Re: Kukliński czy Jaruzelski?

91
Przede wszystkim Kukliński był OFICEREM Ludowego Wojska Polskiego. Po ukończeniu szkoły oficerskiej szybko awansował i brał czynny udział w przygotowaniach planu inwazji na Czechosłowację. Piastował min. urzad zastępcy szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego WP.
Umówmy się że grzeczni ludzie nie współpracujący ze służbami i nie bedący członkami PZPR mogli sobie pomarzyć o takich stanowiskach. Kolejna rzecz. Zagraniczny rejs podczas którego nawiązał kontakt z CIA... wysoko postawiony oficer dostaje pozwolenie na zagraniczny wojaż... oczywiście żeby się na takie coś załapać trzeba było byc kryształowo czystym w oczach ludzi którzy na taką zgodę mieli wpływ. Fakt pobierania pieniędzy nie jest niczym nadzwyczajnym... Kukliński stał sie ETATOWYM informatorem CIA. Pozostaje tylko jeden szkopulik... Pan płk. jak kazdy żołnierz składał przysięgę wojskową... nikt go jako oficera nie zmuszał do jej wypowiedzenia (w przeciwieństwie do żołnierzy słuzby zasadniczej). Na pewno konsekwencje jego decyzji odbiły sie na nim i jego rodzinie. Może i miał wpływ na losy UW ale to nie zmienia niczego w kwestii tego że BYŁ ZDRAJCĄ.
Ocena jego postępowania jest trudna ale pamiętajcie że Kukliński to nie Wallenrod... nie wstąpił do wojska żeby donosić na wroga... po kilku latach błyskotliwej kariery wojskowej nagle z bliżej nieznanych przyczyn nawięzał kontakt z (nomen omen) wrogim wywiadem...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 13:24 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

92
no ja bym jatan tak bardzo nie upraszczał tego -był oficerem wojska i wiąże go przysięga. po pierwsze wojsko polskie tak naprawdę nie było polskie i niejednokrotnie było wykorzystywane przeciwko polakom. to już wystarczający powód dla mnie, że przysięga nie obowiązuje. bo ma pytanie - czy żołnierz odmawiający strzelania do bezbronnych to zdrajca czy nie? w końcu odmawia wykonania rozkazu. a wałęsa, mazowiecki, kuroń i inni w myśl tej logiki to przestępcy, którzy łamali obowiązujące w prl-u prawo. jest tylko jedno ale w tym wszystkim. zgodziłbym się z tą opinia zdrajcy, gdyby polska była wtedy demokratycznym krajem z demokratycznie wybranymi władzami. a tak nie było. a w walce z reżimem ludzi nie można oceniać stosując reżimowe prawo tylko należy stosować moralne zasady. a te kukliński wygrał.dla mnie zdrajcami są ci, którzy temu reżimowi jako wojskowi służyli i brali udział a tłumieniu w polsce demokracji. a wojsko ludowe ma w tym temacie ciemną kartę swojej historii i za to powinno się wstydzić a nie za kuklińskiego.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 14:02 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

93
To też napisałem że Kuklińskiego nie można osądzić w sposób jednoznaczny. Z jednej strony to bezwzględnie zdrajca chociażby z punktu widzenia ówczesnych interesów kraju którego nomen omen zobowiązany był bronić, nie pomaga mu w wizerunku bohatera przeszłość. Przemiana jaka w nim zaszła nie jest jednoznacznie zobrazowana. Z jednej strony mamy na szli pieniądze, zapewnioną przyszłość, zmieniona tożsamość, czyli korzyści wymierne i udokumentowane. Z drugiej strony ideologię która uległa zmianie o 180 st. z pobódek jak najbardziej szlachetnych. Z jednej strony mamy Kmicica a z drugiej Babinicza...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 14:18 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

94
Ej panowie !!! prosze nie szargac mojego herbu !!! Kmicic pieczetował sie Rawiczem ( panna na niedzwiedziu ) i nie zdradził lecz był zwiazany przysiega...
Dla mnie bohaterem jest Lechosław Gozdzik który najpierw głęboko wierzył w socjalizm, potem stanął na czele buntu jako sekretarz komitetu zakładowego PZPR w FSO Żerań, trybun ludowy walczący o demokratyzację, nieformalny przywódca ruchu rad robotniczych...Jasno otwarcie formuował swoje postulaty!Pozniej Wałesa ... nie jak Kuklinski umizgujacy sie do władzy ,kryształowo czysty towarzysz szpiclujacy, łamiacy przysiegi i głaboko majacy w d...los Polaków gdyby wybuchła wojna...Szpicel to szpicel.... zawsze bierze judaszowe srebrniki...Jesli był takim patriota to czemu nie oddał ich takim ludziom jak przywódcy sierpnia ,pazdzierniaka..?? Czemu nie przeznaczył ich na prase podziemna ..??ROPCiO ( Ruch Obrony Praw Człowieka) wydawał Opinię - pierwszy nielegalny periodyk w PRL z jawnie podanymi nazwiskami i adresem redakcjiCzemu nie przeznaczył ich na KOR ..??29 września 76 wyszedł pierwszy numer "Komunikatu KOR", w którym podano nazwiska 33 członków KOR i ich adresy oraz telefony
To byli ludzie nie bojacy sie mówic otwarcie prawdy !! To ludzie godni by chylic przed nimi czoło !! Skromni ...i o których Polska zapomniała ....nie szpicel i zdrajca drapiący sie na piedestał...
Proponuje spuścić zasłone milczenia nad tym człowiekiem...Jesli przyczynił sie do upadku socjalizmu ..niech ziemia bedzie mu lekką ,jesli działał z sobie znanych pobudek ..cóz ..nikt juz tego nie udowodni ..bo prawde przykryły pólprawdy i jawne faszerstwa...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 19:30 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

95
Pilecki też był szefem siatki szpiegowskiej i też dostawał pieniądze na własną działalność od Andersa który dostawał je od Angielskiego wywiadu, a co z pozostałymi asami wywiadu których wymieniłem, jest tam przynajmiej 2 którzy pracowali jak Kukliński szkodząc hitlerowskim Niemcą. Egoisto mógłbyś mi odpowiedzieć na moje pytanie o lojalności??

Oki sporu tego nie da się rozstrzygnąć, obywatele i zwolennicy ZSRR i PRL będą uważać Kuklińskiego za zdrajcę a zwolennicy niepodległej Polski za bohatera. Konstytucja PRL z okresu kiedy pułkownik składał przysięgę zakładała budowanie komunizmu i wierność sojuszniką!! a nie niepodległą Polskę. Kukliński nie służył w Wojsku Polskim tylko w Ludowym Wojsku Polskim więc jak wyżej dla wszystkich komunistów jest zdrajcą dla niepodległościowców bohaterem, wkradał on dokumenty w języku rosyjskim w których była mowa o ruchach dywizji sowieckich w wypadku rozpoczęcia konfliktu oraz o tym, że Polska jest buforem (zwykłym poligonem) którego żołnierze pojdą na mięso armatnie w wypadku ataku NATO a po wkroczeniu armii koalicji bez mrugnięcia okiem zamnienią ją w pole grzybowe. Co do przysięgi to nie była ona składana wobec Polski tylko wobec sztabu i sojuszniczych sił (potem zamianiono to na Polsce Ludowej i sztabowi).

Kukliński zdradził Polskę Ludową ale świadomość sowietów, że ich plany inwazji zostały zdemaskowane złożyła się na powstrzymanie ich od rozpoczecia inwazjii i tym samym III WŚ, wszyscy ci którzy uważają pułkownika za zdrajcę powinni przystąpić do budowania komunizmu. Nie rozumiem jak Naród zostal zdradzony wyjaśnij mi w jaki sposób ucierpiał naród Polski ktory nie miał nawewt państwa. Co do tego, że był szpiegiem nie ma wątpliwości ale nie zdrajcą dla wszystkich tych którzy przypłacili niepodległosć krzyżami i bólem, bo dla komunistów a i owszem.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 20:06 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

96
Michall... nie obraź się ale trochę to "moherem" zaleciało :)
Widzisz, ja np. jestem zwolennikiem Polski niepodległej i należę do pokolenia które obchody przyjęcia Polski do NATO oglądało na służbie przy grzybie i byłem dumny z "białoczerwonej" na maszcie, dumny potrójnie bo jednostka w której służyłem włączona została w struktury na kilka miesięcy przed oficjalnym przyjęciem a flagę na maszt przed gmachem NATO wciągał mój były dowódca Ś.P. gen. Tadeusz Buk. Do czego zmierzam?
W życiu składałem dwie przysięgi i obu jak Bóg da dotrzymam. Nie wiem jakie Kukliński miał powody do ZDRADY i osobiście niewiele mnie one interesuja z jednego małego powodu... Kukliński był zdrajcą. Nie wstąpił do wojska z zamiarem przekazywania tajnych informacji, skończył szkołę oficerską, szybko awansował czyli był ŚWIADOMYM komunistą... co wpłynęło na zmianę jego uczuć... całą prawdę Kukliński zabrał ze sobą do grobu. Ja nie jestem w stanie ocenic go moralnie ale jako osoba związana ze środowiskami wojskowymi odpowiem ci tak. Żołnierz jest żołnierzem niezależnie od opcji politycznej, może być spawaczem albo nocnym struzem ale jesli zdecydował się być żołnierzem to podlega regulaminom jakie w danym czasie panują (jak pies łańcuchowy... jest po to żeby szczekał kiedy trzeba). W wojsku wszystko jest cholernie proste... wróg jest wrogiem a to że jutro jest przyjacielem to będzie jutro... od tych niuansów są politycy a nie żołnierze. Podobnie jest z przysięgą... niewazne na co przysięgasz tylko co przysięgasz. Z wojskowego punktu widzenia Kukliński to zdrajca i nic tego nie zmieni.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 20:38 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

97
Nie obraża bo Ojca dyrektora nie uznaję:P. Masz racje dla Wojska Ludowego jest zdrajcą bo złamał przysięgę Ludowego Wojska Polskiego. Jednak przsłużył się do upadku ZSRR bo malo ludzi im tak zaszkodziło jak on. Ja nie uznaję Ludowego Wojska Polskiego tak samo jak PRL dla mnie to zwykli okupanci, więc ja zaliczam go do panteonu wielkich Polsków, popełnił z życiu błędy ale dużo ryzykowął by je spłacić. Ci ludzi którzy układali tamte plany zabijali moich znajomych i rodzinę więc są dla mnie nikim (a napewno już ich poprzednicy)..... bo strzelać do ludzi to zbrodnia. Jantagnan nie chcę cię obrążać ale nie nawidzę wszystkiego co związane z komuną to tyle bez urazy ok??
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 20:50 przez Michall, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

98
Spoko Michall. Też nie jestem fanem komuny chociaż podziwiam na przykład przenikliwość Stalina. Sprzeciwiam się mu jako dyktatorowi i despocie ale dostrzegam w tym szaleństwie błysk geniuszu. Jak już ci napisałem staram się w dostrzec tez druga stronę medalu... to wszystko.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 22:46 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

99
Ocenianie poszczególnych osób jako postaci to inna para kaloszy. Mnie fascynuje rozgrywka przejęcia władzy przez Hitlera ale to nie oznacza, że jestem faszystą. Tak samo interesuje mnie moralna strona takich postaci jak Zakarkowski, Widaj, Wolińska i innych prawników stalinowskich. Nie popieram i gardzę ich metodami ale sprytem mi imponują.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 23:01 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

100
Pytanie tylko : czy kazdy majacy inne poglady niz DZIS panujace ma prawo do zdrady ??? Czy to ze nie podoba mi sie ustoj uprawnia do łamania przysiegi i zdrady...?? Czemu zdrajca jest wyzej ceniony niz CI co z podniesionym czołem
walczyli o swoje racje ,nie liżac d...władzy a wrecz mówiac władzy ze jest marionetką w rekach obcego mocarstwa..??
PS Niestety trzeba miec cywilna odwagę by mówić rzeczy nieprzyjemne lecz prawdziwe narazajac sie na restrykcje..
Zdrajca i tchórz zawsze bedzie przymilny władzy..Przyjmie awanse ,podwyzki i odznaczenia...którymi niby gardzi...ale bedzie wiernopoddańczo dziekował za nie...
Ostatnio zmieniony 08 lip 2010, 9:24 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

101
A najlepsze jest to że każdy w tym sporze ma po części rację... Fiodek i Michall mają Kuklińskiego za osobe która pomogła w zwalczaniu komunizmu i militarnej potęgi ZSRR i UW. Temu nie można zaprzeczyć. Egoista dostrzega inne aspekty. Złamanie przysięgi wojskowej, moralnie wątpliwe pobudki postępowania, pobieranie pieniędzy za "usługę". I tu nie da się zaprzeczyć...
Ja twierdzę że nazwanie Kuklińskiego bohaterem jest równie poprawne co nazwanie go zdrajcą...
Ostatnio zmieniony 08 lip 2010, 10:06 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

102
Widzisz ..gdyby nie to ,ze z jednej strony właził władzy w d....( bo inaczej by nie miał dostepu do tajnych informacji )
a z drugiej miał w głebokim powazaniu los Polski i Polaków gdyby wybuchł konflikt USA-Rosja ,to moze mozna by było naciagac te historie..Socjalizm obalili ludzie tylpu Lechosław Gozdzik i Lech Wałesa ..z otwarta przyłbica walczący o swe postulaty..NIE SZPIEDZY I ZDRAJCY lecz ludzie głosno nawołujacy do wsparcia swoich pogladów !!! To oni stworzyli masowy ruch protestu ...nie ci co zdradzili i szpiclowali biorac za to szmal..Wiec podszywanie sie pod czyny uczciwych ludzi jest kolejna ich zdrada..!!! To ludzie godni pogardy a nie stawiania ich na piedestały..
Czy uwazasz ze szpiegowanie na rzecz CHIN czy innej Mongolii bo obejmie prymat za 10-20 lat w świecie jest usprawiedliwione..?? O błedach władzy trzeba głosno publicznie krzyczec.. a nie cichcem donosic wrogom Polski ( bo de facto wszystkie kraje myśla o sobie ,wiec w polityce nie ma przyjaciół ) Bez narodu nie da sie zmienic nawet najgorszej dyktatury...A naród porwały czyny Wałęsy czy Gozdzika a nie zdrajcy nas wszystkich...
Ostatnio zmieniony 08 lip 2010, 10:59 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

103
Zgadzam się w 100% tylko nie uznaję Kuklińskiego za zdrajcę mojego państwa. Ten człowiek ryzykował życię żeby obalić komunizm, a władza którą zdradził zabijała swoich własnch bezbronnych obywateli wiec też zdradziła swój naród..... Tak na marginesie dodam, że komunę to nie obalił Wałęsa tylko Solidarność więc także Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda i wszyscy ludzie którzy byli bici i internowani a największą zasługę w wolności Polskiej zapisał Jan Paweł II oraz ksiądz Jerzy Popiełuszko oraz ci wszyscy którzy zgineli od kul ZOMO- stali sie symbolami. Egoisto ja komunistą nie jestem bo wybieram mordowanych nie morderców więc mnie Kuklinski nie zdradził ale skoro Ciebie tak to masz do tego prawo.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2010, 12:32 przez Michall, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

105
Niestety ..jak wszystkie agitki ..jednostronnie tendencyjny....
powtarzam post...

czy kazdy majacy inne poglady niz DZIS panujace ma prawo do zdrady ??? Czy to ze nie podoba mi sie ustoj uprawnia do łamania przysiegi i zdrady...?? Czemu zdrajca jest wyzej ceniony niz CI co z podniesionym czołem
walczyli o swoje racje ,nie liżac d...władzy a wrecz mówiac władzy ze jest marionetką w rekach obcego mocarstwa..??
PS Niestety trzeba miec cywilna odwagę by mówić rzeczy nieprzyjemne lecz prawdziwe narazajac sie na restrykcje..
Zdrajca i tchórz zawsze bedzie przymilny władzy..Przyjmie awanse ,podwyzki i odznaczenia...którymi niby gardzi...ale bedzie wiernopoddańczo dziekował za nie...
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 19:20 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

107
AMEN....
PS Racz jednak zauważyć ,ze budzi spore emocje...Wiec nie podlega jednoznacznej ocenie : BOHATER walczacy o naród....
A jezeli nie mozna go tak oceniac to równiez nie mozna mu stawiac jednoznacznych pomników czy jednoznacznie honorowac...TO JEST NADUZYCIE I WYKORZYSTANIE WŁADZY nie liczące sie z oponentami
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, 17:03 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

112
Hmmm...Bardziej do odstawki nadaje sie inny "bohater"naszych czasów samozwańczy profesor Władysław Bartoszewski ...
cyt z wikipedii..decyzją rektora UW Stanisława Turskiego został w październiku 1962 skreślony z listy studentów....
...Od 22 września 1940 był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz (numer obozowy 4427). Z obozu został zwolniony 8 kwietnia 1941, prawdopodobnie dzięki działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża...
cyt..Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in., szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą Akowców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem
...Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, przynajmniej nie uczciwych ludzi, co innego kolaboranci… Tłumaczenie, że go zwolnili ze względów zdrowotnych wydaje się co najmniej podejrzane....
Ostatnio zmieniony 17 maja 2014, 9:22 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

113
Nie wierzę.
Nie chce mi się w to werzyc!!!
Są ludzie do których nie mozna odwrócić się plecami bo nas oplują!

Łosiu- szanuję Bartoszewskiego za wszystko i nawet za obecne jego poglądy- bo je ma- chć może nie ze wszystkim się zgadzam, ale to wynika z innego punktu ,,podparcia"
Ostatnio zmieniony 17 maja 2014, 10:02 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

114
Nie znam historii pana Bartoszewskiego i nie będę się o niej wypowiadał.
Natomiast spot wyborczy Platformy Obywatelskiej z dominującym udziałem wymienionego zrobił na mnie o dziwo podobne skojarzenia jak na Pani Poseł Krystynie Pawłowicz.

Skazany na krzesło elektryczne pastuch chwilę po egzekucji ...
Współczuję Panu Bartoszewskiemu, ale sam chciał ... :ahah:



Moja jedyna nadzieja polega na tym, że ten spot kosztował podatników mniej niż 7 milionów.:Polska:
Ostatnio zmieniony 17 maja 2014, 22:24 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

116
maly_kwiatek pisze:Nie znam historii pana Bartoszewskiego i nie będę się o niej wypowiadał.
Natomiast spot wyborczy Platformy Obywatelskiej z dominującym udziałem wymienionego zrobił na mnie o dziwo podobne skojarzenia jak na Pani Poseł Krystynie Pawłowicz.

Skazany na krzesło elektryczne pastuch chwilę po egzekucji ...
Współczuję Panu Bartoszewskiemu, ale sam chciał ... :ahah:



Moja jedyna nadzieja polega na tym, że ten spot kosztował podatników mniej niż 7 milionów.:Polska:
bardzo nietaktowna Pani....
Podobał mi się komentarz Żelichowskiego- cenię go za powsciagliwość w wypowiedziach-który nie zniżył się do poziomu Pani prof. i nie ocenił jej wypowiedzi.



Takich ludzi cenię ... i z różnych opcji politycznych.
Nie jestem niewolnikiem platwormy, ani też pisu. Cenię zdrowy rozsądek najchetniej z odrobina taktu, który zawsze nie zawadzi.

Głosowałem...tak na marginesie przeciwko wstąpieniu Polandii do UE bo uważałem, ze to za szybko..., ze nie damy rady... głosowałem na Lecha... lecz on zawiódł moje oczekiwania.... bardzo szybko.... i długo bytu mówić o moich wyborach ale ich nie załuje. Taki wtedy był mój wybór.

Wiadomo, że kazdy z nas ma cos za uszami.

Łosiu zausznik

Ps
Za wczesnie jeszcze ferowac wyroki by jednoznacznie ocenić postawy Jaruzelskiego i Kuklińskiego.
Obje postaci sa na swój sposób konrowersyjne.


A gdyby socjalizm ktoś uzdrowił i rozkwiecił dobrobytem tp Pan J byłby bahateram a Pan K. zdrajcą?

Zapewne.

Jednak nawiąze tu do smierci MM, której kulisy ostatnio ujawniono jako wynik sledztwa dziennikarskiego.

Cóz się okazało. Była kochanka 2 panów Keneedy i prawdopodobnie dysponowała wiedza na temat pewnych kompromitujących rodzine faktów...

