Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

37
Co tam diabeł bierze to ja nie wiem ;),ale przyznam się szczerze,że nie jadłam jeszcze chleba własnej roboty. :)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 14:29 przez Weronika, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz".
(Phil Bosmans)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

39
Fakcior, kolega robi takie z czosnkiem, orzechami itp... mnie najlepiej smakuje taki "staropolski", ciemny... no normalnie paluchy lizac do kości :D
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 15:44 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

42
Jatek nie bądź głupi. Nie dawaj im. Niech se same wysmażą. :puknij: :muffins:
A w sprawie chleba, to muszę Was poprzeć. Własny powoduje, że kupnego do gęby brać się nie chce. Choć ja osobiście trochę w końcu na łatwiznę poszedłem. Nie mając czasu i cierpliwości kupiłem maszynkę. Wlewasz, wsypujesz, a ona miesza i piecze sama. trzy godzinki i pyszny, wypieczony, chrupiący można już masełkiem traktować. Nie jest to może tożsame z prawdziwie naturalnym, ale i tak kupny jest kilometry za nim.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 20:35 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

45
A właśnie, że nie! Jak powiem, że chleb pieczony jest na takim kamieniu, to dopiero do kuchni pobiegniesz :]

Poważnie, kamień (to mamy od początku września, a wcześniej bez tego dobrze sobie radziła moja kuchareczka, ale o niebo lepsze z kamienia), zakwas, przepis i chleb masz w domu taki jakiego z piekarni nie dostaniesz ;)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 21:00 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

49
Ostatnio to paseczki z piersi kurczaka (marynowane w alkoholu) i glazurowane w miodzie. Do tego dynia. Dynia albo ugotowana (robi się z niej pyszny mus zastępujący pure ziemniaczane), albo kotleciki dyniowe na ostro (głównie z papryczkami chili).
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 23:28 przez Cedzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Wystarczy tylko chcieć aby odsłonić kurtynę mojej duszy...

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

50
Cedzio pisze:Ostatnio to paseczki z piersi kurczaka (marynowane w alkoholu) i glazurowane w miodzie. Do tego dynia. Dynia albo ugotowana (robi się z niej pyszny mus zastępujący pure ziemniaczane), albo kotleciki dyniowe na ostro (głównie z papryczkami chili).
Ja to znam :ach: tylko wzbogacone sosem z czerwona fasola i chili. To danie pochodzi z Meksyku (tylko ta dynia to chyba jakaś modyfikacja) ale zabijcie nazwy nie pamietam. Ja czasem zamiast piersi z kurczaka uzywam zwykłych parówek pokrojonych w talarki (wersja expres).
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 14:24 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

51
O Mateńko !!!!!
Jak Was czytam ,to ja bym Was zaraz do swojej kuchni zaciagneła ,żebyscie mi taakie pysznosci robili ,a żeby to ....:roza::roza:
I tylko bym siedziała ,patrzyła i podjadała ..... Skąd Wy takie pyszności znacie ????
Mój mąz sie teraz smieję .:D...:D I mowi ,że no ba nie ma to jak cos zrobionego przez mężczyzne ,palce lizac ....

Nooo....tutaj sie z nim zgodzę w 100 %
:D
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 18:27 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

53
Jedzenie kawalera jest przewaznie "proste, szybkie i pozywne" z racji tego ze kawaler nie ma czasu stac pół dnia nad kuchnia bo musi uderzyc na miasto w tropieniu... "miesa" lub jesli juz posiada zamrożona połać to tej jedynej "poledwiczce" poswięca swój czas :D
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2010, 10:19 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

55
Dawno nikt tu nie pisał - to odświeżę.

Moimi ulubionymi są:
-ziemnieki opiekane i frytki (żadko je jem, bo wiadomo jak się można od frytek rozrosnąć).
-ryba smażona na patelni - tu nic nowego nie wymyśliłam i też kaloryczne to jest.
- zupy - pomidorowa z ryżem, ogórkowa z ryżem i rosół z makaronem.

Żadne tam nowości i cuda, ale je lubię, lubię zawsze więcej pożywienia tego niezdrowego, taki zakazany owoc - najlepiej smakuje.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 9:30 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron