Re: Nowy niepoznany gatunek?

4
Albo uciekło z jakiegoś tajnego laboratorium armii amerykańskiej, gdzie zabawiano się klonowaniem, i zabawą kodem genetycznym.

Ale rację ma też Nazgul, nie może możemy dowieść o istnieniu Yeti ( wymieniłem tylko jego najpopularniejszą nazwę, bo nie występuję on tylko w Himalajach) czy potwora z Loch Ness, chodź jest coraz więcej dowodów na ich istnienie.
Grotołazi coraz informują o jakiś dziwnych zwierzakach występują głęboko w wilgotnych grotach.

O, przypomniało mi się, iż gdzieś na granicy meksykańsko-amerykańskiej, i to jeszcze nie dawno, grasował (wyleciała mi jego nazwa z głowy) jakiś stwór co mordował i wysysał krew ze zwierząt domowych.

I wydaje mi się, że to nie wszystkie niespodzianki, odnośnie poznawana nowych gatunków zwierząt, jakie szykuje nam nasza planeta... .
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 15:32 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nowy niepoznany gatunek?

5
Niestety ... przypuszczam że jest to płód albo człowieka albo czegoś z gatunku naczelnych,prawdopodobnie z popierniczonymi mutacją chromosomami.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 18:54 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowy niepoznany gatunek?

6
Albo uciekło z jakiegoś tajnego laboratorium armii amerykańskiej, gdzie zabawiano się klonowaniem, i zabawą kodem genetycznym.
Bardzo możliwe.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010, 2:32 przez Aryamanesh, łącznie zmieniany 1 raz.
Nieokrzesany barbarzyńca.
Bo w życiu trzeba mieć twarde łokcie i mocny język.

Re: Nowy niepoznany gatunek?

7
Nie będę otwierał nowego wątku,napiszę tutaj o czym "bębnią" media.
Wiedzieliśmy, że niektóre mikroorganizmy potrafią oddychać arsenem, ale tutaj widzimy coś nowego - mikroorganizmy wykorzystują arsen jako budulec. Jeśli organizm na Ziemi, może robić coś tak niespodziewanego, to czym jeszcze potrafi zaskoczyć nas życie? - stwierdza Wolfe-Simon.
http://kopalniawiedzy.pl/Ziemia-NASA-zy ... 11982.html

Moi drodzy ... Odkrycie potrzebuje jeszcze pełnej naukowej weryfikacji ale sam fakt odkrycia bakterii GFAJ-1 stawia na głowie współczesną naukę,przynajmniej do pewnego duuuużego stopnia.
Obrazek
Każda znana dotychczas forma życia składała się z 6 pierwiastków chemicznych - węgla, wodoru, azotu, tlenu, siarki i fosforu. Fosfor jest częścią kręgosłupa chemicznego DNA i RNA, które tworzą strukturę genetyczną życia, a sam pierwiastek jest uważany za podstawowy element wszystkich żywych komórek. Jednak naukowcy z Instytutu Astrobiologii NASA odkryli organizm, który nie podlega tej regule.
Ta "drobina" daje nam nadzieje,może nawet i złudną ale jednak ...
Wiecie na co ?
Spójrzcie w niebo.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2010, 19:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowy niepoznany gatunek?

8
Bardzo fascynująca wieść, że pod nosem kwitnie nam życie o jakim nie mieliśmy bladego pojęcia.
Wymaga jednak żmudnych badań i potwierdzenia, np. jakoś ucichło o "drugiej Ziemi", inaczej spojrzano na homo florensis itd. Gdyby odkrycie stało się faktem nie oznacza jedynie, że odnaleziono nieznany dotychczas gatunek. W środowiskach ekstremalnych, gorących źródłach, jeziorach wysycanych solą czy głęboko pod ziemią żyje wiele mikroorganizmów o bardzo dużej wytrzymałości, jednak właściwości nowo odkrytej bakterii wykraczają poza wszelkie ekstrema, które wpasowują się w definicję żywego organizmu.
Fakt, iz bakteria może decydować o rodzaju pierwiastka wbudowywanego do jego organizmu i to już na poziomie DNA, wykracza poza aktualna wiedzę z dziedziny biochemii i jej jak dotąd niepodważalne zasady.
http://odkrywcy.pl/kat,111402,page,2,ti ... caid=6b5b0

Z kolei Steven Benner, astrobiolog z Foundation for Applied Molecular Evolution pisze w "Science", że jego zdaniem w omawianym artykule nie udowodniono, że bakteria GFAJ-1 używa arsenu zastępując nim fosfor. Ale poczekajmy z ostatecznymi osądami.

Jedno wydaje się pewne, ciągle dowiadujemy się czegoś nowego o naszym świecie, na ziemi i w kosmosie. Nowe odkrycia mogą zmusić do zmiany dzisiejszych poglądów. Co roku nie sięgając w niebo odkrywa się sporo nowych gatunków w dżunglach, lasach i głębinach morskich. Takie bakterie termofilne pławiące się we wrzących kominach siarkowych są całkiem kosmiczne :)
A w kosmosie? Odkrywamy tam proste aminokwasy (glicynę), zasady purynowe, proste cukry, złożony naftalen i inne związki sprzyjające życiu. W sumie to dopiero początki tych odkryć.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2010, 23:58 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biologia”

cron