Pentobarbital dosercowo wyleczył ja ze wszystkiego.

Ile trzeba było czekac na odkrycię prawdy?

I tak z pieknej gwiazdeczki zakałapuckanej w szponach nałogu stała sie ofiarą morderstwa.... po latach.

Łosiu mm
Ostatnio zmieniony 19 maja 2014, 16:05 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

117
Łosiu pisze:Nie wierzę.
Nie chce mi się w to werzyc!!!
Są ludzie do których nie mozna odwrócić się plecami bo nas oplują!

Łosiu- szanuję Bartoszewskiego za wszystko i nawet za obecne jego poglądy- bo je ma- chć może nie ze wszystkim się zgadzam, ale to wynika z innego punktu ,,podparcia"
No to przeczytaj informację w encyklopedii np wikipedii..
cyt..Wykształcenie i działalność naukowa[edytuj
Syn Władysława i Beaty. Absolwent Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Warszawie (1937) oraz Liceum Humanistycznego Towarzystwa Wychowawczo-Oświatowego „Przyszłość” w Warszawie. Maturę zdał w 1939. Od października 1941 do początku 1944 studiował polonistykę na tajnym Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W grudniu 1948 został przyjęty na trzeci rok polonistyki na Wydziale Humanistycznym UW. Studia zostały przerwane aresztowaniem w grudniu 1949 i pięcioletnim pobytem w więzieniu. W listopadzie 1958 został przyjęty na studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym UW w trybie eksternistycznym. Złożył na ręce profesora Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak decyzją rektora UW Stanisława Turskiego został w październiku 1962 skreślony z listy studentów....
cyt...19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez okupantów niemieckich. Od 22 września 1940 był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz (numer obozowy 4427). Z obozu został zwolniony 8 kwietnia 1941, prawdopodobnie dzięki działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża.
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ady ... rtoszewski

Są więc ludzie którzy nie chcą wierzyc faktom...wolą szkalować innych ...bo prawda jest zbyt bolesna...
Tak jak fakt iz w armii Hitlera służyło 150 tys Żydów..Wśród nich było co najmniej 21 generałów, siedmiu admirałów i jeden feldmarszałek. Jeszcze osiem lat temu w Izraelu żyło 150 osób pobierających emerytury Wehrmachtu za służbę podczas II wojny światowej. Można więc tylko sobie wyobrazić, ilu takich ludzi musiało być w latach 40. Nie jest tajemnicą, że na odbywające się regularnie w Niemczech zjazdy weteranów z poszczególnych jednostek Wehrmachtu przyjeżdża sporo uczestników z Izraela.
http://historia.wp.pl/strona,3,title,Zy ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 19 maja 2014, 20:11 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

118
Nie wiem czy się wypowiadalem w tym temacie bo już nie pamiętam ( to bardzo stary temat), ale się wypowiem ;)
Kukliński jest dla mnie bardzo kontrowersyjną postacią;, którą trudno ocenić jednoznacznie, im więcej mam wiedzy na jego temat.
Jaruzelski to jest dla mnie zwykły Namiestnik z ramienia Rosji, karierowicz, ktory dbał o interesy swojej partii, a nie państwa, ale zdolny. ;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 10:21 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukliński czy Jaruzelski?

120
Egoisto, przepraszam - a jak ma sie procentowy stosunek ilosci Zydow w Wermachcie do ilosci Polakow w tymze?
Sadze ze prof.Bartoszewski jest silna osobowoscia, o zdecydowanych poglądach, a to sie nie wszystkim może podobać. Jednak - skoro mowimy o terazniejszosci - proby dyskredytowania jej przy uzyciu przeszlosci uwazam za plugawe zagrywki tych, ktorym przeszkadzaja obecne poglady prof.Bartoszewskiego, a nie Jego przeszlosc.
Szczegolnie przemawia argument - przepraszam Volt, uzyje Twoich slow, uogolniajac pewien typ postaw -
"sam obrazal" - wiec teraz mozna go obrażać. Oko za oko, ząb za ząb. Tylko raz, ze stajac sie takim, jak ktos - juz nie mozna oceniac, i nie ma powodu, aby czuc sie lepszym, dwa - jaki pozytek z dwoch przyslepych?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 11:07 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Polski”

cron