Re: Piwnica pełna przetworów-przepisy

1
Chciałabym podzielić się swoimi wypróbowanymi przepisami na przetwory.Zacznę od ogórków po żydowsku

Składniki na litrowy słoik:

_1łyżeczka kopru(najlepiej zielonego
_1 łyżka pietruszki(natki)
_1 łyżka selera(natki)
_1 ząbek czosnku
_1 plasterek cebuli
_2-3 krążki marchewki
_ziele angielskie,pieprz,listek laurowy-według uznania ZALEWA
-2,5l wody ,niecała szklaka octu 10%,1 szklanka cukru i 1 łyżka soli

Wszystko to zagotować i wystudzoną zalać ogórki Ogórki przed włożeniem do słoika należy obrać ze skórki.Pasteryzować 10 min nie więcej (bo będą za miękkie)Są bardzo smaczne Będą je jeść nawet Ci którzy nie lubią przetworów z octem :smacznego:
Ostatnio zmieniony 22 sie 2010, 15:31 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Piwnica pełna przetworów-przepisy

2
KONFITURY Z CUKINII I POMARAŃCZY
3kg cukinii
3szkl.cukru
4galaretki pomarańczowe
2płaskie łyżeczki kwasku cytrynowego

Cukinię obrać,pokroić w paski.Zasypać cukrem i odstawić na 10 godz.Potem cukinię gotować 1 godz.,następnie dodać 4 galaretki oraz kwasek cytrynowy.Doprowadzić to wszystko do wrzenia i napełnić słoiki
SMACZNEGO
Moja wnuczka ją uwielbia
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 8:46 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Piwnica pełna przetworów-przepisy

3
Miałam w tym roku nadmiar kapusty więc oprócz tradycyjnego kiszenia zrobiła też sałatkę
2 duże kapusty
1/2kg marchewki
2 mniejsze cukinie
1/2 kg cebuli
2 główki czosnku

1szkl oleju
1szkl octu
1szkl cukru
5 łyżeczek soli

Kapustę poszatkować,cukinię obrać i poszatkować,marchew po obraniu przetrzeć na tarce .Cebulę obrać pokroić w piórka(Ja na 10 minut ją sparzam aby odeszła gorycz),czosnek zmiażdżyć i drobno posiekać.Wszystkie składniki wymieszć dodając sól,cukier,olej i ocet(jeżeli ktoś nie może octu dodać 3 czubate łyżeczki kwasku cytrynowego)Pozostawić sałatkę na 12 godz. Potem wkładać do słoików i pasteryzować 10-15min.

SMACZNEGO
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 8:59 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Piwnica pełna przetworów-przepisy

4
babka cukrowa pisze:KONFITURY Z CUKINII I POMARAŃCZY
3kg cukinii
3szkl.cukru
4galaretki pomarańczowe
2płaskie łyżeczki kwasku cytrynowego

Cukinię obrać,pokroić w paski.Zasypać cukrem i odstawić na 10 godz.Potem cukinię gotować 1 godz.,następnie dodać 4 galaretki oraz kwasek cytrynowy.Doprowadzić to wszystko do wrzenia i napełnić słoiki
SMACZNEGO
Moja wnuczka ją uwielbia
Ostatnio koleżanka poczęstowała mnie taka konfiturką- pyszne. Postanowiłam zrobić i ja.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 16:01 przez monia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Piwnica pełna przetworów-przepisy

5
Jeżeli macie w ogrodzie kabaczki to polecam
LECZO Z KABACZKA Z GRZYBAMI
1 dość duży kabaczek
8szt pomidorów
4szt papryk
1/2kg pieczarek lub innych grzybów
3 cebule
3ząbki czosnku
olej,przyprawy
Pomidorki sparzyć,pokroić i wrzucić do garnka na maleńi ogień,aby się rozgotowały,dodać do nich pokrojony drobno czosnek,pieprz,sól.Pieczarki pokroic w paski,cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na oliwie Do cebuli dodać pieczarki i doprawić do smaku.Dusić na małym ogniu Paprykę pokroić i dodać do pieczarek.Wszystkie warzywa dusić przez15-20min . W osobnym garnku wlać trochę oliwy,cebulę i gdy się zeszkli dodać pokrojonego w kostkę kabaczka i dusić aż będą miękkie Potem połączyć miękkiego kabaczka z warzywami i wlać do słoików Pasteryzować 20-30 min.
Ja najczęściej te leczo używam na drugie danie do ziemniaczków lub jako przekąskę do drinków SMACZNEGO
Ostatnio zmieniony 04 paź 2011, 15:11 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron