek by nie byl, umarl. Te komentarze pod tekstem ktory zapodala Viki swiadcza o poziomie komentujacych tylko i wylacznie.
Swoja droga - jesli Kaczynscy spoczeli na Wawelu/ z jakiej racji?/ to czemu Jaruzelski nie na Powazkach?
Mysle ze rodzina powinna byla dokonac pochowku na jakims rodzinnym cmentarzu, nie byloby tej niezdrowej atmosfery wobec chwili ktorej nalezy sie milczenie.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 9:55 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

135
Generał Jaruzelski będzie odgrywał bardzo ważną rolę w odkłamywaniu historii Polski najnowszej.
Dobrze jest, że jego grób stoi na widoku Polaków jako wyrzut sumienia.

Nie da się zrozumieć współczesnego dziadostwa, rozkradania majątku państwowego i powszechnego kłamstwa, bez zrozumienia tego co stało się w latach 1988-1992.
Z kolei tego nie da się zrozumieć, jeśli nie rozumie się tego, co się stało w Polsce w latach 1980 - 1985, na co wtedy generał Jaruzelski, jako Premier Polski był narażony, z czym musiał się zmierzyć i jak to robił.

Dopóki tego Polacy nie zrozumieją, będą pogrążeni w chaosie i upadać będą w kierunku państwa niewolniczego.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 13:23 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

137
Lecha Kaczyńskiego na Wawelu pochowano pod imulsem tragedii i tego jak zginął tragicznie, nie była to przemyślana decyzja, ale też nie jest to według mnie ujmav dla Wawelu, jak chowano tam króli to nikt nie patrzył na ich osiągnięcia.
Co do Powązek to Jaruzeslki spoczął tam obok m.in. Bieruta, więc też dla mnie to nie jest skandal, że go tam pochowano, nie uważam że zasłużył na pogrzeb z honorami, ale na wojskowy pogrzeb tak, miał salwe honorową, prezydenta na pogrzebie, według mnie to dużo, jak na postać, która ma na sumieniu np. antysemickie czystki w wojsku.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 17:21 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

138
Maly_ kwiatku, mnie to nie przeszkadza, jedynie dziwi nieco.
Wawel byl siedziba królewską, i miejscem gdzie spoczywaja zwloki osob z rodow krolewskich, lub szczegolnie zasluzonych dla Polski. Nie uwazam za szczegolna zasluge tragiczna smierc na skutek blednych decyzji, nie jest szczegolna zasluga takza brat - krzykacz. Wiec?
Ale nie przeszkadza mi to, bo niby czemu mialoby? To swiadczy jedynie o megalomani rodziny, nawet w tak tragicznej chwili.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2014, 8:06 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

142
Ayalen o śmierci Prezydenta Kaczyńskiego pisze:tragiczna smierc na skutek blednych decyzji.
Uważasz, że państwowe obchody 70 rocznicy ludobójstwa w Katyniu było błędną decyzją, w wyniku której poległo kolejnych blisko 100 Polaków, tym razem pełniących najwyższe funkcje państwowe, religijne i stanowiących sumienie Narodu?

Możesz wyjaśnić swoje słowa?

Ayalen o pochówku Prezydenta Kaczyńskiego pisze:To swiadczy jedynie o megalomani rodziny, nawet w tak tragicznej chwili.
Koncepcja pochowania Prezydenta Kaczyńskiego wraz z Małżonką na Wawelu pochodziła od Kardynała Dziwisza, który zasłynął wieloma dziwnymi pomysłami, jak niepohamowane rozdawnictwo relikwi sw. Jana Pawła II, utworzenie dworu krakowskiej Kurii, wstrzymanie procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Rozalii Celakówny, zaraz po przejęciu majątku jaki pozostał po Słudze Bożej, nieuzasadnione i niewiarygodne represje wobec księdza Tadeusza Kiersztyna, za to, że ten głosił potrzebę ogłoszenia Jezusa Chrystusa Królem Polski, zgodnie z misją daną mu przez biskupa, suspendowanie Ks. Piotra Natanka, za głoszenie prawdy o Kosciele, o nas samych i księdzu Kardynale :D

Ayalen,
gdyby Kardynał Dziwisz zaproponował Tobie i Twojej rodzinie, że odda Ci jedno miejsce na Wawelu byś tam godnie spoczęła za swój wiekopomny dorobek na Imladis, to odmówilibyście tak godnego prezentu?
Ja się rodzinie Państwa Kaczyńskich wcale nie dziwię, że z wdzięcznością przyjęła ten pomysł.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2014, 14:22 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

143
Zadziwiające jest tylko jedno...iz hierarcha kościelny śmie zrównywać Pilsudzkiego z Kaczyńskim...A układ zero jedynkowy !!!!
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Polski”

cron