Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

5
Ja lubię naleśniki zapiekane z serem i jakimiś dodatkami, najbardziej ''francuskie'' z serem pleśniowym, szynką i porem...no tylko nie na słodko.
Poza tym wszelki tłusty szajs, zapiekanki, pizze, kebab, hot dog...z sosem czosnkowym tylko!(dostaję regularnie opierdziel od Nassanaela...hehe)
Pierożki z takim typowym chińskim farszem też bardzo lubię...ogólnie to uwielbiam nietypowe smaki.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 19:01 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

6
Uwielbiam ruskie pierogi ze skwarkami, gołąbki z kaszą gryczaną i sosem grzybowym (najlepiej z kurkami:) i pomidorową z ryżem :smacznego: Ogólnie jestem fanką dań mącznych: wszelkich makaronów z serem czy z sosami, zacierek, klusek, knedli; ryżu w różnych kombinacjach, także na słodko oraz sałatek :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 21:36 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

10
placki ziemniaczane to moj miedzynarodowy hicior, wszystkim smakuje komu nie zrobie, i kazdy sie dziwi ze to takie proste i czemu w jego kraju na to nie wpadli :P
robilam je w Indiach, w Londynie dla przyjaciolki Somalijki, ... jedna rzecz ktora nigdy nie zawodzi :P
na dodatek skladniki proste i wszedzie da sie zrobic.

mam wiele ulubionych potraw, uwielbiam indyjskie pieczywo, ktorego sa tysiace rodzajow, naan, chapati, puri, paratha. samosy!
z ohydnych tlustych rzeczy tylko kebab.
nie jestem ostatnio w stanie zjesc roztopionego zoltego sera. pizze robie wiec sama i dodaje do niej starty parmezan- bo sie obrzydliwie nie ciagnie, i ser feta. pycha :)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 8:18 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

11
:):):)
Usmiecham się ,bo mi się przypomniało Asmaani -jak moja siostra była we Francji i opowiadała własnie jak zrobiła im placki ziemniaczane i pierogi ruskie ..Póxniej jak była tam prawie 2 lata ,musiała im to robic baardzo często ...Tak im to smakowało :)

A ja tam lubię wszystko jesc :D Nie mam swojego ulubionego dania ,aby było dobre i smaczne ,to ja wszystko zjem ...
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 8:21 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

12
A czerninę lubisz Dorcia??? :P

Jeśli chodzi o moje ulubione danie,to zdecydowanie makarony pod każdą postacią. :)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 8:46 przez Weronika, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz".
(Phil Bosmans)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

13
Dorcik, to Ty żarłacz jesteś. Ja, ze swoich międzynarodowych przygód wspominam podgrzybki rosnące w jednym z parków w Holandii (wiele lat temu), i oburzenie, że coś takiego można przynieść do kuchni. No i zepsute mleko w Portugalii. Narobiłem sobie wrogów, kiedy nie pozwoliłem wylać pięknie zsiadłego mleczka, tylko dorobiłem sobie do niego ziemniaczków ze skwarkami.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 13:31 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

14
Weronika pisze:A czerninę lubisz Dorcia???
:rotfl:
Oj Nikuś ,Niikuś ,a jak myslisz ,czy ja zjadłabym coś takiego ....Musze bardziej chyba te moje posty precyzowac ,żeby były bardzie zrozumiale .. :)
Czerniny ,golonki , galaretki z nózek świnek ,jak i te sławetne zupki owocowe ,do których czuje nieokreslony wstręt od dzieciństwa nie zjem....
W ogole w moim jadłospisie rzadko pojawia sie mięso ,co nie znaczy ,że nie zjem .Ale uwielbiam ryby ,wszelakigo rodzaju :)
A Nikus zjadłabyś ślimaka ?:D

Piotrze -oj żarłacz ,dlatego tak dobrze wyglądam :D;)
A no widzisz tam za granicą niektóre ''nasze ''potrawy prawie ,że ich gorszą ,a my to lubimy....Bo ja zsiadłe mleczko uwielbiam ,że o grzybach nie wspomnę ,oczywiscie o tych jadalnych mówię :)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 14:25 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

15
Ślimaka....pewnie,że tak. :D
Połykasz i już go nie ma. :ahah:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 14:34 przez Weronika, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz".
(Phil Bosmans)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

16
Weronika pisze:Ślimaka....pewnie,że tak. :D
Połykasz i już go nie ma. :ahah:
:rotfl::rotfl:
Oooo Kochana ja nie połykałam :D ,to Ty połykałaś ,ja go smakowałam ...:rotfl:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 14:36 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

19
Ejjj....nie odpowiada się pytaniem na pytanie. :D
Jeśli pozwolisz mi pomyśleć czy Ci smakował,to może się to skończyć atakiem śmiechu. :P
Moja fantazja nie zna granic. ;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 14:42 przez Weronika, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz".
(Phil Bosmans)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

20
Ejjj..ja juz mam atak smiechu :rotfl:
Własnie patrza na mnie jak na dziwoląga ...
Jeżeli Twoja fantazja jest tak wybujała to ...pozostawiam to Twojej fantazji ....;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 14:48 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

22
caly pisze:Ponoć, ślimaki, małże, żabie uda, krewerki smakuja jak kurczaki, swoja drogą ponoć kurczak nazwano kurczakiem bo smakował też jak kurczak...

BTW Moja żona świetnie gotuje, ba, nawet ma swoja stronę :]
Nie wiem czy slimaki ,żaby ,krewetki mają smak kurczaka -wszystko z tego co tu piszesz ,oprócz żab ,jadłam ,i nie czułam kurczaka ,ale to też zalezy jak przyrzadzone i czym przyprawione :)
Caly-to jak Twoja zona świetnie gotuję ,to daj nam namiary ..... Tylko w ogłoszeniach ,chyba ...:)

Mój mąż też fantasttycznie gotuję !!!!!! :D
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 14:52 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

24
Dorcik, przecież wszystkie grzyby są jadalne. A, ze niektóre tylko jeden raz... Miałem siadać właśnie do obiadu, ale poczytałem o tych Waszych ślimakach, małżach i innych i ... trochę jeszcze poczekam.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 16:39 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

26
Moje ulubione dania to pomidorowa z ryżem, bigos postny z prawdziwkami (warczę na braci jak go jedzą :D ), kurczak z rożna i fasolka po bretońsku.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 18:38 przez Bujaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach :D
ZAPRASZAM!!

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

27
PiotrRosa pisze:A ja miałem je dziś na kolacyjkę. Mniam, mniam. Można zazdrościć. I sam robiłem.
Ja zrobiłam placki dzisiaj na obiad :) W mojej ulubionej wersji: z surówką z białej kapusty, jabłka i marchewki i z kefirkiem :smacznego: Z sosami czy tym bardziej gulaszem nie toleruję, tak samo zresztą na słodko.

A jak już Bujaczek wspomniała o grzybach, to uwielbiam kanie w panierce.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 20:36 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

28
A ja się zabieram za wypiek chleba... dorwałem kilka fajnych przepisów. Własnie mi się zakwas "robi"... za parę dni bedzie pierwszy chlebek made in Jatek bvez konserwantów i tych wszelkich E ileś, barwników itp. ... juz nie moge się doczekać :D
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 12:27 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

29
Jatagan pisze:A ja się zabieram za wypiek chleba... dorwałem kilka fajnych przepisów. Własnie mi się zakwas "robi"... za parę dni bedzie pierwszy chlebek made in Jatek bvez konserwantów i tych wszelkich E ileś, barwników itp. ... juz nie moge się doczekać :D
Jatek,a dasz gryza... z masłem ? :D
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 12:30 przez Weronika, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz".
(Phil Bosmans)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron